Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 gru 2012, o 17:00 

Dołączył(a): 24 maja 2012, o 11:49
Posty: 12
Podziękowań: 3
U większości ludzi różnych wyznań istnieje przekonanie, że Żydzi to jednak jest Naród Wybrany. Byli na różne sposoby doświadczani wielkim cierpieniem, a wiadomo, że cierpienie zbliża do Boga.
Bóg od nich oczekuje więcej niż od innych ludzi, i podobno dlatego karze surowiej.
Jednak otrzymali coś, co ludzie uznają to za dar, a więc ponadprzeciętną inteligencję.
A oto dowody.W pierwszej połowie XX wieku, a więc w okresie, gdzie panowała powszechna dyskryminacja społeczna Żydów w całym świecie zachodnim, mimo cofnięcia niektórych praw i mimo Holocaustu, Żydzi zdobyli 14 proc. Nagród Nobla z literatury, chemii, fizyki i medycyny/fizjologii. Natomiast w drugiej połowie stulecia, kiedy Noble zaczęto przyznawać ludziom z całego świata, odsetek ten wzrósł do 29 proc. Dziś kształtuje się na poziomie 32 proc. To zadziwiajace, zważywszy że Żydzi stanowią około 0,2 proc. ludności świata.

Co o tym myślicie, czy żydzi to naród wybrany, który został naznaczony ponadprzeciętna inteligencją ale i wielkim cierpieniem?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2012, o 19:08 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1735
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
Od kiedy bogiem jest cierpienie, a cierpienie bogiem? Coś się chyba komuś pomieszało, a dokładniej kościołowi. Jeśliby tak było, to po co dusza chciałaby iść do nieba? Do cierpienia? Brak logiki i spójności... Cierpienie do boga nie zbliża, a jedynie oddala.

Nie sądzę też, żeby jakikolwiek naród był wybrany. Może sprawniej rozwijają się i dlatego są bardziej inteligentni, zdobywają nagrody itp.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2012, o 22:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 304
Podziękowań: 125
Cytuj:
a wiadomo, że cierpienie zbliża do Boga

Cierpienie może być jedynie sprawdzianem wiary, czy osoba mimo trudności jest w stanie nadal ufać Bogu. Przez samo cierpienie nie zbliżamy się do Boga


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sty 2013, o 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
widzę tu pewne nieścisłości.

1. Przez którego boga

2. W jakim celu zostali wybrani

Co do nagród Nobla to historycznie były one raczej mało prestiżowe. Nie wiem również w jakich kategoriach były one przyznawane jeśli bierzemy pod uwagę judeiczyków . Dla porównania afroamerykanie są odpowiedzialni za ponad 60% brutalnych przestępstw stanowiąc niecałe 13% populacji USA. Nie jestem pewien czy ogólnie brana statystyka jest rzetelną odnośną faktycznej sytuacji. W końcu zakładając że autor tematu jest kobietą to statystycznie każda z osób która się w nim wypowiedziała ma po jednym jądrze.

Skoro jesteśmy w temacie to o statystykach wskazujących tytułowych żydów jako najbardziej inteligentną grupę na świecie jeszcze nie słyszałem więc proszę o podanie wiarygodnego materiału jeśli istnieje taka możliwość. Autorce tematu polecam zapoznanie się z zagadnieniem "trollowanie" i dokształceniu się w temacie jeśli ma zamiar zakładać kolejne tematy o podobnym wydźwięku.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sty 2013, o 22:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
według mnie nie ma narodu wybranego.
Poza tym jak pisał wyżej Arteurus " przez którego boga" - każda wiara ma "swojego" a nasi przodkowie w co wierzyli ? Nie mieszałabym w to wiary

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2013, o 07:20 

Dołączył(a): 24 maja 2012, o 11:49
Posty: 12
Podziękowań: 3
Cytuj:
widzę tu pewne nieścisłości.


Tak? :)
Cytuj:
1. Przez którego boga

2. W jakim celu zostali wybrani

No proszę, Biblii nigdy się nie czytało.

Większa część Starego Testamentu oparta jest na wątku Izraela i narodu wybranego. Tam zapisana jest cała historia ludu izraelskiego , kierowanego ręką Boga i wykonujacych polecenia boskie.
Do tej pory istnieje przekonanie, że naród izraelski szczególnie Bóg umiłował.
Wystarczy wpisać w google frazę "naród wybrany" a informacji na ten temat jest dużo.

Cytuj:
Nie mieszałabym w to wiary


Niestety w Biblii wyraźnie pisze o narodzie wybranym, a Biblia jest podstawą religii.
Co do info o Nagrodach nobla, to dla leniwych którzy nie chcą lub ...nie umieją sobie wyszukać , podaję link
http://www.izrael.badacz.org/izrael/spoleczenstwo_nauka_nobel.html

Przykro mi próbowałem poprawić link ale coś nie działa. Spróbuj go wkleić ponownie

Już poprawiłam i powinien działać


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 08:16 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1735
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
black cat pisze tutaj wyraźnie o Żydach, czyli tym, co się z nimi wiąże, nie podciągajmy innych religii pod to i nie uogólniajmy.

Po drugie link nie działa, więc jeśli chcesz, to popraw proszę :) najlepiej edytuj post powyżej.

Nie ma co czuć się urażonym, że kogoś innego wybrał sam bóg :D hahah
A tak poważnie - uważam, że ku ich nieprzeciętnej inteligencji skłaniają się inne czynniki, choćby sposób rozwoju, nauki, jak już pisałam. Niech im tam służy ;)

Biblia ciekawa lektura, choć ludzie jej nie rozumieją i interpretują na opak. Nie każdy przecież ma obowiązek ją przeczytać, więc po co takie docinki. Nie chce mi się wchodzić w potyczki słowne, nie opowiadam się za żadną religią, ponieważ w żadnej się nie czuję. Jednak kościół przechodzi moje pojęcie w sensie robienia ludziom wody z mózgu i zakładania kajdanów. Tak jak telewizja, no ale cóż... kto chce, ten się uwolni. To taki mały offtop na marginesie.

Jeszcze jedno - biblia to NIE kościół, btw czy ludzie koniecznie muszą kogoś czcić? Bez tego się nie da? Ja proponuję zacząć czcić siebie, bliskich, panie w sklepie, ludzi na ulicy, to nas na pewno zbliży do boga (jakiegokolwiek) bardziej, niż wspomniane już cierpienie...

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2013, o 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 337
Podziękowań: 204
Fakt, faktem biblia jest napisana tak że to Żydzi są Narodem Wybranym, ok zgodzę się z tym ale kiedy to było?

Z tego co kojarzę przed dekalogiem mówi się słowa:

"Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli."

Dotyczą one właśnie tego narodu wybranego, którym są żydzi. Niemniej jednak to było bardzo dawno temu, według tego co napisałaś bardzo dużo przeżyli, dalej się nie poddają.

Ja Ci odpiszę tak, Polska też może być takim Narodem Wybranym i mowa tutaj o wielu proroctwach, nie tylko Nostradamusa ale też np. o tajemnicach fatimskich itd.
Polacy też wycierpieli bardzo dużo, przeżyliśmy dwie wojny światowe i mimo tego że nie jest nam łatwo dalej żyjemy. Polacy też wiele odkryli, mamy np. Marie Skłodowską Curie i wielu innych znakomitych naukowców którzy też mają swoją działkę w historii wynalazków.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 gru 2013, o 12:41 

Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 12:46
Posty: 6
Podziękowań: 0
Należy również dodać, że Jezus był żydem właśnie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2013, o 16:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 07:23
Posty: 133
Lokalizacja: Szwecja
Podziękowań: 14
[color=#0040FF][quote="Black cat"]U większości ludzi różnych wyznań istnieje przekonanie, że Żydzi to jednak jest Naród Wybrany. Byli na różne sposoby doświadczani wielkim cierpieniem, a wiadomo, że cierpienie zbliża do Boga.
Bóg od nich oczekuje więcej niż od innych ludzi, i podobno dlatego karze surowiej.
Jednak otrzymali coś, co ludzie uznają to za dar, a więc ponadprzeciętną inteligencję.
[/color]

Witam

Żydzi jako narod sa potomkami Abrahama, ktory zostal nazwany " przyjacielem Boga" ze wzgledu na wielka wiare jaka mial. W nagrode Bog obiecal Abrahamowi ze z jego pokolenia przyjdzie na swiat Zbawiciel. Aby ta obietnice spelnic Bog opiekowal sie Izraelem i go chronil. Do tego celu sluzylo min: prawo ktore dostali. A co do cierpien! no coz Zydzi byli uparci i chcieli miec opieke i blogoslawienstwo ale nie zawsze chcialo im sie prawa przestrzegac, wiec Bog ich karal. A czy nadal jest Izrael narodem wybranym? nie sadze. W bibli pisze ze po odrzuceniu Jezusa Bog przestal traktowac ich w szczegolny sposob. :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL