Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 wrz 2015, o 19:01 

Dołączył(a): 10 cze 2015, o 22:00
Posty: 16
Podziękowań: 5
Warsztat wybaczania odbędzie się w Kaliszu w dniu 11.10.2015 roku w godzinach od 10:00 do 18:00. Dokładna lokalizacja będzie podana po zebraniu się uczestników. Całkowity koszt warsztatu 250 zł. W programie m.in: Gra Terapeutyczna Satori, rysowanie mandali wybaczenia. Zapisy i informacje tel 783 896 413

Czy ktoś cię skrzywdził? Jak się czujesz? Wybaczyłeś czy nadal po latach trzymasz tę urazę w sercu i się mścisz? Jak myślisz dokąd taka postawa może zaprowadzić? Czy kreuje się wtedy szczęście czy nie? Czy taką postawą karzesz tą osobę czy siebie? Paradoks polega na tym, że pielęgnując urazę i żal, ten stan umysłu zatruwa nas jak trucizna, dotyka naszych uczuć i ciała, niszczy nas. Na tych zajęciach chciałabym podać ci parę sposobów radzenia z tymi trudnymi dla nas emocjami tak, żeby przetransformować je. I z podwyższoną wibracją i miłością do siebie iść dalej w świat, nie dźwigając tej osoby w nas, uwalniając się od niej i wyciągając lekcję z tego doświadczenia. Czego ta osoba nauczyła nas o sobie, o moim stosunku do samego siebie o moich przekonaniach na swój temat. Bądź tej osobie wdzięczny, potraktuj tę osobę jako swojego uzdrowiciela i idź dalej w życie bogatszy o to doświadczenie.

Przebaczenie według Gerard G. Jampolsky, Bośnia 1998:
"Przebaczenie to przepis na szczęście. Brak przebaczenia jest przepisem na cierpienie. Czy to możliwe aby wszelki ból- bez względu na przyczynę niósł w sobie ziarno przebaczenia? Hodowanie myśli o zemście, brak miłości i współczucia rujnuje nasze zdrowie i odporność."

Upór przy uzasadnionym gniewie przeszkadza nam doświadczać pokoju. Przebaczenie oznacza wybaczenie. Nie oznacza zgody na występek. Nie oznacza zerwanie z bolesną przeszłością. Przebaczenie oznacza koniec rozdrapywania ran, które ciągle krwawią. Przebaczenie oznacza życie i miłość w teraźniejszości. Pozbycie się cienia przeszłości. Przebaczenie oznacza wolność od gniewu i agresywnych myśli. Przebaczenie oznacza pozbycie się złudzeń na zmianę przeszłości.

Przebaczenie oznacza nieodmawianie swojej miłości nikomu. Przebaczenie oznacza uzdrowienie rany w sercu zadanej przez zapiekłe myśli. Przebaczenie oznacza ujrzenie światła Boga w każdym bez względu na jego zachowanie. Przebaczenie nie jest tylko dla innych ale dla nas, dla błędów które popełniliśmy, dla winy i wstydu w których z uporem trwamy. Najważniejsze to przebaczyć sobie za odejście od miłującego Boga, przebaczenie oznacza przebaczyć Bogu i naszym fałszywym myślom, że byliśmy kiedyś porzuceni przez Boga i samotni. Wybaczyć oznacza w jednej chwili oznacza Zamknięcie Klubu Zwlekających. Przebaczenie otwiera drzwi dla Ducha, byśmy czuli się jednym ze wszystkimi i wszystkimi w Bogu. By wybaczyć- nigdy nie jest zbyt wcześnie by wybaczyć- nigdy nie jest zbyt późno, ile potrzeba na to czasu? To zależy od ciebie, jeśli uznasz że to nigdy nie nastąpi to tak się stanie. Jeśli uznasz że potrwa to sześć miesięcy-tyle Ci to zajmie, jeśli uznasz że potrzebujesz sekundy wystarczy sekunda. Całym sercem wierzę, że pokój nastąpi na świecie kiedy każdy z nas zacznie wybaczać wszystko wszystkim i sobie.

Agnieszka Ziembińska - trener, terapeutka Gestalt. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, pracy zespołowej, kreatywności, relaksacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychologa, trenera, psychoterapeutki. Prowadząc szkolenia zwraca dużą uwagę na indywidualne podejście do uczestniczek, dba aby miały optymalną przestrzeń do nauki i rozwoju. Inspiruje ją terapia behawioralno-poznawcza oraz systemowa, terapia Gestalt, ustawienia systemowe wg Berta Hellingera. Z natury jest wiecznym wędrowcem, podróżnikiem, artystką życia. Spełnia swoje marzenia z dzieciństwa. Zwiedziła Indie, Nepal, Bhutan i niemal całą Europę, ale miejscem, do którego zawsze wraca jest Łódź.

Zapisy i informacje tel 783 896 413


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL