Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sie 2013, o 17:30 

Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 18:09
Posty: 28
Podziękowań: 0
Czy ktoś z doświadczonych w Reiki i bioenergoterapii forumowiczów, w swej codziennej praktyce stosuje się do zasad opisanych w książce Marjana Ogorevca "Diagnostyka karmiczna oraz bezpieczna ingerencja w biopole człowieka""?

Chodzi mi o to, co poruszono w poniższym cytacie:

"Wiele dotychczasowych wiadomości dotyczących uzdrawiania okazało się niepełnych lub zgoła nieużytecznych. Stwierdziłem luki w swojej wiedzy oraz uświadomiłem sobie błędy, które my bioenergoterapeuci możemy popełniać, starając się wyrównać pole energetyczne człowieka, nie mogąc lub nie potrafiąc dotrzeć do przyczyn wywołujących niezrównoważenie. W takich przypadkach mówię o symptomatycznym leczeniu energiami (gdy usuwamy jedynie blokady energetyczne bez uprzedniego odnalezienia przyczyn ich powstania i bez współpracy z pacjentem).

Jednakże, co najważniejsze, dzięki Łazariewowi dowiedziałem się, że lecząc energiami symptomy, możemy zaszkodzić zarówno pacjentowi, jak i sobie, a pośrednio nawet swoim dzieciom i najbliższym. W niektórych przypadkach, szczególnie gdy jesteśmy dość "silni",możemy swoje błędy przenieść na następne wcielenia. Pod pojęciem dość "silni" rozumiem osoby mające wielki potencjał bioenergetyczny i potrafiące oczyścić własne biopole z zaburzeń i problemów spowodowanych niewłaściwym leczeniem i łamaniem zasad etyki zawodowej. Przestrzegam, że takie oczyszczanie jest krótkotrwałe, a istniejące problemy wcześniej czy później wracają.Terapeuta, widząc poprawę stanu zdrowia pacjenta,może myśleć, że uporał się z kłopotem, nie zdaje sobie jednak sprawy, że jedynie przesunął go w czasie."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2013, o 17:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 84
to z przenoszeniem "błędów" na dzieci/najbliższych jest dla mnie totalną głupotą.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sie 2013, o 18:09 

Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 18:09
Posty: 28
Podziękowań: 0
Dlaczego? czy możesz napisać cos więcej?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2013, o 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 84
bo nawet biorąc pod uwagę czysty model energetyczny, pomiędzy karmą, a układem energetycznym nie ma żadnych powiązań. Bezpośrednich powiązań nie ma także pomiędzy układem energetycznym jednej osoby, a drugiej. Zadziałałoby to w ten sposób efektem placebo w modelu psychologicznym, ale owy wyklucza energię.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sie 2013, o 22:16 

Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 18:09
Posty: 28
Podziękowań: 0
a jak się odniesiesz do wyjaśnień i opisów autora książki?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2013, o 22:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 84
Zależy do których. To w modelu psychologicznym uznaje się, że choroby są powodowane przez życiowe problemy, więc tutaj chyba autor stosuje metamodel. Dałoby się to jeszcze przeżyć, przecież modyfikacja poglądów na korzyść praktyki jest do pewnego stopnia dopuszczalna. Zgadzam się, że bioenergoterapeuci powinni doszukiwać się źródła problemu, ale tylko tacy, którzy przyjmują to poglądowo. Bo po cóż tyle zachodu jakiemuś bioenergoterapeucie, który patrzy na to w nieco inny sposób? Tutaj wszystko zależy od przyjętego systemu wierzeń, jak zwykle zresztą - jeśli ktoś przyjmuje drugie dno choroby, to jasne, że leczenie objawów nic nie da. Jeśli ktoś pojmuje chorobę bardziej przyziemnie, to właśnie to będzie odpowiednim działaniem, które z pewnością nie przyniesie jakichś skutków ubocznych, jeszcze promieniujących na rodzinę. oO

jeśli istnieje jeszcze coś, do czego mam się odnieść, to poproszę o wskazanie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, o 20:54 

Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 18:09
Posty: 28
Podziękowań: 0
No tak, ale czy Ty masz klientów/pacjentów, z którymi masz kontakt energetyczny od kilku, powiedzmy co najmniej 3 (trzech) lat?
Czy na podstawie włąsnych doświadczeń bioenergoterapeuty możesz na 100% przekreślić te teorie?
Ogorevc podpiera teorie przedstawione w książce swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i wydaje się być bardzo wiarygodny.
Zresztą nie jest pionierem w tym zakresie, bo jak zapewne Ci wiadomo, sam siebie opisuje jako duchowego ucznia Siergieja Łazariewa.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2013, o 23:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 84
50 lat doświadczenia i myli modele? Wszystko wskazuje na jakość tych 50 lat.
Wyżej opisałem sytuacje, w których *przynajmniej patrząc zdrowym podejściem do magii, a nie new age* owe sytuacje mogą wystąpić, w innych - tak, neguję. Przyszło mi leczyć już parędziesiąt osób, może koło setki. Trzeba jednak zrozumieć, że bioenergoterapeuta bioenergoterapeucie nie równy, bo to tak zróżnicowana dziedzina, nawet pomimo normowania ich przez towarzystwo bioenergoterapeutyczne, że każdy terapeuta patrzy inaczej, każdy ma inne poglądy, więc nie można tego porównywać z uniwersalną książkową wiedzą. To, czy ww. teorie mogą mieć zastosowanie, wynika jedynie z implikowania ich w krąg wierzeń i przekonań, według których się podąża. Po prostu dla mnie zbytnie mieszanie i utrudnianie sobie życia jest głupotą, ale to tylko moja cholernie subiektywna opinia.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, o 10:40 

Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 18:09
Posty: 28
Podziękowań: 0
To nie poglądy powinny decydować o sposobie leczenia, tylko skuteczność oraz nieszkodzenie drugiemu człowiekowi.

Dlatego zapytałam nie o liczbę przerobionych klientów, a o sytuacje, kiedy tego samego człowieka leczysz od 3-4 lat i możesz na 100% potwierdzić skuteczność i nieszkodzenie.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2013, o 13:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 84
Poglądy i technika, jeśli mówimy o magii, w której jedyną rzeczą, za którą powinno się podążać jest tradycja, bo sama w sobie wynika z tradycji. A robienie miszmaszu i mieszanie tradycji nie wychodzi na zdrowie, nikomu.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL