[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2012, o 18:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
WODNIK (21 stycznia – 18 lutego)

Zrozum lepiej swoją osobowość, dzięki swojemu znakowi zodiaku!
Wodnik to znak regeneracji. Ma w swoim żywiole Powietrze. Symbolicznie związany z wodą, jest alchemikiem emanującym żywotną energią. Czas Wodnika, to moment, w którym dni stają się coraz dłuższe, odradza się nadzieja, że kwiaty i drzewa znów zakwitną. Woda obecna w tym znaku leży u podstaw życia na Ziemi. To nowa energia, która nawadnia świat. Wodnik to prekursor, zdolny przewidzieć wigor wiosny w czasie najgłębszej zimy. Wyobraża sobie rzeczy, które jeszcze nie istnieją, wierzy w moralny i techniczny postęp ludzkości. To znak wynalazców i naukowców. A także idealistów wierzących w naukę, ale i w science-fiction. Wodnik to altruista i optymista z ufnością patrzący w przyszłość.

Żywioł: Powietrze
Znak przeciwny: Lew
Polaryzacja: męska
Dynamika: stała
Planeta: Uran
Kamień: ametyst
Części ciała: nogi, układ krążenia
Kolor: fioletowy, niebieski
Okres życia: starość
Dzień tygodnia: sobota
Słowo-klucz: Wiem
Pora roku: styczeń/luty
Zaleta: postępowość
Wada: buntowniczość

Symbol:
Jest przedstawiany jako naczynie, z którego wylewa się woda. Symbolizuje okres poprzedzający wiosenne odnowienie, kojarząc się z mitem potopu obecnym w wielu kulturach. Potop niszczy wszystko, podobnie jak wielkie mrozy zimą. Przygotowuje materię, z której świat zostanie odtworzony na nowo. Ulewny deszcz zamienia wszystko w błoto, z którego powstanie triumfująca wiosna. Styczeń i luty to pełnia zimy, ale Wodnik zapowiada wiosenne dni.

Kobieta Wodnik:
Nieprzewidywalna i nielogiczna, kobieta urodzona pod znakiem Wodnika zaskakuje, drażni albo fascynuje, nie pozostawiając nikogo obojętnym. Jej słowa nigdy nie odpowiadają czynom, sama nawet z tego żartuje. Nieustannie wymyśla siebie i świat na nowo. Zmienna, nieuchwytna, ciągle zadziwia. Genialna czy szalona? To nieistotne, w każdym razie codzienność Wodnika to przygoda.

Kobieta Wodnik i praca:
Nie znosi monotonii. Jeśli praca ją znudzi, odchodzi, zmienia zawód, czasami nawet kilka razy. Nie cierpi rutyny i doskonale się czuje w zawodach artystycznych i kreatywnych, a także w profesjach, gdzie może zajmować się innymi. Paradoksalnie jej buntownicza natura potrzebuje konformizmu innych, żeby egzystować, dlatego lubi pracę w grupie i kontakt z ludźmi. Potrafi słuchać. Jest stworzona do pracy w reklamie lub telewizji. Będzie także świetnym handlowcem, ale tylko pod warunkiem, że podoba się jej produkt, który sprzedaje. Bez pasji jej zainteresowanie pracą słabnie i odczuwa naglącą potrzebę odkrycia czegoś innego. Może zostać badaczem, artystką, poetką, pisarką głoszącą rewolucyjne idee lub przedsiębiorcą. W tym ostatnim przypadku będzie potrzebować wspólnika, który stąpa twardo po ziemi.

Kobieta Wodnik i miłość:
Kobieta Wodnik nie uznaje miłości tradycyjnej. Nie wyobraża sobie spędzić życia u boku tego samego mężczyzny, bez niespodzianek i odmiany. Nie lubi jednostajności i nie boi się szokować ani wyróżniać z tłumu. Dzieci przepadają za jej ekscentrycznością i małymi wariactwami. Chce być wolna. Najbardziej lubi początki związku, kiedy każdy wyobraża sobie idealnego partnera. Pisze płomienne listy, wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, spontanicznie rzuci się w ramiona prawie nieznanego mężczyzny. Ale szybko się znudzi i pokocha innego. Jest zdolna kochać wielu mężczyzn, a za każdym razem szczerze. Może wyjść za mąż kilka razy, a potem z hukiem się rozwieść. Zatrzyma ją tylko ten, kto uszanuje jej wolność, będzie równie szalony i tak samo energiczny. Wierność – jej własna lub partnera nie jest konieczna. Woli spontaniczność i upojenie nowością, dlatego bez skrupułów potrafi odejść z dnia na dzień, nawet po wielu latach wspólnego życia.

Mężczyzna Wodnik:
Mężczyzna spod tego znaku jest szczupły i dynamiczny. Ciągle w podróży, nigdzie nie zatrzymuje się na długo. Ma potrzebę odkrywania nowych horyzontów, wymyślania nowych teorii. Nowoczesny, pomysłowy, niekonwencjonalny, to ktoś kogo nie sposób nie zauważyć, co czasami może działać na nerwy.

Mężczyzna Wodnik i praca:
Lubi wszystko, co nowoczesne i oryginalne. Spełnia się w dziedzinach naukowych i technicznych, takich jak: informatyka, medycyna, biotechnologia. Może zostać pisarzem książek science-fiction lub powieści o zawiłej i oryginalnej fabule. Odpowiadają mu prawie wszystkie zawody artystyczne. A jeśli jego zawód nie pozwala mu zaspokoić pragnienia nowości i niezależności, będzie starał się zrobić użytek ze swojej pomysłowości ulepszając swoimi wynalazkami życie codzienne.

Mężczyzna Wodnik i miłość:
Historie miłosne Wodnika bywają skomplikowane. Ważniejsza dla niego jest wolność i niezależność niż poświęcenie się partnerce. Wierność to pojęcie, którego nie rozumie i dlatego ma trudności z zaangażowaniem się. Woli otwarte związki, gdzie każde z partnerów pozostaje wolne. Jeśli spotka kobietę podobną do siebie, stworzą parę szczęśliwą i wolną. Każde z nich zachowa swoją niezależność. Wodnik jest dumny z kariery zawodowej swojej partnerki, wybacza jej drobne zdrady. Kocha dzieci, które z kolei go uwielbiają, ponieważ mimo upływu lat zachowuje młodość umysłu i wie jak pokazać im piękno życia.

źródło: m.in Astrologia bez tajemnic R.Kord


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL