Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: SMOK
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Smok
16.02.1904 - 03.02.1905 Drzewo
03.02.1916 - 22.01.1917 Ogień
23.01.1928 - 09.02.1929 Ziemia
08.02.1940 - 26.01.1941 Metal
27.01.1952 - 13.02.1953 Woda
13.02.1964 - 01.02.1965 Drzewo
31.01.1976 - 17.02.1977 Ogień
17.02.1988 - 05.02.1989 Ziemia
05.02.2000 - 23.01.2001 Metal
23.01.2012 - 09.02.2013 Woda

Smok oczarowuje ludzi, być może dlatego, że jest potężny i wspaniały. Bardzo często przypisywane mu zalety są jednak czystymi iluzjami i wyobrażeniami innych. Z pewnością jest on przedstawicielem świata wydumanego, przez co obdarza się go niezwykłą wręcz witalnością. Życie to dla Smoka nieustanne fajerwerki. Jest znakiem egoistycznym, ekscentrycznym, nieco dogmatycznym, kapryśnym i stale domagającym się rzeczy urągających poczuciu zdrowego rozsądku. Trzeba dodać, że nie ma nic bardziej nieszczęśliwego niż ujarzmiony Smok, na szczęście nieczęsto to się zdarza.

Ze swej natury Smok jest znakiem arystokratycznym, nie podporządkowującym się komukolwiek. Symbolizuje władzę i siłę, uzbrojony jest w róg przeznaczenia. W nim to skrywają się niezmierzone pokłady najróżniejszych mocy, którymi można obdarować cały zodiak. Jego impulsywność, żądza działania i niemal religijna gorliwość w realizacji własnych ideałów buchających jak wody gejzerów. Cokolwiek robi, nigdy nie ogranicza się jedynie do rozpoczęcia akcji. Jest strażnikiem dobrobytu i wszelakich mocy, a swoją energią wypełnia każde miejsce, gdzie się pojawi. Z tego wynika, że trudno jest nie zauważyć Smoka, tym bardziej że potrafiąc działać z olbrzymią siłą, z taką samą potrafi i niszczyć. Nie warto więc sprzeciwiać się woli Smoka. Sił winno starczyć mu na wszystko, nie musi się oszczędzać. Między innymi z tego względu może się stać fanatykiem tej czy innej sprawy. W jego towarzystwie może być tylko jedna gwiazda, czyli on sam.

Smoki potrafią zachowywać się prowokująco wobec otoczenia. Nagromadzonych jest w nich wiele najróżniejszych emocji, chociaż trudno jest je nazwać znakami sentymentalnymi, wrażliwymi czy romantycznymi. Miłość i uwielbienie traktują jako coś normalnego, co przede wszystkim im się należy. Trudno jest w tym względzie oczekiwać od nich wyjaśnień. Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.

Oprócz swej siły Smoki mogą również odznaczać się przebiegłością. Zwykle mają dość siły, aby wszędzie wchodzić frontowymi drzwiami, lecz w szczególnych okolicznościach potrafią także dobrze zagrać. Niestety zbytnia ufność we własną moc i możliwości często sprawia, że rozpoznają okoliczności i wpadają nawet w naiwne pułapki. Chyba właśnie dlatego - mimo że urodziły się, by osiągać nieustanne sukcesy - często znajdują się poza kręgiem ludzi szczęśliwych. Duma zaś nie pozwala im wzywać pomocy, co chyba jest największą ich wadą.

Ludzie urodzeni w latach pozostających we władaniu Smoka, działając lub atakując całym frontem, zapominają zwykle zabezpieczyć sobie boki i tył. Ich powołaniem jest aktywność, a nie asekuracja. Zawsze muszą mieć wytknięty cel działania, dla którego mogliby nadstawiać pierś. Jeżeli ktoś podejmuje jednoosobowe krucjaty lub sam stawia siebie na czele jakiegoś zbiorowego przedsięwzięcia, z pewnością należy do Smoków.

Bardzo często Smok, działając z olbrzymim rozmachem i nadmierną siłą, zraża do siebie inne znaki, przez co uzyskuje przeciwne od zamierzonych rezultaty. Zawsze jednak - nawet jeśli uzyskuje niekorzystne wyniki - pozostaje optymistą, gdyż żadna, również największa katastrofa, nie jest w stanie na dłużej zwrócić uwagi Smoka. Nietrudno jest uwierzyć w smoczą otwartą naturę. Czasami w duszach przedstawicieli tego znaku można czytać jak z książki, gdyż nie znają oni sposobów ukrywania emocji. Prawdę mówiąc, nie przywiązują do tego jakiejkolwiek wagi.

Żywioł Metal obdarza Smoki większą niż zwykle wolą i sprawia, że palą za sobą mosty, nie pozostawiając sobie dróg odwrotu. Woda natomiast łagodzi władczość tego znaku, liberalizuje stosunki z innymi i pozwala na mniej dramatyczne przyjmowanie porażek. Najbardziej twórcze i wspaniałomyślne są Smoki w swoim żywiole naturalnym, czyli w Drzewie. Bywają badaczami i uwielbiają logicznie studiować niemal każde swoje przedsięwzięcie, czego nie można powiedzieć o Ognistych Smokach, stanowiących największą inspirację dla innych. W tym żywiole Smoki mogą być agresywne i najmniej obliczalne. Zwykle rozsadza ich energia, której muszą dać upust. Smok urodzony w roku Ziemi nadaje się do życia w gromadzie. Ziemia zmusza do realistycznego myślenia, do lepszej organizacji i większej efektywności. Uwrażliwia na wrodzone talenty.

Nieczęsto spotyka się samotne Smoki. Oprócz cynicznego Psa wszystkie zwierzęta zodiaku znajdują z nimi wspólny język. Szczególnie zaś dobrze rozumieją się z Małpami.

Smoki doskonale nadają się do różnych zawodów. To pośród Smoków należy szukać proroków i bohaterów narodowych, aktorów i lekarzy, księży i gangsterów, przemysłowców i artystów. Należy do nich: Salvador Dali, , Napoleon III, Danton, Engels, Freud, Shaw, Gorki, France, Franco, Hajle Selassje, Kant, Nietzsche, Novalis, Rousseau, Svedenborg, Quinn, Lennon.

źródło: wróżbyonline.pl

JAKI JESTEŚ?

Starożytni Chińczycy nazywali Cię po prostu szczęściarzem.
Gdzie żyją smoki?
Między niebem a ziemią, szybując odważnie w bajecznych przestworzach. Nie jesteś więc stworzony do życia na grzędzie w kurniku, albo pilnowania podwórka.
Od wczesnych lat uważasz się za kogoś wyjątkowego, a reakcja otoczenia często Cię w tym jeszcze umacnia. Twój wdzięk jest ujmujący. Masz charyzmę, siłę, fantastyczną wyobraźnię i inteligencję. Lubisz zmieniać i naprawiać świat. Nad innymi górujesz witalnością, a także wszechstronnymi uzdolnieniami, bogowie obdarzają Cię długowiecznością, często sławą w dojrzałych latach i bogactwem.
Najpiękniejszą cechą Smoka jest humanitaryzm, najgorszą – egoizm. Potrafisz bezinteresownie wiele zdziałać dla innych, często to Ty jesteś najtrwalszym poszukiwaczem leku na raka, misjonarzem w kolonii trędowatych, wizjonerem politycznym, który walczy do upadłego o sprawiedliwszy świat. Jeśli szczerze wierzysz w to co robisz, dniem i nocą, nawet w ekstremalnych warunkach będziesz swoje marzenia wcielał w życie.

Smoki stawiają sobie bardzo wysoko poprzeczkę, a potem szczerze zdziwione zauważają, że inni nie są w stanie dotrzymać im kroku. Rozczarowane - bez słowa znikają.
Zdarza się więc, że zbawiając świat zapominają o tych, którzy je naprawdę kochają, bo smoczy egoizm i próżność, to legendarne studnie bez dna. Twój porywczy charakter, optymizm oraz zdolności przywódcze sprawiają, że szybciej i łatwiej od innych znaków osiągasz sukces.
Jednak Smok w kapciach, ubrany jak choinka w ordery – to nie to! Lubisz samotność długodystansowca, samodzielne zdobywanie coraz to nowych szczytów, nawet kosztem jakiejkolwiek stabilizacji materialnej i uczuciowej.
Męskie Smoki, często jak diabeł święconej wody, unikają weselnych dzwonów.

Panie dostają lekkiej wysypki na widok kuchni i odkurzacza. Jedynie partner, który pozwoli wam na wolność i pełną realizację marzeń, zagrzeje więcej czasu przy waszym boku.
Smok z natury nie jest wiernym kochankiem, nie kieruje się jednak małostkową chęcią nowych podbojów. Po prostu odkrycie słabości u partnera, którego stawiał dotychczas na cokole, szybko ochładza jego uczucia. Ideału poszukuje więc gdzie indziej.
Natomiast jako członek rodziny, z wielką werwą rozsławia rodowe nazwisko i dba o honor oraz bezpieczeństwo najbliższych, nawet kosztem największych wyrzeczeń.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Artysta - czarodziej, gwiazda filmowa, reformator, przywódca i wszelkiej maści dyrektor,(bo kochasz szefowanie), rektor, lekarz, charyzmatyczny duchowny sprawujący rząd dusz, dziennikarz polityczny, reporter wojenny, obrońca praw człowieka, a nade wszystko odkrywca i naukowiec - to zawody, w których możesz pokazać swoją energię i talent.
Odpowiadają Ci profesje, które wiążą się z odpowiedzialnością. Bez trudu wydajesz też innym polecenia. Nie cierpisz jednak rutyny i wykonywania poleceń pod dyktando innych. Kiedy się nudzisz, po prostu zwijasz bez słowa manatki i szybujesz żwawo do innej bajki.
Wiara we własne siły, sukces i optymizm, jakimi się cechujesz, są zaraźliwe dla innych. Dlatego też Smokom, często pierwszym, udaje się zrealizować na jawie to, co eksperci uważali dotychczas za absolutnie niemożliwe.
Fortuna Ci sprzyja, potrafisz świetnie zarabiać pieniądze tam, gdzie inni dopłacają.
Najczęściej masz hojny gest i cieszysz się radością wydawania, uszczęśliwiając innych, ale są też potwornie sknerowate Smoki, którym chciwość niszczy charakter i relacje rodzinne.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Rozkochasz każdego w mig, ale czasami trafi się wielbiciel, który mimochodem owinie Cię wokół małego paluszka.
Sprytny Szczur, to Twoja najlepsza druga połówka. Zauroczy Cię inteligencją, oswoi komplementami, uwierzy w Twoje marzenia i doda Ci wytrwałości w ich realizacji. Razem macie potencjał atomowy.
Małpa zafascynuje Cię od pierwszego wejrzenia, to ognista kochanka i najlepsza kumpelka w pracy.
Natomiast z Kogutem szybko znajdziecie się w łóżku. Romans dekady wspominany z łezką w oku przeminie, bo on lubi kurnik z oddanym mu kurkami, a Ty wciąż szukasz nowych podbojów.
Natomiast unikaj związków z uduchowionym Psem. Nie dla Ciebie głębia jego uczuć. Chińczycy przestrzegają, że silna fascynacja zakończy się nienawiścią, która obydwie strony wykrwawi na śmierć.

Szczęśliwy kolor
Fiolet – wycisza, normalizuje ciśnienie krwi i rozbudza uśpione talenty
Szczęśliwy kamień
Ametyst - rozbudza intuicję i pozwala dostrzec tajemnice nie z tego świata, chroni przed nałogami.
Sławne Smoki
Andrzej Chyra
Keanu Reeves
Che Guevara
Wojciech Fibak
Monica Bellucci
Paweł Małaszyński

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL