Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 161 ] 
1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Twój Opiekun
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
W tym wątku pomogę znaleźć Anioły, które się Wami opiekują.:)
Każdy człowiek w chwili urodzenia dostaje według tej charakterystyki trzy Anioły:
-Anioła Słonecznego (panującego w danym dniu)
-Anioła Godzinowego (opiekującego się danymi 20 minutami dnia)
-Anioła Wcieleniowego (opiekującego się kolejnymi 5 dniami).
Nie trudno odkryć, że każda chwilą czasu opiekują się trzy anioły. Chodzi tutaj zarówno o moment urodzenia jak i o moment jakiegoś innego wydarzenia czy działania.

Warto wiedzieć na pewno jakie Anioły były opiekunami czasu, gdy się rodziliśmy, gdyż w każdej chwili możemy poprosić je o wsparcie, opiekę i przewodnictwo.
Podobnie jest, gdy znamy takie dane odnośnie innej osoby, to możemy swoje anioły prosić o "rozmowę" z aniołami tamtej osoby i może coś to zmieni w relacji? (pamiętajmy, że jest jeszcze wolna wola).

Podobnie z wydarzeniami. Można sprawdzić jakie Aniołki wtedy mają swoją chwilę i możemy prosić je o wsparcie lub pomoc.

Mogę sprawdzić jakie Anioły się Wami opiekują. Do tego celu prosiłabym datę urodzenia i godzinę (jeśli ktoś nie zna, to wtedy pomijam Anioła Godzinowego). Również tą wiedzę, kiedy możemy zwrócić się do danego Anioła można wykorzystać w życiu codziennym. Jeśli znamy datę jakiegoś dla nas stresującego wydarzenia, to można się nią posłużyć i dowiedzieć się, który Anioł jej patronuje, a później zwrócić się do niego z prośbą.
Osoby chętne bardzo serdecznie Zapraszam! :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 13:08 

Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 20:28
Posty: 44
Podziękowań: 5
No, No Irisa :) Faktycznie jesteś niesamowita :)
Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności :)

Chętnie później poproszę o takie sprawdzenie moich Opiekunów, ale najpierw muszę sprawdzić dokładną godzinę narodzin bo nie jestem w tej chwili jej pewna :P Albo 23.30 albo 23.40. A każdym razie coś koło tego :P
Ale jak sprawdzę i będę pewna to wtedy poproszę :)

a tymczasem pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów we wróżeniu :) oby wszystko się sprawdzało :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 20 maja 2012, o 22:08 

Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 20:28
Posty: 44
Podziękowań: 5
exilium napisał(a):
No, No Irisa :) Faktycznie jesteś niesamowita :)
Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności :)

Chętnie później poproszę o takie sprawdzenie moich Opiekunów, ale najpierw muszę sprawdzić dokładną godzinę narodzin bo nie jestem w tej chwili jej pewna :P Albo 23.30 albo 23.40. A każdym razie coś koło tego :P
Ale jak sprawdzę i będę pewna to wtedy poproszę :)

a tymczasem pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów we wróżeniu :) oby wszystko się sprawdzało :)


chyba już minęło zbyt wiele czasu, albo coś bo nie mogę edytować posta - dlatego może moderator scali posty ;)

A ja chciałam napisać, że w książeczce mam podaną godzinę 23.30 - także Iriso jak znajdziesz chwilkę czasu... to się do Ciebie uśmiechnę o sprawdzenie moich Opiekunów ;)

Aneta 11 luty 1990 23.30 :ymhug:


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 21 maja 2012, o 08:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Cytuj:
chyba już minęło zbyt wiele czasu, albo coś bo nie mogę edytować posta - dlatego może moderator scali posty ;)

A ja chciałam napisać, że w książeczce mam podaną godzinę 23.30 - także Iriso jak znajdziesz chwilkę czasu... to się do Ciebie uśmiechnę o sprawdzenie moich Opiekunów ;)

Aneta 11 luty 1990 23.30 :ymhug:


Proszę bardzo:)
Anioł Słoneczny: Khavaqulah
Należy do Chóru: Moce
Czas panowania: Dzień (Anioł Słoneczny): 11 lutego (Wodnik: 22/23°), 25 kwietnia (Byk: 4/5°), 9 lipca (Rak: 16/17°), 22 września (Panna: 28/29°), 3 grudnia (Strzelec: 10/11°)
Związek z planetami:
Planety : Mars / Jowisz

Kwintesencja: Działać z radością i zaufaniem

Charakterystyka ogólna Anioła:
Bóg, który daje Radość, Boski Mediator, Pogodzenie

Khavaquiah jest obdarzony przydomkiem "Bóg Dający Radość". Wymaga pracy nad szacunkiem wobec Nauczycieli i Istot, które nas prowadzą po Drodze. Prosi o zachowanie wiary w naszych Przewodników, tak widzialnych, jak i niewidzialnych. Pozbawieni tej wiary będziemy nieustannie wątpić i nie posuniemy się do przodu na Ścieżce Duchowej. Prosi o zharmonizowanie i pozostawanie w stanie doskonałości. Spełnienie tej prośby pozwala mieć świadomość i przekonanie, iż pewnego dnia przyjdzie nasza kolej na prowadzenie innych po i ku Drodze. Jako Anioł Opiekun obdarza nas niezbędną siłą, która pozwoli nam wprowadzić w życie przyjęte zasady nauczania. Pozwala czuć się w harmonii z naszą duchową rodziną. Khavaquiah był jednym z Aniołów Usługujących, który intensywnie pracował z Ameridienami w Tradycji ludu Ongwehonwe. Jest wiecznym Wojownikiem Mądrości, który przychodzi nauczać nas siły, odwagi i brawury a przede wszystkim Honoru. Opiekuje się działalnością grupową, rodzinną, sprawami spadkowymi. Daje możliwość naprawienia błędów, pomyłek, złych wyborów. Obdarza darowiznami, prezentami losu, zyskami ze sprzedaży rodzinnych dóbr. Urodzeni w dniach jego panowania są oddani ideom, zawsze potrzebują określonego celu bądź wyzwania. Cieszą się pokojem, harmonią i radością. Są wszakże uparci, bowiem nie ustąpią dopóki nie zrealizują przyjętego zamierzenia. Charakteryzują się wielkim sercem, odwagą, poczuciem sprawiedliwości. Pozostają w zgodzie z samymi sobą, rodziną, oponentami.

W negatywnym aspekcie powoduje niezgodę w rodzinie, sprowadza rujnujące procesy, preferuje niesprawiedliwość. Sieje zamęt w grupach, skłóca z otoczeniem. Destabilizuje.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Khavaquiah, Pogodzenie, przynosi pojednanie. Obrażający proszą o przebaczenie. Pieniądze ze spadku, daru lub podziału zysków ze sprzedaży dóbr rodzinnych. Harmonijne relacje rodzinne, osiągnięcie consensusu. Radosny koniec negocjacji. Zgoda ze wszystkimi może kosztować. Konkurent, rywal da pieniądze, by mieć święty spokój. Wierność wynagrodzona. Docenienie zasług. Dobre relacje z towarzystwem z przeszłości. Człowiek pokoju. Starsze generacje popierają projekty. Podtrzymuj dobre relacje ze starszymi bądź starymi przyjaciółmi.
W cieniach ostrzeżenie przed rozdźwiękiem. Niesprawiedliwy proces. Ruina. Rodzina jest kontra. Trudności wszelkiego rodzaju. Wszystko idzie coraz gorzej. Przedsięwzięcie grozi zawaleniem się bądź już zaczęło się rozsypywać. Nagle piętrzące się przeszkody pomimo wcześniej sporządzonego planu i dokładnego rozeznania sytuacji. Wiele komplikacji. Trudności z pogodzeniem się. Trudności w otrzymaniu pieniędzy ze spadku. Niemożność podziału majątku. Niewierność. Odrzucenie ze strony starszych generacji. Usługi nie zostaną zaakceptowane. Niepotrzebne poświęcenie. Bezsensowne wysiłki, brak akceptacji społecznej. Nieporozumienia między rodzicami i dziećmi.

Anioł Godzinowy: Haiiael
Należy do Chóru: Anioły
Czas (Anioł Godzinowy): 23:21 - 23:40
Związek z planetami:
Planety: Księżyc / Merkury

Kwintesencja: Odczuwać z rozróżnieniem

Charakterystyka ogólna Anioła:

Anioł Lekarz. Bóg, Mistrz Wszechświata. Klęski Boże, Broń do wewnętrznej walki
Haiiael jest obdarzony przydomkiem "Bóg Mistrz Uniwersum". Pozwala oświetlić nasze odczuwanie poprzez światło rozróżnienia. Przynosi wielką płynność na poziomie ciał subtelnych, pozwala odnaleźć wiedzę zachowaną w naszych prapamięciach. Jako Anioł Opiekun wymaga panowania odczuciami, by nie dać się ponieść fali uczuć. W Tradycji Rycerskiej koń reprezentuje ciało astralne - to ciało pragnieniowe, które prowadzi nas poza to, czego nasza świadomość pragnie w rzeczywistości. Haiiael jest Rycerzem, który z poziomu naszego ciała mentalnego (jeśli jest ono odpowiednio ukształtowane) pomaga w panowaniu nad ciałem astralnym tak, by można było go używać w pracy (a nie być przez nie wykorzystywanym) do panowania nad ciałem snu. Opiekuje się żelazem, arsenałami i inżynierią wojskową. Chroni przed złymi zamiarami innych ludzi, uwalnia uciskanych. Swoich podopiecznych obdarza zwycięstwem, pokojem, silnym poczuciem sprawiedliwości, skłania do obrony słusznych spraw. Urodzeni w dniach panowania Haiiaela są energiczni, odważni. Cechuje ich przytomny i jasny umysł, intuicja, bystrość i mądrość, szybkość w podejmowaniu decyzji. Stanowczy i postępowi, utalentowani i aktywni, chatyzmatyczni. Cenieni w szeroko rozumianej wojskowości. Jako Anioł Lekarz, przynosi swą pomoc wszystkim osobom nadwrażliwym, których wszystko rani. Koi bóle nerwowe u osób cierpiących na nadwrażliwość ciała eterycznego. Uspokaja również bóle na poziomie fizycznego systemu nerwowego i jego odpowiednika eterycznego, poprzez meridiany i nadi. Jest Aniołem Akupunktury. Przyczynia się do szybkiej regeneracji.
W negatywnych aspektach przynosi niezgodę. Otacza opieką zdrajców i wszystkich tych, którzy stali się sławni z powodu popełnionych zbrodni. Sprzyja realizacji złych zamiarów, niekorzystnym wpływom.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Haiiael, Broń do wewnętrznej walki, sygnalizuje niezwykłego wojskowego, człowieka walki, wojownika. Będzie walczył o słuszne cele, na polu idei, uczuć i życia społecznego. Zostanie sławny dzięki swoim walkom i zwycięstwom. Walki wewnętrzne. Walka w imię Jedności o połączenie się wszystkich ludzi. Rozwijanie, roztaczanie wielkiej energii. Wyrównanie braków. Błyskotliwa umiejętność rozróżniania. Wielka przytomność umysłu. Wyzwolenie od prześladowców. Intelekt subtelny, wyostrzony jak szpada; świetna broń do walk intelektualnych. Wielu wrogów, ale będzie chroniony przed nimi. Jego życie będzie ciągłą walką w dziedzinie ideologicznej, intelektualnej.
W cieniach zwraca uwagę na konfliktowego człowieka. Siły opozycyjne szaleją w jego wnętrzu. Niewierność wobec zobowiązań. Wiele rozstań: małżeńskich, w przyjaźni, w miłości. Zdradzi i będzie zdradzony. Możliwa zła kryminalna sława. Kłótnik, zabijaka, będzie musiał stawić czoła podobnym sobie samochwałom. Nie jest tym, za kogo się podaje. Zwyciężony wojskowy. Obrońca przegranych spraw. Nieumiejętność rozróżniania. Chaotyczna mentalność. Prześladowanie. Zły wybór partnera życiowego.

Anioł Wcieleniowy: Damabiah
Należy do Chóru: Anioły
5 dni (Anioł Wcieleniowy): 10.02 - 14.02 (Wodnik: 20°- 24°59')
Związek z planetami:
Planety : Księżyc / Uran

Kwintesencja: Odczuwać z żywością

Charakterystyka ogólna Anioła:
Bóg, fontanna mądrości, Uspokojenie Boga

Damabiah jest obdarzony przydomkiem "Bóg Fontanna Mądrości". Przekazuje energie Ery Wodnika poprzez nasz wyższy mental i intuicję, To Anioł Intuicyjnej Mądrości, nagłej inspiracji, czystej, natychmiastowej, rodzaj Eureki! Przynosi swoje nauczanie w momencie, w którym najmniej się go spodziewamy. Dlatego właśnie w chwili, gdy się do niego zwracamy, możemy prosić go o inspirację, lecz nie oczekujmy natychmiastowej odpowiedzi. Inspiracja przyjdzie, gdy nasza psychika, połączona z energią księżycową i naszym ciałem astralnym, będzie w harmonii z naszym Supermentalem, połączonym z uraniczną energią i z naszym ciałem anielskim. Jest związany z Wielkimi Devami Oceanów. Jako Anioł Opiekun wymaga szacunku dla wody i prosi byśmy wysyłali światło ku Oceanom i Duchom Mórz. Pomaga w pracy nad oczyszczaniem naszych uczuć i pozwala nam uspokoić nasze wewnętrzne huragany. Działa ochronnie przeciwko złu i nieczystym zaklęciom, czarom, projekcjom niskiego astralu i jego energii magnetycznej, uspokaja niezgodność w nas i wokół nas. Sprzyja dalekim podróżom, które mogą prowadzić do wielkich odkryć i skarbów, zarówno w sensie duchowym, jak i materialnym. Opiekuje się także radiestetami, pomagając podczas poszukiwań wody i minerałów. Urodzonym w dniach swojego panowania zapewnia mądrość, rozumianą także w sensie miłości i dobroci. Mogą osiągnąć sukces w każdym zawodzie związanym z szeroko rozumianą wodą. Są wrażliwi, uprzejmi, współczujący. Rozwijają własną intuicję oraz duchowość.

W negatywnym aspekcie rządzi burzami, katastrofami statków, utonięciami. Patronuje nieszczęśliwie zakończonym ekspedycjom. Wprowadza zamęt w radiestezyjnych poszukiwaniach, sprzyja psychicznym zaburzeniom.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Damabiah, Fontanna Mądrości, zapowiada pojawienie się mędrca bądź osoby, której wpływ pozwoli na wyjście z zagrożonej sytuacji. Altruizm, abnegacja, bezinteresowność. Umiejętność egzorcyzmów. Przedsięwzięcie przydatne i kwitnące. Sukces w interesach morskich, eksploatacji handlowej statków, organizacji morskich podróży turystycznych przedsiębiorstwach połowów rybnych i stoczni. Sukces w eksploatacji źródeł wód mineralnych, uzdrowiskowych. Pilot statków. Ochrona w wypadku zatonięcia statku, przed czarami. Dokona odkrycia, które może mu przynieść fortunę. Świetliste, czyste uczucia. Powinien być blisko rzek, jezior, źródeł i fontann, biczy wodnych; morza, gdyż to tam właśnie zgromadzi fortunę. Spłodzi Nowego Człowieka i to dzięki niemu boskie narodzenie się zrealizuje.
W cieniach ostrzega przed prowokacjami, zamieciami. Osoba agresywna, hałaśliwa. Niebezpieczeństwo zatonięcia. Jego przedsiębiorstwa zatoną. Niezdecydowane uczucia, przechodzi łatwo z jednej miłości do drugiej. Osoba, która jest obecnością fatum. Mieszane uczucia. Niezgoda między sercem a rozumem. Sieje zamieszanie. Jest podobny do statku bez steru. Powinien uciekać od wody. Może stać się ofiarą czarnej magii. Zaborczość, chce wszystko zagarnąć, wszystko posiąść.

Interpretacja na podstawie Kart Anielskich: Anioły Kabały


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Twój Opiekun
PostNapisane: 21 maja 2012, o 16:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Cytuj:
Anioł Słoneczny: Khavaqulah

I oto pierwszy raz w moim życiu skojarzyłam anioła z gulaszem.

Hm. Ja też bym poprosiła (O gulasz. :D )
25 marzec 2000 r. 17:50
Serdecznie pozdrawiam. :x

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Twój Opiekun
PostNapisane: 21 maja 2012, o 17:37 

Dołączył(a): 4 maja 2012, o 12:01
Posty: 29
Podziękowań: 3
Ojej! to ja może również skorzystam:)

Ania 13.08.1988 14.50:)

pozdrawiam serdecznie!!! :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Twój Opiekun
PostNapisane: 21 maja 2012, o 18:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Sayiah napisał(a):
I oto pierwszy raz w moim życiu skojarzyłam anioła z gulaszem.
Hm. Ja też bym poprosiła (O gulasz. :D )
Serdecznie pozdrawiam. :x

Hehe nie ładnie ;)
Anioł Słoneczny:Mahasiah
Należy do Chóru: Serafiny
Czas panowania: Dzień (Anioł Słoneczny): 13 stycznia (Koziorożec: 22/23°), 25 marca (Baran: 475°), 7 czerwca (Bliźnięta: 16/17°), 22 sierpnia (Lew: 28/29°), 3 listopada (Skorpion: 10/11°)
Związek z planetami:
Planety : Neptun / Słońce

Kwintesencja: Przebudzać się promieniując

Charakterystyka ogólna Anioła:
Bóg ratujący, Radość Boża, Vitriol (Czystość)

Mahasiah bywa określany także jako "Bóg Zbawiciel". Pozwala nam uświadomić sobie to, co daje nam intuicja. Jest najwznioślejszym z Przewodników, pomagających w wykonywaniu tej pracy. Aby można było wychwycić jego wysokie wibracje, powinniśmy połączyć się z najwyższą częścią nas samych, naszym Aniołem Opiekunem. Mahasiah prosi abyśmy pozostawali w pokoju z samymi sobą, z naszymi bliskimi, byśmy umieli przebaczać tym, którzy nas zranili i zapomnieć nasze cierpienia. Pozwala odnaleźć naszą ukrytą wiedzę, powodując spłynięcie aż do poziomu naszej świadomości wszystkiego, co nabyliśmy jako mądrość w naszych najwyższych ciałach. Prowadzi do obudzenia drzemiącego w nas atomu - zarodka Boskości i postrzec za pomocą jego energii Ja - Nieosobowe i Wieczne, które w nas żyje. Jako Anioł Opiekun prosi swoich podopiecznych, aby stali się uprzywilejowanym naczyniem energii słonecznych, celem przeistoczenia się w centrum promieniowania dla wszystkich, którzy ich otaczają, przekazując im nieustannie Siłę i Miłość Jam Jest, bez oczekiwania na cokolwiek w zamian. Ułatwia życie w pokoju z innymi, w zgodzie z otaczającym światem i prawami natury. Przekazuje odwagę, siłę i odpowiedzialność. Pozostający pod wpływami Mahasiaha są niezawodni w potrzebie, podążają wytyczoną ścieżką życia przezwyciężając piętrzące się przed nimi trudności. Łatwo przyswajają sobie wiedzę z zakresu filozofii, szeroko rozumianej ezoteryki, sztuki. Cechuje ich łatwość wyrażania myśli oraz uczuć, dzięki czemu w sposób naturalny stają się centrum zainteresowania w towarzystwie. Są przyjemni, jowialni, potrafią być także przywódcami. Preferują ład i równowagę, zgodę i spokój w rodzinie, moralność jest u nich w cenie. Są cenionymi arbitrami z uwagi na umiejętność godzenia zwaśnionych stron i osiągania kompromisu. Pokorni wobec wiedzy, korygują popełniane błędy, pełni szacunku dla Nauczycieli, rozwijają swoją wyższą Świadomość.
W negatywnym aspekcie narzuca ignorancję, samowolę i wszystkie przykre cechy umysłu i ciała. Pociąga w kierunku fałszywych przyjemności.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Mahasiah, Vitriol (Czystość. Oczyszczanie) przynosi pogodzenie się ze światem, naprawienie popełnionych błędów - własnych, jak i cudzych. Głód wiedzy Informacje, które zmienią kierunek życia. Szkoła Inicjacyjna Zmiany na lepsze w charakterze i usposobieniu, w wyglądzie. Analiza snów, a także znaczenia drobnych wydarzeń codziennego życia i poszukiwanie w nich głębszych znaczeń Znacząca umiejętność poprawiania, korygowania. Radość i piękno życia, cieszenie się prostymi rzeczami. Zdolności do Wyższych Nauk. Wygrany konkurs, pomyślnie zaliczone egzaminy, możliwość wyboru na ważne stanowisko (poseł, senator, dyrektor, prezes bądź członek rady nadzorczej).
W cieniach Mahasiah ostrzega przed ignorantami, libertynami. Intensywny i wyczerpujący seks. Pogorszenie się stanu zdrowia pytającego lub osoby konsultowanej. Ucieczka od rzeczywistości, przyjętych zobowiązań poprzez wybór drogi życia duchownego. Negatywna ścieżka życia, możliwa utrata zdrowia, duszy. Nowe doświadczenia, niemiłe Bogu. Negacja wszystkiego, ignorancja; kłótnie z otoczeniem. Trwanie przy błędach.

Anioł Godzinowy:Nithael
Należy do Chóru: Księstwa
Czas (Anioł Godzinowy): 17:41 -18:00
Związek z planetami:
Planety : Wenus / Wenus

Kwintesencja: Kochać z miłością i współczuciem

Charakterystyka ogólna Anioła:
Anioł Lekarz, Król Niebios, Królestwo Boże, Uprawnienie do sukcesji

Nithael nosi przydomek "Król Niebios". Regent Sefiry Netzah. Jego wibracja jest uzupełniona miłością i współczuciem. Prosi, byśmy otworzyli nasze serce na energie światła i promieniowali tą Miłością wokół nas. Jest Aniołem Wszechmiłości i, jeśli go przywołamy, zrobi nam prawd z iwą transfuzję Miłości Bożej, która będzie nas regenerować podczas wielu, wielu dni, co pozwoli nam ponownie wyruszyć z lekkim sercem na ścieżkę ewolucji. Pomaga wyjść poza małe (lub wielkie) cierpienia, które mogą nas spotkać, na co dzień w naszym życiu uczuciowym. Daje nam zwycięstwo w walkach, które musimy prowadzić w tym zakresie. Jako Anioł Opiekun zapewnia siłę i stabilność pracowicie rządzonym państwom. Obdarza długowiecznością, zdolnością odczuwania litości. Swoich podopiecznych chroni przed wypadkami i upadkami. Jest wszędzie tam, gdzie grozi niebezpieczeństwo utraty zdrowia i zapobiega przykrym tego konsekwencjom. Szczególną opieką otacza dzieci. Wszystkim ludziom natomiast, bez względu na wiek, daje poczucie bezpieczeństwa, podobne do tego, które ma kochane i zadbane dziecko. Obdarzeni wyjątkowymi walorami charakteru są zdolni, wytrwali, produktywni. Często impulsywni, czasami wręcz nieposkromieni. Opromienia ich literacka sława, umiejętność posługiwania się słowem mówionym. Uwodzicielscy z dużą dozą magnetyzmu. W swoich dziedzinach osiągają szczyty, dominują i rządzą. Urodzonych w dniach swojego władania obdarza łagodnością, spokojem, wiernością, urodą duszy i ciała, pokorą, wysokim morale. Mają niejako naturalną zdolność zapanowywania nad emocjami. Jako Anioł Lekarz pomaga w uzdrowieniu stresu i depresji (zwłaszcza tych, które są skutkiem separacji). Prosi, abyśmy byli do dyspozycji tych, którzy cierpią moralnie lub fizycznie. Pozwala nam zabliźnić nasze wspomnienia cierpień uczuciowych w naszym życiu miłosnym lub rodzinnym.
W negatywnym aspekcie doprowadza do ruiny wielkie imperia. Powoduje rewolucje i przewroty. Rządzi ludźmi obalającymi władzę i autorytety. Roztacza cierpienie, brak pokory, agresywność. Tłumi radość życia jako

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Nithael, Sukcesja, przynosi dary, moce. które prędzej czy później ujawnią się. Naturalny autorytet. Urodzony lider. Wzniesienie się ponad zajmowaną pozycję Stabilna firma o dużej przyszłości. Możliwość objęcia ważnej funkcji politycznej. Zachowa pracę i środki do życia. Może stać się sławny przez pisarstwo lub elokwencję. Zaufanie wpływowych osób. Osoba o wielkim talencie i znakomitej reputacji, porażającej urodzie fizycznej i pięknej duszy. Społeczeństwo uzna jej wartość. Spadek lub darowizna dóbr. Długowieczność. Wyzdrowienie w wypadku choroby. Korzysta z miłosierdzia boskiego. Jeśli popełni błąd zostanie mu wybaczony przez jego przełożonych. Duża ulga w karze, jeśli miałby być uwięziony. Podziwiany przez wszystkich, bez wyjątku. Będzie bronił tego, co słuszne, ze wszystkich sił.
W cieniach ostrzega przed rujnującymi interesami. Permanentna konspiracja. Wieczny opozycjonista; zawsze nielegalny. Człowiek zdrady wysokich ideałów, słusznych celów. Uzurpator; może stać się sławny z powodu tego. do czego uzurpował Możliwe jest wyparcie się. Wykonuje wysokie publiczne funkcje bez żadnego przygotowania. Zła sława. Niepewna sytuacja. Rewolucje, bulwersujące sytuacje, przewroty, ruina. Będzie nie na swoim miejscu. Niestabilność. Utrata władzy, pracy, pełnionych funkcji, spadku Życie krótkie, konflikty. Uporczywa choroba. Przebaczenie nie nadejdzie. Jego piękno fizyczne stanie się źródłem problemów i niepokojów. Nawet jeśli osoba odnajduje w sobie pozytywne uczucia, poraża ją kompletna blokada zdolności ich wyrażania.

Anioł Wcieleniowy:Vehuiah
Należy do Chóru: Serafiny
5 dni (Anioł Wcieleniowy): 21.03 - 25.03 (Baran: 0°- 4°59')
Związek z Planetami:
Planety chóru:Neptun / Uran
Kwintesencja: Przebudzać się aktywnie

Charakterystyka ogólna Anioła:
Anioł Lekarz, Bóg wyniesiony i uwielbiony ponad wszelkie rzeczy, Róg Boży, Wola Duchowa

Vehuiah postrzegany jest jako "Bóg wyniesiony i wychwalany ponad wszystkie rzeczy". Jako Anioł Opiekun, Vehuiah wymaga pracy nad zharmonizowaniem i zrównoważeniem naszych wszystkich ciał (eterycznego, astralnego, mentalnego oraz przyczynowego), a także nad równowagą pomiędzy stroną materialną, kartezjańską, a aspiracjami duchowymi po to, aby zanikł wewnętrzny dualizm i aby Dusza mogła osiągnąć pełnię dojrzałości. Jako reprezentant Boskiej Jedności pomaga w odnalezieniu tej Prajedności w człowieku. Rządzi pierwszymi promieniami Słońca. Podopieczni Vehuiaha, dzięki emanacji słonecznej energii, dysponują wyjątkowymi siłami i są zdolni do przetrwania najcięższych życiowych prób. Posiadają w sobie ogień życia, energię tworzenia. Vehuiah sprzyja osiąganiu sukcesów, szczególnie w nowych przedsięwzięciach. Pomaga we wszystkich poszukiwaniach wewnętrznych, w zrealizowaniu Drogi Środka. Uczy umiejętności rozróżniania w każdym działaniu, jak i w relacjach z innymi. Pomaga powściągnąć gniew i być mądrym dojrzałą, duchową mądrością, która jest niezbędna w podejmowaniu decyzji. Oświeca wszystkich poszukujących i przekazujących innym duchowe nauki. Anioł mistycznych poetów - ukazuje im piękno Boskiej Jedni. Inspirator nauk ścisłych, szczególnie matematyki, ponieważ z Jednego powstają wszystkie inne liczby: Tao dało początek Jedności, Jedność rozróżniła się dając początek Dwóm, Dwa zrodziło Trzy, a Trzy dało początek wszystkim istotom i rzeczom (mnogości). Słabość wynika z niemocy, braku wiary we własne siły. Pozostając pod wpływem strachu, lęku, obaw o jutro człowiek jest pozbawiony chęci wprowadzania zmian na lepsze we własnym życiu. Walka oznacza przeciwstawianie się, a Vehuiah wspiera swoich podopiecznych, przekazując im ducha odwagi i męstwa. Obdarzeni siłą woli nie ugną się przed podjęciem ważkich życiowych decyzji i staną twarzą w twarz z każdym niebezpieczeństwem. Dynamiczni, odważni, cechują się bystrą inteligencją, wiernością oraz stałością. Odporni na stres i wszelkie zmiany. Wolni od skąpstwa. Dzięki Vehuiahowi są wzbogaceni wielkim sercem i wewnętrzną siłą, konieczną do przezwyciężania trudności, a także bystrą i światłą inteligencją. Zakochują się poważnie, a ich partner doświadcza prawdziwego i głębokiego uczucia. W chwilach słabości, niemocy, zwątpienia, frustracji czy też depresji Vehuiah jest nieocenioną podporą. Chroni przed samym sobą, jeśli w pogoni za sukcesami materialnymi człowiek zbacza z moralnej ścieżki postępowania. Ułatwia omijanie zasadzek i życiowych, nieprzyjemnych niespodzianek. Jako Anioł Lekarz, Vehuiah oddziałuje na wszystkie choroby duchowe powstałe w wyniku poczucia podziału bądź separacji między duszą a duchem, lub też między duszą a ciałem. Działa przede wszystkim w przypadkach chorób wibracyjnych lub mających podłoże karmiczne. Regeneruje siły.

W negatywnym aspekcie Vehuiah jest patronem buntowników, niespokojnych duchów. Wywołuje złość, gniew, oraz bezmyślne, natychmiastowe działania.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Vehuiah, Duchowa Wola. zapowiada oświecenie przez Bożego Ducha, wskazując jednocześnie na konieczność wsłuchiwania się w głos intuicji. Koniec pewnego cyklu, podjęcie nowych wyzwań, nowego kierunku rozwoju. Ważne wydarzenie, spotkanie z człowiekiem, który posiada inicjatywę. Moc, ułatwiająca wyjście z trudnych sytuacji, choroby bądź depresji. Ruch ku nowemu, sprzyjające okoliczności Bystra, światła inteligencja. Przestrzeganie moralnych praw w postępowaniu wobec innych. Ogień życia, energia tworzenia.
W cieniach Vehuiah ostrzega przed agresywnymi osobami, błędnymi decyzjami, wpływającymi negatywnie na twoje życie. Należy preferować myślenie przed podjęciem jakichkolwiek działań. Gwałtowna zmiana sytuacji; możliwy nowy konflikt z konsultantem. Zaślepienie, brak realnej oraz prawidłowej oceny zachodzących zdarzeń. Wydarzenia, powodujące wewnętrzny zamęt. Klęska podejmowanych inicjatyw. Brak hartu ducha, odporności na stres. Bezmyślne, natychmiastowe działania i reakcje.

Interpretacja na podstawie Kart Anielskich: Anioły Kabały


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Twój Opiekun
PostNapisane: 21 maja 2012, o 18:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
glam napisał(a):
Ojej! to ja może również skorzystam:)
pozdrawiam serdecznie!!! :)


Proszę bardzo :)
Anioł Słoneczny: Rahael
Należy do Chóru: Anioły
Czas panowania:Dzień (Anioł Słoneczny): 5 stycznia (Koziorożec: 14/15°), 17 marca (Ryby: 26/27°), 30 maja (Bliźnięta 8/9°), 13 sierpnia (Lew: 20/21°), 26 października (Skorpion: 2/3°)
Związek z planetami:
Planety : Księżyc / Słońce

Kwintesencja: Odczuwać promieniując

Charakterystyka ogólna Anioła:
Bóg, który widzi wszystko. Spojrzenie Boga, Odzyskiwanie

Rahael nosi przydomek "Bóg Widzący Wszystko". Jako Anioł Opiekun prosi byśmy byli jednocześnie Yin i Yang, nadajnikiem i odbiornikiem, pasywnymi i aktywnymi - pracując nad Androgenem w nas tak, by można było przyjąć inspirację od naszego Wewnętrznego Mistrza, naszego Anioła Stróża i przekazać ją na drodze Wszechmiłości istotom, które nas otaczają. Pomaga w przekroczeniu astralnego poziomu iluzji i osiągnięciu planu Wyższego Ja tak, by połączyć nas z naszą Boskością. Jako Anioł Godzinowy wymaga byśmy pracowali nad naszą jasnością, naszym światłem wewnętrznym poprzez nasze odczucia, byśmy mogli następnie promieniować tym światłem wokół. Jest Strażnikiem Progu, który nas wypytuje, w miejscu Środka, w momencie, gdy jesteśmy gotowi przejść z inicjacji księżycowych do słonecznych. Reprezentuje, na poziomie kosmicznym, Posłańca energii między Matką Boską a Logosem Słonecznym. Swoim podopiecznym przynosi sławę, bogactwo, dziedzictwo. Pomaga w odnalezieniu zagubionych rzeczy, ujawnia złodziei. Oświeca umysły i ułatwia uwolnienie się od przeszłości, pomaga w odnalezieniu samych siebie. Urodzeni w dniach panowania Rahaela są silni i bystrzy. Celują w prawie, każdej dziedzinie związanej z tradycją i obyczajami. Produktywni i twórczy, wrażliwi o dużej wyobraźni, pragmatyczni, lojalni i niezawodni. Osiągają sukcesy i harmonię wewnętrzną. Charakteryzują się pokorą, mądrością, poczuciem braterstwa. Kierują się zasadami duchowej etyki, lojalności, moralnymi prawami. Walczą z pychą, zarozumialstwem, pożądliwością.

W negatywnym aspekcie rządzi danymi, testamentami, legacjami i spadkami, które zostały sporządzone ze szkodą dla prawowitych spadkobierców. Wpływa na wszystkich, którzy powodują ruinę rodzin poprzez wysokie opłaty i niekończące się sprawy sądowe.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Rahael, Odzyskiwanie zapowiada odzyskanie dóbr. Potrzeba zwrotu cudzych rzeczy. Pomoc, ochrona i względy od nieznanych osób. Odzyskanie tego, co zostało zgubione. Jeśli zostałeś okradziony dowiesz się, kto to zrobił. Osoba konsultowana stanie się bogata i sławna. Możesz odnieść sukces jako adwokat, notariusz, urzędnik miejski. Powinieneś studiować Prawo; Prawa. Wielki znawca tradycji, zwyczajów i obrządków różnych ludów. Poznasz prawdę za pomocą intuicji. Częste powroty do przeszłości. To, co nie udawało się w przeszłości świetnie się powiedzie teraz; miłość, interesy itp. Przeszłość jest bardzo ważna dla tej osoby i ta przeszłość właśnie każe stanowić ważny czynnik twórczy w przyszłości.
W cieniach zapowiedź przegranego procesu. Sędzia przeniewierca; adwokat zaprzedany przeciwnej stronie. Osoba konsultowana zostanie okradziona ze swego spadku. Zrujnowanie rodziny. Niekończące się procesy. Osoba konsultowana powinna uniknąć pojawienia się na procesie. Ogromne koszty sądowe. Oczywista niesprawiedliwość. Przeszłość nie dopasowuje się do teraźniejszości: jego rodzice nie służą mu żadną pomocą, by ułatwić integrację w życiu, miasto, w którym się urodził także stanowi przeszkodę w jego planach; to, czego się nauczył w szkole, w liceum, na Uniwersytecie, nie służy mu do niczego w jego zawodzie, etc. Straci życie na walkach w sądzie, które i tak przegra. Wielu ludzi będzie się od ciebie domagać tego, co im zabrałeś w przeszłych życiach.

Anioł Godzinowy: Sealiah
Należy do Chóru: Cnoty
Czas (Anioł Godzinowy): 14:41 -15:00
Związek z planetami:
Planety: Słońce / Słońce

Kwintesencja: Być, promieniować

Charakterystyka ogólna Anioła:
Anioł lekarz. Bóg, motor wszystkich rzeczy. Tchnienie Boga, Wola odnaleziona

Sealiah nosi przydomek "Poruszający Wszelkimi Rzeczami". Jako Regent Sefiry Tifereth jest przekazicielem ognia słonecznego i reprezentuje pełnię duchowości, otwarty kanał dla uzdrowienia ciała i duszy. Jako Anioł Opiekun wymaga rzeczywistej pracy nad ego tak, by Ja przemieniło się sukcesywnie w Jam Jest i, w ostatecznym stadium, w byt bezpodmiotowy na planie buddycznym i atmicznym. Zapala swoje pełne światło, by oświetlić nasze czyny i wszystkie sytuacje naszego życia. Jest motorem Wszechświata. Przynosi życie i zdrowie całej Naturze, energię w każdym przejawie życia. Opiekuje się wegetacją i urodzajem, hodowlą bydła, płodami rolnymi. Prosi byśmy przygotowali nasze serca do przyswojenia Energii Chrystusowej Miłości Współczującej. Jest okiem boskim, wobec którego obnażymy się takimi, jakimi jesteśmy, w naszej prawdzie źródłowej. Jego energia pobudza wszystko dokoła, zmienia każdą sytuację na lepszą. Przyczynia się do osiągnięcia sukcesu w każdym przedsięwzięciu. Swoich podopiecznych prosi, by pracowali nad sobą dopóty, dopóki będą zdolni promieniować Światłem jedynie poprzez swoją obecność, bez potrzeby mówienia, by je wyrazić. Są chłonni wiedzy, pokorni, skromni, mądrzy, skuteczni. Wolni od despotyzmu, autorytatywności. Pomaga odnaleźć swoją tożsamość, podnieść się z kolan, zregenerować siły. Wzmacnia siły witalne, ciało i kości. Może spowolnić bądź złagodzić proces starzenia się. Jako Anioł Lekarz pomaga w uzdrawianiu duchowym począwszy od ciała buddaistycznego. Na planie fizycznym przynosi swoją pomoc w uzdrawianiu gorączki, udaru słonecznego a także wszystkich chorób krwi. Sealiah z uwagi na swoje Słoneczne Światło jest Aniołem Uzdrawiania Uniwersalnego na planie duchowym. Dlatego jego tchnienie może uzdrowić wszystkie stany zapalne, nawet najcięższe, o ile jest to częścią planu życia tej osoby i jeśli wprowadzi ona konkretnie w życie wszystkie niezbędne do tego środki.
W negatywnym aspekcie rządzi atmosferycznymi zjawiskami - powoduje uciążliwe gorąco bądź dominujący chłód, wielkie susze bądź nadmierną wilgotność. Wpływa na znaczące pogorszenie się sytuacji. Sprowadza klęski w przedsięwzięciach.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Sealiah, Odnaleziona Wola, zapowiada przedsiębiorczą osobę, która jest motorem popychającym do przodu. Szybkie owoce bieżących realizacji. Wszystko rusza ponownie. Problem, będący tematem pytania, da pozytywny rezultat. Źli i zarozumiali zostaną zawstydzeni. Przywrócenie na zajmowaną pozycję, upokorzenie i odsunięcie przeminie. Doskonałe zdrowie i pełna forma lub totalne wyzdrowienie w przypadku choroby. Czas na kurację odmładzającą i procesy regeneracyjne. Osoba konsultowana ma dar uzdrawiania. Obfite zbiory. Otrzyma niezbędne środki, by móc zrealizować, to, co proponuje. Osoba bardzo wykształcona. Prawdziwy Mag. Wysoka żywotność. Płodność. Dużo dzieci; moment płodności, można mieć dzieci. Odpowiedni moment do hodowli bydła i zasiewów rolnych.
W cieniach ostrzeżenie przed czarnym magiem. Ktoś przesadzający we wszystkim. Czyjaś nieudolność przyczyną klęski w przedsięwzięciach. Ekscesy sprzyjające endemicznym chorobom. Klęska urodzaju. Nieuleczalne choroby, chyba, że sposób bycia zmieni się zasadniczo. Niezwykłe gorąco, lodowate zimno; susza, ulewne deszcze w zależności od pory roku. Niecierpliwość, która powinna zostać opanowana. Przekraczanie szybkości; niebezpieczeństwo wypadku. Słabe zdrowie. Słabe zbiory; ułomny syn, lub z pewnymi wadami, bydło złej jakości, uszkodzone zbiory itp.

Anioł Wcieleniowy: Reiyel
Należy do Chóru: Dominacje
5 dni (Anioł Wcieleniowy): 13.08 - 17.08 (Lew: 20°- 24°59')
Związek z planetami:
Planety : Jowisz / Słońce

Kwintesencja: Zarządzać, dawać - promieniując

Charakterystyka ogólna Anioła:
Uwolnienie, Bóg gotów do ratowania

Reiyel nosi przydomek "Bóg Skory do Pomocy". Anioł ten jest Istotą, wobec której inne anioły okazują wielki szacunek, gdyż mówiąc o nim używają słowa Sri lub Pan na znak szacunku. Oto dlaczego my, Ludzie, powinniśmy zawsze zwracać się do niego z ogromnym respektem, ponieważ posiada on bardzo specyficzną jakość i intensywność wibracyjną wynikającą z jego roli. Rzeczywiście, jego zadaniem jest powiększanie słonecznego promieniowania, promieniujące przekazywanie energii Logosa Słonecznego. Można powiedzieć, że tam, gdzie znajduje się Reiyel - ciemności nie mogą istnieć. To tłumaczy, dlaczego jest on uprzywilejowanym opiekunem. Jest przeciwnikiem czarnej magii i pogańskich obrzędów, i możemy przywołać go, by oddalić wszystkie byty, których nie odczuwamy jako świetlistych. W tym miejscu ważne jest przypomnienie, że podczas przywoływania go należy to robić w cyklach dziewiątkowych (9 przywołań, 9 godzin wezwań, 9 dni). Swoich podopiecznych chroni i wyzwala od sił zła, które mogą być na nich rzutowane a także od wszelkiej magii czy też zawładnięcia przez byty negatywne. Uwalnia od obciążeń karmicznych, widzialnych i niewidzialnych wrogów, klątw, uroków, poprawia błędne zasady postępowania. Pomaga żyć w zgodzie z wartościami wyższego rzędu. Przyczynia się do pracy nad osobowością. Urodzeni w dniach władania Reiyela intuicyjnie wiedzą, co mają robić by osiągnąć swój cel. Charakteryzują się sprawiedliwością, silną wolą, dążeniem do prawdy, spontanicznością, dobrocią. Są uduchowieni, mądrzy, szczodrzy, stanowczy. Mają talent porozumiewania się, słownej ekspresji, pozytywnego wpływania na innych. Obdarzeni silną wiarą w zwycięstwo dobroci. Uskrzydleni dążą do zwycięstwa i celu. Wśród nich mogą być literaci, filozofowie, wykładowcy, egzorcyści, duchowni. Jako Anioł Opiekun wymaga on zrównoważenia, braku podwójności, czystości w myślach i czynach. Zwraca uwagę, by nie lekceważyć duchowych obowiązków, których podjęliśmy się wobec naszej Duszy. Daje nam właściwą inspirację i intuicję a także wyzwolenie od materialnych przeszkód. Przynosi zawodowy sukces.

W negatywnym aspekcie rządzi fanatykami i hipokrytami. Wspiera propagowanie ateizmu przez głoszenie i publikowanie niebezpiecznych dzieł i maksym. Czarna magia.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Reiyel, Wyzwolenie, zapowiada szlachetną osobę, zaangażowaną w poszukiwanie Prawdy. Odkrycie prawdę w małych lub wielkich rzeczach. Pojawienie się Siły wyzwoli sekret, zawarty w konsultacji. Uwolnienie od wrogów. Wolność od wszelakiego zła. Ktoś wzniesie się bardzo wysoko w swojej dziedzinie, w swej pracy; alpinista. Osoba konsultowana nie jest w żaden sposób związana czy też przywiązana do określonych konwencji, do gotowych rozwiązań i wierzeń, partii i narodu; to jednostka uniwersalna w całym tego słowa znaczeniu! Powinna się poświęcić rozpowszechnianiu Prawdy. Ofiara czarów zostanie uwolniona. Wolność na każdym planie niczym nie ograniczona.
W cieniach zapowiedź fanatyka; fanatyzmu u osoby konsultowanej. Trudności w odkryciu prawdy. Prawdy nie ma w żadnych z ważnych obszarów życia. Hipokryta, nie ma żadnych zalet czy umiejętności; fałszywe idee, niebezpieczny wpływ na innych. Wróg zniszczy przedmiot konsultacji. Ofiara czarów, klątw, uroków. Staczanie się w dół na drabinie społecznej. Wysokość jest niebezpieczna, zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Nacjonalista i niedzielny patriota. Nadużywanie poczucia wolności, zarówno własnej, jak i innych.

Interpretacja na podstawie Kart Anielskich: Anioły Kabały


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Twój Opiekun
PostNapisane: 21 maja 2012, o 19:34 

Dołączył(a): 8 maja 2012, o 18:35
Posty: 52
Podziękowań: 12
Witam serdecznie, czy można skorzystać.Bardzo dziękuje Pani. Dane na Pw.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Twój Opiekun
PostNapisane: 21 maja 2012, o 20:59 

Dołączył(a): 4 maja 2012, o 12:01
Posty: 29
Podziękowań: 3
Iriso - bardzo dziękuję!! :)


 Zobacz profil  
 
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.
1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL