Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 12:41 

Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 12:38
Posty: 1
Podziękowań: 0
co myślicie o horoskopach? warto wierzyć??


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2012, o 13:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Ja podchodzę do horoskopów z przymrużeniem oka. Raz znalazłam na Interii horoskop, który ku mojemu zaskoczeniu, sprawdził się @-) Teraz horoskopy są praktycznie w każdej gazecie, więc jeśli chciałoby się w każdy wierzyć, to nie ma szans. Czytam je dla rozrywki, coś tam pomyślę w trakcie czytania i przekręcam stronę gazety i co za tym idzie zapominam o horoskopie. Uważam, że nie należy przykładać dużej wagi do horoskopów zamieszczonych w gazetach, układają je zwykli ludzie, którzy nie mają pojęcia o astrologii, po prostu piszą, to co im ślina przyniesie na język, ale horoskopy są pisane w taki sposób, że coś nie coś musi się sprawdzić, nie jest napisane, że odwiedzi nas przystojny brunet/blondyn itp tylko ogólnie, że zostaniemy odwiedzeni przez jakiegoś pana, może znajomego z przeszłości.
To jest taka forma manipulacji, jeśli coś się sprawdziło, to czytamy kolejny raz a nóż, może i tym razem się sprawdzi...
Jeśli chodzi o horoskop wykonany u osoby, która zawodowo zajmuje się takim czymś, tutaj sprawdzalność może być większa, choć niekoniecznie, też należy trafić na godną zaufania osobę i która ma wiele pozytywnych opinii o sobie, bo czasem może się okazać, że osoba, która twierdzi, że wykonuje horoskopy od X lat, działa tak samo jak Ci z gazet, czyli pisze/mówi byle co, ot żeby tylko zarobić za usługę.

A jeszcze dodam odnośnie tej strony, którą polecasz, że to jest jedna wielka ściema. Wszystkie tego typu strony internetowe, to nic innego jak kłamstwo. Nie wiem co mają na celu, ale naprawdę taka strona może zniszczyć psychikę człowieka. Załóżmy, ze ktoś ma na chwilę obecną 56 lat, wchodzi na taką stronę, klika i wyskakuje mu, że umrze w wieku 57 lat... Jaki to jest szok dla tej osoby, może podejść do tego na serio i zacząć zmieniać życie itp, a jeszcze jak widzi komentarze typu: ta strona jest naprawdę niesamowita, polecam tą stronę, bo pokazała w jakim wieku umarł mój dziadek i to się zgadzało itp... To taka osoba kompletnie może się załamać.
O śmierci każdego z nas decyduję ktoś inny, niż strona internetowa i naprawdę nie ma co wierzyć, że to co się tam pojawi, to jest prawda, bo niby skąd "taka strona" posiadałaby informacje o każdym z osobna. Kiedy będzie koniec naszej ziemskiej wędrówki, to będzie, ale na razie warto cieszyć się życiem! :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2012, o 21:57 

Dołączył(a): 9 maja 2012, o 21:55
Posty: 1
Podziękowań: 0
Podobnie jak inne metody wróżbiarskie, horoskopy nie są uznawane przez współczesną naukę, a ich krytycy często zauważają, że wiele horoskopów wykorzystuje tendencyjność poznawczą i celowo ogólnikowe sformułowania, by stworzyć iluzję skuteczności (patrz: Efekt Forera). Mimo tego, horoskopy cieszą się dużą popularnością.

Większość spotykanych dziś horoskopów ma charakter ogólny i dotyczą znacznych grup populacji uszeregowanych według daty urodzenia (zwykle w powiązaniu ze znakiem Zodiaku, to jest odcinkiem ekliptyki, w którym znajduje się w danym dniu słońce). Są one jedynie formą zabawy, często wręcz tworzone są przez osoby nie znające się na astrologii, np. początkujących dziennikarzy wyznaczonych do tego zadania w danej redakcji.

Współcześni astrolodzy zajmują się, jak przed wiekami, przede wszystkim wykreślaniem i interpretacją horoskopów indywidualnych dla poszczególnych osób. Znajdują się w nim pozycje wszystkich planet oraz wiele dodatkowych punktów, np.: Domy (związane z godziną i miejscem urodzenia). Dodawane są niekiedy również nowo odkryte planetoidy i asteroidy, których znaczenie astrolodzy starają się stopniowo ustalić drogą dedukcji, korzystając przy tym m.in. z dostępnych w Internecie obszernych baz danych.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2012, o 12:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 13:17
Posty: 20
Podziękowań: 3
Czytając horoskopy trzeba sobie uświadomić, że na świecie jest 7 miliardów ludzi, a tylko dwanaście znaków zodiaku, więc cokolwiek ogólnikowo jest zawarte komuś się tam sprawdzi, nawet napiszę, że każdemu. Często są użyte sformułowania w najbliższym czasie, czyli chcąc nie chcąc kiedyś to nastąpi, ale nie wiadomo kiedy i są ludzie, którzy będą obserwować to co się dzieje i podstawiać pod horoskop, więc według mnie te wszystkie horoskopy zodiakowe dla ogółu to zwykła bajka i rozrywka w gazecie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2012, o 16:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2012, o 16:54
Posty: 2
Podziękowań: 0
By sobie odpowiedzieć na pytanie trzeba zadać właściwe pytania...HOROSKOPY - fajnie ktoś tu napisał że ludzi jest ileś tam miliardów a 12 znaków - to jest odpowiedź...by ułożyć horoskop czy wróżbę musimy popracować nad konkretną osobą indywidualnie. Tu nie ma hurtu bo każdego życie i wybory są inne. A co do do współczesnej nauki, to raczej ona neguje wszystko czego jeszcze nie poznała i nie potrafi zdefiniować...myślę że w ogóle nie powinniśmy brać za wyznacznik naszej kochanej zacofanej nauki na takim forum:). Ludziom się wydaję że nauka jest mocno rozwinięta...tak ale na dziś na poznanie dzisiejszych naukowców, lecz biorąc po uwagę że naukowcy jeszcze nie dawno wyśmiewali loty samolotem, elektrykę, fale radiowe itp..., że w tej chwili nawet ziemia nie jest do końca odkryta:))).... to jakim ma być wyznacznikiem tego co nie materialne:). Pozdrawiam...


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2012, o 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Jesli chodzi o horoskopy we wszelkiej maści gazetach, głównie najpoczytniejszych brukowcach to stosuje sie tam pewną sztuczkę. Otóż co jakiś czas dany horoskop jest powtarzany. Podstawiany raz dla jednego znaku, raz dla drugiego, albo i kilkakrotnie dla tego samego, ale w duzym odstepie czasu, coby się czytelnik nie zorientował. A neutralność wypisywanych tam słów, coby nie rzec - banałów, powoduje, że prędzej czy później zawsze coś się spełni.
Nie wiem jak ma sie sprawa z horoskopami w gazetach poświęconych ezoteryce, ale jak przedmówcy tak i ja uważam, ze to zwyczajna "ściema", zwykłe spłycanie, bo jeśli nawet faktycznie osoby urodzone pod danym znakiem zodiaku maja podobne cechy, to nigdy nie sa takie same. Także horoskopy tygodniowe, miesięczne, czy te najzabawniejsze - roczne, jak dla mnie mogą stanowić jedynie pewna formę rozrywki, poczytam, posmieje sie, zapominam ;)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2012, o 10:10 

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 09:55
Posty: 5
Podziękowań: 0
ja w horoskopy gazetowe totalnie nie wierze;) myślę że to jest tylko i wyłącznie kwestia przypadku co tam napisza


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2012, o 16:30 

Dołączył(a): 24 sie 2012, o 15:54
Posty: 40
Podziękowań: 0
w gazetach piszą same głupoty, są bardzo ogólnikowe i zazwyczaj nigdy sie nie sprawdzają.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2012, o 04:51 

Dołączył(a): 17 maja 2012, o 07:39
Posty: 10
Podziękowań: 0
zgadzam sie z toba


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2012, o 04:53 

Dołączył(a): 17 maja 2012, o 07:39
Posty: 10
Podziękowań: 0
sa bardzo ogolne,trudno zeby dla kazdego znaku sie pokrywaly


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL