Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Magia Ceremonialna
PostNapisane: 25 lip 2013, o 10:44 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Witam. Od dłuższego czasu zamierzałem założyć tu taki wątek, lecz niestety zabrakło czasu by go odpowiednio przygotować.

Od ponad dekady zajmuję się ezoteryką i okultyzmem w jego wielu wydaniach. Zacząłem od zabawy z energią, potem terapia regresywna, reiki, popularny dziś rozwój duchowy, radiestezja, uzdrawianie "rekonektywne" (tak to się chyba nazywa po Polsku), później Tarot, przez którego skończyłem jako zwolennik magii ceremonialnej, z wiedzą nt. Astrologii, Kabały Hermetycznej, filozofii, polityki, jak również psychologii i różnej maści innych tematów.
W żadnym nie jestem "ekspertem", lecz uważam że potrafię się na każdy przynajmniej składnie wypowiedzieć.

Wobec tego, ze względu na całkiem spore zamieszanie które w tym dziale forum powstało w związku z rytuałami, chciałem rzucić nieco światła na faktyczne machinacje "magii", i jak ona faktycznie działa. Ze względu na wyjątkowo szeroki zakres tematyki, proponuję formę pytań i odpowiedzi. Jeżeli będzie taka wola, mogę również zaprosić kilku znajomych by również podzielili się własnymi spostrzeżeniami i obserwacjami na te tematy.

Z góry zaznaczam że odpowiem na każde pytanie zgodnie z prawdą, lub je zignoruję jeżeli zostało już pokryte bądź dotyczy pewnych tematów. Również zaznaczam że to nie jest temat na jakiekolwiek dysputy moralne czy etyczne - jedynie dzielę się wiedzą, co z nią zrobicie to już wasza sprawa.

93/232

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 11:19 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 659
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 289
Ok, w takim razie mam pytanie do Ciebie.

Jak działa rytuał np. miłosny? Rzucanie "uroku", aby ktoś się w kimś zakochał - na jakiej zasadzie, co za tym stoi, jakie ma konsekwencje i jak to wygląda od "wewnątrz".

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 11:31 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
To zależy w pełni od tego jak się to zrobi. Np, tak jak ja to robię, za pomocą Goecji, dajmy na to że wywołam ducha Sitri. Gość wtedy wykorzystuje swoje "legiony" by wpłynąć odpowiednio na percepcję drugiej osoby by się zakochała (czy też mocno zadużyła) w klientce (bądź kliencie, bo w większości kobiety korzystają z takich "usług"). Jest to tak naprawdę jedynie tworzenie iluzji.

Jeżeli bym, dajmy na to wywołał Gabriela, będzie mowa raczej o tym, że osoba która jest celem działań będzie przechodzić przez emocjonalne i uczuciowe oczyszczenie, czy też otwarcie się na klienta.
Z drugiej strony np. zatrudnienie Michała to takiej roboty będzie miało o wiele bardziej agresywne i bezpośrednie skutki, często z destrukcją wszelkich przeszkód, co może mieć dość nieprzyjemne skutki uboczne.

Jest masa metod, i każda działa inaczej. Sztuka polega na tym żeby znaleźć odpowiednią - rzadko bowiem się zdarza żeby w ogóle nie dało się czegoś zrobić by sytuację choć trochę poprawić.
W beznadziejnych sytuacjach po prostu trzeba klientowi przyłożyć w psychikę żeby zdał sobie sprawę że ma nie takie priorytety w życiu (np. finansowo leży, rodzina się rozpada, masa spraw w sądzie się sypie a taki przychodzi bo za jakąś 20tką lata i ona go nie chce).

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 11:33 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 177
Podziękowań: 69
to może ja: Czy ewokowane przez Ciebie demony Goecji przybierają widzialną postać i jeśli tak, to jak się one mają do opisów z Kluczy?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 11:38 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Na ogół nie ma potrzeby wywoływania ich do widzialnej postaci - w końcu z definicji są sługami Kapłana (czy też "maga"). Ale tak, jak się pojawiają to raczej pasują do opisów w dość ogólny sposób. Różnice polegają raczej na tym że mają bardziej "współczesne" ubiory i posługują się również dzisiejszym językiem. Ale to może być właśnie ten czynnik ludzki.

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 11:38 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 659
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 289
Zed napisał(a):
To zależy w pełni od tego jak się to zrobi. Np, tak jak ja to robię, za pomocą Goecji, dajmy na to że wywołam ducha Sitri. Gość wtedy wykorzystuje swoje "legiony" by wpłynąć odpowiednio na percepcję drugiej osoby by się zakochała (czy też mocno zadużyła) w klientce (bądź kliencie, bo w większości kobiety korzystają z takich "usług"). Jest to tak naprawdę jedynie tworzenie iluzji.

Jeżeli bym, dajmy na to wywołał Gabriela, będzie mowa raczej o tym, że osoba która jest celem działań będzie przechodzić przez emocjonalne i uczuciowe oczyszczenie, czy też otwarcie się na klienta.
Z drugiej strony np. zatrudnienie Michała to takiej roboty będzie miało o wiele bardziej agresywne i bezpośrednie skutki, często z destrukcją wszelkich przeszkód, co może mieć dość nieprzyjemne skutki uboczne.


Dlaczego istoty, które są o wiele bardziej rozwinięte od nas miałyby nam usługiwać w jakichkolwiek rytuałach?

Czy na KAŻDEGO taki rytuał zadziała? Moim zdaniem da się od tego uchronić, ale chętnie poznam Twój punkt widzenia.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 11:50 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Ewelina napisał(a):
Dlaczego istoty, które są o wiele bardziej rozwinięte od nas miałyby nam usługiwać w jakichkolwiek rytuałach?

Zależy o jakich istotach mówisz. Jeżeli o demonach Goetyckich, to one są... o wiele bardziej przyziemne od nas. Ale wystarczy Imię Boga by je spętać (na tym w ogóle polega Lemegeton).

Jeżeli mowa o aniołach, one służą ponieważ mamy autorytet Boga w sobie. Człowiek stworzony na obraz Boga. Jest poza tym całkiem sporo uzasadnień kabalistycznych, lecz długo by tłumaczyć.
W bardziej neurologiczno-kognitywnym podejściu do tejże kabały, AHYH, czyli najwyższe imię Boga odwołuje się do pierwszej aktywności mózgu, czyli iskry percepcji. Pierwsze uzasadnienie własnego istnienia "jestem bo jestem". Później tworzy się już osobowość nad tym, czyli YHVH. Warto zauważyć że jest ona wypadkowa z AHYH: AH(YH)VH.

Ewelina napisał(a):
Czy na KAŻDEGO taki rytuał zadziała? Moim zdaniem da się od tego uchronić, ale chętnie poznam Twój punkt widzenia.

Tylko na osoby które nie dostrzegą że coś się dzieje (tj. nie są świadome). Dlatego joga jest taka ważna, w szczególności asana, pranajama i darana. Ponadto, istnieją pewne rytuały które budują tolerancję i panowanie na planie astralnym.
Do tego jest jeszcze kwestia łącza magicznego, tego jak subtelne (lub też nie) są działania, itd. itp.

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 12:01 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 659
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 289
Czyli rozumiem, że jak ktoś jest świadomym człowiekiem choć trochę w ezo, umiejącym logicznie myśleć, to rytuał nie zadziała?

Co do Boga - bardzo katolicko myślisz, że człowiek stworzony na obraz Boga itp. itd. Czy wg Ciebie Bóg to dziadek z bródką? Uważam, że anioły mogą nam pomóc, ale nie w kwestiach ingerujących w wolną wolę innej osoby, ponadto nie są na naszych posługach. To jest oczywiście moje czysto subiektywne zdanie, uważam je za logiczne. Jesteśmy ludźmi z ograniczoną percepcją, a istota wielowymiarowa, posiadająca znacznie większe umiejętności oraz możliwości nie ma obowiązku bycia naszym sługusem w rytuałach i teraz uwaga, bez obrazy - to są pierdoły moim zdaniem, bo... nawet nie potrafię wyrazić dezaprobaty do tego typu działań, nawet chęci skorzystania z takiej usługi. Ludzie są po prostu głupi, ale nie o tym...

Mam jeszcze jedno pytanie - powtórzę się, bo wątek z pieczęciami został już poruszony, jednak może masz ochotę się wypowiedzieć, zapraszam. --> pieczec-wlasciwie-jest-t1575.html

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 12:12 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Ewelina napisał(a):
Czyli rozumiem, że jak ktoś jest świadomym człowiekiem choć trochę w ezo, umiejącym logicznie myśleć, to rytuał nie zadziała?

Jeżeli człowiek nad sobą w pełni panuje (ciało, emocje, myśli), to raczej nie.
Dobrym sprawdzianem jest wywołanie w sobie całej gamy sprzecznych uczuć po kolei. Np. spotykasz się ze znajomym, i zaczynasz go bezkresnie nienawidzić, kochać, szanować i mieszać z błotem na poziomie emocjonalnym i mentalnym. Jeżeli jesteś w stanie to zrobić, i nie odbije się to na twojej psychice to raczej nic na Ciebie nie zadziała.

Ewelina napisał(a):
Co do Boga - bardzo katolicko myślisz, że człowiek stworzony na obraz Boga itp. itd. Czy

Skąd taki wniosek? To co właśnie powiedziałem stoi w przeciwności z doktryną katolicką i egzoteryczną stroną judaizmu. Można wręcz powiedzieć że to jest właśnie mistycyzm żydowski.

Ewelina napisał(a):
wg Ciebie Bóg to dziadek z bródką?

Żarty żartami, ale jeżeli tak się ludziom objawia, to kim jestem by tego nie zaakceptować?

Ewelina napisał(a):
Uważam, że anioły mogą nam pomóc, ale nie w kwestiach ingerujących w wolną wolę innej osoby, ponadto nie są na naszych posługach. To jest oczywiście moje czysto subiektywne zdanie, uważam je za logiczne.

Wobec tego proszę Cię uzasadnij, dlaczego jest to logiczne. Moje podejście bazuje na Hierarchii wyłożonej w literaturze żydowskiej, m.in. Zoharze, Sefer Jecira, jak również na wizjach Enochiańskich których doświadczyłem. Nie wspominając nawet o Merkabie, która dość wyraźnie ilustruje te właśnie hierarchie.

Ewelina napisał(a):
Jesteśmy ludźmi z ograniczoną percepcją, a istota wielowymiarowa, posiadająca znacznie większe umiejętności oraz możliwości nie ma obowiązku bycia naszym sługusem w rytuałach

Oczywiście że nie ma. Tak samo jak my np. nie mamy obowiązku stawić się w pracy. Poza tym że powołujemy się na Boga i to działa (ps. na tym polega całe działanie w imieniu Jezusa Chrystusa w doktrynie Chrześcijańskiej).
Ale hej, jeżeli uważasz że tej "ograniczonej" percepcji nie da się rozwinąć, to nie będę Ci wchodził w drogę.

93/232

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 12:30 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 177
Podziękowań: 69
Goecja wymaga określonego światopoglądu, systemu wierzeń. Uważasz, że dałoby się ją przełożyć, przemianować/dopasować do innego wyznania, czy to zawaliłoby całą strukturę, na której jest zbudowana/oparta?


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


horoskop | horoskop dzienny | tarot | biorytm | sennik
Witaj na Naszym forum ezoterycznym. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę ezoteryczną. Sprawdzisz również znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL