[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2014, o 18:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 11:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Artykuł ten stanowi uzupełnienie do tych artykułów i jest wyjaśnieniem pewnych faktów związanych z Dietą Optymalną i Optymalną Dietą Wegetariańską;
http://wrotarozwoju.pl/optymalna-dieta-wegetarianska-t2063.html
http://wrotarozwoju.pl/instrukcja-obslugi-diety-optymalne-t2059.html

Umysłowość ( cechy charakteru, osobowość, sposób patrzenia na świat, sposób myślenia) człowieka zależy bezpośrednio od struktury jego mózgu, a ta z kolei zależy od tego w jaki sposób mózg jest zasilany.
Można wyróżnić dwa rodzaje umysłowości głównych: Umysłowość Drapieżnika oraz umysłowość niewolnika. Pomiędzy nimi istnieją różne stadia, jednak przedstawię tutaj skrajności.
Umysł Drapieżnika

Umysł Drapieżnika, to naturalny stan umysłu człowieka. ( prawidłowa czynność umysłu)
Człowiek taki jest zawsze silny, zawsze inteligentny, potrafi dostrzegać różne związki pomiędzy faktami.

Zawsze wie czego chce, i nigdy nie daje sobie wmówić nie swoich wartości. Człowiek taki jest zawsze zdrowy, i zazwyczaj wyróżnia się w społeczeństwie.

Człowiek z umysłem drapieżnika żywi się w sposób najlepszy ( Optymalny). Innymi słowy dostarcza on odpowiednią ilość Białka Tłuszczów i Węglowodanów oraz witamin i innych suplementów. W diecie tego człowieka przeważają tłuszcze, około 3-4 gram na kg masy ciała.

Tacy ludzie NIGDY nie odczuwają głodu ( nawet gdyby nie jedli kilka tygodni), ponieważ u nich odczucie głodu zależy od poziomu wolnych kwasów tłuszczowych, a tych organizm ma zapas na tygodnie. ( ponieważ jedzą 3-4 gram tłuszczów nkgmc).
Ludzie tacy spożywają mało stosunkowo niewiele białka, jednak najlepszego biologicznie, dzięki czemu mają najlepszy budulec ciała. Węglowodanów czyli cukrów jedzą około 10-15 razy mniej niż inni niedouczeni ludzie.
Ludzie Ci żywią się Optymalnie ( zgodnie z Dietą Optymalną Dr. jana kwaśniewskiego) lub podobnie, jak np pasterze z Jakucji, których skład diety jest zbliżony do diety Optymalnej.


Umysł Niewolnika

Umysł niewolnika to nienaturalny, patologiczny stan umysłu człowieka ( patologiczny stan umysłu)
Człowiek taki jest wiecznie słaby, zazwyczaj głupi i niepotrafiący dokonywać prostych matematycznych obliczeń nie potrafiący wyciągać logicznych wniosków. Ma chaos w głowie. Nie potrafi dostrzegać związków między faktami.
Prosto nim manipulować.
Człowiek taki nigdy nie wie czego chce, wiecznie się miota od jednej rzeczy do drugiej. Człowiek taki choruje na wszelkie choroby. Zazwyczaj nie wyróżnia się w społeczeństwie, chce być taki sam jak inni.

Człowiek z umysłem niewolnika żywi się w sposób najgorszy, nieprzeznaczony dla gatunku ludzkiego . W jego diecie przeważają warzywa i owoce, znikoma ilość lub całkowity brak tłuszczu i białek zwierzęcych.
Taki człowiek jest zawsze słaby i wiecznie głodny, ponieważ żywi się samym cukrem. Człowiek ten myśli zazwyczaj że wszystko jest w porządu bo nie wie co to prawdziwy stan kiedy jest w porządku.
Człowiek ten każdą chorobę/dolegliwość/czy depresję przypisuje wszystkiemu tylko nie swojej diecie.
Człowiek taki siły nie ma, bo mieć nie może. Nie dostarcza on budulca ani energii. Powstają pasożytnicze łącza między organami. Np niedożywiony mózg, jako organ naczelny zawsze będzie żywić się kosztem innych organów. Taki człowiek żywi się np dietą witariańską lub wegańską.
Autorem Artykułu jestem ja Lokator. Zazwyczaj w artykułach jest zakaz kopiowania, ale nie tu. Zachęcam do kopiowania go gdzie się da.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL