Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lut 2014, o 03:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 12:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
"Mogą. Zależy jak na to spojrzeć. Duchy to nic innego jak dusze, które żyły przed nami. Ale niestety nie pogodziły się ze śmiercią lub coś im przeszkadza w odejściu. Mogą mieć dobre intencje, jak i złe.
No chyba, że to Poltergeisty, to już może uszkodzić drugiego człowieka przez przypadek"


Pozwolę sobie sprostować. Duchy nie są duszami. Duchy to nic innego jak ciało eteryczne. W większości wypadków ciało eteryczne człowieka rozpuszcza się po kilku dniach. Duchy to wyjątki od reguły.
Kiedy powstaje duch, zostaje tam osobista historia nic więcej. Nie ma tam aspektu duchowego.
Dusza funkcjonuje w o wiele subtelniejszych obszarach.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2014, o 18:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2014, o 19:35
Posty: 55
Podziękowań: 15
quote napisał(a):
Kiedy powstaje duch, zostaje tam osobista historia nic więcej. Nie ma tam aspektu duchowego.
Dusza funkcjonuje w o wiele subtelniejszych obszarach.

Ktoś wstawił już na forum (w dziale o reinkarnacji, wcieleniach) taką historię, gdzie przebywając w pewnym miejscu, miał do czynienia z obserwującym go duchem, niespokojną zjawą. Później okazało się, że ów duch był ciałem eterycznym tej samej osoby, tyle że z któregoś z poprzednich wcieleń, typowym echem niedokończonych spraw. Duch zniknął, kiedy osoba ta rozwiązała minione problemy.
Dosyć ciekawa sytuacja.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2014, o 12:17 

Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 15:39
Posty: 7
Podziękowań: 1
Wszystkie duchy potrzebują pomocy a Ci którzy je czują powinni im pomagać !


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2014, o 09:34 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
catleya, dlaczego uważasz, że wszystkie duchy potrzebują pomocy? Trochę mówisz jakby byli więźniami w jakimś zamkniętym świecie, z którego nie ma wyjścia, tymczasem to my w takim żyjemy. Oni poszli dalej.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2014, o 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Kurcze ja nic nie powinnam, ja co najwyżej mogę jak chce. A w tym przypadku nie chce i nie mam zamiaru, są ludzie, którzy mają taką potrzebę i niech się tym zajmują


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2014, o 16:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Jeśli ktoś nie chce to tym bardziej nie powinien.. tak uważam :) ja też nie chciałam.. zamknęłam się na nie. Swoją drogą.. jestem ciekawa czy umiejętność wyczuwania duchów to dar.. a może po prostu niektórzy mają bardziej wyostrzone zmysły.. tak jak niektórzy lepiej widzą, inni mają czuły węch.. Jak Wy to widzicie?

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2014, o 16:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
ehhh, ja osobiście nie odbieram tego jako daru, a udrękę :) ale jak mam wybierać to pozostanę przy tych bardziej wyostrzonych zmysłach. Każdy może wyczuwać - to jest jedynie kwestia otwarcia się na takie sytuacje lub zamknięcia


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2014, o 16:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Też bym wolała pozostać przy wyostrzonych zmysłach.. ale u mnie to było coś w stylu "wóz albo przewóz". Zamknięcie nastąpiło automatycznie.. nie mam pojęcia czy da się coś z tym zrobić..

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2014, o 16:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Ale z czym czy da się coś zrobić?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2014, o 16:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Przepraszam, niejasno się wyraziłam :) Jestem ciekawa, czy ktoś u kogo nastąpiła taka "blokada" na wyczuwanie obecności duchów (z różnych względów: niechęć, strach) może "odblokować się". Pewnie to zależy od tego jak mocno zakorzeniona jest ta blokada..

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL