Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2014, o 19:36 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
Ten temacik już zamieściłam na innym forum, ale że to moje ukochane forum więc tu tez nie może tego zabraknąć :)
Znalazłam w necie wesołe rymowanki dzięki którym można łatwiej się nauczyć znaczenia kart ;)
Karty z napisami ukazały w 1985 i 1988 roku pod nazwą "Wróżbita"

Życzę przyjemnej lektury :)

KIER

AS - Pamiętaj zawsze że as kierowy to opiekun rodziny i patron domowy. Jeśli obok 9 pik: znajdziesz męża (żonę) w mig

KRÓL - Jestem z urzędu, albo Twój mąż! Do zgody ze mną zawsze dąż... Drugi król obok: pracy zmiana. 10 pik: podróż nieoczekiwana

DAMA - Mogę być przyjaciółką, wierną towarzyszką, przy tym w miłości nie umiem być mniszką z inną dama - plotki Gdy as karo liścik słodki

WALET - Znam dobrze myśli Twoje, marzysz by wreszcie być we dwoje. Z 10 pik: miła wycieczka, z 9 trefl: kłótnia i sprzeczka

10 - Każdemu z was radość przynoszę, na bale, uczty, śluby proszę. Gdy stoję z asem treflowym pomyśl o nowym narzeczonym.

9 - Spełniam życzenia każdego, bogatego i biednego. Z 10 karo: dobra nowina, lecz z treflem to zmartwień przyczyna.

KARO

AS - Wkrótce z dala list przyniosę, pokieruje on Twym losem. Z damą pik: posag wspaniały, 9 kier: spadek niemały.

KRÓL - Obdarzę Cię zaszczytami, stanowiskiem, orderami... Baczność!! Król karo ma głos: wykup na loterię los.

DAMA - Tęsknię, marzę o Tobie stale, rychłe spotkanie ukoi żale Strzeż się gdy obok trefl się czerni, bo czyż mężczyźni są nam wierni?

WALET - Proszę zrobić dobra minkę, bo wnet przyjdę z upominkiem. Dobrobytem Cię obdarzę jeśli z asem stoję w parze.

10 - Zawsze bardzo się spieszę, bo roznoszę depeszę. Jeśli obok moja siostra 9 leży: zostaniesz milionerem! Kto chce niech nie wierzy.

9 - Zawsze dobra jestem karta tylko z treflem mało warta. Z 9 pik: zabawa huk gości... z asem trefl: koniec miłości.

TREFL

AS - Wróżę zło, ciężką chorobę, albo nawet śmierć, żałobę. Jeśli razem z kierem stoję wtedy się smutku nie boję.

KRÓL - Lubię niweczyć zamiary i w małżeństwo wnosić swary. Gdy pod ręką mam waleta, obgaduje Cię kobieta.

DAMA - Strzeż się bo lubię plotki, u mnie tylko uśmiech słodki. Z 9 pik: trudna rada! Poznasz wkrótce co to zdrada.

WALET - Rychło na Cię troski spadną, bo złodzieje Cie okradną. Jeśli przy mnie as się zjawi, to Cię z kłopotów wybawi.

10 - Wróżę bolesne zerwanie, albo też rychłe rozstanie, gdy z dama pik stanę na Twej drodze - to zmartwisz się srodze.

9 - Ktoś pod Tobą kopie dołek, lecz się nie bój to matołek. Obok 10 w serca malowana strzeż się nieboże bociana.

PIK

AS - Szczęście w interesach wróżę, dobrą pracą chętnie służę. Trzy lub cztery asy wnet się skończą ambarasy

KRÓL - Przyjacielem jestem wypróbowanym, a w towarzystwie kompanem zgranym. Z 9 trefl: przykrość Cię nie minie, umrze ktoś starszy w rodzinie.

DAMA - Podoba Ci się brunetka? Strzeż się bo każda z nich to kokietka. Z 10 kier ślub już blisko z waletem spaść możesz nisko

WALET - Jestem stale zły, znudzony - chętnie kocham cudze żony. Kilka figur stoi w rzędzie, ach cóż to zabawa będzie.

10 - W wielka podróż się wybieram - jedźże ze mną - rada szczera! Z kierem: przyjemne spotkanie, lecz z treflem rozczarowanie.

9 - Nie trać nadziei gdy obok stoję, bo wnet się skończą troski Twoje. Z damą: chętnie się zabawię. Z asem trefl: zmartwienie sprawię.

-------------------------------------------------------
źródło : algaria.blox.pl/2012/08/Rymowane ... znych.html

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2014, o 14:55 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
Dla osób początkujących te rymowanki mogą być bardzo pomocne w nauce podstawowych znaczeń kart, gdyż szybko można je zapamiętać. Warto spróbować ;)

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2014, o 21:42 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 17:58
Posty: 17
Podziękowań: 2
Bardzo ciekawe i pomysłowe.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL