Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Walet Kier
PostNapisane: 25 sie 2012, o 13:09 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2299
Podziękowań: 1224
Walet Kier

Pozycja prosta: Młody mężczyzna, ciemny blondyn. Najmłodsze dziecko. Wiek do 30 lat. Dobry, czuły i odpowiedzialny. Godny zaufania, wierny, prawdomówny. Zapowiada nowy początek i realizację planów.
Odwrócona: To młody, gniewny, może być żołnierzem. Nie można mu ufać, niestały, zmienny. Romansowy charakter, wyrachowany, zazdrosny, nieodpowiedzialny. Trudności z realizacją planów na przyszłość.
(Helena Żuk- "Karty Klasyczne")


Walet Kier, odczytywany jako osoba wskazuje na dziecko lub młodego człowieka o dobrym charakterze. Jako sytuacja oznacza spełnienie Twoich życzeń i planów. W niektórych wariantach Walet ten "pracuje" nad wytwarzaniem pogodnej atmosfery - odczytasz go jako coś optymistycznego, miłego.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


Łączenia Waleta Kier z innymi kartami (tylko do karty nr 9):
Jego spotkania z Asami, Królami i Damami już omówiliśmy. Teraz zetkniemy go z innymi Waletami.
z Waletem Karo: jeżeli obok stoi osoba, której wróżymy, oznacza jej dzieci, braci, siostry; jeżeli stoi przy tych dwóch Waletach inna osoba, oznacza to jej dzieci lub młodsze rodzeństwo; w innej sytuacji
interpretujemy oba te Walety jako bardzo udane spełnienie marzeń z szansami na jeszcze lepsze
rozwiązania.
z Waletem Pik: Twoim zamiarom grozi niebezpieczeństwo; może tez to oznaczać kłopoty z dziećmi, młodymi ludźmi.
z Waletem Trefl: udadzą się plany, związane z przyszłością
z Dziesiątką Kier: wielkie powodzenie w miłości, spełnione marzenia, dotyczące spraw małżeńskich, narzeczeństwa.
z Dziesiątką Karo: udadzą Ci się wszelkie zamiary, związane ze sprawami pieniężnymi.
z Dziesiątką Pik: bardzo interesująca podróż, gdzie spełnia się Twoje marzenia.
z Dziesiątką Trefl: przeszkody (choroba, nerwy, kłótnie) w spełnieniu marzeń, czasem oznacza to chorobę młodego człowieka, dziecka.
z Dziewiątką Kier: spełnia się Twoje marzenia miłosne, udana randka, powodzenie w miłosnych
zabiegach.
z Dziewiątką Karo: miły prezent, udana transakcja, mały zysk.
z Dziewiątką Pik: mile spotkanie lub spotkanie z młodym człowiekiem, dzieckiem.
z Dziewiątką Trefl: denerwujesz się, czy spełnia się Twoje zamiary, lub lekka choroba młodego człowieka, dziecka.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Walet Kier
PostNapisane: 25 sie 2012, o 13:32 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2299
Podziękowań: 1224
WALET KIEROWY

Walet kierowy reprezentuje chłopca lub młodego mężczyznę, jasnego blondyna-w rodzaju pazia-i jest on wyrazicielem myśli, zamiarów, usposobienia i uczuć królowej i króla kierowego, zależnie od tego, przy której z tych kart znajdzie się bliżej; następnie wszystkie inne karty, otaczające waleta kierowego, określają szczegółowo zalety, wady, myśli i zamiary osoby reprezentowanej przez króla lub damę kierową. Przy pomocy waleta kierowego określamy wróżby w sposób następujący:
Jeżeli walet kierowy znajdzie się w otoczeniu kart kierowych - oznacza to, iż osoba którą reprezentują król lub dama kier, posiada charakter dobry, łagodny, jest miłą i sympatyczną, ma dążenia wzniosłe, zamiłowanie do prac artystycznych i muzyki, obowiązkowa i wymagająca; posiada wybitne zalety samodzielności i w przyszłości zrobi karierę, zdobywając niezależność materialną i szczęście.
Jeżeli znajdzie się walet kierowy w otoczeniu kart karowych - określa to charakter osoby reprezentowanej przez króla lub damę kier, w sposób pod każdy względem niepochlebny; osoba ta jest mało życzliwa, bardzo interesowna, za uczynioną przysługę lub grzeczność wymaga sowitej wdzięczności, jest w najwyższym stopniu egoistą i samolubem, często jest to osoba zazdrosna, jednak tę wadę potrafi dobrze ukrywać i trudno jest ten objaw u niej zauważyć.
Walet kierowy w otoczeniu kart treflowych określa charakter osób, reprezentowanych przez króla lub damę kier, w ten sposób, iż są one fałszywe, zazdrosne, złośliwe i mściwe; nie dbają o opinię ludzką, myślą tylko o sobie.
Walet kierowy w otoczeniu kart pikowych określa charakter osób tak samo, jak i w otoczeniu kart treflowych, to jest, że są złośliwe, zazdrosne, mściwe itp. Słowem-zalety siedmiu grzechów głównych.
Walet kierowy w otoczeniu damy kierowej, karo, treflowej i pikowej wróży to, iż osoba, stawiająca sobie kart, będzie narażona na plotki, z powodu których spotka ją dużo przykrości i o ze strony kobiet.
Walet kierowy w otoczeniu pozostałych trzech waletów wróży wesołą zabawę lub pijaństwo w towarzystwie męskim.
Walet kierowy w otoczeniu dwóch, trzech lub czterech królów - oznacza to troskę protektorów i opiekunów nad losem i szczęściem młodzieńca, którego przedstawicielem jest walet kierowy.

źródło: książka przedwojenna.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Walet Kier
PostNapisane: 29 sie 2012, o 15:59 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2299
Podziękowań: 1224
Walet Kier
Młody człowiek lub dziecko zazwyczaj, o dobrym usposobieniu i o dobrym sercu. Znaczy też spełnienie życzeń i marzeń, radosne chwile lub spotkania przyjacielskie. Zapowiada szczęśliwy okres dla spraw sercowych i walkę o pozytywną sprawę.

źródło: Internet

WALET KIER
Młody mężczyzna. Jest czuły, wierny i szlachetny. Symbolizuje trwałą przyjaźń lub miłość, ale także szczęśliwy przypadek, który będzie sprzyjał twojej miłości lub przyjaźni.
Obrazek

źródło: czasopismo Claudia.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Walet Kier
PostNapisane: 30 sie 2012, o 00:50 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2299
Podziękowań: 1224
Walet kier
Symbolizuje młodego człowieka, będącego kawalerem. Może to być również nasze dziecko. Człowiek oznaczony tą kartą ma w sobie dużo miłości i radości. Zakochuje się po uszy i oddaje się beztrosko „zabawie w miłość”. Karta ta wskazuje, że na ten czas, człowiek ten nie chce angażować się w związek. Chce się wyszaleć, zanim przejdzie „piętro wyżej” i osiągnie stan Króla Kier. Jest to człowiek, w którym towarzystwie czujemy się dobrze i możemy liczyć na niego wtedy, kiedy jest nam smutno. Naprawdę poprawi nam humor i doładuje pozytywną energią.

Uważa się, że ta karta oznacza miłość i romans. Może również zapowiadać miłe przełamanie codziennej rutyny – od wspaniałych wakacji po wesoły i udany wieczór poza domem.
Niestety, Walet Kier niesie ze sobą niebezpieczeństwo zbytniego zamiłowania do przyjemności. Dlatego jeśli pojawi się wśród pierwszych trzech kart, to znak, że czas ustalać cele, planować nasze dalsze działania i skoncentrować się na przyszłości, a nie na doznaniu natychmiastowej przyjemności.

źródło: Internet i R. Webster „Wróżenie z kart dla początkujących”.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Walet Kier
PostNapisane: 14 lip 2014, o 19:38 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
" Ogólne znaczenie karty:
Karta Amora, poświęcenia w miłości
potrzeba poświęcenia poprzez miłość, karta Chrystusa, poświęcenie dla wyższego celu, silne uczucia emocjonalne, emocjonalna niedojrzałość, duchowa miłość, wyższe motywy, poświęcenie dla kogoś słabszego lub młodszego, idealista, uzależniony od partnera. Karta ta reprezentuje kochanka, najlepszego przyjaciela lub zaufaną osobę.

Karta Osobowości:
Walet Kier znajduje się w kolumnie Jowisza i w rzędzie Wenus. Jak każda karta z grupy Kier (czerwo), ma emocjonalne nastawienie do życia. Urok osobisty jaki posiada może mu umożliwić uzyskanie władzy i przywództwa w obranej przez siebie dziedzinie. Ma mnóstwo młodzieńczej energii i silną władzę emocjonalną nad innymi. Jest osobą wesołą i żartobliwą i cechy te zachowuje do późnej starości. Ma żywy i aktywny umysł. Jest też osobą towarzyską i chętnie przebywa wśród ludzi. Zdarza mu się tracić cierpliwość w obecności osób, które uważa za mniej inteligentne od siebie. Posiada świetną intuicję. Jest to jedna z tak zwanych kart stałych, co oznacza, że w każdym rozdaniu będzie znajdować się w kolumnie Jowisza i rzędzie Wenus. Jak każda karta stała, tak i Walet Kier jest uparty. Potrafi doskonale radzić sobie z ludźmi i ma świetne umiejętności organizacyjne. Charyzma ułatwia mu kontakty z innymi. Jest osobą kreatywną i lubi być otoczony pięknymi rzeczami. Jako przyjaciel jest osobą niezwykle oddaną i wartościową. Czasami robi z siebie męczennika i użala się nad sobą, poświęca się i cierpi."
----------------------------
Mybaze.com poradnik modowy

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL