[ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 Trefl
PostNapisane: 25 sie 2012, o 20:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1248
10 Trefl

Pozycja prosta: Spadek sił witalnych. Krótka choroba, zaburzenia psychiczne. Wzmożona nerwowość, zmartwienia, kłopoty. Intrygi i nieprzyjemne wydarzenia zburzą twój spokój. Duże nieprzyjemności związane z pracą(jeżeli leży przy karcie pracy). Za dużo spraw, za dużo odpowiedzialności. Kłopoty zdrowotne – psychiczne. Wyczerpanie nerwowe, załamanie.
Odwrócona: Wracają siły witalne. powrót do zdrowia. Odchodzą zaburzenia emocjonalne. Pozytywne znaczenia przyjmuje w układzie ciążowym, oznacza odmienny stan. Niespodzianka, która osusza łzy.
(Helena Żuk- "Karty Klasyczne")


Dziesiątka Trefl budzi mało sympatii. Oznacza chorobę- chociaż niezbyt groźna (grypa, gorączka, niestrawność, wzmożona nerwowość). Można ja wyleczyć, chociaż zabierze to przynajmniej kilka dni. Złowieszczy wymiar "zdrowotny" zyskuje dopiero w połączeniu z innymi Treflami - ale o tym później.
Dziesiątka ta może tez oznaczać silne przeżycia psychiczne i niszczące emocje, co jeszcze potęguje się w połączeniu z innymi Treflami. Jest tylko jeden przypadek, kiedy karta ta nabiera cech optymistycznych. Dzieje się tak wtedy, gdy wchodzi ona w układ, oznaczający stan błogosławiony, ciąże, narodziny. Będzie o tym dalej
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


Łączenia 10 Trefl z innymi kartami (tylko do karty nr 9):
Pozostały nam do omówienia jej spotkania z Dziewiątkami. (reszta łączeń została omówiona wcześniej)
z Dziewiątką Kier: duże kłopoty z powodu romansu; złe ulokowane uczucia.
z Dziewiątką Karo: duże zmartwienia z powodu prezentu lub mało znaczącej sumy pieniędzy.
z Dziewiątką Pik: niemile spotkanie towarzyskie lub inne.
z Dziewiątką Trefl: poważniejsza choroba, ale do wyleczenia.
(Zuzanna Śliwa- "Gdy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Trefl
PostNapisane: 25 sie 2012, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1248
DZIESIĄTKA TREFL

Dziesiątka Trefl jest kartą niepomyślną, wróży swary, kłótnie, sprzeczki, nieporozumienia.
Towarzystwo innych kart tworzy wróżby następujące:
As Kier – ostrzega, że znajdzie się osoba, która przez plotki będzie usiłowała zaszkodzić nam i naszemu otoczeniu. Kto będzie tym szkodnikiem – mężczyzna czy kobieta – wykryją dalsze karty.
As Karo – odmiana złego losu na lepszy przez wygranie na loterii.
As Trefl – sprzeczka, ostra kłótnia lub awantura w czasie której możemy zostać dotkliwie pobici i będziemy się długo kurować.
As Pik – nadejście niemiłego anonimu z zarzutami i pogróżkami; może być to też list zawiadamiający o wypadku lub nagłej chorobie bliskiej osoby.
Dziesiątka Kier – zgoda skłóconych małżonków, narzeczonych lub kochanków, zwłaszcza pojednanie narzeczonych może zakończyć się weselem.
Dziesiątka Karo – zatargi o pieniądze i nieporozumienia na tym tle.
Dziesiątka Pik – duże kłopoty z mającą się odbyć podróżą dla załatwienia bardzo ciężkich i zawiłych spraw.
Dziewiątka Kier – z powodu zbyt długo trwających trudności przedślubnych para decyduje się pozostać w związku nieformalnym, muszą jednak być ostrożni i ustępliwi, żeby nie zachwiać wzajemnego zaufania, gdyż oboje są zazdrośni i łatwo wybuchają, o czym mówi Dziesiątka Trefl.
Dziewiątka Karo – przykrości z powodu strat pieniężnych i nieprzyjemności z tym związane; mianowicie może nastąpić sprzeczka, podczas której ubliżymy osobie przeciwnej, za co możemy odpowiadać sądownie, a nawet możliwy jest areszt.
Dziewiątka Trefl – niekorzystny obrót w interesach, niepowodzenia i zawody, które mogą spowodować nasze negatywne zachowanie.
Dziewiątka Pik – sami będziemy przyczyną własnego niezadowolenia, złego humoru i złości, przez odmowę małej przysługi dobrze znanej osobie.
Ósemka Kier – nieporozumienia i gniewy z osobą, na której nam bardzo zależy skończą się, nastąpi zgoda i zapanuje radość w sercach.
Ósemka Karo – wróży jakąś niespodziankę, która z początku zrobi nam dużo kłopotu i niepokoju, wkrótce jednak zmieni się dla nas w miłe wydarzenie.
Ósemka Trefl – przykre wydarzenie, które sami spowodujemy, wobec takiej wróżby należy przez 3 dni być ustępliwym, ostrożnym w rozmowach z ludźmi.
Ósemka Pik – pomimo przeszkód i kłopotów spełnią się w najbliższym czasie nasze marzenia.
Siódemka Kier – nowiny o pogodzeniu się dawno skłóconych drogich nam osób, lub narodziny dziecka u bliskich krewnych.
Siódemka Karo – gniewy, kłótnie i nieporozumienia z powodu hazardu. Więcej będzie z tej gry kłopotów niż korzyści.
Siódemka Trefl – długotrwały gniew z drogą nam osobą. Należy zachować ostrożność i ustępliwość w obcowaniu z ludźmi aby temu zapobiec.
Siódemka Pik – dobre stosunki z bliską nam osobą mogą ulec pogorszeniu lub nawet zerwaniu przez sprzeczkę wywołaną przez nas. Zachować ostrożność w wyrażaniu swojego zdania w gronie przyjaciół.

źródło: książka przedwojenna.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Trefl
PostNapisane: 29 sie 2012, o 15:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1248
10 Trefl
Wielkie pieniądze, choroba, duży kłopot, dalekie wojaże, poprawa sytuacji materialnej, zmartwienie, rozwód, dokumenty sądowe, wyrok sądowy. Jeśli pytamy, o osobę karta mówi, iż jest słaba emocjonalnie i psychicznie, niepewna siebie i niezdecydowana.

źródło: Internet

10 TREFL
Pieniądze popłyną rzeką. Ryzyko finansowe, które podjęłaś, obróci się na twoją korzyść. Jeżeli liczysz na podwyżkę, to niedługo na pewno ją otrzymasz.
Obrazek

źródło: czasopismo Claudia.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL