Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2013, o 00:39 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Pewnie wiele zaczynających przygodę z kartami osób zastanawia się co zrobić z nowo zakupioną talią, którą trzymają w ręku. ;)

Otóż najpierw dobrze jest pooglądać sobie karty, porozkładać, zaznajomić się jakie są w dotyku, poczuć je...
Kiedy wprost nie możesz się już doczekać, żeby zrobić coś magicznego XD możesz zacząć je oczyszczać. No bo w końcu wiele osób je dotykało, zanim do Ciebie dotarły.


Oczyszczanie można robić na kilka sposobów:

1. Podpalasz białą świecę, każdą kartę z osobna przeciągasz kilka cm nad ogniem, uważając, by ich nie podpalić... Każda strona karty musi zostać oczyszczona, czyli góra i dół, czasem też szybko obracam bokami. Używam białej świecy, ponieważ ten kolor kojarzy mi się z czystością. Gdy nie czuję potrzeby tak dokładnego oczyszczania całej talii, przeciągam całą trzymaną w dłoni talią nad płomieniem z góry i z dołu.

Tak samo można je oczyścić nad paloną szałwią.

2. Ułożenie talii po kolei. Daje ten sam efekt, jednak ten sposób stosuję czasami pomiędzy jednym a drugim wróżeniem. Dzielę karty na poszczególne żywioły - buławy/kielichy/Arkana Wielkie itd., następnie układam je od najniższego numeru do najwyższego, po czym wszystkie razem mieszam delikatnie na stole, zważając na ich delikatne kanty, które lubią się zaginać ;)

3. Przechowywanie talii wraz z kamieniem o właściwościach oczyszczających (np. różowy kwarc).

4. Położenie ich na parapecie (wewnątrz pomieszczenia) w blasku księżyca.


Napełnianie energią

Kiedy karty są już czyściutkie i puste energetycznie przystąp do napełnienia ich własną energią. Po prostu weź je w dłonie i tasuj. Może być tak, że zaczerpną z Ciebie dość dużą ilość energii, co objawi się zmęczeniem, sennością, opadnięciem z sił. Nie rób nic na siłę, karty są dla Ciebie, a nie Ty dla nich. Czasem napełnia się je kilka dni, kwestia indywidualna.


Przechowywanie talii

Niektórzy sądzą, że należy ją przechowywać w jedwabnej chustce, dębowej skrzynce, z kamieniami szlachetnymi, pudełku ozdobionym symbolami runicznymi oznaczającymi mądrość i jasność widzenia, jednak warto przede wszystkim trzymać karty w woreczku, żeby zwyczajnie się nie pogubiły...
Przechowywanie kart oraz posługiwanie się nimi to bardzo indywidualna sprawa i nie rób nic na siłę, jeśli jakiś sposób Ci nie odpowiada, zrezygnuj z niego.
Osobiście trzymam karty z oryginalnie dołączonym woreczku z organtyny, a drugą talię w pudełku, również w którym przywędrowała do mnie. ;)


Przygotowanie do wróżenia

Wszelkie zakazy i nakazy co TRZEBA mieć przy wróżeniu, czy na czym rozkładać karty, to przesądy. Pamiętać należy tylko o umiarze i braku przesady w tym co się robi, to znaczy nie musisz koniecznie mieć specjalnego stołu do wróżenia, obrusu, czy innych relikwii. Wystarczy, że stół będzie czysty, ręce także i zapewnisz sobie spokój umysłu.
Niektórym pomagają świeczki, kadzidła, a także posiadanie w pobliżu symboli wszystkich czterech żywiołów tarotowych, czyli kolejno: buławy - ogień, świeca; kielichy - woda w szklance, kielich; miecze - mały nożyk, pióro lub kadzidełko, monety - kamień lub grudka ziemi.

Podczas tasowania skup się na pytaniu, nie myśl o czym innym, to bardzo ważne, by się nie rozpraszać i zachować czysty stan umysłu.
Opracuj własny sposób tasowania, tasuj tak długo, aż poczujesz, że dość i rozkładasz, niektórzy tasują karty siedem razy, ponieważ siódemka to liczba mistyczna i talia jest wtedy dostatecznie przemieszana. Można też podzielić talię na 3 części, zbierając losowo stosy.
Ja to robię tak: tasuję karty, czekam na odpowiedni moment, w którym jestem na tyle skupiona, że już nic mnie nie rozprasza. Wtedy myśląc o konkretnym pytaniu tasuję je jeszcze 7 razy, dzielę je na dwie części lewą ręką tak, jakby robiła to osoba zadająca pytanie - wyobrażam sobie to, następnie dolną przekładam na górę i rozkładam karty.


Dotykanie Twojej talii przez innych również jest tylko i wyłącznie Twoją własną decyzją, ponieważ jedni wolą gdy nikt jej nie dotyka, a drudzy uważają, że pytający wręcz musi dotknąć, by wlać odrobinę swojej energii. Wiadomo, że jeśli wróżenie odbywa się na odległość, to nie da się nic podotykać :P


Zadawanie pytań i rozkładanie kart

Podczas tasowania zastanów się nad odpowiednim postawieniem pytania oraz doborem układu, który najlepiej zobrazuje Ci odpowiedź.
Każda karta w rozkładzie musi mieć swoje określone miejsce i musisz wiedzieć co oznacza. Na przykład w relacji partnerskiej, kiedy układasz po dwóch stronach, zobrazuj sobie którą osobę oznacza lewa, a którą prawa strona. Odnośnie układów będzie nowy temat, bo za dużo tutaj by pisać...
Rozkładać możesz od razu odwrócone karty, czyli obrazkami do góry lub wszystkie tyłem i odsłaniasz je po kolei w trakcie interpretacji, jednak pierwszy sposób umożliwia spojrzenie na cały obraz sytuacji.
Nie musisz sztywno trzymać się rozkładu z książki czy internetu - wymyślaj własne :) Dobrze się inspirować, ale niekoniecznie trzeba stosować coś, co do Ciebie nie przemawia.


To póki co tyle, na pewno będę dodawać nowe tematy, np. z rozkładami.

Źródło: wiedza własna

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2013, o 01:09 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 346
Podziękowań: 203
Dodam jeszcze jedną najważniejszą rzecz o której Ewelina zapomniała, a mianowicie:

Czym się kierować przy zakupie kart tarota?:

To pytanie jest o tyle ważne żebyśmy nie wydawali np. od razu 200 zł na talię kart tarota których nie poczujemy.
Idąc do sklepu ezoterycznego, mamy pełno rodzajów kart tarota. Czy to karty tarota np. A. E. Weita czy np. Rozkład Kart Anielskich musimy je jakoś wybrać.
Napiszę to na jakiej zasadzie u mnie to działało.
Gdy wszedłem do sklepu ezoterycznego z zamiarem zakupu kart tarota, oglądałem wiele talii, wiele z nich chciałem mieć od razu i wybór był naprawdę ogromny, ale czym się kierowałem?
Oczywiście po pierwsze cena kart, wiadomo że na początku dobrze jest kupić w miarę tanią talię kart, bo jeśli tego nie poczujemy to byśmy praktycznie wyrzucili pieniądze w błoto.
Drugą sprawą jest czytelność kart. Wiele kart ma niesamowite wręcz obrazki, wiele szczegółów, wiele symboli, Ja kupiłem karty A.E. Weita ponieważ symbolika jest bardzo czytelna, karty są miłe dla oka. Po za tym cena nie była zbyt wygórowana.
Przy okazji, sprzedawca Was się może zapytać czy chcecie duże karty czy standardowe, chodzi tutaj o wielkość kart. Ja wziąłem rozmiar standardowy i szczerze powiem że bardzo dobrze zrobiłem a dlaczego? Ponieważ przy tasowaniu talii kart czy przy oczyszczaniu jest lepiej je chwycić w ręce. Mniejsze karty nie oznaczają mniejszego działania.
Wspomniałem już o pieniądzach, o symbolice, czytelności, wielkości talii ale zapomniałem dodać że gdy wybierałem talię kart akurat A.E. Weita poczułem że muszę je mieć, poczułem od nich ich energię, między innymi z tego powodu je zakupiłem bo wiedziałem że będę z nich korzystał i to dosyć intensywnie.

Reasumując, wybór kart tarota nie jest taki łatwy na pierwszy rzut oka, najlepiej będzie dla początkującego wybierać talie kart te które są tańsze ale też takie od których ta osoba poczuje energię.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2013, o 00:00 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
Problem tkwi w tym, ze niestety mało jest sklepów ezoterycznych.
Większość kupuje karty poprzez internet i teraz jak tu dokonać wyboru ?
Zanim kupiłam pierwsze karty przeglądałam mase obrazków w necie.
I o dziwo niby ten sam autor a od jednych mnie odrzucało od innych nie.
Szkoda, ze nei ma takiej możliwosci by pójsć i podotykac karty przed wyborem.
Na szczęście u mnie były targi od wahadełka do gwiazd i były tylko 2 talie tarota .
Wybralam taka sama talie jak Bart i tylko dlatego, ze głupiec z tej tali za mną łaził cały czas.
Nie załuję wyboru.
Zauważyłam tez, że w miare poznawania kart, te pierwsze nie wystarczaja, chce sie czegoś wiecej.

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2013, o 00:05 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
W internecie też dobrze kupuje się karty, ja nie narzekam, a kupiłam dwie takim sposobem :)
Chodzi o obrazki, jakie przemawiają do Ciebie, autor może być ten sam, a mogą Ci się nie podobać karty i nic z tego, nie ma reguły.

I masz tutaj rację co do tego, że pierwsza talia nie wystarcza po jakimś czasie. Tak jakbyś ją "przerobiła" i chcesz iść dalej...

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2013, o 14:17 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
tu znalazłam ciekawy materiał Ewelinko sprwdz czy tu sie nada jak nie wywal na zbity .... nie powiem co ;p

http://www.gwiazdy.com.pl/component/content/article/4975-znajdz-swoja-talie-tarota

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2013, o 22:05 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
A ja uważam, że najlepiej sugerować się samym sobą - w jaki sposób? po prostu, to zależy od okoliczności, ale jak ktoś się już decyduje, na pewno wybierze karty odpowiednie dla niego i kierując się właściwym sposobem.
Co do braku sklepów ezoterycznych... ja weszłam do sklepu, gdzie karty były poustawiane na półkach na ścianie, która miała wymiary ok 5 m szerokości na ok 3-4 wysokości, z tym że karty zaczynały się tak od 1,70 m. Łącznie było ich z 20 m2 :) Nie dało się wybrać... wyszłam.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2013, o 22:19 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 83
Kalu - gdzie trafiłaś na taki sklep? *,*

Sklepów ezoterycznych jak na lekarstwo.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2013, o 22:26 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
Ja mam ich wokół siebie dużo, ale to nie jest w kraju na Wisłą.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2013, o 12:30 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
Jeszcze jedna kwestia nie została poruszona w tym temacie a mianowicie
TASOWANIE a odwracanie kart

Jedni karty odwracają inni nie
Czy trzeba odwracać karty ?

Ja stosuje zasadę nie odwracania kart.
Czuje kiedy powinnam używać interpretacji odwróconej karty.

Przekonałam sie o tym robiąc rozkład , w czasie gdy wróżył mi Cohen, i okazało się, ze moja interpretacja była prawie identyczna z jego z tym, ze ja nie odwracam kart a on tak.

Co wy sądzicie o tym?
Jaką zasadę Wy stosujecie ?

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2013, o 12:48 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 83
Ja odwracam karty, ale to raczej z wygody, aniżeli przymusu. Są dwie szkoły po prostu. :)

Zastanawia mnie tylko Wasz sposób tasowania, jak to robicie?

Ja biorę karty w lewą rękę *jestem leworęczny* i tasuję do prawej, trzymając za krótsze boki. Czasem przekładam ją sobie i tasuję trzymając za dłuższe. Potem opcjonalnie na wyczucie odwracam karty - to wybieram kilka i na oślep przekręcam, włączam do talii, albo dzielę na 3 kupki, jedną z nich odwracam i ... wsuwam w drugą, tak, aby karty całkowicie się przemieszały. Jeżeli czuję, że powinienem, to kładę karty na stole/biurku/łóżku i mieszam je rękami, następnie zbieram. Jeżeli tknie mnie przy zbieraniu, że jakaś karta leży nie tak *patrzę tylko na koszulki* to ją przekręcam i włączam do talii. Zawsze na końcu tasuję karty, kciukiem prawej ręki zsuwając po jednej karcie z talii do otwartej dłoni. Potem standardowo przełożenie na 3 i wykładam karty z wierzchu, nie lubię z wachlarza.

Dla mnie tasowanie jest najważniejszym czynnikiem warunkującym przejrzystość rozkładu. Jestem otwarty na karty, które "wyskakują" mi z ręki podczas tasowania. Nierzadko zdarza się, że odpowiadają bez konieczności rozkładu, nakreślają tło sprawy/wydarzenia, sugerują tok myślenia, potwierdzają moje przypuszczenia. Pozostaje faktem, że tarociści to leniwi jasnowidzący, którzy posiłkują się kartami, jako narzędziem do przekazania tego, co zakorzenione w podświadomości.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL