Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 12:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Z uwagi że nie mam póki co dostępu do materiałów o channelingu, postanowiłam rozwinąć temat ReiKi a konkretniej - II stopnia.

Jako że nie mogę udostępnić Wam symboli ReiKi, ale przybliżę ich zastosowanie oraz techniki. Myślę że w miarę przydatne dla tych którzy już są ,,wtajemniczeni".
Postaram się także rozwinąć jaką rolę odgrywają Nasi Przewodnicy i Opiekunowie w kwestii energii.

Zacznę od tego, że są trzy główne symbole. Każdy odpowiada za co innego.

1 Symbol
- Wzmacnia przepływ energii
- Ukierunkowuje ją
- Skupia
- Oczyszcza

2 Symbol
- Pomaga uzdrowić emocje, oddzielić negatywną energie
- Oczyszcza na poziomie subtelnym i duchowym
- Pełni funkcję ochrony
- Dzięki niemu osiągamy równowagę mentalną oraz duchową
- Pomoc w pozbywaniu się nałogów
- Udostępnia kontakt z aspektem duchowym
- Uspokaja i uzdrawia zwierzęta
- Uwalnia Istoty z Innych Wymiarów
- Pomaga pozbyć się pasożytów energetycznych

3 Symbol
- Klucz do przestrzeni i czasu
- Udostępnia Zapisy Akasza*
- Pomaga uleczać karmę
- Praca nad świadomym umysłem

* Akasha

ZASTOSOWANIA SYMBOLI

Każdy symbol ma inne zastosowanie, jak widać powyżej.
Zaczynając od Zabiegu na odległość:

Symbole w kombinacji mogą umożliwić zastosowania metody pośrednika.

Czym jest POŚREDNIK?

Możemy do tego użyć prostego przykładu:
Jeżeli uzyskamy zgodę FM (Formy Mentalnej osoby której przekazujemy ReiKi) możemy jako pośrednika użyć prawie wszystkiego.
Jeśli zechcę jako pośrednika przekazu ReiKi użyć np. Pluszowej małpki, używam kombinacji symboli (1, 3, 1, 2, 1 + Pytanie o zgodę) i mogę zrobić ReiKi pluszakowi, robiąc je tak naprawdę osobie której chcę przekazać energię.
Polega to na przenoszeniu FM na wybranego pośrednika.

Jeżeli ktokolwiek ma problemy z dalszym zrozumieniem, podam jeszcze inny przykład:
Rozmawiając przez skype mówisz do kamerki, ale to osoba która odbiera twój sygnał z monitora, słyszy twoje słowa. ;)

Zabezpieczanie oraz oczyszczanie przestrzeni

Na kilka sposobów można dzięki symbolom ochronić czy oczyścić wybrany pokój, mieszkanie, dom, etc. Przed szkodliwymi bytami, czy negatywnymi przepływami energii.

Sposób I

Wrysowujemy (wizualizujemy) w ścianę, podłogę i sufit pomieszczenia jaki chcemy ochronić/oczyścić wszystkie trzy symbole, z deklaracją oczyszczenia (lub zabezpieczenia) owego pokoju, domu, na określony czas.

Na określony czas? Jak to? Przecież ReiKi nie ma wbudowanego zegarka!
Takie jest działanie III symbolu, który oddziałuje na czas i przestrzeń.

Sposób II

Wizualizujemy pierwszy i drugi symbol w przestrzeni.

Sposób II

Wizualizacja pierwszego i drugiego i rzucanie nimi w przestrzeń.

KODOWANIE, ENERGETYZOWANIE

Na czym polega kodowanie?
Możemy dzięki symbolom zakodować wybrany kryształ, czy kamień.
Np. Zakoduję kryształ na rok, i moją intencją będzie ochrona, czy stały przepływ dobrej energii, etc.

Sposób I

- Wrysowanie (wizualizacja) pierwszego, drugiego i trzeciego oraz zadeklarowanie intencji i czasu.

Sposób II

- Wrysowanie symboli 1, 3, 1, 2, 1 i zadeklarowanie intencji.

Czym jest Energetyzowanie?

Energetyzować można wodę i pożywienie.
Polega to głównie na oczyszczaniu żywności i wody, od strony energicznej.

Sposób I

Najprościej - Używając I symbolu.

Sposób II

Dzieląc na punkty:

1. Nałóż dłonie jedna na drugą i umieść je nad żywnością.
2. Zaciśnij hui yin i umieść czubek języka na podniebieniu
3. Zakreślaj dłońmi okręgi w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara przez kilka minut.


DIAGNOZOWANIE ZE ZDJĘCIA

Czyli kontrolowanie czakr wybranej osoby, sprawdzanie przepływu energii.
Dla ReiKowca często może się zdarzyć tak że ktoś przyniesie mu zdjęcie osoby, jakąś rzecz należącą do niej. I powie że owa osoba potrzebuje ReiKi. No ale jak to działa?
Używając trzeciego symboli poprzez przedmiot/zdjęcie możemy ,,połączyć się" z FM (Formą Mentalną) danej osoby, i spytać o pozwolenie. W innym przypadku kiedy nie dysponujemy zdjęciem ani niczym innym, prosimy osobę która pragnie abyśmy kogoś uleczyli, aby pomyślała o potrzebującym.


Diagnozowanie

- Użyj symboli (zwizualizuj, pomyśl o nich) 1, 3, 1, 2, 1 i połącz się z FM osoby
- Spytaj o pozwolenie zdiagnozowania
- Skanowanie ciała ,,Ja" przy bezpośrednim zabiegu (Gdy są problemy z koncentracją można FM przywołać do pośrednika)
- Zapisywanie na kartce obszarów gdzie energia płynie słabiej, blokad
- Ewentualne odblokowywanie od razu

ZABIEGI NA SYTUACJĘ

Czasem gdy dopadną ReiKowca jakieś problemy, można sobie dopomóc... ;)

- Użyj symboli 1, 2 i 3. Zadeklaruj na jaką dokładnie sytuację wysyłasz ReiKi, oświadcz i pozwól sobie zrozumieć że ,,Wysyłam ReiKi dla najwyższego dobra".
- Teraz symbole 1, 3, 1, 2, 1. Deklaracja na jaką sytuację i ,,Wysyłam ReiKi dla najwyższego dobra"
- Można stosować Pudełka i trójkąty ReiK. (O których zaraz wspomnę)

PUDEŁKA, TRÓJKĄTY REIKI

Czym są?
Pudełko lub trójkąt ReiKi to sposoby na dręczące nas problemy.
Działają tak, by nam pomagać. Sami o wszystkim możemy zdecydować.
Choć wszystko zależy od zasady ,,Let it be".
Taka anegdotka: Pewna kobieta po kursie ReiKi była bardzo zafascynowana tym że może wpływać na swoje życie i problemy. Więc stworzyła sobie trójkąt ReiKi z pragnieniem o to by miała fortunę.
Gdziekolwiek, do kogokolwiek by nie poszła, częstowano ją sokiem ,,FORTUNA". ;)

A więc jeżeli coś ma być, to nie jesteśmy w stanie na to wpłynąć.

Trójkąt ReiKi

- Narysuj na kartce trójkąt
- Narysuj okrąg wokół trójkąta
- W dolnym prawym rogu wpisz dane osoby
- W dolnym lewym rogu opisz w kilku zdaniach problem
- W górnym rogu napisz ,,Rozwiązanie dla najwyższego dobra" (Mało czego - Zrozum tę zasadę. ;) )
- Przywołaj FM owego trójkąta i zapytaj o zgodę
- Umieść FM na pośredniku na trzech jego częściach umieszczając rogi trójkąta
- ,,Rejkuj" na każdej części po kolei przez ok. 5 min. rysując na każdej z nich 1, 2 i 1 symbol.
- Po zakończeniu pobłogosław i odpraw trójkąt z pośrednika
- Spal kartkę z trójkątem

Inne trójkąty ReiKi:

- Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość
- Świadomość - Podświadomość (Wewnętrzne Dziecko) - Wyższa Jaźń
- Inne. ; >

Pudełko ReiKi I

- Napisz na kartce problem/y do rozwiązania
- Włóż kartkę do małego pudełka (np. Po filmie do aparatu)
- ,,Reikuj" z deklaracją ,,Dla najwyższego Dobra"
- Wyjmij kartkę i spal

Pudełko ReiKi II

- Przygotuj pudełko i zakoduj je tak (Patrz wyżej: KODOWANIE) aby na problemy wkładane do niego płynęła energia ReiKi tak długo jak to konieczne
- Włóż do pudełka kartkę z problemem do rozwiązania dla najwyższego dobra.

Tak, jeszcze dokończę. ;)

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2012, o 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
O pudełku reiki jeszcze nie słyszałem. W tym miesiącu wybieram się na II więc dzięki za fajny post :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2012, o 13:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Fajnie że się przydało. ^^"
Kto jest Twoim mistrzem? ;)

Btw - Jeszcze dokończę, ale trudno mi się rozdwoić jeszcze że szkołą.

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2012, o 15:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Do reiki inicjowała mnie Agnieszka Cupak. Jest rewelacyjna, polecam każdemu :) Na II stopień zastanawiam się nad Arkadiuszem Lisieckim lub Wojciechem Usarzewiczem. Pewnie minie trochę czasu zanim zdarzę porządnie przetestować techniki które opisałeś ale bardzo chętnie poczytam o kolejnych :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 16:36 

Dołączył(a): 10 sie 2013, o 16:25
Posty: 4
Podziękowań: 0
Witam Wszystkich na forum.
Jestem tu nowa.
Od stycznia tego roku rozpoczęłam moje życie z Reiki, najpierw oczywiście pierwszy stopień, w Kielcach - dojechała do nas Mistrzyni Reiki Małgorzata Trzaskoma...
Byłam świadkiem już wcześniej na śląsku kilku "mistrzów",którzy inicjowali ludzi, jednak jakoś nie było mi wtedy blisko do reiki.
Widocznie czas był wtedy nie dla mnie, w styczniu I stopień a w maju II stopień...i życie nabiera barw.
Symbole reiki są ogólno dostępne w internecie, książkach. Nie są jakąś wiedzą tajemną, kazdy moze je zobaczyc. To tak jak z wizyta w sklepie AGD, widzimy sprzęt, ale nie możemy z niego w sklepie skorzystać, tak samo jest z reiki ogladamy symbole ale musimy przejśc inicjacje by zaczać stosować symbole.
Pozdrawiam wszystkich Reikowców.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Domi0701 napisał(a):
Witam Wszystkich na forum.
Jestem tu nowa.
Od stycznia tego roku rozpoczęłam moje życie z Reiki, najpierw oczywiście pierwszy stopień, w Kielcach - dojechała do nas Mistrzyni Reiki Małgorzata Trzaskoma...
Byłam świadkiem już wcześniej na śląsku kilku "mistrzów",którzy inicjowali ludzi, jednak jakoś nie było mi wtedy blisko do reiki.
Widocznie czas był wtedy nie dla mnie, w styczniu I stopień a w maju II stopień...i życie nabiera barw.
Symbole reiki są ogólno dostępne w internecie, książkach. Nie są jakąś wiedzą tajemną, kazdy moze je zobaczyc. To tak jak z wizyta w sklepie AGD, widzimy sprzęt, ale nie możemy z niego w sklepie skorzystać, tak samo jest z reiki ogladamy symbole ale musimy przejśc inicjacje by zaczać stosować symbole.
Pozdrawiam wszystkich Reikowców - i zapraszam na kursy, u Małgorzaty Trzaskomy www.kursyreikitrzaskoma.eu warto zmieniać swoje życie....już teraz:-)



To nie miejsce na reklamy i spam.

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 17:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 106
Sayiah napisał(a):
To nie miejsce na reklamy i spam.

To gdzie jest miejsce na to?
+ Użytkowniczka zobaczyła, że wcześniej pytałaś Arteurusa o to, kto go inicjował. Pewnie uznała, że może opisać to tutaj.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 17:57 

Dołączył(a): 10 sie 2013, o 16:25
Posty: 4
Podziękowań: 0
Sayiah napisał(a):
Domi0701 napisał(a):
Witam Wszystkich na forum.
Jestem tu nowa.
Od stycznia tego roku rozpoczęłam moje życie z Reiki, najpierw oczywiście pierwszy stopień, w Kielcach - dojechała do nas Mistrzyni Reiki Małgorzata Trzaskoma...
Byłam świadkiem już wcześniej na śląsku kilku "mistrzów",którzy inicjowali ludzi, jednak jakoś nie było mi wtedy blisko do reiki.
Widocznie czas był wtedy nie dla mnie, w styczniu I stopień a w maju II stopień...i życie nabiera barw.
Symbole reiki są ogólno dostępne w internecie, książkach. Nie są jakąś wiedzą tajemną, kazdy moze je zobaczyc. To tak jak z wizyta w sklepie AGD, widzimy sprzęt, ale nie możemy z niego w sklepie skorzystać, tak samo jest z reiki ogladamy symbole ale musimy przejśc inicjacje by zaczać stosować symbole.
Pozdrawiam wszystkich Reikowców - i zapraszam na kursy, u Małgorzaty Trzaskomy www.kursyreikitrzaskoma.eu warto zmieniać swoje życie....już teraz:-)



To nie miejsce na reklamy i spam.


To nie reklama,pisałam o własnym doświadczeniu i dzięki Komu zaczęłam zmiane życiową, a w postach powyzej zauważyłam,ze też podają kto jest Mistrzem...Strone podałam, by ktoś mógł sobie poczytać....jezeli poszukuje...w tym nie ma nic złego...
http://youtu.be/AbY4UCdzO-g Pozdrawiam :-)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 18:37 

Dołączył(a): 10 sie 2013, o 16:25
Posty: 4
Podziękowań: 0
Neuron napisał(a):
Sayiah napisał(a):
To nie miejsce na reklamy i spam.

To gdzie jest miejsce na to?
+ Użytkowniczka zobaczyła, że wcześniej pytałaś Arteurusa o to, kto go inicjował. Pewnie uznała, że może opisać to tutaj.

Dziękuję dokładnie tak pomyślałam :-)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2014, o 18:17 

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:49
Posty: 36
Podziękowań: 11
Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj raczej nowy.
Przeszedłem cała drogę w Reiki aż do Mistrza Nauczyciela.
Dziś po latach doświadczeń i rozmyślań doskonale wiem czym jest Reiki i wszelkie inne metody.
Całe piękno w Reiki jak i w innych metodach jest ukryte w uświadomieniu sobie czym to jest, jeżeli to sobie uświadamiamy, to wtedy automatycznie przewraca się nasze myślenie na temat wszystkich tak zwanych metod, ale tego trzeba samemu doświadczyć.

Może wyda się to dziwne, ale nie ma żadnego symbolu, który w jakikolwiek sposób pomógł by w wzmocnieniu energetyki,to nie jest możliwe,jeżeli nie idzie za tym świadomość.

/aby kogoś uzdrowić wystarczy o nim pomyśleć w odpowiedni sposób, a jego zdrowie, bądź choroba jest w każdym przypadku uzależnione tylko i wyłącznie od niego samego, od jego myśli.

Bardzo możliwe, iż przewracam tym postem myślenie innych o metodach, dzięki którym można rzekomo uzdrawiać, ale wybaczcie, bo nie potrafię oszukiwać.
Nie twierdzę, że Reiki i inne metody nie pomagają, oczywiście że pomagają, ale pomagają tylko tym, którzy tego podświadomie bardzo pragną. Aby zostać uzdrowiony nie trzeba być świadomy przepływu energii, bo ona tak czy inaczej płynie i żaden człowiek nie ma wpływu na nią
Uniwersalna Energia, a taką jest energia w Reiki, jest wszędzie i we wszystkim, bez niej nic nie może istnieć, ta energia,to po prostu Boskie działanie w każdym z nas.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL