Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 maja 2013, o 14:40 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Kolejna książka do recenzji to:

Tajemna historia świadomości, autorstwa dr Meg Blackburn Losey

Obrazek

Czy starożytni posiadali wiedzę, do której my nie mamy teraz dostępu? Dlaczego niektóre cywilizacje miały doskonałe technologie? Skąd ci ludzie znali procesy atomowe i skąd wiedzieli, jak korzystać z rezonansu? Skąd czerpali wiedzę dotyczącą alchemii i astronomii? Wreszcie, dlaczego cała ta wiedza była zarezerwowana dla faraonów, kapłanów, królów i mędrców? Co ukrywano przed resztą ludzi? Dokładnie to samo, co przekazywano wybranym uczniom w szkołach mistycznych: dostęp do wyższej świadomości prowadzi do zmienionej i nieskończonej rzeczywistości.

Starożytni pozostawili wszystkie klucze, które są niezbędne do odkrycia, kim tak naprawdę jesteśmy i do czego jesteśmy zdolni. Gdy zrozumiemy idee które nam pozostawili, nauczymy się stosować je w teraźniejszości.

Z tej książki dowiesz się, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są ściśle ze sobą połączone, a czysta świadomość wpływa na zmianę i tworzenie rzeczywistości. Poznasz też prawdziwe znaczenie kalendarza Majów, zasady świętej geometrii i jej związek z Kabałą, Kwiatem Życia, piramidami, Atlantydą, Lemurią.

Przede wszystkim dowiesz się jednak, że rok 2012 i jego okolice to najlepszy czas na wykorzystanie wpływu subtelnych energii, które oddziałują na nas coraz silniej. Dzięki temu, że kończy się pewien okres w dziejach ludzkości, mamy szansę dostrzec nieskończone możliwości zakodowane w naszej świadomości, które niegdyś dały naszym przodkom olbrzymią wiedzę i moc.

PRZECZYTAJ FRAGMENT>> http://www.illuminatio.pl/wp-content/uploads/2012/07/Tajemna-historia-swiadomosci-fragment.pdf

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2013, o 20:53 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 83
@.@ O kurczę, pozycja mnie zaciekawiła. Porusza nieobce mi tematy - kulturę i spuściznę, odkrycia starożytnych kultur. Zgłębianie tajemnic tamtej epoki mnie pociąga, społeczeństwo myśli, że ludzie byli wtedy głupsi. Otóż nie byli, oni po prostu byli wykształceni w zupełnie innych dziedzinach, o których niewielu ma teraz pojęcie. Chociażby tajemnica złoceń wykonywanych przez egipskich kapłanów - według ekspertów, aby pokryć przedmioty złotem z taką starannością, nie pozostawiając przy tym nieestetycznych odprysków, rys i żłobień, potrzebne byłoby stałe napięcie elektryczne. Ponadto - do tej pory jest to jedyny znany ludzkości sposób pokrywania przedmiotów kruszcem. Fizycy sądzą, że kapłanom egipskim udało się posiąść sekret budowy prostych ogniw elektrycznych. Tym samym wyprzedzili ludzkość o kilkanaście tysięcy lat!
Napoleon wysłany przez dyrektoriat na pewną klęskę do Egiptu był pod wrażeniem monumentalnych piramid - ostatecznych grobowców, które fascynują naukowców po dziś dzień, i które skrywają nierozwiązane do tej pory zagadki. Co robił Napoleon całą noc sam w piramidzie, niewiele mówił o tym zdarzeniu, jednak jak sam określił, miało tam miejsce coś mistycznego. Aż strach pomyśleć o wiedzy zarezerwowanej dla kasty najwyższych kapłanów - chyba każdy kojarzy kultowy film "Faraon", gdzie bezbłędnie przedstawiono znaczenie tej warstwy społecznej. Biegłość w astronomii, mapy nieba z tamtego okresu zadziwiają dokładnością, a umiejętność przewidzenia zaćmienia słońca, czy księżyca wzbudzała strach jeszcze w średniowieczu. Wykopaliska, lata studiów i wzmożona praca rekonstruktorów ujawniają przed nami tylko garstkę sekretów kraju położonego nad Nilem - Wielką Rzeką. Pomaga im w tym mitologia egipska, a raczej plątanina mitów na stałe złączona już z historią tamtego okresu. Okazuje się, że kapłani nierzadko ubierali historię swego kraju w barwne historie, łącząc mity z faktami. Łatwo dostrzec odniesienia do walk, bitew, wojen *np z Fenicjanami*. Egipt przedstawia się jako okrutną tyranię faraona zmuszającego tysiące ludzi do pracy przy stawianiu zapierających dech w piersiach posągów, budowli, czy świątyń. Rzadko jednak wspomina się, że przy ich budowie pracowali zawodowi budowlańcy, bardzo dobrze zresztą opłacani. Podobnież Majów przedstawia się jako dzikusów wyrywających serca z piersi swoim wrogom i wznoszących je ku chwale bogom. Niewielu jednak wspomni, że wrogom nie wyrywano serc, pozbywano się ich na inne sposoby. Serce ofiarowane bogom w intencji przedłużenia świata musiało być czyste i godne, a nie plugawe - musiały należeć do najmężniejszych wojowników, którzy sami decydowali się na ten, w ich mniemaniu chwalebny, czyn. Jeśli brakowało im konfliktów zbrojnych do wykazania się, wojownicy organizowali "ustawki" do rozstrzygnięcia, który z nich ma mężne serce. Nie było to jednak obowiązkowe, a państwa-miasta tętniły życiem i utrzymywały pokojowe stosunki.
Odbiegam od tematu ^ ^
Bardzo się ucieszyłem, że trafiła się taka książka. Cieszę się również, że łączy kultury starożytne z samorozwojem na drodze pogłębiania świadomości, jej wpływie na rzeczywistość. Pasjonuje mnie ludzki umysł, jestem pod wrażeniem ludzi, którzy pokazywali, że nie ma on ograniczeń (wspomnieć można Crowleya, Osmana Spare, Phil'a Hine, to chyba najsławniejsze nazwiska), ogranicza go jedynie ludzka wyobraźnia. Zakrawa to również o moją praktykę, jestem urzeczony świadectwem tych panów, obecnie określanym trochę niepokącym terminem "magii chaosu". Jej zgłębianie nauczyło mnie jednego: jeśli chcemy zrozumieć innych, zrozumieć życie, musimy zrozumieć siebie. A żeby zrozumieć siebie, musimy pojąć, że świat zewnętrzny jest odbiciem naszego umysłu, to my go kreujemy. W tym przypominamy bogów *można tutaj sobie przypomnieć fragment chrześcijańskiej pieśni "a słowo ciałem się stało". Właśnie chodzi mi o materializację idei*. Co do 2012 - miałem okazję przeczytać zbiorek mądrości Plejadian na rok 2012, chętnie spojrzałbym na to z innej perspektywy. Jeśli byłaby taka możliwość, to chętnie zapoznałbym się i zrecenzował lekturę C:

Pozdrawiam,
Cohen.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2013, o 21:29 
Guru

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 256
Podziękowań: 111
Brzmi bardzo ciekawie i chyba skuszę się na tą pozycję, bo ostatni zakup D.Icke "Największy sekret" okazał się dla mnie klapą.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2013, o 08:58 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Witam:)
jak widać, "Tajemna historia świadomości" zyskała swoich zwolenników:) Nie ukrywam, że spodziewałam się Was więcej, bo książka jest naprawdę ciekawa.

Cohen - bardzo ciekawe uzasadnienie, widać, że masz rozległą wiedzą na ten temat.
Sentinel89 - chętnie i Tobie przyznalibyśmy tę książkę do recenzji, ale zgodnie z regulaminem egzemplarz do przekazania jest tylko jeden. W tym wypadku chcemy docenić starania Cohena.

Niemniej, czekamy na kolejne uzasadnienia jeszcze przez TYDZIEŃ. Zatem 15 maja wskażemy naszego kolejnego recenzenta:)

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2013, o 09:59 
Guru

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 256
Podziękowań: 111
Akurat miałem na myśli bardziej zakup książki. Egzemplarze do recenzji zostawiam pozostałym użytkownikom forum :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 10:28 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 163
Podziękowań: 79
Kurczę, bardzo bym chciał ją przeczytać, ale cóż...Niech Cohen się wykaże.

A potem mi streści :D


Edit. A tak szczerze to szczęściarz z Ciebie Cohen i Cię nie lubię :p

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.pl

Profesjonalny blog poświęcony trzeźwemu spojrzeniu na magię i okultyzm.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 12:19 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 105
Resner napisał(a):
Edit. A tak szczerze to szczęściarz z Ciebie Cohen i Cię nie lubię :p

Ze mnie większy szczęściarz: Cohen dostanie książkę, więc będę miał ją na wyłączność i nie będę musiał się wysilać.
Tak słówkiem offtopu. xD

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2013, o 10:09 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Drodzy Forumowicze,
już jutro komuś z Was zostanie przesłana "Tajemna historia świadomości". Czy już przypisaliście tę książkę Cohenowi, czy może sami macie ochotę powalczyć?:)

Pozdrawiamy:)

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2013, o 09:14 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 163
Podziękowań: 79
Dałbym szansę Cohenowi. Poza tym już kupiłem sobie tą książkę i dziś będę ją pożerał. Po kawałku. Każde zdanie...

Zapędziłem się :D

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.pl

Profesjonalny blog poświęcony trzeźwemu spojrzeniu na magię i okultyzm.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2013, o 10:05 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Oficjalnie już chcemy przyznać "Tajemną historię świadomości" autorstwa dr Meg Blackburn Losey Cohenowi
Cohen, prosimy o kontakt:)

Pozdrawiamy wszystkim Forumowiczów - już wkrótce nasza kolejna propozycja:)

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL