Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2013, o 19:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Gabrysia napisał(a):
moja trwa 20 lat z przerwa-KOSZMAR

To jest związek karmiczny, jak trwa i wraca, to nie miłość. To silne przyciąganie, które towarzyszy związkom karmicznym.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2013, o 22:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
To ja przedstawię moją teorię - nie wiem, czy szłuszną. Wywodzi się doświadczenia i możliwe, że będzie się zmieniać z czasem...

Wydaje mi się, że karma służy niczemu innemu jak wyrónaniu energii. W życiu też spotykamy wiele sytuacji, które nas "destabilizują" i wpełni szczęśliwi możemy być jak już wyrównamy energię, przyjmiemy je pogodzimy się z nimi. Można to robić na wiele sposobów - niekoniecznie przy uczestnictwie innych osób. Karma jest tym samym, ale rozciągniętym przez wcielenia. Jeśli dusza umiałaby sobie z wyrządzoną krzywdą poradzić inaczej - nie byłoby bólu.

Uważam, że uświadomienie sobie karmy - co właśnie umożliwia nam rozwój duchowy, może przynieść wiele korzyści. Wcale nie musimy jej odrabiać. Możemy spróbować ją uwolnić - przyjąć, wybaczyć sobie i podziękować drugiej duszy za pomoc w jej odrabianiu, jednak zdecydować się na wolność od niej. W ten sposób też możemy doświadczyć uwolnienia, co więcej uwalniamy durgą duszę. Moim zdaniem to działa. Jeśli jest świadome i głębokie powoduje wyrównanie energii i już nie będziemy musieli (tak myślę) odrabiać karmy w in. wiceleniach, a dodatkowo mamy szanse na miłość.

Ważne by się nie odciąć i nie obrócić na pięcie mówiąc - odrobię to w innym życiu - to nie da nam wolności.

Co do miłości karmicznej - jak już jest karmiczne to z miłością ma mało wspólnego. Co to za miłość, która przychodzi i rozwala całe nasze życie - odbiera nam wolność? Miłość jest dawaniem wolności, jest pełnią. Nawet jak dusze się umówiły, myślę, że mogą spróbować uwolnić się od tych zobowiązań. Podobnie jak powyżej.

Dzięki Ewelinie przeczytałam coś, co umożliwiło spróbowanie tej drogi (wcale nie łatwo dać sobie samemu wolność), a także jedno zdanie więcej, że wierzymy, że nasza duża jest czymś doskonałym, wiedzącym wszystko, dlatego podążamy za jej "zobowiązanimi", a wcale tak nie jest.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2013, o 21:50 

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:20
Posty: 82
Podziękowań: 5
a w milosci karmicznej czy tez w zwiazkach karmicznych miedzy kobieta a mezczyzna jest pozadanie czy nie ? Ewelina piszesz ze u Ciebie pozadania nie ma jak to rozumiec?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2013, o 21:57 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Pozostała sympatia, miłość do bliźniego, nie ma pożądania, chęci dotyku, ani nawet spotkania czy kontaktu. Nie boli już nic, nie tęsknię.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2013, o 22:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Gabrysia napisał(a):
a w milosci karmicznej czy tez w zwiazkach karmicznych miedzy kobieta a mezczyzna jest pozadanie czy nie ? Ewelina piszesz ze u Ciebie pozadania nie ma jak to rozumiec?

Tak, w tym i w tym może być pożądanie, może, ale rzecz jasna nie musi, bo każdy związek, czy karmiczny, czy nie, to jest inny.


Kala napisał(a):
Co do miłości karmicznej - jak już jest karmiczne to z miłością ma mało wspólnego. Co to za miłość, która przychodzi i rozwala całe nasze życie - odbiera nam wolność?


No właśnie nie, bo to jest miłość przeniesiona z poprzedniego życia, a nazwa karmiczna wywodzi się stąd, że właśnie została wcześniej odrzucona, zaprzepaszczona i teraz ta osoba, która dawniej zawiniła, będzie się musiała (jeżeli chce) bardzo postarać i powalczyć o tą miłość i w ogóle o względy drugiej osoby, tej której ta miłość dotyczy.
Ona nie odbiera nam wolności - tu mamy wolną wolę, ona się pojawia, a czy my z niej skorzystamy zależy od nas, jeżeli nie, to to się zakończy już nie będzie dalszej kontynuacji, ani w tym życiu, ani w kolejnym. Natomiast jeżeli zdecydujemy się, to już będzie nasz wybór i to od nas będzie zależało, czy porzucimy to co do tej pory zbudowaliśmy i wejdziemy w coś zupełnie nowego.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2013, o 22:01 

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:20
Posty: 82
Podziękowań: 5
a wczesniej bylo pozadanie , tesknota?

a milosc z przeznaczenia to to samo co milosc karmiczna


Nie pisz posta pod postem, wystarczy edytować wcześniejszą wypowiedź i coś dopisać.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2013, o 22:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Jak już mam wierzyć w przeznaczenie, to powiem, że to raczej nie to samo.
Hm to od Ciebie zależy, czy znajdziesz w swoim życiu przeznaczenie, czy nie, bo Ty kształtujesz swoje życie, ono jest w Twoich rękach. A miłość karmiczna tak jak pisałam już - ona spada nagle, ona po prostu jeżeli taki był plan się pojawi.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2013, o 22:14 

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:20
Posty: 82
Podziękowań: 5
a zwiazek karmiczny tez musi sie pojawic nie ma odwrotu od tego?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2013, o 08:58 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Gabrysia napisał(a):
a zwiazek karmiczny tez musi sie pojawic nie ma odwrotu od tego?


Gabrysia, powiem Ci jedno:
Jak nie chcesz być z tym partnerem, to zakończ związek i będziesz wolna od tej karmicznej miłości. Jeśli tylko tak postanowisz, to tak będzie. Gwarantuję Ci to. Problem rozpoczyna się, kiedy masz za słabą wolę, by podjąć decyzję i ją utrzymać. Jeżeli zaś zadecydujesz, że to już koniec, że relacja jest toksyczna i masz jej dosyć, to zakończ, nie wiem wyprowadź się, skasuj numer, wytłumacz osobie, że nie będziecie już razem, a na koniec utrzymaj się we własnych postanowieniach. Wtedy będzie koniec miłości karmicznej.

Nie znam sytuacji, ale wiem, że wszystko się da zrobić, jeśli się chce. Nie ma co szlochać, że powróci czy coś - nie powróci, jeżeli na to nie pozwolisz. Prawdopodobnie chcesz tej relacji, dlatego wraca i trwa. Nie decyduje za Ciebie "przeznaczenie", uważam, że nie ma czegoś takiego, a nawet jeśli, to jest to coś, co my sami zaplanowaliśmy, a więc jeśli zaplanowaliśmy sami, to możemy zmienić decyzję w każdej chwili. Takie prawo wolnej woli każdego człowieka.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2013, o 19:18 

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:20
Posty: 82
Podziękowań: 5
ale jesli nie mozna zapomniec, nie mozna przestac kochac to co wtedy?


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie

cron

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL