Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 10:22 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Będziemy tutaj ćwiczyć interpretacje codziennego rozkładu tarota. Polega to na tym, że robimy rano rozkład dla siebie, spisujemy jakie karty nam wyszły, a wieczorem interpretujemy łącząc z wydarzeniami w ciągu całego dnia.

W ten sposób nauczymy się języka naszej talii kart. Jest to bardzo ważne w indywidualnej pracy z tarotem, bo każdy ma własną intuicję, własne skojarzenia, upodobania i nie zawsze interpretacja z książki pasuje do naszej indywidualnej, do naszych skojarzeń z kartami. Odczucia są bardzo ważne i należy brać je pod uwagę jeżeli chcemy wróżyć profesjonalnie. Jeśli to nasze hobby, to również fajnie być w nim dobrym, a nawet najlepszym :)

Pamiętajmy, że każdy ma inną talię, a nawet jeśli nie, to poszczególne karty kojarzą się nam inaczej, rysunki na nich przypominają nam co innego, przychodzą nam do głowy różne skojarzenia. Nie istnieją dwie identyczne interpretacje, tarot to "nauka" humanistyczna, ścisłości jest tu bardzo mało. Trzeba nauczyć się podstawowych znaczeń, ale nie na zasadzie wykucia na pamięć, lecz skojarzeń. Do tego właśnie będziemy tutaj dążyć, a ja Wam w tym pomogę najlepiej jak potrafię :)

Na początek polecam zakupić lub przynajmniej zapoznać się z książką "Tarot dla początkujących" autorstwa P. Scott Hollander. Jeżeli ktoś szuka dobrej książki z podstawami interpretacji, to właśnie ją polecam. Wbrew pozorom wcale nie jest tylko dla początkujących.

Nasz rozkład do tego ćwiczenia wygląda tak:

1. Praca
2. Dom
3. Nieoczekiwane
4. Twoja rola
5. Wynik


Czyli rozkładamy karty wg obrazka, każda ma przypisaną funkcję - za jaką dziedzinę odpowiada - tak jak pokazują numery. Następnie interpretujemy wedle własnych odczuć (możemy to zrobić rano, a wieczorem edytować post). Pod koniec dnia będziemy widzieć co się sprawdziło, doszło do skutku. Pamiętajcie, żeby w ciągu dnia nie wmawiać sobie, że coś konkretnego się stanie, najlepiej o tym zapomnieć i wieczorem powiązać ewentualne fakty.


Zachęcam do udziału wszystkich, którzy uczą się swoich talii tarota, na pewno nic nie stracicie, a możecie jedynie zyskać!!

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2014, o 13:16 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 15:39
Posty: 7
Podziękowań: 1
Witam. Chetnie spróbuje.

1. praca- 10 bulaw - przeciążenie obowiązkami, więc dzisiaj trochę odpoczywam.
2. dom - wieża - ?
3. nieoczekiwane - paź kiel - może odwiedziny do moich dzieci
4. moja rola - 6 kiel - no cóż może i mnie ktoś odwiedzi a po za tym rola gospodyni...
5. wynik - 6 monet - pewnie jakieś zakupy .

hm ciekawe zobaczymy co się wydarzy :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2014, o 13:29 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 15:39
Posty: 7
Podziękowań: 1
wszystko się prawie zgadza :)
1. dokładnie jak wyżej
2. mąż nie dostał obiecanej wypłaty ....
3. syn pojechał ze swoimi znajomymi na wycieczkę , wrócił trochę nie zadowolony
4. przyjechała koleżanka z mężem więc moja rola się zgadza
5. dopiero wieczorem mogłam pojechać na małe zakupy.

Co wy na to ?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 28 kwi 2014, o 13:05 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
catleya napisał(a):
wszystko się prawie zgadza :)
1. dokładnie jak wyżej
2. mąż nie dostał obiecanej wypłaty ....
3. syn pojechał ze swoimi znajomymi na wycieczkę , wrócił trochę nie zadowolony
4. przyjechała koleżanka z mężem więc moja rola się zgadza
5. dopiero wieczorem mogłam pojechać na małe zakupy.

Co wy na to ?


Nie potrzeba tu praktycznie mojej interpretacji, wszystko świetnie sama rozpisałaś :) Paź kielichów to syn/córka, więc było do przewidzenia, że coś nieoczekiwanego będzie połączone z dzieckiem, ale jednak nie dało się przewidzieć co dokładnie, więcej kart by się tu przydało. Ja bym początkowo powiedziała, że nadejdą nowe wiadomości właśnie z synem (w Twoim przypadku) związane.

Wynik z 5 karty podsumowuje wszystkie Twoje starania w ciągu całego dnia, oznacza, że dzielisz się dobrocią swojego serca (ugoszczenie koleżanki z mężem), troszczysz się o innych, są dla Ciebie ważni, jak również poświęcasz swój czas i pieniądze dla otoczenia (zakupy).

Uważam, że poszło świetnie i możesz rozkładać tutaj karty choćby codziennie.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2014, o 13:02 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
Ha jak już wspominałam sobie kart nie stawiam, bo mi głupoty wychodzą i nie umiem ich dla siebie interpretować, ale zobaczymy :D

1. Praca - słońce odwrócone - mogą pojawić się pewne przeszkody lub opóźnienia tutaj rzeczywiście było opóźnienie, nie wyrobiłam się z robotą :)
2. Dom - księżniczka buław odwrócona - czeka mnie jakieś rozczarowanie, obietnice bez pokrycia, być może anonim lub donos, trudności w kontaktach z dziećmi Tutaj w żaden sposób nie mam do czego podpiąć weryfikacji, niby by się zgadzało, ale sprzed paru dni, nie disiaj :)
3. Nieoczekiwane - 7 pentakli odwrócona - desperacja działanie w afekcie, poświecenie się dla bliskich, cierpienie uczuciowe ani nie cierpię, ani nie jestem w desperacji, ani tym bardziej nie dzialam w afekcie :D
4. Twoja rola - 5 mieczy odwrócona - powinnam dotrzymać obietnic tutaj coś w tym może być, obiecałam i odwlekam
5. Wynik - 5 buław odwrócona - nie mogę pozwolić, aby przeszłość zdominowała moja teraźniejszość przeszłość już dawno chyba zostawiłam za sobą, więc tu żadne przejawy z przeszłości dziś mnie nie spotkały :)

Zobaczymy :D

No i w sumie nic się ie zgadza i nie znosze dla siebie kart stawiać, ale jutro znowu spróbuje, a co mi tam :D


Ostatnio edytowano 30 kwi 2014, o 20:56 przez Asia, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2014, o 20:43 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Asia napisał(a):
Ha jak już wspominałam sobie kart nie stawiam, bo mi głupoty wychodzą i nie umiem ich dla siebie interpretować, ale zobaczymy :D

1. Praca - słońce odwrócone - mogą pojawić się pewne przeszkody lub opóźnienia tutaj rzeczywiście było opóźnienie, nie wyrobiłam się z robotą :)
2. Dom - księżniczka buław odwrócona - czeka mnie jakieś rozczarowanie, obietnice bez pokrycia, być może anonim lub donos, trudności w kontaktach z dziećmi Tutaj w żaden sposób nie mam do czego podpiąć weryfikacji, niby by się zgadzało, ale sprzed paru dni, nie disiaj :)
3. Nieoczekiwane - desperacja działanie w afekcie, poświecenie się dla bliskich, cierpienie uczuciowe ani nie cierpię, ani nie jestem w desperacji, ani tym bardziej nie dzialam w afekcie :D
4. Twoja rola - powinnam dotrzymać obietnic tutaj coś w tym może być, obiecałam i odwlekam
5. Wynik - nie mogę pozwolić, aby przeszłość zdominowała moja teraźniejszość przeszłość już dawno chyba zostawiłam za sobą, więc tu żadne przejawy z przeszłości dziś mnie nie spotkały :)

Zobaczymy :D

No i w sumie nic się ie zgadza i nie znosze dla siebie kart stawiać, ale jutro znowu spróbuje, a co mi tam :D


Nie napisałaś wszystkich kart, jakie Ci wyszły ;)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2014, o 20:54 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
osz w morde - zaraz poprawie, gdzieś to mam :D


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2014, o 09:55 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Te 7 pentakli odwrócone to brak oczekiwanych zysków jak dla mnie :)
5 buław odwrócona - spokojny dzień, brak kłótni i sprzeczek
A ta odwrócona księżniczka buław kojarzy mi się z Tobą. Że nie do końca byłaś zadowolona z minionego dnia.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2014, o 11:21 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
żebym to ja jeszcze pamiętała ten dzień :-D


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 maja 2014, o 11:40 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Dołączam do ćwiczenia, jeśli pozwolicie :)
Moje karty na dziś:
1 - 10 mieczy
2 - 9 mieczy
3 - 7 mieczy
4 - As buław
5 - Król mieczy

Dzień zapowiada się pod wpływem mieczy. Nie interpretuję ich teraz, tak jak radzicie. Wieczorem (czyt. w nocy) edytuję post i napiszę jak to wyglądało :)

Jest wieczór i sprawy wyglądają tak:
1 - 10 mieczy - zakończenie jakiegoś etapu pracy, z małymi potknięciami, ale wychodząc obronną ręką
2 - 9 mieczy - zmartwienia, niepewność czy sprawy (tu chodzi o sprawy materialne) potoczą się pomyślnie
3 - 7 mieczy - wyczekiwanie czegoś, ktoś nas ignoruje
4 - As buław - walczyć o coś, mieć nadzieję, mieć świadomość niebezpieczeństwa, ale i tak wierzyć
5 - Król mieczy - poczucie porażki, zawód, być w impasie

To jest to co zaobserwowałam i co mogę jakoś skonfrontować z pierwotnymi znaczeniami kart.

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie

cron

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL