Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2013, o 09:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 12:11
Posty: 30
Podziękowań: 4
Skorpion
24.10 - 22.11

Główne cechy charakteru: tajemniczość, silna wola, ambicja, indywidualizm.
Twoje wady: krytycyzm, zamykanie się w sobie, mściwość, nadmierna zazdrość o partnera.
Planeta opiekuńcza: Pluton
Żywioł: Woda
Najlepsi partnerzy: Rak, Ryby, Strzelec.

Skorpion to tajemnicza osoba. Ludzie spod tego znaku często mają bardzo skomplikowane natury, zmienne charaktery, są pełne sprzeczności. Cechuje ich pewność siebie, pomysłowość, pasja, ambicja. Skorpion wysoko mierzy, dąży do zaspokojenia swoich ambicji uparcie, wytrwale i jest w stanie wiele poświęcić, by osiągnąć swoje cele. Skorpion jest uważany za kontrowersyjny, wręcz dziwny znak zodiaku. Ludzie Skorpiony są nieprzewidywalni, chodzą własnymi ścieżkami, nie słuchają rad innych, ważne decyzje podejmują samodzielnie. Indywidualiści, silne osobowości, jednakże o bardzo zawiłym charakterze. Skorpiony nie lubią się zwierzać, są niesamowicie skryte, potrafią zaskakiwać, ich nieobliczalność czasami przeraża. Okazywanie uczuć przychodzi Skorpionowi z wielkim trudem. Ma on duży temperament seksualny, ta sfera życia jest dla niego ogromnie ważna. Skorpiony lubią zaspokajać swoje potrzeby cielesne, dobrze zjeść i zabawić się. W uczuciach jest powściągliwy, ciężko go zrozumieć, jednak jak już się naprawdę zakocha, to jest oddany i czuły, gotowy do poświęceń. Osoby w tym znaku są bardzo zazdrosne o partnera, co może być trudne do zniesienia dla tej drugiej osoby. Skorpion nie wybacza doznanych krzywd, jest bardzo pamiętliwy, wymagający, krytyczny, często się dąsa, milknie i ciężko go wtedy rozgryźć, bo Skorpiony są raczej oszczędne w słowach. Gdy trzeba, to walczy zacięcie i nie odpuści, póki nie uzyska tego, czego pragnie. Nie znosi kontroli, podporządkowania, ma cechy przywódcze, wrodzony magnetyzm i siła osobowości sprawiają, że ludzie słuchają jego poleceń.

źródło: magiakart.pl


Mały Skorpion

Wspaniałe, wrażliwe dziecko. Nad wyraz szybko dojrzewa psychicznie. Jeszcze nie mówi, a już wszystko rozumie. Nie będzie posłuszny Twoim rozkazom, jeśli nie uzna Twoich argumentów. Niestety często się zdarza, że inteligencja młodego Skorpiona przewyższa inteligencję nauczyciela. Módl się wtedy do niebios, by tego nie zauważył. Jeśli Twoje dziecko zorientuje się, zacznie oficjalnie lekceważyć swojego belfra. Nie będzie miał litości i z wielką przyjemnością publicznie udowodni mu jego brak kompetencji. Poza tego typu incydentami Skorpion nie powinien mieć kłopotów z nauką. Chęć zgłębiania wiedzy dla samego odkrywania tajemnicy prowadzi go do najwyższych stopni naukowych.

Pani Skorpion

Angażuje się we wszystko, co robi. W domu przeważnie dzierży berło władzy, którego nie da sobie odebrać nawet najbardziej despotycznym i walecznym przeciwnikom. A jest trudnym i ciekawym partnerem do potyczek, bo wymyśla fortele dostosowane do bitwy i przeciwnika. Jest bardzo zacięta i potrafi przeczekać parę lat, by znaleźć dobry moment do ataku. Trzeba pamiętać, że zadzierać ze Skorpionem jest źle, ale ze Skorpionem - kobietą, fatalnie. Ma ogromna intuicję i potrafi ją wykorzystywać. Jest dobrą opiekuńczą matką i wspaniałą żoną. Ma ogromny potencjał seksualny, który musi wyładować. Jej szczęście zależy od satysfakcji w łóżku. Jeśli znajdzie partnera, który spełni jej żądania w alkowie i pozwoli realizować się zawodowo, będzie dbała oswój związek jak o najświętszą rzecz na świecie. Nie pozwoli przepracować się swojemu mężczyźnie i zawsze będzie go bronić, nawet za cenę własnej reputacji, czy utraty majątku.

Pan Skorpion

Wrażliwy, refleksyjny mężczyzna, z którym można porozmawiać na trudne tematy. Skorpiony to na ogół ludzie bardzo wartościowi, którzy dzięki swojej ogromnej intuicji i inteligencji mają zdolność do zarabiania pieniędzy. Ich finanse nie są jednak stabilne. Bardzo często to, co zarobią, tracą w ciągu paru tygodni, by na nowo, jak feniks powstać i zdobyć jeszcze większą fortunę. Nie mogą pracować w dużych zespołach, są trudnymi partnerami, dlatego mają często swoje firmy, bądź pracują na własny rachunek. Kochają samotność. Uwielbiają wymykać się z domu na włóczęgi po mieście. Odwiedzają wtedy obskurne bary bądź eleganckie restauracje, a wybór miejsca zależy bardziej od ich nastroju niż od stanu portfela. Są najlepszymi przyjaciółmi pod słońcem, wierni i oddani po grób.

źródło: Edipresse Polska S.A.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2013, o 17:37 

Dołączył(a): 9 maja 2013, o 14:02
Posty: 5
Podziękowań: 0
W większości prawda....dodam nawet, że w większej większości :-P


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2013, o 18:43 
częściowo zgadzaja sie opisy i dla pani i dla pana


  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2015, o 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
Jako typowy skorpion, cała prawda...


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2015, o 21:42 
Pan Skorpion też się potwierdza, aczkolwiek nie powiem, że tak do końca. Powinno być jeszcze, że jak kot spada na cztery łapy.


  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 15 lut 2015, o 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
FreedomAddicted napisał(a):
Pan Skorpion też się potwierdza, aczkolwiek nie powiem, że tak do końca. Powinno być jeszcze, że jak kot spada na cztery łapy.


Co do Pana Skorpiona to też się nie ze wszystkim zgodzę.
Już pomijam fakt, że to jedynie opis położenia Słońca (ew. Marsa), a to nie jest wystarczające do stworzenia nawet strzępu horoskopu.
Ale post jest nie poprawny! Każdy ,,horoskop" skorpiona nie uwzględniający seksu, przemiany i zemsty jest mierny.

Dla mnie mężczyzna skorpion (osoba o wielu planetach w Skorpionie, ew w VIII domu) :
Magnetyczny, potężny, tajemniczy. O tym mężczyźnie nie sposób napisać bez poruszania tematów: seksu, zazdrości, zemsty, kontroli, intensywności, silnej woli. Jest o tyle pociągający, o ile niebezpieczny. Ten czarny mag przyprawia o dreszcze nie tylko w łóżku.

,,Mars w Skorpionie – pasja, waleczność, bezkompromisowość, zaangażowanie emocjonalne, zaradność, poświęcenie, zapalczywość, brak kontroli nad emocjami, pamiętliwość, niechęć do wybaczania, szorstkość zachowania, introwertyzm, zachłanność"
Wiadomo ważne jest jeszcze w jakim domu wyląduje owa planeta.

Wrażliwy ?! Fakt, znak wodny czyli emocjonalny. Jednak to nie jest płynna woda dostosowująca się do otoczenia jak rak, czy uduchowiona para wodna ryb. Skorpion to lód, nie każdy w nim dostrzeże wrażliwość. Nie powinna moim zdaniem być to pierwsza cecha.

Oczywistym jest, że nie każdy solarny skorpion taki będzie. Jednak opisując jakiś znak ogólne zakładamy chyba, iż mamy do czynienia z archetypem.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2015, o 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
Przykład opisu archetypu ,,Podobno najgorszy znak. W rzeczywistości tylko silnie emocjonalny, skryty i niezbyt siebie świadomy. Kluczem do Skorpiona są NAMIĘTNOŚCI. Gdy je odczuwa, żyje, a gdy nie odczuwa, to ich szuka. To nie mogą być byle jakie namiętności; obowiązkowo takie trochę "nie z tego świata", wyrywające człowieka z potocznych ograniczeń i wyobrażeń. W praktyce bywa różnie: realizacja takiej pogoni za namiętnościami to dla Skorpiona równie dobrze Misja Dla Ludzkości lub wielka miłość, jak i niszczące związki, narkotyki, alkohol, szemrane wspólnoty, albo wręcz świadoma służba złu. Spokojnie, Czytelniku: Pan Bolek, czy pani Hela to nie od razu demony zła, czy seksu, tylko dlatego, że urodzili się pod znakiem Skorpiona. Większość Skorpionów nie doświadcza w życiu niczego poważnego, bo do wielkich namiętności trzeba dojrzeć. A że żyjemy w społeczeństwie niedojrzałym, przeto i nigdzie nie znajdziemy takiej ilości typów serdecznie bezbarwnych, co wśród osławionych Skorpionów właśnie. Działając dobrze Skorpion darzy człowieka głębią, przenikliwością, bogatym życiem wewnętrznym, intuicją, odpornością. Działając zaś na odwrót, tworzy osobników "zjadających samych siebie", małych i przykrych, którzy gdzie i jak tylko mogą, odgrywają się na tym na tym najlepszym ze światów za swoje rzeczywiste i urojone nieszczęścia."

Odpowiednikiem skorpiona w śród 12 apostołów jest Judasz. Osobowość najbardziej złożona.

Skorpion

Słońce w Skorpionie
Introwersja, aktywność, praktyczność, dokładność. Niezależność. Pewność siebie. Kontemplacja, receptywność, tajemniczość. Zmysłowość. Nienawiść i mściwość. Pamiętliwość, gryząca ironia. Samodzielność, pilność. Tak zwany "charakter". Ofiarność, upór. Skrytość, bezwzględność. Zmienność, kapryśność, zazdrość, często nieuzasadniona. Trudny dobór odpowiedniego stałego partnera, odpornego na dokuczliwy charakter Skorpiona, choć cechy ujemne zrównoważone z dobrymi.

Księżyc w Skorpionie
Zmysłowość, upór, bezwzględność, pamiętliwość, zazdrość. Kobiety skomplikowane w wymaganiach seksualnych. Trudne do zaspokojenia tak ilościowo, jak i jakościowo.

Wenus w Skorpionie
Zmysłowość trudna do opanowania. Uczuciowość nieprzeciętna, choć na zewnątrz trudna do spostrzeżenia. Zazdrość i podejrzliwość w stosunku do partnera. Duża ofiarność i oddanie w stosunku do osoby kochanej. Jeżeli Wenus ma aspekty dysharmonijne, często skandale, konflikty małżeńskie.

Mars w Skorpionie
Zmysłowość trudna do zaspokojenia. Konieczny więc odpowiedni partner, jeżeli związek ma być szczęśliwy i trwały. Aspekty dysharmonijne są przyczyną niepokojów i wojen domowych.

Ascendent w Skorpionie
Budowa ciała nie zawsze proporcjonalna. Ostre rysy, spojrzenie przenikliwe. Pilność, ambicja, wojowniczość. Narzucanie swej woli. W pracy niezmordowany. Impulsywność. Podpora moralna dla partnera o osobowości słabszej.

Mc w Skorpionie
Ambicja, pilność, wytrwałość, samodzielność, energia. Partner musi się dopasować.

A do tego dochodzą jeszcze miliony innych czynników do uwzględnienia w horoskopie danej osoby urodzonej o określonym czasie w konkrety miejscu. Żadnego innego opisu nie można nazwać horoskopem urodzeniowym!


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2015, o 22:16 
Zgadza się. Karmię się emocjami i to nie byle jakimi. Muszą być wzniosłe. A kiedy ich nie ma, to szukam.
Do tego te skrajności. Jak wolność to całkowita, jak miłość to oddana, itd.
I te cechy idealistyczne. Ludzkość dąży do stabilizacji, czyli poczucia spokoju poprzez ułożenie sobie bezpiecznie życia, ale nie skorpion. U niego to nie przejdzie, on musi mieć to rozwiązane, przynajmniej u mnie.


  
 
PostNapisane: 15 lut 2015, o 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
FreedomAddicted napisał(a):
Zgadza się. Karmię się emocjami i to nie byle jakimi. Muszą być wzniosłe. A kiedy ich nie ma, to szukam.
Do tego te skrajności. Jak wolność to całkowita, jak miłość to oddana, itd.
I te cechy idealistyczne. Ludzkość dąży do stabilizacji, czyli poczucia spokoju poprzez ułożenie sobie bezpiecznie życia, ale nie skorpion. U niego to nie przejdzie, on musi mieć to rozwiązane, przynajmniej u mnie.


Nie tylko...
Skorpionowi patronuje Mars Bóg Wojny i Pluton Planeta Umarłych. To ciągła transformacja, ciągłe przesuwanie granic. Tej między życiem, a śmiercią też.
Ponad to skorpion jest bardzo tajemniczy, jednak nie lubi tajemnic. Pluton ,,wywleka" wszystko na wierzch z najgłębszych czeluści. Skorpion jako znak mu podległy robi to samo.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2015, o 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
Często u mniej ,,rozwiniętych" skorpionów występuje zjawisko konieczności posiadania wroga. Gdy wroga nie ma, to go szuka. Gdyż potrzebuje gdzieś wyrazić swoje emocje.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie

cron

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL