Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 cze 2013, o 11:19 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Autor: Bartemaus
Jak Wam się podoba recenzja książki:

Świadome śnienie dla początkujących autorstwa Marka McElroya

Obrazek


W momencie, gdy dostałem do ręki ową książkę, na pierwszy rzut oka spostrzegłem bardzo ładną grafikę na okładce książki. Zauważyłem młodą kobietę uniesioną nad oceanem, co już samo mi na myśl podsuwa, że jest to ściśle związane z tematyką książki, i wcale się nie pomyliłem.

Autor książki opisuje prostym językiem po kolei swoje doświadczenia ze świadomym śnieniem, z dokładnością opisuje, co to jest, co zrobić, aby osiągnąć taki stan. Patrząc po kolei rozdziałami, można dojść do wniosku, że wszystko jest poukładane z najdokładniejszą starannością i wszystko się ze sobą łączy w bardzo przejrzysty tekst, który ma za zadanie pomóc czytelnikom w osiągnięciu stanu świadomego śnienia.

Autor skupia się głównie na swoich doświadczeniach, co jest bardzo ciekawym punktem odniesienia. Pisząc poradnik, podaje nam, czytelnikom, pomysły na to, abyśmy też mogli osiągnąć stan świadomego śnienia, ale też nie mówi, że to jest łatwe zadanie, bardzo często autor zaznacza, że potrzeba czasu, aby się tego nauczyć.

To, na co każdy powinien zwrócić uwagę, czytając tą książkę, to informacja na temat prawidłowego śnienia, prawidłowego wysypiania się. W sposób bardzo czytelny autor przedstawia nam fazy snu, fazy REM i to, jak one wpływają na nasz prawidłowy sen. Każdy, kto chciałby spróbować śnić świadomie, powinien nauczyć się wykorzystywać informacje zawarte w tej książce, ponieważ są one ściśle związane z tematyką otrzymywania świadomego śnienia.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem, który w książce jest opisany obszernie i ma istotne znaczenie, jest sama afirmacja. Tutaj autor poświęca więcej uwagi, bo jest to – jak widać – najważniejsza czynność, która pozwala nam osiągnąć świadomy sen.

Czytając książkę, chciałem wiedzieć, jakie informacje są na następnych stronach, w następnych rozdziałach. Autor pisze bardzo ciekawym językiem, co bardzo mi się podoba, bo książka jest czytelna. Dodatkowo według mnie bardzo dobrze są skonstruowane rozdziały, które w wyczerpujący sposób, jak dla początkującej osoby, pomagają w osiągnięciu tego, o czym mogłem wcześniej marzyć, a informacje podawane w książce można też wykorzystywać w życiu codziennym i to nie tylko po to, aby osiągnąć świadome śnienie.

Ze swojej strony mogę jeszcze dodać, że jeśli ktoś chce osiągnąć świadome śnienie, powinien sięgnąć po książkę autorstwa Marka McElroy’a wydawnictwa Illuminatio. Mnie ta książka bardzo zainteresowała i mam nadzieję, że każdy, ale to każdy, kto dostanie tę książkę w swoje ręce, zacznie zmieniać swoje przyzwyczajenia przed pójściem spać i będzie próbował osiągnąć cel, jakim jest świadome śnienie. Każdemu życzę powodzenia. Ja zaczynam stosować się do zaleceń autora już od dnia, w którym otrzymałem książkę. Mam tylko nadzieję, że każdemu się ona spodoba w równym stopniu – tak samo, jak mi się spodobała i jak mnie zainteresowała.


Autor: Bartemaus

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2013, o 13:22 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 105
A ta książka nie ma komentarza. C:
Ogólnie recenzja jest dość dobra. Wkurzały mnie drobne błędy, które wytknę, bo one aż proszą się o poprawę.

Cytuj:
że jest to ściśle związane z tematyką książki, i wcale się nie pomyliłem.

Bez przecinka.

Cytuj:
czytając tą książkę

tę*
Zastanawiam się, dlaczego dalej już pisałeś to poprawnie.

Cytuj:
i ma istotne znaczenie, jest sama afirmacja.

Tutaj zamiast przecinku dałbym myślnik, o wiele lepiej pasuje i ładniej wygląda.

Mam pytanie do Ciebie Bart:
Po dłuższym próbowaniu metod zawartych w książce - jak je oceniasz? Są skuteczne? Jakie są ich plusy, a co można nazwać ich minusami?

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2013, o 13:28 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 83
pierwsze z przecinkiem - przecinek przed "i" występuje w dopowiedzeniach i wtrąceniach, a on tutaj dopowiada, że wcale się nie pomylił.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2013, o 13:33 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 16:36
Posty: 266
Podziękowań: 105
Ups. : P To wybacz Bart.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL