Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 
Drukuj

Czy wierzysz w reinkarnację?
Tak 97%  97%  [ 31 ]
Nie 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 32
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 mar 2012, o 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 08:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Witajcie! :ymhug:

Jakie jest wasze zdanie na temat reinkarnacji? Czy życie kończy się śmiercią i następuje "próżnia"? A może każdy z nas w przeszłości miał za sobą wiele wcieleń w różne osoby? Moim zdaniem reinkarnacja istnieje, ponieważ wiele dzieci, które ledwo potrafią mówić, opowiada o swoich przeżyciach z poprzedniego życia wraz z takimi szczegółami, że nie mogły tego nigdzie się dowiedzieć. Zapraszam do dyskusji ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2012, o 00:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Serdecznie Witam! również jestem głęboko przekonana, że reinkarnacja istnieje, przeczytałam już masę książek na ten temat co jeszcze bardziej wpłynęło na moje zdanie:) Najlepszą moim zdaniem, która naprawdę trafiła do mnie była książka Judy Laddon "Z tamtej Strony" polecam tą książkę, naprawdę warto przeczytać!


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2012, o 16:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Ja szczerze mówiąc nie wierzę w reinkarnację. Choć trudno tu mówic o wierze, bo tak naprawdę nie jestem w stanie ani wierzyc, ani nie wierzyć, mój racjonalizm trochę sie z wiara kłóci. Powiem wiec tak - wydaje mi sie, ze reinkarnacja nie istnieje, a po smierci człowiek sie po prostu znika i nie musi niczego odpracowywać, dopracowywać, wciąż walczyć by wreszcie się uwolnić, wypełnić swoja karmę. To by było nie fer. Zepsułeś swoje życie ? Trudno - miałes wybór, Twoja strata.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 mar 2012, o 13:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 19:53
Posty: 12
Podziękowań: 1
Ja do końca nie jestem przekonany o istnieniu reinkarnacji. Z jednej strony dowody są "za" z drugiej przeciw... Właściwie stoję gdzieś po środku wierzyć i nie wierzyć. Wiele z dowodów na reinkarnacje mnie nie przekonują, a są takie, których nie mogę odrzucić.

_________________
Jestem tym, kim jestem...


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 13:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
A ja jeszcze z takim małym pytankiem.
Zastanawia mnie sytuacja, kiedy ktoś wierzy w reinkarnacje, a jednocześnie w Boga i Anioły, a wiem, że takie osoby są. Jak to jest ? Skoro Bóg, to wieczne zycie w raju,a nie ciągły cykl życia (rodzę sie, umieram, znowu sie rodzę, itd.) Nieprawdaż ? Można łaczyć te dwa, hmm, "zjawiska"? Bo na me, laickie przyznaję, rozumowanie to się wyklucza. Czy człowiek może wybrać sobie z każdej religii to, co mu sie akurat podoba ? To troche tak, jakby własna religię tworzył...

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2012, o 20:28
Posty: 14
Podziękowań: 2
ja wierze znane sa relacje ludzi którzy twierdzili ze w przeszłosci byli kims innym i ze szczegolami opowiadali zdarzenia z ich wczesniejszego zycia.
Co wazaniejsze informacje byly potwierdzone przez bliskich osob którymi rzekomo byli.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2012, o 16:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2012, o 16:09
Posty: 94
Podziękowań: 16
aga 85 Gdzie czytałaś relacje tych ludzi? Sama chętnie dowiedziałabym się więcej na ten temat, gdyż sama nie wiem czy wierze w reinkarnację czy też nie. Temat bardzo fajny zawsze interesowały mnie rzeczy które nie do końca można było wytłumaczyć.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2012, o 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
No właśnie też chętnie poznałabym relacje tych ludzi:)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2012, o 00:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
mada84566 napisał(a):
No właśnie też chętnie poznałabym relacje tych ludzi:)

Przed chwilą wkleiłam na forum historię 5 letniego chłopca, który pamiętał swoje poprzednie wcielenie. Można poczytać. Dodam, że takich przypadków jest dużo więcej.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2012, o 12:18 

Dołączył(a): 12 paź 2012, o 19:13
Posty: 58
Podziękowań: 15
Nieważne czy reinkarnacja istnieje czy nie, ale można obejrzeć te filmy ten niby na poważnie

https://www.youtube.com/watch?v=HioRp77YGuo
a ten na wesoło

https://www.youtube.com/watch?v=L5kabiVVlsA


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL