Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: WĄŻ
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Wąż
04.02.1905 - 24.01.1906 Drzewo
23.01.1917 - 10.02.1918 Ogień
10.02.1929 - 29.01.1930 Ziemia
27.01.1941 - 14.02.1942 Metal
14.02.1953 - 02.02.1954 Woda
02.02.1965 - 20.01.1966 Drzewo
18.02.1977 - 06.02.1978 Ogień
06.02.1989 - 26.01.1990 Ziemia
24.01.2001 - 11.02.2002 Metal
10.02.2013 - 30.01.2014 Woda

Węże to zwykle filozofowie życia, dociekliwi teolodzy, czarodzieje polityki lub podstępni finansiści. Ludzie urodzeni pod tym znakiem mają największe predyspozycje do najgłębszego i najbardziej przebiegłego myślenia. Chińczycy wierzą, że Węże przychodzą na świat uzbrojone w naturalną mądrość.

Przedstawiciele tego interesującego znaku lubią dobre książki, dobrą muzykę, wybitny teatr, dobrą strawę i w ogóle wszystko, co jest dobre. Poruszają się z gracją, działają bez rozgłosu, mówią spokojnie i wierzą we własne wibracje. Działają niezmiernie efektywnie, gdyż motorem ich działania są niezależne wewnętrzne impulsy. Nie można więc o nich powiedzieć, że są podatni na wpływy innych. Niezbyt dobrze porozumiewają się z otoczeniem i często do skrajności rozwijają w sobie niektóre cechy. Właśnie spośród Węży wywodzą się zarówno skrajni fanatycy religijni, jak i fanatyczni przeciwnicy każdej religii, skrajni asceci i totalni hedoniści.

Niewzruszoność i nieugiętość Węży sprawia, że bardzo często życie ich kończy się w triumfie lub tragedii. Są znakami konserwatywnymi, a czasami nawet przesądnymi. Wierzą w to, co już się wydarzyło, i właśnie temu przypisują moc sprawczą. Niezbyt troszczą się o dobra materialne zapewne z tego powodu, że naturalne życie niczego im nie skąpi. Kiedy zaś kończą się im zapasy, uruchamia się w nich największy skarb natury, czyli instynkt korzystnego rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych problemów.

Węże łatwo się uczą, przez co nigdy nie popełniają dwa razy tego samego błędu. Nauki płynące z jednych doświadczeń potrafią przenieść na inne, oszczędzając sobie rozczarowań. Dotyczy to wszystkich faz życia tego znaku.

Ze swej natury ludzie kryjący na dnie serca Węża są sceptykami. Wysoko cenią prywatność i zwykle miewają całą masę najróżniejszych sekretów ukrytych w zakamarkach swego wnętrza. Nie ułatwia to kontaktu z innymi znakami - w interakcjach z nim są apodyktyczni i zaborczy. Trudno jest zbliżyć się do Węża, gdyż nie ufa on nikomu, zawsze pamięta doznane krzywdy i niemal wszystkich trzyma na dystans. Wykazuje też pewne skłonności do bycia osobowością neurotyczną, a nawet paranoiczną, gdy choćby część jego podejrzeń okaże się słuszna.

Elegancki w mowie, ubieraniu się i manierach Wąż nie lubi pobłażać komukolwiek. Potrafi być wspaniałomyślny, jeśli chodzi o pieniądze, lecz umie okazać nielitościwość na innych płaszczyznach. Zwykle nie ma żadnych skrupułów, jeśli chodzi o eliminowanie każdego, kto stoi na jego drodze. Kiedy zaś jego złość zostanie rozniecona, wtedy jego nienawiść nie zna granic. Wrogość Węża bywa cicha, lecz o głębokich korzeniach. Węże są mściwe, a ich umysły doskonale potrafią wszystko kalkulować i wykorzystywać własną siłę w najodpowiedniejszym momencie, choćby był on odległy.

Na pierwszy rzut oka Węże mogą się wydawać powolne i leniwe w mowie. Nie można jednak w ten sposób ocenić ich dedukcji i działania. Przecież one zawsze uważają na to, co mówią, i dokładnie skrywają odczucia i zaaprobowane już plany.

Żywioł Metal wzmacnia w Wężach takie cechy, jak inteligencja, wyrachowanie i siła woli. Metalowy Wąż lubi działać szczególnie szybko i cicho, zwłaszcza jeżeli chodzi o poprawę luksusu życia. Wąż Wodny jest zaś bardziej niedostępny dla innych znaków i ma szczególnie dociekliwą naturę. Potrafi zręcznie usuwać wszelkie przeszkody i nie zwracać uwagi na rzeczy mało istotne. Jest też bardziej praktyczny i przejawiający zainteresowanie sprawami materialnymi. Drewniany Wąż stale poszukuje intelektualnej wolności. Lepiej potrafi się wysławiać i bardziej niż inne Węże poszukuje stałości zarówno emocjonalnej, jak i finansowej. Drzewo zbliża Węże do muzyki, plastyki i piękna. Ogień zwykle aktywizuje Węże. Chcą one przewodzić w grupie, choć nadal ufają tylko sobie. Ogniste Węże bywają bardziej zazdrosne i jeszcze bardziej podejrzliwe - odwrotnie niż Węże Ziemiste, które mają najwięcej przyjaciół. Podejmują ciężką i sumienną pracę, łatwiej potrafią się dogadać z innymi.

Węże bywają namiętne w miłości, prowadzą niebezpieczny, pełen intryg tryb życia. Nie ułatwia to im doboru partnera. Zwykle najlepiej dogadają się z niezawodnymi Bawołami, jak również z Kogutami i ze Smokami. Nie powinny mieć kłopotów z Psami, Szczurami, Zającami i Kozami. Z całą pewnością zaś trudno im będzie znaleźć płaszczyznę porozumienia z Tygrysami i Końmi. Charaktery Świń i Małp jeszcze bardziej są oddalone od wzorów uznawanych przez Węże.

Do wybitnych Wężów należeli: Gandhi, Lincoln, Mao Tse-tung, Monteskiusz, kardynał Richelieu, Kalwin, Kopernik, Darwin, Picasso, Schubert, Brahms, Flaubert, Mendelssohn, Goethe, Dostojewski, John Kennedy, Gogol, Nobel .

źródło: wróżbyonline.pl


JAKI JESTEŚ?

Spójrz w oczy Węża, a zobaczysz tajemnice wszechświata - tak mawiali starożytni Chińczycy.
Jesteś najbardziej zagadkowym znakiem chińskiego zodiaku. Symbolem mądrości, wielkiej wiedzy o prawdziwej naturze człowieka. Masz silną intuicję, w wyborach często kierujesz się przeczuciami. Miewasz prorocze sny i talenty parapsychologiczne.
Cierpliwość Węża jest legendarna. Nie szukasz na siłę nowych wrażeń, nikogo nie tropisz, niczego pozornie nie pożądasz. Czekasz cierpliwie, aż zdobycz sama grzecznie zapuka do Twoich drzwi.
Umiesz za to doskonale oceniać sytuacje i wykorzystywać nadarzające się okazje. W osiąganiu wymarzonych celów potrafisz być bezwzględny i wyrachowany. Tak naprawdę trudno Ci komukolwiek zaufać do końca, nie słuchasz cudzych rad i pouczeń.
Usprawiedliwieniem Twojej skomplikowanej natury jest fakt, że widzisz więcej niż inni, szczególnie to co pragnie się przed Tobą ukryć.
Nigdy nie oszukuj Węża! On ma rentgen w oczach, który w mig prześwietli wszelkie machlojki.

Z natury jesteś leniwy, kochasz rozkoszować się słodką bezczynnością, długim spaniem i luksusem. Słyniesz z dowcipu, błyskotliwej inteligencji i umiejętności prowadzenia fascynujących dyskusji. Twoja natura jest konserwatywna, nie przepadasz za zmianami, rażą Cię radykalne rozwiązania i ostre słowa. Nawet zmiany temperatury i wahania pogody przyjmujesz z lekkim rozdrażnieniem.
Trudno jest się z Tobą zaprzyjaźnić, grono Twoich najbliższych znajomych stanowią tylko te osoby, które zdobyły z wielkim trudem Twoje zaufanie, w wyniku testów i prób lojalności. Jesteś jednak wiernym, oddanym i stałym przyjacielem, dzięki przyjaźni odzyskujesz wewnętrzna równowagę i pokazujesz światu to, co najlepsze.
Natomiast Twoją piętą achillesową jest burzliwe życie miłosne. Pozornie masz w ręku najlepsze karty. Węże to najpiękniejszy znak. Twoja elegancja i oryginalna uroda przykuwają wzrok innych, czasami wręcz zapierają dech. Masz wrodzony talent uwodzicielski.

Tradycyjna astrologia wskazywała, że jeśli biedna dziewczyna poślubia księcia, to z pewnością jest spod znaku Węża. Często dzięki małżeństwu awansujesz bowiem społecznie i materialnie.
Jednak z natury Wąż nie jest wierny, z niewinną minką prowadzi podwójne życie. Porywy serca, rozbujały erotyzm, nieustanny apetyt na nowe podboje, narażają go na opinię podrywacza. Co najdziwniejsze, sam od partnera wymaga stuprocentowej wierności. Rozwód to dla niego porażka, ale szybko znów słyszy weselne dzwony, bo lubi prawne związki. Serce Węża na stałe przykuje jedynie ten partner, który uszanuje jego pragnienie wolności. Stworzy mu bezpieczny dom, ale nie pozwoli wejść sobie nigdy na głowę i pozostanie intrygującą tajemnicą do rozszyfrowania.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Wąż kocha pieniądze i wcale się z tym nie kryje. Jeśli usłyszysz, że one szczęścia nie dają, możesz z pewnością sądzić, że coś knuje...
Luksus i komfort to naturalne środowisko Węża. Ma wyśmienity gust i niesamowite wyczucie - ocenia w mig wartość przedmiotów. Wzbogaci się więc na wszystkim, co z czasem zyskuje wartość.
To znakomity kolekcjoner sztuki, antykwariusz, wydawca, agent - odkrywca nieznanych talentów, pośrednik nieruchomości. Ma smykałkę do interesów, to skuteczny negocjator i szpieg gospodarczy, mało kto bowiem przebiegłego Węża wyprowadzi w pole. Warto więc zatrudnić go jako doradcę, prawnika, konsultanta, albo agenta służb tajnych.
Wąż nie przepada za nowoczesnymi technologiami i rutynową pracą urzędnika. To znak wrodzonej mądrości. Świetny z niego filozof, religioznawca, a także astrolog i wróżbita.
Niestety Wąż przekłada dobrą pensję nad talent. W młodości często niezamożny, z czasem staje się bogatym człowiekiem. Wybredny koneser otoczony antykami, słuchający tylko pewnego rodzaju muzyki, ubierający się w markowe ciuchy i obsesyjnie dbający o dietę, groszem jednak nie szasta.
Na imprezach charytatywnych go nie zobaczysz, gdy usłyszy słowo pożyczka, to od razu ogłuchnie.
Jednym słowem - to wyjątkowe skąpiradło!

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Pokocha Cię Bawół z całego serca. Pracuś - dobrze zarabia, niechętnie wydaje, oboje z czułością patrzycie na wspólne konto bankowe z wielką ilością zer. W dodatku wniesiesz w jego codzienność blask i elegancję, za co będzie Ci szczerze wdzięczny.
Pies zrozumie Twoje niezwykłe wnętrze. Pociąga was wiedza tajemna, jesteście religijni i kochacie piękno.
Kogut to najlepszy kumpel i wspólnik w interesach.
Unikaj natomiast związków z Tygrysem, a przede wszystkim Świnią. Ten pierwszy doprowadzi Cię do rozstroju nerwowego, rozrzutny i erotycznie powabny doprowadza Węża najczęściej do upadku moralnego.
Dobroduszną Świnkę zjesz razem z kopytkami, nie zrozumiesz bowiem nigdy - jak można być aż tak łatwowiernym i ufnym.

Szczęśliwy kolor
Brąz – dodaje pewności siebie i elegancji na co dzień.
Szczęśliwy kamień
Diament - chroni zdrowie i wzmacnia witalność organizmu, odmładza
Sławne Węże
Joanne K. Rowling
Krzysztof Ibisz
Shania Twain
Bjork

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL