Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 12:36 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Cohen napisał(a):
Goecja wymaga określonego światopoglądu, systemu wierzeń.

Nieprawda. Znam gościa od Buddyzmu Zen który bez problemów z nią pracował.
Jeżeli się zgłębisz nieco w tradycję Salomoniczną, to okazuje się że chodzi bardziej o symbole, kolory i czas w którym się pracuje niż o Twoje wierzenia lub ich brak. Dlatego Goecja jest uważana za miejsce dla początkujących - zawiera w sobie wszystkie konieczne elementy (i wiele niekoniecznych) by zapewnić że jeżeli się postarasz to nic nie schrzanisz.

Cohen napisał(a):
Uważasz, że dałoby się ją przełożyć, przemianować/dopasować do innego wyznania, czy to zawaliłoby całą strukturę, na której jest zbudowana/oparta?

Można. Tylko po co, skoro działa? Cała zabawa w magii to jest to że mogę natychmiast przerzucić się na np. Hoodoo, Santerię czy nawet Daoizm Religijny i bez problemu będzie dla mnie działać. Wystarczy mieć pewne podstawy teoretyczne, które dla wszystkich systemów są wspólne (vide Kybalion, Szmaragdowe Tablice, itd.).

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 12:45 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 176
Podziękowań: 67
coś jak meta model?
Przekonanie się do wiary w dane bóstwo?
Może to trochę prywatne pytanie, ale szczerze oddajesz cześć Yahwe, wierzysz w niego czy to wszystko jest warsztatem magicznym, czynnościami na korzyść praktyki?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 12:52 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Cohen napisał(a):
coś jak meta model?

Bardziej coś jak dopasowanie wszystkich modeli do siebie, w taki sposób że możesz przyrównać Jehowę do Jowisza, Zeusa, Horusa itd. Liber 777 ma tabelki na ten temat.

Cohen napisał(a):
Przekonanie się do wiary w dane bóstwo?

Jak już wspomniałem, wiara nie ma nic do rzeczy. Akcja-reakcja.

Cohen napisał(a):
Może to trochę prywatne pytanie, ale szczerze oddajesz cześć Yahwe, wierzysz w niego czy to wszystko jest warsztatem magicznym, czynnościami na korzyść praktyki?

Wszystko warsztat. YHVH jako taki jest jedynie konceptem który może się odnosić do wielu rzeczy w różnych kontekstach. Np. propagacja świadomości może zostać wyrażona w postaci:
Y - Ogień - Ojciec
H - Woda - Matka
V - Powietrze - Syn
H - Ziemia - Córka
W procesie kreacji, Ojciec Łączy się z Matką, osiąga orgazm (AH), po czym zostaje stworzony Syn i Córka, którzy po jakimś czasie zajmują ich miejsce. To jest proces propagacji świadomości w pewnej operacji tworzenia tzw. homunkulusa.
Mam nadzieję że ukazuje to sposób w jaki można operować tym pozornie prostym słowem.

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 13:27 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 176
Podziękowań: 67
Któryś z demonów Goecji oferuje niewidzialność, inny magiczne pierścienie, jeszcze inny - sztukę szybkiego przemieszczania się.

Czy naprawdę można je uzyskać, a może to wyolbrzymione przedstawienie możliwości?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 14:08 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Cohen napisał(a):
Któryś z demonów Goecji oferuje niewidzialność, inny magiczne pierścienie, jeszcze inny - sztukę szybkiego przemieszczania się.
Czy naprawdę można je uzyskać, a może to wyolbrzymione przedstawienie możliwości?

Można. Z tym że one raczej aranżują sytuacje w taki sposób żebyśmy je dostali. Choć, chodzą słuchy o tym że w specyficznych okolicznościach zachodzi materializacja.

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 14:14 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 659
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 289
Zed napisał(a):
Żarty żartami, ale jeżeli tak się ludziom objawia, to kim jestem by tego nie zaakceptować?


yyyh mi się nigdy w ten sposób nie objawił, czuję to zupełnie inaczej, bezosobowo.
No i bóg z ciałem człowieka? No way... Mając dowolność kształtów wybrać coś takiego?

Zed napisał(a):
Wobec tego proszę Cię uzasadnij, dlaczego jest to logiczne. Moje podejście bazuje na Hierarchii wyłożonej w literaturze żydowskiej, m.in. Zoharze, Sefer Jecira, jak również na wizjach Enochiańskich których doświadczyłem. Nie wspominając nawet o Merkabie, która dość wyraźnie ilustruje te właśnie hierarchie.


Dlaczego jest logiczne? Bo to byłoby głupie i absurdalne gdyby każdą naszą zachciankę miały spełniać anioły... Nie jesteśmy pępkiem świata. My się uczymy tutaj, zdobywamy doświadczenie, które nas buduje.

Zed napisał(a):
Oczywiście że nie ma. Tak samo jak my np. nie mamy obowiązku stawić się w pracy. Poza tym że powołujemy się na Boga i to działa (ps. na tym polega całe działanie w imieniu Jezusa Chrystusa w doktrynie Chrześcijańskiej).
Ale hej, jeżeli uważasz że tej "ograniczonej" percepcji nie da się rozwinąć, to nie będę Ci wchodził w drogę.


Czyli jednak dobrze jest mieć chrzest, komunię i bierzmowanie?? Bo ułatwia korzystanie z tych "mocy"? Dobrze to rozumiem?

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 14:30 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:52
Posty: 35
Podziękowań: 6
Ewelina napisał(a):
Zed napisał(a):
Żarty żartami, ale jeżeli tak się ludziom objawia, to kim jestem by tego nie zaakceptować?

yyyh mi się nigdy w ten sposób nie objawił, czuję to zupełnie inaczej, bezosobowo.
No i bóg z ciałem człowieka? No way... Mając dowolność kształtów wybrać coś takiego?

Czyli znasz Wolę Boską? Zresztą, proponuję poczytać nt. Jezusa i Mojżesza.

Ewelina napisał(a):
Dlaczego jest logiczne? Bo to byłoby głupie i absurdalne gdyby każdą naszą zachciankę miały spełniać anioły...

Nikt nie mówił o "zachciance". Z księgi Wyjścia:
"Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno."
Ewelina napisał(a):
Nie jesteśmy pępkiem świata. My się uczymy tutaj, zdobywamy doświadczenie, które nas buduje.

A czy jesteśmy pępkiem świata... nie wiem. Głupio jest zakładać że coś się wie skoro nie zna się prawdy, nie? Co do nauki, zakłada ona podejście eksperymentalne; co Ci da teoria skoro nie wiesz czy ona faktycznie trzyma się rzeczywistości czy nie? ;)
Ewelina napisał(a):
Zed napisał(a):
Oczywiście że nie ma. Tak samo jak my np. nie mamy obowiązku stawić się w pracy. Poza tym że powołujemy się na Boga i to działa (ps. na tym polega całe działanie w imieniu Jezusa Chrystusa w doktrynie Chrześcijańskiej).
Ale hej, jeżeli uważasz że tej "ograniczonej" percepcji nie da się rozwinąć, to nie będę Ci wchodził w drogę.

Czyli jednak dobrze jest mieć chrzest, komunię i bierzmowanie?? Bo ułatwia korzystanie z tych "mocy"? Dobrze to rozumiem?

Niespecjalnie. Te "moce" mają naturę inicjacyjną w kontekście specyficznie Chrześcijańskim. Anioły, jak dobrze wiesz, są bytami sprzed czasów Chrystusa, a są nawet podejrzenia że sprzed wyjścia Żydów z Sumeru.

Dość powiedzieć że ich natura wiąże się wyjątkowo silnie z językiem Adamowym i tzw. FIAT LVX - przez nie płynie Wola Boża. Jako "dzieci" Boga (jakkolwiek nazwiesz uniwersalną siłę ewolucji) możemy po części wpływać na to co robią. Również logiczne, i zdecydowanie bardziej spójne niż argument "bo byłoby głupie".

_________________
Procul, o procul este profani!


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 25 lip 2013, o 15:04 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 659
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 289
Zed napisał(a):
A czy jesteśmy pępkiem świata... nie wiem. Głupio jest zakładać że coś się wie skoro nie zna się prawdy, nie? Co do nauki, zakłada ona podejście eksperymentalne; co Ci da teoria skoro nie wiesz czy ona faktycznie trzyma się rzeczywistości czy nie? ;)


Każdy ma swoją "prawdę" i swoje filtry, które przepuszczają tylko to co dadzą w danej chwili radę.
Moje podejście również jest eksperymentalne cały czas i niektóre informacje nie przechodzą, być może jak na razie, a być może wcale, tego nie wie nikt.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2013, o 18:25 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 422
Podziękowań: 121
nie pytam ale czytam i musze powiedziec - ciekawy temat :)
dziękuję za niego .


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2013, o 09:32 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 3 sie 2013, o 00:48
Posty: 3
Podziękowań: 0
Witam, chciałbym zapytać, na czym dokładnie polega całe to wywoływanie duchów, aniołów? Wiem że trzeba mieć krąg i jakieś narzędzia, ale na jakiej zasadzie to działa?


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


horoskop | horoskop dzienny | tarot | biorytm | sennik
Witaj na Naszym forum ezoterycznym. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę ezoteryczną. Sprawdzisz również znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL