Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: SZCZUR
PostNapisane: 30 cze 2012, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Szczur
31.01.1900 - 18.02.1901 Metal
18.02.1912 - 05.02.1913 Woda
05.02.1924 - 23.01.1925 Drzewo
24.01.1936 - 10.02.1937 Ogień
10.02.1948 - 28.01.1949 Ziemia
28.01.1960 - 14.02.1961 Metal
15.02.1972 - 02.02.1973 Woda
02.02.1984 - 19.02.1985 Drzewo
19.02.1996 - 06.02.1997 Ogień
07.02.2008 - 25.01.2009 Ziemia

Ludzie urodzeni pod tym znakiem bywają czarujący lecz także agresywni. Potrafią ciężko pracować i poświęcać się ideom, które uznają za szczególnie wartościowe. Współżyją zgodnie, lecz jedynie z ludźmi obdarzanymi przez nich pozytywnymi uczuciami. Niemalże każdy Szczur na zewnątrz zdaje się być spokojny i zrównoważony, lecz wewnątrz rozgrywa nieustanną walkę. Do perfekcji doprowadzona samokontrola nie pozwala mu na zdradzanie przeżywanych emocji. Liczy się z otoczeniem, gdyż nigdy nie bywa samotnikiem.

Szczury lubią każdy rodzaj towarzyskich przyjęć i spotkań, co sprawia, że często udzielają się w różnych klubach i towarzystwach. Z natury bywają optymistami, co umożliwia im zabawianie nawet największych smutasów. Często wikłają się w sprawy innych, lecz nie można im zbytnio zaufać. Zainteresowanie, jakim darzą dobra materialne, potrafi zniszczyć nawet najgłębszą miłość. Zajmując kierownicze stanowiska, potrafią demonstrować wielką troskę o swoich pracowników. Ze szczerego serca będą ich odwiedzali, gdy trafią np. do szpitala, a ich problemy będą traktować jak własne, lecz gdy przyjdzie do zatwierdzenia pożyczki lub podwyżki, z pewnością się wycofają. Trzeba wiele sprytu i wysiłku, aby dyskutować ze Szczurem o pieniądzach.

Kobieta Szczur potrafi wszystkich zaskoczyć oszczędnością. Łata stare rzeczy, reperuje zabawki, do przesady kontroluje wydatki. Jeżeli dzieci jednak wiedzą, jak ją podejść, nie potrafi niczego odmówić. Jest istotą ze wszech miar rodzinną, zarówno dla najbliższych krewnych, jak i dalszych. Wszystkim pozwala pozostawać w swoim pobliżu, a nawet żyć swoim kosztem, lecz prędzej czy później każdemu znajdzie zajęcie rekompensujące poniesione straty.

Szczury zajmują się cudzymi sprawami, zwykle potrafią dotrzymać powierzonej im tajemnicy. Nie można od nich jednak oczekiwać, że kiedyś nie wykorzystają jej do własnych celów. Nie stronią od zdobywania informacji przez dziurkę od klucza, jak i plotek. Uwielbiają krytykować innych i targować się o sprawy w gruncie rzeczy mało istotne. Największą ich wadą jest jednak znacznie wyolbrzymiona ambicja. Chcą zdziałać zbyt wiele naraz. Wyczerpuje to ich energię i doprowadza do przemęczenia. Jeśli podejmą pracę nad opanowaniem własnej ambicji, mogą wszystkich zaskoczyć sukcesami, które stają się ich udziałem.

Każdy Szczur posiada niezwykłą zdolność do wykrywania niebezpieczeństw. Zwykle doskonale się orientuje, kiedy należy zrobić w tył zwrot i raczej zawróci kilka razy za dużo niż uwikła się w szczególnie niebezpieczne sytuacje, chyba że pojawi się tzw. doskonała okazja. Wówczas zmysł wykrywania niebezpieczeństw przytępia się nieco, co ułatwia wpadanie w zasadzki. Doskonale się jednak uczy, co sprawia, że nie popełnia po raz drugi tego samego błędu.

Szczury, tak jak i Małpy, potrafią się zaaklimatyzować w najróżniejszych warunkach. Potrafią doskonale radzić sobie z trudnościami niemal każdego kryzysu. Może się nawet zdarzyć, że w ciężkim okresie wybiją się, gdyż przeciwnicy i trudne sytuacje zaostrzają ich zmysły. Zawsze też dbają o swoje bezpieczeństwo, pozostawiając sobie nawet w niewinnych sytuacjach drogę odwrotu.

Każdy Szczur dba o siebie, podejmuje więc tylko te działania, które nie wymagają zbyt dużego wysiłku i nie są zbyt ryzykowne. Ma dobre ucho i oko, wiele wie o okolicy i jej mieszkańcach. Wszystko być może tylko po to, aby bezpiecznie przejść przez życie. Właśnie poczucie bezpieczeństwa stanowi najcenniejszą dla niego wartość, bez względu na wykonywany zawód czy zajmowane w społeczeństwie miejsce. Inne znaki właśnie od Szczurów mogą się uczyć, jak należy się zabezpieczać, aby spokojnie realizować swoje zamierzenia.

Żywioł Ziemia sprawia, że Szczury pozostające pod jego wpływem niemal zupełnie nie oddają się marzeniom, są przesadnymi realistami, cechuje ich konserwatyzm. Metal idealizuje ich myślenie oraz sprawia, że są bardziej samolubne, złośliwe i zazdrosne. Woda intelektualizuje i zwiększa dbałość o własny rozwój. Drzewo ukierunkowuje na przyszłość i na osiąganie sukcesów za wszelką cenę. Ogień zaś wzmaga ich agresywność, niezależność i konsekwencję w działaniu. Bez względu na żywioł modyfikujący charakter Szczura zwykle nie ma on kłopotu z osiągnięciem harmonii współżycia z innymi znakami. Współmałżonka nie powinien jednak szukać pośród Koni, Kogutów i Kóz. Są to najmniej odpowiadające mu znaki, co powinien uwzględnić tak na gruncie towarzyskim, jak i zawodowym. Najbardziej odpowiada mu inny Szczur, Bawół, Smok i Małpa.

Wyróżnić można pewne szczurze zawody. Do takich należą pisarz lub literat, publicysta, krytyk, a nade wszystko sprzedawca lub właściciel niewielkiego interesu. Co zaś się tyczy znanych osób, które urodziły się w znaku Szczura, wymienić należy: Tołstoja, Verne’a, Shakespeare’a, Ionesco, Mozarta, Luisa Armstronga, Toulouse-Lautreca, Zolę, Rossiniego, Galileusza, Czajkowskiego, Rodina, a obok artystów: Adenauera, Cartera, Matę Hari, Piotra Wielkiego, Washingtona i Lukrecję Borgię.

źródło wróżbyonline.pl


JAKI JESTEŚ?

Jeśli jesteś Szczurem, to masz niesamowity urok osobisty.
W astrologii chińskiej uchodzisz za wyjątkowo inteligentną osobę. Jako czarujący uwodziciel, cenisz sobie nade wszystko elegancję,luksus i towarzystwo interesujących ludzi. Wdzięk i nienaganne maniery otwierają Ci serca innych ludzi. Zawsze masz coś w sobie z rasowego snoba, a od życia oczekujesz, że podaruje Ci to co najdroższe, wyjątkowe i najlepsze.
W chińskim zodiaku docenia się Ciebie też za spryt, przebiegłość i inteligencję, w końcu bowiem to Ty pierwszy, ze wszystkich stworzeń, stanąłeś przed obliczem Buddy.
Z natury jesteś rozsądnym człowiekiem, obdarzonym wszechstronnym i krytycznym umysłem, ale Twój cięty jak brzytwa języczek potrafi dopiec, niestety każdemu.
W wolnych chwilach ostrzysz go na drobiazgowych analizach wad i słabostek innych. Czasami wydaje się, że wręcz Twoją pasją życiową jest krytykowanie innych.

Jeśli odnosisz w życiu porażki, to lubisz, jak sentymentalna ciotka, godzinami użalać się nad sobą, ale to wcale nie świadczy o Twojej słabości, po prostu musisz się wygadać, aby potem przystąpić do zwycięskiej walki o swoje. Chociaż bywasz przebiegły i sprytny w interesach, a czasami nawet dość wyrachowany, najczęściej jesteś niepoprawnym romantykiem w sprawach miłosnych. Obsypujesz kwiatami, prezentami i rozpieszczasz smakołykami finalistę swojego serca. Twój analityczny umysł, który wychwytuje w mig każde uchybienie w interesach, niestety jest ślepy, jeśli chodzi o wady najbliższych. Naraża Cię to czasami na bolesne rozczarowania.
W miłości oczekujesz nade wszystko namiętności i wzajemnych uczuć. Nie tolerujesz ani w dzień, ani w nocy niczego, co ma letnią temperaturę. Pragniesz z całego serca, aby zapewniać Cię każdego dnia, że jesteś najważniejszą osobą w życiu tej jedynej, lub jedynego. Nic dziwnego, rzadko zdarza się, abyś Ty zapomniał o rocznicy ślubu i innych ważnych rodzinnych uroczystościach.
Dlatego sprawia Ci prawdziwy ból, że ta druga strona nie zawsze o tym pamięta.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Romantyk w miłości przegrywa z pragmatykiem w interesach. Szczur ma kalkulator w oczach i w szarych komórkach. Najlepiej czujesz się w zawodach, które pozwalają żyć na odpowiedniej stopie. Wybierasz więc grę na giełdzie, informatykę, marketing, finanse, reżyserię filmów, ale także niewielką rodzinną firmę , która zapewnia byt najbliższym.
Twój szósty zmysł do interesów objawia się, kiedy ważna jest strategia i przyszłość firmy, dlatego też doskonale się sprawdzasz w międzynarodowych korporacjach.
Lubisz ploteczki i intrygi, jesteś dość niebezpiecznym przeciwnikiem, bo łatwo ukrywasz przed wzrokiem innych swoje intencje i zamiary.
Rozrzutny dla bliskich, bywasz prawdziwym centusiem dla innych. Organizacje charytatywne nie mają z Ciebie pożytku, ogólnie lubisz gromadzić pieniądze, ale pod wpływem kaprysu potrafisz je gwałtownie wydać, aby zaspokoić nową zachciankę.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Najlepszym partnerem, aby uwić bezpieczne gniazdko we dwoje, jest Bawół. Także jego towarzystwo w interesach zapewni Ci powodzenie.
Bystrością umysłu i erotycznym apetytem ujmie Cię figlarna Małpa.
Unikaj natomiast bliskich związków z Koniem, bo według chińskich wyroczni ten związek naznaczony jest klęską.
Sam zwiejesz od Koguta, bo to napuszone indywiduum doprowadza Cię do szewskiej pasji.

Szczęśliwy kolor
Granat - pozwoli Ci podbić serce najbardziej wymagającego obiektu wzdychań.
Szczęśliwy kamień
Turkus - zapewni Ci gorące serce i wierność partnera, bez tego nie możesz w pełni żyć.
Sławne Szczury
Michał Żebrowski
Joanna Brodzik

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL