[ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 wrz 2012, o 10:08 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1732
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
Irisko, tutaj kieruję wielką prośbę do Ciebie, jako że widzę w Tobie autorytet w dziedzinie wróżb z Kart Klasycznych, a ja jestem początkująca w Tarocie, chciałabym, żebyś napisała ogólnie co oznaczają: Król, Dama, Walet, Paź.
Jest to dla mnie ważne, dlatego, że niektóre z kart Tarota są ich odpowiednikami. Szukałam w internecie, ale jakoś nie mogłam znaleźć, a może Ty udzielisz mi jasnej odpowiedzi. :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2013, o 20:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Karty klasyczne mają swoje odpowiedniki w kartach Tarota - w arkanach małych. Na wstępie napiszę, że Kiery, to Kielichy, Karo - Monety, Trefl - Buławy, a Pik, to Miecze.

Teraz można przejść do odpowiedników, a więc:
Król Kier - Król Kielichów
Król Karo - Król Monet
Król Trefl - Król Buław
Król Pik - Król Mieczy

Dama Kier - Królowa Kielichów
Dama Karo - Królowa Monet
Dama Trefl - Królowa Buław
Dama Pik - Królowa Mieczy

Walet Kier - Paź Kielichów
Walet Karo- Paź Monet
Walet Trefl - Paź Buław
Walet Pik - Paź Mieczy

Karty klasyczne nie mają odpowiednika do Rycerza, który występuje w Kartach Tarota.

Skrótowe znaczenie:

KIERY/KIELICHY


Kiery:
Symbolizują miłość. Stan zakochania, romanse, flirty, a także przekazują informacje o ważnych życiowych, rodzinnych wydarzeniach, takich jak na przykład ślub, czy narodziny dziecka. Ich znaczenie również jest związane z domem rodzinnym, miejscem zamieszkania i ogólnie atmosferą, która panuje między członkami rodziny.

Kielichy:
To kolor mówiący o wszelkich uczuciach, emocjach i przeżyciach wewnętrznych, kojarzy się je z intuicją, twórczością artystyczną i płodnością. Opowiadają o wszystkich wydarzeniach związanych z przeżyciami, jakich doświadcza żywa istota.

KARO/MONETY


Karo:
Prawie w całości związane z pieniędzmi, symbolizują wygrane, premie, podwyżki oraz niespodziewane przekazy pieniężne i nagrody. Zapowiadają poprawę lub pogorszenie sytuacji finansowej, ale także mają związek ze zdobywaniem wiedzy, kształceniem się.

Monety:
Kolor, który opowiada o możliwościach finansowych danej osoby, o jej podejściu do spraw materialnych, a przede wszystkim pokaże nam jej stan majątkowy i stosunek do pieniądza. Mówią o tym, co człowiek może osiągnąć w tej dziedzinie, jak wygląda jego droga do dobrobytu i czy będzie on umiał utrzymać go na dłużej, czy też bardzo szybko roztrwoni to, co sam zdobył lub też otrzymał od innych.

PIKI/MIECZE


Piki:
Głównie odnoszą się do podróżowania, wycieczek, różnych wyjazdów - w celach rekreacyjnych, czy też zarobkowych, ale również ich znaczenie jest związane z urzędami, załatwianiem różnych spraw w urzędach, a także z trudem i zmęczeniem.

Miecze:
Ten kolor mówią o dążeniu do władzy, jej osiąganiu i sprawowaniu dzięki posiadanym zdolnościom i umiejętności wpisania się w obowiązujące struktury społeczne czy prawne. Określają stopnie przystosowania się jednostki do życia.

TREFLE/BUŁAWY


Trefl:
W kartach klasycznych mają negatywne znaczenie, symbolizują choroby, trudne stany emocjonalne, depresje, kłótnie i wszystkie życiowe niepowodzenia. Symbolizują również przeciwności losu, trudne, zagmatwane problemy, zdrady i rozstania.

Buławy:
To kolor, który mówi o działaniu, ruchu, rozwoju i postępie. Wszelkie świadome działanie, które prowadzi do zmian i rozwoju, znajdzie swoje odbicie w kolorze buław, począwszy od jego drobnych przejawów, aż po wielkie osiągnięcia.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2013, o 20:47 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1732
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
Czekałam, czekałam i się doczekałam :D
Dzięki :*

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2014, o 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2014, o 08:26
Posty: 132
Podziękowań: 33
Wiem ze karty klasyczne sa częścia tarota, chcialam zapytac na ile znaczenia klasyków mozna podciagnąć pod znaczenia tarota? Mam spory problem ze zrozumieniem niektórych znaczen kart a zauwazyłam że podstawiając znaczenia tarotowe pod klasyki łatwiej jest mi je zrozumieć, przynajmniej niektóre karty.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 wrz 2014, o 12:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Według mnie, jest to indywidualny wybór. Warto pamiętać, że Karty Tarota mają bogatszą symbolikę, stąd też nie zawsze jedno znaczenie będzie pasować do drugiego (znaczenie tarota, do kart klasycznych).
Spróbuj poćwiczyć, łącz znaczenia i sama zobaczysz, czy jest to dla Ciebie dobry sposób, czy też nie.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL