Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rycerz Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 19:08 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
RYCERZ MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Rycerz Mieczy czyli potęga słowa i pomysłu

Rycerz Mieczy nie jest aż tak straszliwą figurą, jak to zapowiada tytuł tej karty. Rycerze, tak jak wszystkie karty-figury tarota, służą do wskazywania konkretnych osób, zaangażowanych w sprawy, o które pytamy karty. Rycerz Mieczy, jak reprezentant intelektualnego i ruchliwego żywiołu Powietrza, jest przede wszystkim nosicielem pomysłów i idei, i to tych najbardziej rewolucyjnych, takich, które zmieniają dotychczasowy bieg rzeczy. Oczywiście w swoim negatywnym wydaniu, Rycerz Mieczy bywa siewcą niepokoju i zamętu; przynosi pomysły, które tylko przewracają ludziom w głowach.

Tu narzuca mi się pewna przestroga: proszę nie wyobrażać sobie, że wszystkich naszych znajomych rozpoznamy jako różne karty-figury; ze oto np. Władek jest Rycerz Kijów, Henio - Rycerz Mieczy, a Małgosia, dajmy na to, Walet Monet, i od tej pory, kiedy któraś karta wypadnie w rozkładzie, będziemy wiedzieć, że chodzi o Małgosię, Henia, Władka. Tak nie jest! Karty tarota to nie znaki zodiaku, i w jednej sytuacji ta samo osoba może wystąpić jako dziarski Rycerz Kijów, a w innej jako łagodny (tak!) Król Mieczy.

Według Aleistera Crowleya Rycerz Mieczy jest aktywną (ognistą) stroną żywiołu powietrza i kojarzy się z wichurą i burzą. Aby przywołać i wyobrazić sobie jego energię, ów wielki mag radzi z wizualizować następującą postać: Jest to wojownik mający na szczycie hełmu rozpostarte skrzydła. Na oszalałym rumaku przemierza przestrzeń nieba. W jednej ręce trzyma miecz, w drugiej sztylet. Jest Duchem Burzy i reprezentuje ideę ataku.

W praktycznym zastosowaniu karta ta wskazuje jednak przede wszystkim na ludzi, którzy w danej sytuacji są autorami pomysłów i koncepcji. Są to ci, którzy wymyślają to, co ma się stać. Ludzie, którzy są źródłem idei. Zwykle są bardziej inteligentni od innych, w ich głowach stale się gotuje, kipią nowymi pomysłami, które nie zawsze są zrozumiałe dla otoczenia. Natomiast nie jest ich mocną strona ani planowanie, ani przekuwanie idei w materialna, pospolitą, rzeczywistość - gdyż od tej funkcji będą inne karty, głownie Rycerz i Król Monet.

Rycerz Mieczy oznacza także wędrowców i podróżników. Oznacza ludzi, którzy stale zaczynają coś od nowa, ale rzadziej już oglądają wyniki swoich działań. Oznacza poszukiwaczy nowości. Oznacza też tych, którzy łatwo pokonują przeciwników w słownych potyczkach, w dyskusjach i w sporach prawnych.

Dobrze będzie skorzystać z usług adwokata, którego karty tarota określiły właśnie jako Rycerza Miecza; podobnie warto głosować na polityków, kryjących się pod tą kartą; gdyż tacy będą skuteczni. Ale z drugiej strony kontakty z każdą osobą wyglądającą na Rycerza Mieczy mogą narazić na stres, gdyż ludzie tacy mają zazwyczaj niewyparzone gęby, mówią to co myślą, od gładkiej dyplomacji wola szokowanie rozmówców; i zwykle nie wiadomo, czy ktoś taki kpi czy o drogę pyta.
--------------------------------------------------------------------------------

Rycerz Mieczy

Miecze to karty żywiołu powietrza, a Rycerz to osoba, która pojawia się jako ktoś, kto aktywnie działa. W swojej pozytywnej postaci Rycerz Mieczy to ktoś, kto przynosi rewelacyjne wiadomości i rewolucyjne pomysły, kto burzy atmosferę zastoju i samozadowolenia; bodźcuje do rozwoju. W swojej postaci negatywnej Rycerz Mieczy wnosi zamęt, a jego przejście jest jak huragan, po którym nic nie jest pewne, nic nie jest na swoim miejscu.

Rycerz Mieczy na pierwszym miejscu, jako główna karta rozkładu: Nadchodzące wydarzenia będą zdominowane przez osobę jakiegoś pędziwiatra i duchowego rewolucjonisty. Możliwe, że to ty nim jesteś.

Rycerz Mieczy jako karta nr dwa, ostrzegająca: Strzeż się człowieka, który idzie, aby zburzyć twój spokój i porządek. Nie ryzykuj związków z kimś, kto sieje zamęt. Zastanów się, czy ty sam nie jesteś takim siewcą zamętu.

Jako karta nr trzy, wskazówka do działania: Masz szanse pójść do przodu jak burza. Korzystaj z wszelkich, najdziwniejszych nawet źródeł informacji i z najbardziej zwariowanych pomysłów. Bądź spontaniczny aż do bólu. Być może znasz kogoś o takich cechach (jak Rycerz Mieczy), z którego mógłbyś brać przykład.

Jako karta nr cztery, własne ograniczenia: Boisz się własnej odwagi, własnej spontaniczności. Boisz się, że to się obróci w zło, tak jak już kiedyś zapewne się zdarzyło.

Jako karta nr pięć, twoi partnerzy: Blisko ciebie jest ktoś o naturze i manierach Rycerza Mieczy, a więc zarazem rewolucjonisty, burzyciela, jak i człowieka niezmiernie twórczego w swoich pomysłach. Może być on zarówno pomocą, jak i przeszkodą.

Jako karta nr sześć, nadciągająca przyszłość: Przyszłość zostanie zdominowana przez osobę pewnego mąciciela-rewolucjonisty-szalonego wynalazcy. Być może ty sam nim jesteś.

Jako karta siódma, niespodzianki w przyszłości: Będą skutkiem nieoczekiwanego spotkania pewnego szalonego duchowego rewolucjonisty; kogoś, kto zaburzy dotychczasowy prządek wokół ciebie.

Karta ósma, to co się na pewno nie zmieni: To twoje związki z kimś o osobowości Rycerza Mieczy. Może chcesz się od kogoś takiego uwolnić, ale to się nie uda łatwo.

Karta dziewiąta, to w czym osiągniesz biegłość: Zbliża się dobry czas do nauki i twórczości intelektualnej; i masz szansę naśladować jakichś szalonych i rewolucyjnych twórców i artystów.

Karta dziesiąta, pożytek dla innych: Ktoś o osobowości Rycerza Mieczy skorzysta na tym, co ty zrobisz.

Jedenasta, to co się rozproszy i nie uda: To wszystkie akcje, przedsięwzięcia z udziałem opisanych wyżej rycerzy mieczy.

Dwunasta, dodatkowe wskazówki: Przyjrzyj się całemu rozkładowi, czy gdzieś nie dostrzegasz wpływów, sprawek i knowań pewnego rycerza kijów?

Trzynasta, ciąg dalszy w dalszej przyszłości: Jeszcze zasłyniesz jako autor rewolucyjnych pomysłów i szalonych przedsięwzięć, ale to jeszcze nie przyjdzie szybko, więc na razie masz w życiu spokój.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL