Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zagadki umysłu
PostNapisane: 13 kwi 2013, o 23:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2013, o 17:51
Posty: 58
Podziękowań: 7
:) Nasz umysł, to swoisty twardy dysk gromadzący wszelkie nasze doświadczenia życiowe, wszelką wiedzę, myśli i nasze marzenia. To właśnie ten dysk, odpowiednio zaprogramowany pozwala nam mówiąc krótko, wybierać najlepsze programy, które prowadzą nas do upragnionych celów.
Warto wiedzieć, że nasz mózg składa się z dwóch półkul lewej, która odpowiada za logiczne, analityczne i racjonalne myślenie, oraz z prawej która jest półkulą twórczą, syntetyzującą i przestrzenną.
Ciekawe jest to, że z lewej półkuli korzystamy wszyscy, natomiast z prawej niestety tylko garstka ludzi i to tych szczególnie uzdolnionych np. naukowcy itd.
Dlatego myślę, że wykorzystanie obu półkul przez np. stworzenie między półkulami "pomostu mentalnego" może stać się początkiem wspaniałych i zdumiewających sukcesów i powodzenia dla każdego z nas.

Oczywiście wszystko można zrobić tylko jak?
Dobrą i skuteczną metodą jest wprowadzenie się w stan relaksu. Można, to zrobić poprzez medytację, poobiednią drzemkę, czy nawet banalne rozmyślania o tzw. niebieskich migdałach. Sposobów jest naprawdę sporo.

Na potwierdzenie powyższego powiem tylko, że wielu uzdolnionych ludzi właśnie podczas drzemki czyli tego lekkiego stanu półsnu, półjawy doznało właśnie głębokiego myślenia, podczas którego pojawiły się najlepsze pomysły i genialne olśnienia.
Jak myślicie, czy każda metoda i sposób jest dobry by moc uaktywnić i wykorzystać nasz umysł ?
Czy przeciętny Kowalski jest w stanie wydobyć i wykrzesać ze swojego umysłu te wszystkie ukryte tam talenty i możliwości ? :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL