Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spirytyzm
PostNapisane: 23 gru 2013, o 11:13 

Dołączył(a): 23 gru 2013, o 10:42
Posty: 11
Podziękowań: 0
Duchy mają swoje miejsce chyba w każdej religii, doktrynie. Jedną z nich jest spirytyzm, skodyfikowany przez Allana Kardeca. Nieco liznąłem temat, ale miałem opory w niektórych kwestiach przedstawionych czy to w Księdze Duchów, czy to w Ewangelii według Spirytyzmu.
Aż tak bardzo nie różnie się od katolicyzmu - w sensie fanatyzmu. Staraj się przedstawić inny punkt widzenia, płynący z twojego wnętrza, doświadczenia, a zostaniesz zjedzony - bo w Księdze Duchów jest inaczej.
Wczorajszej nocy coś mnie tknęło - powiedziałem sobie iż spirytyzm to nie moja droga. Jestem prostym człowiekiem, lubię proste życie, intelektualnie jestem radosnym dzieckiem, który bawi się w dorosłym świecie.
Dla mnie skomplikowane jest nawet zdanie "Ojcze nasz, któryś jest w niebie". Swoich rodziców znam doskonale, jeszcze nie ma ich w niebie. Poza tym... w niebie są gwiazdy i inne planety, jak pokazała to nauka.
Jestem za głupi by być spirytystą czy katolikiem :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL