[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rycerz Kielichów
PostNapisane: 14 sty 2013, o 23:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
RYCERZ KIELICHÓW (PUCHARÓW)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Rycerz Pucharów czyli właściwie, Błędny Rycerz

W swoim wielkim dziele o kartach tarota, zatytułowanym Księga Thotha, Aleister Crowley mówi o karcie Rycerz Pucharów, iż reprezentuje ognistą stronę żywiołu Wody, czyli wyraża te jego właściwości, które w przyrodzie przejawiają się jako nagły deszcz lub wytryśnięcie źródła. Crowley każe rysować tę postać jako męża odzianego w czarną zbroję z przydanymi białymi skrzydłami, na białym koniu, dzierżącego w dłoni puchar, w którym siedzi rak, zodiakalny patron żywiołu Wody. W oryginalnej talii Crowleya u stóp Rycerza Pucharów wyobrażony jest także paw, jego totemiczny ptak, który ucieleśnia tę sama energię - porywającego ale i łudzącego i błyskotliwego żywiołu Wody - w świecie zwierząt.

Postać pawia jest dobrym kluczem do właściwości tej karty, gdyż imponujący ogon-pióropusz tego ptaka służy przecież jako wabik dla samic! Całkiem podobnie, osoby, które wskazuje karta Rycerz Pucharów, najbardziej są aktywne na polu imponowania przeciwnej płci, w dziedzinie miłosnych podbojów, zakochań i porzuceń, trójkątów i zdrad. Żyją tak, jakby uczucia właśnie miały nad nimi największą władzę, a emocje płynące z serca (a także z tych niższych czakramów...) były tym, dla czego warto jest żyć.

Zatem w rozkładach kart zwykle Rycerz Pucharów oznacza postać osoby zakochanej; jest nim albo sam zadający pytanie, albo ta druga strona, czyli ktoś, kto stara się o względy naszego klienta. Oczywiście, nigdzie nie jest powiedziane, że Rycerz Puchar jest mężczyzną; męska forma rycerz mówi tylko tyle, że jest to osoba, która w danej sytuacji odgrywa aktywną rolę: nie czeka, i nie jest uwodzona, lecz uwodzi. A ponieważ żywioł Wody, czyli kolor Pucharów, w naturalny sposób wiąże się z żeńskimi energiami, domeną zaś tarotowych Rycerzy jest działanie, zatem często w rozkładzie kart Rycerz Pucharów oznacza zdobywcza i dominującą (w danej sytuacji) kobietę.

O ludziach, których symbolizuje ta karta, można też powiedzieć, że chociaż w swoich wyborach kierują się uczuciami, to są w swoich uczuciach cokolwiek powierzchowni. Szybko reagują na emocjonalne bodźce, zapalają się i podniecają, lecz są niestali. Jak powiada Crowley, imię ich na wodzie jest pisane...

Moje własne doświadczenie podpowiada mi jeszcze, że jeżeli ta karta na wskazuje na kobietę, to jest to osoba władcza i narzucająca swoją wolę. Jeżeli zaś Rycerz Pucharów wskazuje na mężczyznę, to jest to ktoś, czyje plany, działania i zamierzenia obracają się wokół kobiet. W tym także widoczne jest połączenie sprawczej energii Rycerzy i żeńskiego żywiołu Wody czyli Pucharów.
--------------------------------------------------------------------------------

Rycerz Pucharów czyli uwodziciel lub wiecznie zakochany

Rycerz Pucharów, podobnie jak inne karty osobowe czyli Rycerze, Króle, Królowe i Walety, przedstawia w rozkładach tarota konkretne osoby. Puchar oznacza żywioł wody, czyli - w psychice człowieka - uczucia. Zatem Rycerz Pucharów to ktoś, kto aktywnie walczy o swoje uczucia. Ludzi takich poznajemy po tym, ze są wiecznie zakochani i całą swoją energię wkładają w uwodzenie innych. I chociaż wszędzie dalej mówi się o Rycerzu Pucharów w rodzaju męskim, pamiętajmy, ze równie dobrze może on być kobietą!

Rycerz Pucharów jako pierwsza i główna karta w rozkładzie: Wszystko w obecnej sytuacji kręci się wokół pewnego człowieka, który jest nieustająco zakochany, uwodzi innych i chce aby inni go uwielbiali. (Może ty nim jesteś?)

Rycerz Pucharów jako karta druga, negatywna i ostrzegająca: Strzeż się pewnego uwodziciela, albo kogoś, kto jest w tobie zakochany, gdyż związek z nim będzie zgubny dla ciebie.

Rycerz Pucharów jako karta trzecia; odpowiedź na pytanie co robić? Aktywnie walcz o swoje uczucia. Mocą swoich uczuć i pożądań skupiaj ludzi wokół siebie. Bierz przykład z takich właśnie ludzi. (Inny sens tej karty: możesz liczyć na względy kogoś o osobowości Rycerza Pucharów.)

Jako karta czwarta; przeszkody i obciążenia z przeszłości: Ciążą na tobie urazy, jakie wyniosłeś z kontaktów z kimś, kto chciał cię uczuciowo usidlić.

Jako karta piąta; partner (partnerzy): Masz za towarzysza kogoś, kto jest urodzonym uwodzicielem i robi wszystko aby ludzi uczuciowo związać ze sobą. (To może być dla ciebie zarówno dobrą jak i złą wróżbą.)

Jako karta szósta; zbliżająca się przyszłość: Najbliższa przyszłość polegać będzie na zacieśnieniu związków z kimś, kto jest uwodzicielem i kto chce cię związać ze sobą emocjonalnie.

Karta siódma; niespodzianki w przyszłości: Niespodziewanie pojawi się ktoś o osobowości Rycerza Pucharów - i zawróci ci w głowie...

Karta ósma; to, czego zmienić nie można: Nie można zmienić twojego przywiązania do pewnego Rycerza Pucharów oraz uczuciowego uwikłania w związek z nim.

Karta dziewiąta; mistrzostwo czyli to, nad czym warto pracować: Warto rozwijać w sobie cechy kogoś, kto mocą swoich uczuć zyskuje sobie przychylność innych ludzi. Warto wzorować się na takich ludziach.

Karta dziesiąta; pożytki i zyski dla innych: Ludzie zyskają sobie swojego idola - kogoś, kogo będą nieustająco uwielbiali.

Jedenasta - to, co się rozproszy i rozwieje, nie dojdzie do skutku: Uczucia (i zbudowane na nich plany) pewnego błędnego rycerza rozwieją się jak dym. Czy może ty nim jesteś?

Dwunasta - wskazówki co do całego rozkładu kart: Przyjrzyj się wyłożonym kartom pod tym kątem, czy widać w nich wpływy pewnego uwodziciela.

Trzynasta - co będzie potem: Pewien urodzony uwodziciel osiągnie swoje cele - ale to będzie za następnym obrotem kola losu, czyli nie prędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL