Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zawartość.
PostNapisane: 31 lip 2013, o 17:40 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 105
Pierw tłumaczenie:
Jeśli jesteśmy przy imionach i nazwiskach, to nasze imię i nazwisko to tajemniczy zapis. Kiedy rozbijemy je na litery, a litery zmienimy na cyfry wychodzi nam ciąg cyferek, który coś oznacza. Kiedy ktoś pracuje z numerologią, to próbuje określić za pomocą różnych rzeczy co dusza próbowała zaplanować sobie na dane wcielenie. Oto w całej numerologii chodzi, o poznanie naszych celów i świadome realizowanie ich. Oczywiście numerologia to nie jedyna droga poznania, jest to jedna z wielu. Zawartość poszczególnych liczb w imieniu i nazwisku mówią o naszych słabościach i atutach. Dają nam wgląd, który nie mówi tylko obecnym wcieleniu, ale czasem zahaczają też o poprzednie.
Imiona i nazwiska są tutaj rozpatrywane na podstawie aktu urodzenia. Dlaczego? Dusza sobie wybiera z kim będzie obcować po narodzinach. Najczęściej osoby, które są naszymi rodzicami... Były z nami już w poprzednich wcieleniach. Imię dla dziecka, które będzie rodziło w głowach rodziców pojawia się najczęściej... No nie wiadomo skąd. Według numerologii dusza przekazuje to imię duszom rodziców, aby nadali je dziecku. Imię daje ładunek energetyczny, bo przez imię powstaje numer aktywny. Chyba zaczynam mieszać. No mniejsza. Jakby ktoś miał pytania, bo coś namieszałem to proszę pytać, a ja przejdę do części praktycznej.
PS: Jeśli w akcie urodzenia masz dwa imiona, to obydwa rozpatrujesz.

UWAGA!
Na forum jest już podobny temat, nosi on nazwę: "Brakujące Litery".
Niektóre informacje mogą się pokrywać, a za razem dodam coś od siebie, co nie będzie kopią tamtego tematu.

Znowu trzeba skorzystać z tabeli z literami:
Obrazek

Dobrze, teraz musimy wziąć sobie kogoś za przykład, ponieważ na sucho wytłumaczyć się nie da:
Weźmy już prędzej wymienioną "Agnieszkę Belicką".

Agnieszka to:
A - 1
G - 7
N - 5
I - 9
E - 5
S - 1
Z - 8
K - 2
A - 1

A Belicka to:
B - 2
E - 5
L - 3
I - 9
C - 3
K - 2
A - 1

Teraz liczymy ile jakich cyfr mamy:
Jedynek - 4
Dwójek - 3
Trójek - 2
Czwórek - 0
Piątek - 3
Szóstek - 0
Siódemek - 1
Ósemek - 1
Dziewiątek - 2

Teraz będziemy LICZYĆ.
Musimy wyliczyć tzw. "średnią doskonałości".
Średnia doskonałości... Em, wyjaśnię na przykładzie.
Zakłada się, że średnia doskonałości jest to ilość liter w imieniu i nazwisku podzielona przez 9 (ilość pełnego cyklu) daje nam wynik, który określa ile powinno być każdej z cyfr.
Czyli: 16/9=1,8 (w przybliżeniu).
Zasadniczo odejmuje się jeden z pola siódemki (tak, że siódemek musi być w tym przypadku 0,8, czyli zakładamy że jedna co najmniej) i dodaje się jedynkę do jedynki (czyli będzie 2,8 jedynek).
Dlaczego tak? Odejmuje się jedynkę od siódemki, która symbolizuje wiedzę, a dodaje jedynkę do jedynki określającej ego. Dzieje się tak, gdyż zakłada się, że mądrość jest rzadszym przedmiotem człowieka niż ukierunkowanie na ego człowieka.

Jak wyliczyliśmy już średnią doskonałą, to wiemy, że powinno być (w tym przypadku):
Jedynek - 2,8
Dwójek - 1,8
Trójek - 1,8
Czwórek - 1,8
Piątek - 1,8
Szóstek - 1,8
Siódemek - 0,8
Ósemek - 1,8
Dziewiątek - 1,8

Co do ułamków, ja zazwyczaj tak:
Jeśli jest np. liczba po przecinku jest poniżej 0,5 to w przypadku np. 3,5 uważam, że 3 to liczba wystarczająca, a 4 to już za dużo.
A jeśli po przecinku jest powyżej 0,5 to w przypadku np. 3,6 uważam, że 3 to trójka to za mało, a czwórka to w sam raz.
Robię tak... Od zawsze i mi działa. Może ktoś robi inaczej, albo ja popełniam błąd, więc proszę mnie naprowadzić.

Porównujemy z tym co wyszło nam z literek zapisanych wcześniej:
Za dużo - jedynek, dwójek, piątek.
Za mało - ósemek.
Brak - czwórek i szóstek.

Jeśli jest za mało jakiejś liczb to jest znak, że konieczne jest stymulowanie danego aspektu osobowości, bo jest osłabiony. A nadmiar cyfr podpowiada, że należy się skupić na osłabieniu i wyhamowaniu danych cech charakteru.

Natomiast brakujące liczby mówią o szczególnej lekcji do nauczenia, którą ustaliliśmy sobie na dane życie. Jest to tzw. "lekcja karmiczna".
W piramidzie numerologicznej pojawiają się "liczby karmiczne", które mamy do odpracowania. Tutaj pojawia się coś w podobnej formie.

Parę istotnych informacji:
Jeśli brakujące liczby pokrywają się z Twoją drogą życia, cyklami lub punktami zwrotnymi z piramidy oznacza to nasilenie ich trudności.

Jeśli brakujące liczby pokrywają się z liczbami duszy, realizacji intymnej lub ekspresji (dodam temat i o tym) to oznacza wtedy, że pojawia się niemoc wykorzystania potencjału danej liczby, dopóki lekcja ta nie zostanie nauczona. Mówi się wtedy, że osoba wibruje negatywnie i przyjmuje postawę negatywną, obronną i utrudniającą naukę.

LEKCJE KARMICZNE DANYCH LICZB:

Jeśli brak liczby 1: — bardzo rzadki przypadek
Lekcja:wykształcenie w sobie pierwiastka męskiego, pierwiastka realizacji, działania
Wskazuje na niemożność odnalezienia własnej indywidualności, uzyskania autonomii, przyjęcia
odpowiedzialności za siebie samego i zdobycia wiary w siebie. W poprzednim życiu znajdowałeś się w sytuacji przymusowego podporządkowania, ulegałeś wpływom otoczenia i bałeś się okoliczności, które dają ci władzę. W obecnym życiu takie sytuacje mogą się powtórzyć, dając jednocześnie możliwość uświadomienia sobie, że wystarczy podjąć wewnętrzną decyzję, włożyć pewien wysiłek i odnalezienie własnej indywidualności stanie się możliwe. Trzeba będzie walczyć o swoją niezależność i nie liczyć na innych.

Jeśli brak liczby 2: — bardzo częste
Lekcja: podporządkowanie, emocje, dialog
Wskazuje na nieumiejętność kooperacji, dialogu, życia we dwoje. Może przynieść trudności w małżeństwie. Jesteś osobą, która raczej zdaje się na innych, łatwo się podporządkowuje, poddaje się wpływom, jest niezdecydowana, nie panuje nad swymi emocjami. Może być nadwrażliwa lub przeciwnie, zupełnie nieczuła.
W poprzednim wcieleniu wybrałeś odsunięcie się od świata i brak zrozumienia uczuć i potrzeb innych ludzi. W obecnym życiu skazany będziesz na współpracę z osobami nieprzejednanymi. W życiu we dwoje będziesz zmuszony rozwinąć dar rozumienia innych, zdolności dyplomatyczne, umiejętność porozumienia, podporządkowania się bez rezygnacji z własnej indywidualności, a zwłaszcza uczyć się będziesz cierpliwości i okazywania uczuć. Przywołasz też sytuacje, w których rezultat twej pracy będzie zależał od dokładności w każdym najmniejszym detalu.

Jeśli brak liczby 3:— dosyć rzadkie

Lekcja: komunikacja, postawa twórcza, uspołecznienie.
Masz trudności w komunikacji z innymi i często z samym sobą. Problemy z wyrażaniem samego siebie w sztuce, w pracy lub w życiu codziennym.
W jednym z poprzednich wcieleń najprawdopodobniej pełniłeś podrzędne role, co spowodowało
zahamowanie rozwoju twoich naturalnych talentów. Talent wyraża się przez potrzebę ekspresji i
twórczość. Gdy się jest podwładnym, trzeba być posłusznym i milczeć. Jest to jedna z najtrudniejszych lekcji. W teraźniejszym życiu słowa nie przyjdą łatwo i trudno będzie znaleźć sposób na użycie twojej energii twórczej. Pojawi się lęk powstrzymujący cię przed obcowaniem z innymi, ale życie zmusi cię do tego. Trzeba będzie rozwijać własną ekspresję i talenty towarzyskie. Nabrać pewności siebie, by zdobyć akceptację otoczenia, ale także uważać, by nie popaść w przesadę i nie rozpraszać się na błahe rozmowy, plotki, przechwalanie się lub intrygi.

Jeśli brak liczby 4: — częste
Lekcja: praca, stabilizacja, organizacja, cierpliwość.
Przejawia się poprzez trudności w pracy: zbyt trudną i wyczerpującą pracę, poprzez jej nadmiar, złe warunki pracy lub też poprzez jej brak. Lekcja ta może też ujawnić się poprzez słabe zdrowie. Osoba „odrabiająca" tę lekcję zwykle niechętnie otwiera się na zmiany, nowe idee i możliwości, gdyż kojarzy się jej to z utratą bezpieczeństwa. Może też być maniakiem i pedantem lub odwrotnie, przesadnym „luzakiem".
W poprzednim życiu opierałeś się raczej na swojej inteligencji i sprycie niż na pracy. Nie martwiłeś się o zabezpieczenie materialne ani o zdrowie. Teraz trzeba będzie zrozumieć, jak ważne jest budować solidny fundament, stwarzać własną rzeczywistość, podejmować czyny i organizować ich wykonanie. Będziesz musiał również służyć innym, by nauczyć się cierpliwości i wytrwałości.

Jeśli brak liczby 5: — bardzo rzadkie
Lekcja: zmiany, wolność, przyjemności życia, doznania zmysłowe i nadzmysłowe.
Trudności w dziedzinie zmysłowej, seksualnej oraz z określeniem granic własnej wolności. Problemy z adaptacją i akceptacją zmian. Lekcja ta może oznaczać kłopoty z ciałem spowodowane nadużyciami zmysłowymi lub seksualnymi (anoreksja lub obżarstwo, dewiacje seksualne lub problemy we współżyciu seksualnym itd.) Lekcja ta wskazuje, że w poprzednim wcieleniu byłeś osobą, która zazdrościła innym wolności i możliwości zmian. Z tego powodu zamknęła się w sobie i otoczyła murem. Teraz trzeba będzie nauczyć się ufać innym, nie wątpić w ich szczerość, doświadczyć wielu zmian, zrozumieć, że poznanie świata, zaufanie do procesu życia jest niezbędne dla dalszej ewolucji. Trzeba będzie zakreślić granice własnej wolności tak, by nie naruszać wolności innych.

Jeśli brak liczby 6: — bardzo częste
Lekcja: harmonia, piękno, zgoda, miłość, obowiązek i odpowiedzialność.
Problemy natury miłosnej. Być może jesteś osobą pozbawioną zmysłu estetycznego lub artystycznego. Jesteś nietolerancyjny, nie traktujesz poważnie obowiązków rodzinnych czy zawodowych. Ta liczba jest przede wszystkim lekcją małżeństwa. W poprzednim życiu nie wypełniłeś zobowiązań wobec jednej lub wielu osób.
Lekceważyłeś partnera, dzieci lub innych członków rodziny. Inaczej mówiąc, nie potrafiłeś funkcjonować w strukturach rodzinnych. Dlatego w obecnym życiu jest niezwykle ważne, by świadomie uczyć się tej lekcji, by w przypadku "problemów i konfliktów nie uciekać się natychmiast do rozstania lub rozwodu, lecz próbować dostosować się, szukać kompromisu, skorzystać z nadarzającej się okazji i sytuacje konfliktowe zamienić na budowanie tego aspektu swojej osobowości, który niegdyś nie został wykształcony. Odwaga, tolerancja polegająca na akceptowaniu ludzi i sytuacji takimi, jakimi są, bez stawiania im zbyt wielkich wymagań, bez oceny — to hasła dla tych, którzy mają lekcję związaną z liczbą 6. Wysiłek musi iść w kierunku tworzenia harmonii, odpowiedzialności, piękna.

Jeśli brak liczby 7: — częste

Lekcja: mądrość, wiedza wewnętrzna.
Jest to liczba zaufania do wiedzy, a także zaufania do samego siebie, sięgania po wiedzę wewnętrzną, zrozumienia, że życie nie kończy się na swym fizycznym aspekcie. W poprzednim życiu nie przyjmowałeś do wiadomości, że stanowimy jedność z Naturą i mądrością kosmiczną. Teraz będziesz zmuszony doświadczyć prawdy, że wiedza wewnętrzna, wynikająca z połączenia z wszechogarniającą Jednią, jest wystarczająca, gdyż zawiera w sobie wszystkie prawa dotyczące wszystkich poziomów życia. W obecnym życiu będziesz postawiony wobec sytuacji, które pozwolą ci to wszystko zrozumieć poprzez doświadczenia otwierające umysł. Będziesz zmuszony (np. przez problemy z ciałem) uzyskać wgląd w siebie i w sobie znaleźć oparcie. Lekcja będzie się powtarzać aż do momentu, w którym poczujesz, że będąc sam ze sobą nie czujesz się samotny ani opuszczony. Z chwilą, gdy to pojmiesz, twoje serce wypełni się miłością.

Jeśli brak liczby 8: — częste
Lekcja: wartości materialne, władza, pieniądze, mistycyzm.
Jest to liczba kojarzona z materią, pieniędzmi, władzą (czyli także ambicją i krytyką), ale również z prawodawstwem, ojcostwem i mistycyzmem. Pole jej działania jest więc ogromne. Mówi ona o ludziach, którzy śpią na pieniądzach i każdego wieczora od nowa je liczą, lub o tych, którzy z łatwością wymieniają klejnot ze szczerego złota na błyszczący bibelot. Oba te przypadki odnoszą się do zachwianego poczucia wartości. A ponieważ w naszym społeczeństwie pieniądz jest symbolem wartości, lekcja ta polegać będzie na zrozumieniu rzeczywistej roli pieniądza. Nie jest on ani czymś godnym pogardy, nieczystym, ani nie może stać się celem samym w sobie — jest to umowny system wymiany, odzwierciedlający na planie fizycznym wymianę energetyczną, która w każdej chwili dokonuje się między wszystkimi żywymi istotami.
Lekcja związana z liczbą 8 może się zamanifestować boleśnie poprzez biedę i konieczność podjęcia pracy w bardzo młodym wieku, lub też poprzez roztrwonienie majątku, który utracony zostanie z równą łatwością, z jaką został zdobyty. Może to być też lekcja karmicznej choroby, w przypadku gdy inne aspekty karty numerologicznej wskazują na kumulację negatywnej wibracji. Lekcja ta może się ujawnić również poprzez pochopne podejmowanie decyzji lub przeciwnie, niezdecydowanie; w gwałtowności charakteru i nieoczekiwanych wydarzeniach, a także w ostrym przebiegu choroby. Możliwe są też sytuacje, w których możemy otrzeć się o śmierć czyjąś lub własną.

Jeśli brak liczby 9: — bardzo rzadkie
Lekcja: ewolucja, tolerancja, humanitaryzm, spełnienie, empatia.
Jesteś osobą egoistyczną, zamkniętą na innych, zarozumiałą, upartą, snobistyczną. Oznacza to, że w poprzednim wcieleniu żyłeś w samotności, z dala od innych. W obecnym życiu będziesz szukać towarzystwa sobie podobnych, ale wysiłki twoje będą bezowocne, dopóki nie nauczysz się współczucia, zrozumienia dla drugiej osoby, zauważenia jej potrzeb. Życie odpowie na twój problem i zapewni sytuacje, które zmuszą cię do zainteresowania się innymi. Jeśli lekcja zostanie zrozumiana, rozwiniesz się w kierunku służenia ludzkości. Będziesz musiał także przyjąć do wiadomości, że istnieją rzeczy, które nie mogą zrealizować się natychmiast, na żądanie. Najważniejsze hasła dla tej lekcji to perfekcja i cierpliwość, altruizm i zrozumienie.

Jeszcze jedna ciekawa informacja...
Możemy podzielić liczby (i odpowiadające im litery) na:
Idealistyczne (liczby nieparzyste)
oraz
Praktyczne (liczby parzyste).

Agnieszka Belicka ma u siebie:
Liczby nieparzyste: 4x1, 3x2, 3x5, 1x7, 2x9.
Liczby parzyste: 3x2, 0x4, 0x6, 1x8
Liczb nieparzystych mamy: 12, a parzystych 4. Agnieszka jest większą marzycielką, idealizuje dość sporo rzeczy. Wykazuje się pewnie optymizmem i jest dość wesoła. Za razem jest oderwana od ziemi. C:

Dziękuje za wysłuchanie.

Źródło: Na podstawie książki Nataszy Czarminskiej - Liczby Losu.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2013, o 19:03 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 83
I już wiem, czego mi brakuje :D

K. Ogłady? xD


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zawartość.
PostNapisane: 31 lip 2013, o 22:33 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
musze nad tym posiedziec i poczytac :)

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL