Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 16:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Zaczynając od razu warto wspomnieć...
Czym jest energia ReiKi.
ReiKi to czysta energia światła, pochodząca od Najwyższej Istoty. Źródła, które jest dobre. Każda czująca Istota ma dostęp do tej energii. Jest ona całkowicie nieszkodliwa. ReiKi jest wszędzie. Wokół Nas, w Nas, obok, w innych. Mimo to nie każdy potrafi skorzystać z jej obecności. Owa energia ma własną świadomość, działa w imię CZYSTEGO DOBRA. Tak naprawdę nie da jej się opisać. Tego, jak działa. Jaka jest wspaniała, i ile dla Nas może zrobić. Tak samo jak Nikt nigdy nie będzie w stanie opisać najpiękniejszego widoku, jaki w życiu widział. Ta energia to podstawa życia. (;
A więc jak mam się tego nauczyć?
Dzięki Inicjacji ReiKi - lub jak niektórzy mówią: dostrojeniu - jesteśmy w stanie nauczyć się czerpać z Niej różne korzyści. A także uleczać. Zmniejszać ból, pomagać sobie nią. Energia ta jest uniwersalna. Gdzie można otrzymać Inicjację? Nigdzie indziej jak u Mistrza ReiKi, czyli osoby która posiada III stopień. Kurs trwa dwa dni. (A przynajmniej na I stopień.) Nauka ReiKi wymaga własnego poświęcenia, i wiary w Nią. W siebie. Zaangażowania, które bardzo łatwo okazać. Czy to nie piękne? Tak łatwe, a może zmienić twoje życie.
Co będę mieć z tego kursu?
Podczas takich zajęć Mistrz przekaże Ci, jak korzystać z energii i się nią posługiwać. Do czego konkretnie służy, jakie są jej zasady, co możesz a co nie. Krótko mówiąc - Przybliży Ci wszystko o czym powinieneś wiedzieć. Pokaże dzięki jakim układom rąk możemy się skupić na poszczególnych czakrach. Ale to wszystko wymięka, przy efekcie końcowym - Masz znów możliwość bycia wolnym. Możesz czuć się niczym nowo narodzony. ReiKi pozwoli uświadomić Ci, że w każdej chwili możesz zacząć nowe, wspaniałe życie - bez złości i zmartwień. Życie z głębszym sensem, który Cię otacza, ale Ty go nie widzisz, bo masz zamknięte oczy. ReiKi je otworzy.
Czemu akurat ręce grają tu główne role?
Ręce są niczym przekaźniki. Coś na takiej zasadzie: Ty jesteś rurą od wody (Kanałem ReiKi) a twoje ręce to kran. Dzięki Nim kierujesz wodę tam gdzie chcesz. I nie tylko - Rękoma także wyczuwa się aury i energię. Podczas uleczania drugiej osoby można wyczuć, gdzie ma blokadę. (Spokojnie, wyczuwania także uczą na kursach. Tak samo jak odblokowywania zablokowanych czakr. ;>) Podsumowując: Uważasz że ReiKi nie jest dla Ciebie? A masz ręce? Tak? W takim razie jest. (Chociaż myślę, że z jedną ręką też można sobie poradzić!)
Co oznacza że ,,Jestem kanałem"?
Przekazując ReiKi drugiej osobie, lub sobie, uleczając - Tylko (i aż) przekazujesz tę energię. To nie Ty uzdrawiasz, to ReiKi. Owa energia jest inteligentna sama w sobie, i radzi sobie. Czyli znów coś typu kranu. Jako kanał stajesz się otwarty na przepływ energii. Co często wpływa (pozytywnie oczywiście) na samopoczucie i zdrowie. Bycie kanałem jest czymś na pewno miłym w odczuciu. Myślisz, że to trudne ,,zajęcie"? Nie trzeba mieć do tego szóstego zmysłu, ani paranormalnych mocy. Wystarczy wierzyć i chcieć. Przytoczę tu cytat pewnej Pani, która uczestniczyła w pewnym kursie: Mistrz Yoda podnosił statki kosmiczne palcem. Jak to możliwe...? Wystarczy że tego chciał. A więc pamiętajcie - Moc jest także w Was. C:
Jak to działa?
Tak naprawdę każda fizyczna choroba ma duchowe podłoże. Problem zaczyna się w czakrach, kończąc na ciele fizycznym. Jeżeli ktoś ma problemy ze zdrowiem, czasami lekarstwa nie są do końca skuteczne. Chemia nie uleczy duszy, czyż nie? ReiKi pozwala pozbyć się blokad w czakrach - jak już było wyżej wspomniane. Jeśli chodzi o to jak działa: To już temat do zagłębiania na długi wykład, a przecież Ja chciałam tylko krótko wprowadzić ,,o co chodzi". c;
Jakie się zasady ReiKi?
1. Właśnie dzisiaj nie ulegaj złości,
2. I nie martw się.
3. Właśnie dzisiaj bądź wdzięczny,
4. Pracując wytrwale (nad sobą),
5. Okazuj szacunek (wszystkim Czującym Istotom).

Usiądź w ciszy i spokoju każdego poranka i każdego wieczoru,
z dłońmi złożonymi w ,,Gassho".
Podążaj w rozważaniach za tymi wielkimi zasadami
i pozostań w czystości i cichości.
Pracuj w swoim sercu i działaj z głębi cichego miejsca wewnątrz siebie.

Dla uzdrowienia ciała i ducha
Usui Shiki Ryoho.

Założyciel, Mikao Usui"


Jaki jest głębszy sens tych zasad?
Są one bardzo ważne i mają duchowe podłoże. Pozwalają uwolnić się od codziennego cierpienia. Czyli wszystkich negatywnych emocji, które dla ludzi stały się normą. Wreszcie możesz mieć szansę otworzyć się na prawdziwe Dobro i Miłość.
Dlaczego ,,Właśnie dzisiaj"?
Bo owe zasady mają skłonić ludzi do bycia ,,tu i teraz". Wielu ludzi wciąż żyje przeszłością. Ale czy to jest życie? Zapytaj samego siebie - Czy Ja żyję tu i teraz, czy jestem pogrążony w przeszłości, której już nie ma? Jeśli tak, zastanów się czemu tak siebie krzywdzisz! W imię czego? Ktoś w przeszłości Cię skrzywdził, jakaś trauma? Dobrze - Stało się. Ale czemu masz teraz tracić na to energię? Zło już minęło. Możesz odetchnąć. ,,Tu i teraz" - Zastanów się czy nie tkwisz w ,,Było i będzie". Nie wiesz co będzie w przyszłości, ale marnujesz teraźniejszość na myślenie o niej - bezsens! Nie wiesz co będzie w przyszłości! I do tego marnujesz na Nią teraźniejszość! Pragniesz mieć kiedyś dobre, spokojne, duchowe życie? Dobrze, zamiast zaczynać i kończyć na rozmyślaniach przez które tracisz swoją energię - ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Jeśli stracisz energię na działanie, doczekasz się takiego życia! Prawda, że logiczne? Pomyśl, dlaczego dzieci są wciąż szczęśliwe i beztroskie - Nie mają specjalnie ważnej przeszłości, a nawet gdyby miały - mają dystans do tego co było, i cieszą się teraźniejszością! Są dziećmi, które podczas zabawy skupiają się na zabawie, a nie na tym co będzie za kilka lat. Przypomnij sobie dzieciństwo. Było wspaniale, prawda? Nawet teraz możesz znów być dzieckiem.
Co Ja tak właściwie uleczam, używając tej energii?
I właśnie w tym tkwi podstawa - Ciało człowieka składa się także z duchowego ciała. Z energii. Ciało to również zwane jest aurą czy bioplazmatycznym ciałem. Takie ciało jest złożone głównie z siedmiu najważniejszych czakr: są one połączone merydianami, czyli kanałami energetycznymi. (Coraz bardziej jesteś przekonany iż jest z Ciebie jeden wielki kran, co? :P) Czakry odpowiadają za ,,rządzenie" całą twoją energią. Przesyłanie jej do innych czakr, jak i narządów wewnętrznych, wydalanie jej, przyswajanie. Czego dusza zapragnie! Wszystkich czakr jest ok. 300 - A więc byłoby co wyliczać i uleczać. Na szczęście my wyróżniamy siedem głównych:
Sahasrara - Czakra ciemieniowa (korony) Okolica czubka głowy.
Ajna - Czakra adźnia (trzecie oko) Okolica między brwiami.
Wisuddha - Czakra gardłowa Centrum gardła
Anahata - Czakra sercowa Raczej wiadomo gdzie.
Manipura - Czakra splotu słonecznego (Też wiadomo gdzie, jak nazwa sama mówi.)
Swadhisthana - Czakra płciowa Ok. 2 cm nad pępkiem.
Muladhara - Czakra podstawowa Podstawa kręgosłupa.
Jak już wiadome było - Przyczyna choroby zaczyna się w jednej z czakr. A potem dopiero ujawnia się w ciele fizycznym. Bioenergioterapia usuwa przyczyny chorób (braki lub złogi energetyczne).
Dlaczego występują problemy z czakrami?
Najczęstszym powodem są stłumione uczucia i emocje. Najgorsze dla ciała duchowego są negatywne emocje - takie jak złość czy niepokój. A więc jeśli cierpią czakry - ciało fizyczne też musi cierpieć, żeby człowiekowi dać znać, że coś jest nie tak.
Krótko i szybko ,,poza tematem":
Uleczając jakąś osobę powinniśmy wyrażać intencję, iż wszystko dla jej dobra. Błędem jest, jeśli ktoś ulecza kogoś z powodów egoistycznych. Itp.


I tak kończąc, gratuluję jeśli komuś chciało się czytać.
Pewnie to źle że ledwo zaczęłam na forum, a od razu wstawiam tego typu wątki.
Po prostu pomyślałam, że chcę to napisać, zamiast czekać. Może kiedyś komuś się przyda.
Jeśli okaże się to nieprzydatne - Proszę skasować. x3'

PS. Jeśli jednak okaże się przydatne, chętnie rozbuduję.
Póki co to tylko taki króciutki, mniej warty wstęp. Dla informacji.
PS2. Przepraszam że tak króciutko i płytko.

(Informacje sprawdzone, bez obawy.
Jeśli ktoś znajdzie jakiś błąd - Proszę pisać. C: )


Pozdrawiam.
Say.

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 300
Podziękowań: 125
Gdzieś czytałem, że Jezus leczył metodą zbliżoną do Reiki, ale nie wiem, czy to prawda.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 17:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Myślałam o napisaniu o tym, i mam nawet o tym w jednym z artykułów z kursu. Ale wolę nie poruszać kwestii religijnych. Nie chcę kogokolwiek urazić. x3

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2012, o 03:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 18:08
Posty: 55
Podziękowań: 7
Jestem adeptką REIKI USUI I stopnia, inicjację miałam w grudniu.
Polecam

_________________
open your eyes and free your mind


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2012, o 07:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Hm. A kto jest twoim mistrzem? C;

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2012, o 13:03 

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 12:33
Posty: 6
Podziękowań: 0
wlasnie przymierzam sie isc na kurs reiki, zauwazylam u siebie ze znieczulam bol u rodziny gdy sie skupie na przesylaniu im energii...


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2012, o 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 337
Podziękowań: 204
Kursy reiki są bardzo drogie dlatego na to się nie zapisywałem, zresztą nie wiem co mi to da że się na to zapiszę i czy to jest bezpieczne?

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2012, o 13:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Inicjacje Reiki zaczynają się od 200zł a cena moim zdaniem jest w pełni uzasadniona :) Reiki samo w sobie jest jak najbardziej bezpieczne. Chociaż oczyszczanie po różnych stopniach może być dosyć nieprzyjemne, to już jednak nie jest wina Reiki :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2012, o 13:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 337
Podziękowań: 204
tak, z tego co słyszałem ta nieprzyjemność jest związana z tym co w sobie nosimy. Jakie blokady, itd.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2012, o 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Dokładnie, zaleczone choroby przy I nieprzepracowane emocje II i cała reszta przy III. Tak czy inaczej opłaca się przez to przejść :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL