Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: opętanie
PostNapisane: 10 paź 2013, o 02:23 

Dołączył(a): 10 paź 2013, o 00:44
Posty: 1
Podziękowań: 0
Opętanie - "Stan umysłu, w którym poszczególny człowiek (indywiduum) odczuwa, że znajduje się pod wpływem zewnętrznej, niefizycznej, najczęściej osobowej siły, lub zachowuje się w sposób, który sugeruje taki stan osobom trzecim. Według wielu religii oraz wierzeń ludowych, opętanie może być formą zawładnięcia ciałem przez duchy lub demony".

Jest to cytat z Wikipedii określający w sposób "skondensowany" i ogólnikowy czym jest bądź za co umownie uważa się opętanie.

Temat jest dosyć ciekawy. Priorytetem w tej tematyce jest "Kontrola". Kontrola poprzez bodźce zewnętrzne, które w szerokopojętym znaczeniu są wszystkim co trafia jako informacja do nas, czyli do jednostki potrafiącej magazynować, odczytywać, filtrować, segregować oraz używać w dowolnych konfiguracjach tychże danych w celu opiswania świata.

"Opętania" są zjawiskiem powszednim, z którymi trzeba się liczyć nie tylko ze względu ramifikacji jakie zazwyczaj niosą ze sobą ale także ze względów czysto pryncypialnych. Osoba "owładnięta" poprzez "siły" pochodzenia niewiadomego bądź wiadomego w zależności kto ocenia źródło jest Ofiarą. Psychologiczne następstwa, traumy czy możliwe "oświecenia" są tematem wartym głębszej infiltracji. Abrahamowi Bóg kazał poświęcić syna...Nie jest to przykład Opętania w żadnym wypadku lecz jest to przykład wpływu "czegoś zewnętrznego" na nasz sposób myślenia a ujmując to zgrabniej jest to manipulacja umysłem osoby "trzeciej". Apropo manipulacji do worka można wrzucić jeszcze takiego pana: Sirhan - Sirhan. Być może jest "objechanym" tematem ale świetnie obrazuje brak kontroli i nieobecność podczas dokonywania czynu. We współczesnej terminologii określa się to chorobą psychiczną bądź bardzo popularnym "coś tam" Disorder. Jednostki takie są ofiarami napływu sygnałów, których nie są w stanie okiełznać, zorganizować czy przeciwstawić się w jakikolwiek sposób ( oczywiście nie obrażając osób, które tworzą swoją rzeczywstość). Oddziaływania zewnętrzne, czyli szeroko i ogólnie pojętne obrazowanie subiektywne tego co wiemy i staramy się przyjmować jako nasz prawdziwy opis świata jest wypaczone, przekształcone i przerysowane ( respektywnie w zależności kto co Widzi). Każdy z nas odbył pewne formy "opętań" w malutkiej, mniejszej bądź małej formie. Jeżeli chodzi o "opętania", które wyrażają się wulgarnie, fizycznie, agresywnie, niespodziewanie i "obrazowo" a jednocześnie haczą delikatnie o psychikę, mentalność i inercję neurologiczną to polecam prześwietlić ludzki organizm szczególnie pod kątem neurologicznym. Jak to określa jedna z najważniejszych Ezoterycznych maksym: "As Above, So Below".


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lis 2013, o 18:11 

Dołączył(a): 17 lis 2013, o 17:27
Posty: 10
Podziękowań: 0
Opętania rzadko się zdarzają... Częściej "coś" może ingerować w nasze życie. Najczęściej jest to duch, rzadziej demon. Istnieje coś takiego jak demon i baaardzo rzadko dochodzi do opętania z jego udziałem. Nie bez powodu są księża egzorcyści i nie tylko...
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy duch jest w stanie opętać człowieka. Nigdy o czymś takim nie słyszałam... :-? Wiem na pewno, że duchy mogą ingerować w nasze życie. Niektóre wybory w życiu mogą być wywołane właśnie przez nie. Demony również mogą ingerować w nasze życie...
Nie jestem również w stanie powiedzieć, czy może opętać człowieka osoba żyjąca... Również o takim czymś nie słyszałam... :-?


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL