Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rycerz Buław
PostNapisane: 23 lut 2013, o 22:21 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
RYCERZ BUŁAW (KIJÓW, PAŁEK)

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Rycerz Kijów czyli Ten, Który Czyni Swoją Wolę

Przed nami czwarta już prowincja tarotowej krainy: po Wielkich Arkanach, kartach numerycznych oraz Asach przyszła kolej na Figury, zwane też Kartami Dworskimi. Dla kart tych przewidziano specjalną rolę: są one mianowicie w tarocie po to, aby wskazywać na osoby. Figury pojawiają się w rozkładzie wtedy, kiedy w sprawie, o którą pytamy, decydującą rolę odgrywa pewien konkretny człowiek, wokół którego wszystko się kręci (może to być kilkoro ludzi). Wówczas karty te pozwalają rozszyfrować, o kogo tu chodzi.

Karty dworskie będziemy przeglądać w kolejności: Rycerze, Króle, Królowe, Walety (zwane też Giermkami, a niekiedy Księżniczkami). Dlaczego właśnie w takiej? Może dlatego, że osobowość Rycerza najłatwiej zrozumieć. Jak powiadał Aleister Crowley, Rycerze w każdym z tarotowych kolorów reprezentują aktywną stronę danego żywiołu.

Crowley tak kazał sobie wyobrażać tę postać: w pełnej zbroi, z pochodnią w ręce, na czarnym rumaku skaczący poprzez płomienie. Bo Rycerz Kijów przedstawia aktywną stronę żywiołu Ognia.

Ludzie, których wskazuje ta karta, są nieustannie aktywni. Są tak skonstruowani, że muszą kierować, przewodzić i musi się dziać ich wola. (Jeżeli zaś jest inaczej, będą wtrącać się w cudze sprawy.) Kochają życie aktywne, a nawet pełne przygód i niebezpieczeństw. Jako przeciwnicy są groźni; lubią się spierać i wypróbowywać swoje siły i znaczenie we wszelkich konfrontacjach. Wolą działać niż myśleć, i są urodzonymi przeciwnikami zastoju i bezruchu. (A jeżeli nic się nie dzieje, sami prowokują konflikty.) Są przebojowi i władczy, a bywają również agresywni, okrutni i niebezpieczni.

Inne karty z koloru Kijów (a także Mieczy), gdy pojawią się w rozkładzie, wzmacniają siłę Rycerza Kijów. Monety dodają mu skuteczności. Jednoczesne pojawienie się skoncentrowanej siły Ognia (Rycerz Kijów właśnie) i Wody (karty z koloru Pucharów) zapowiada niepokoje i sprzeczności interesów. W obecności Wieży, Diabła, Śmierci, Rycerz Kijów nabiera złowieszczych właściwości.
--------------------------------------------------------------------------------

Rycerz Kijów czyli człowiek, który idzie przebojem

Rycerze (podobnie jak inne karty osobowe, czyli Króle, Królowe i Walety) w rozkładach tarota oznaczają konkretnych ludzi. Nie jakieś idee, nie nasze skłonności, ale ludzi, którzy stają na naszej drodze. Oczywiście taka karta może też oznaczać samego klienta.

Rycerz Kijów oznacza człowieka, który czyni swoją wolę, który jest strona aktywną, wnosi ze sobą ruch; a tam, gdzie się pojawi, to jakby burza przeszła. Rycerz Kijów jest naładowany energią żywiołu ognia, a w dobrych taliach jest przedstawiany jako wojownik w zbroi, który z pochodnią w ręku skacze na koniu przez płomienie.

Rycerz Kijów jako karta pierwsza i główna w rozkładzie: To co się dzieje, jest zdominowane przez pewnego człowieka, który narzuca innym swoja wole, wydaje rozkazy i wszystko się kręci wokół tego, co on chce. (Przyjrzyj się, czy może ty nim jesteś.)

Rycerz Kijów jako karta nr dwa, zawierająca ostrzeżenia: Strzeż się pewnego człowieka, który dominuje i rządzi innymi. Przynosi on zagrożenia. Jego energia, ruch, jaki on wszczyna, są dla ciebie zgubne.

Rycerz Kijów jako trzecia karta w rozkładzie, czyli wskazówka: co robić? Sam działaj jak wojownik, który siła przełamuje przeszkody. Bierz przykład z ludzi silnych, przebojowych i dominujących. Po trzecie: w swoim działaniu możesz uzyskać pomoc od kogoś, kto przypomina Rycerza Kijów.

Jako czwarta karta - obciążenia z przeszłości: Ciążą ci urazy i porażki jakich doznałeś ze strony ludzi nadmiernie przebojowych i energicznych. Może kimś takim był twój ojciec lub matka?

Jako karta piąta; ludzie, z którymi współdziałasz: Masz za towarzysza kogoś przebojowego, energicznego, a nawet bezwzględnego. (Co może być zarówno korzystne, jak i zgubne.) Uwaga, karta Rycerz Kijów, jak i inne karty osobowe, jest szczególnie silna i ważna w tej pozycji.

Jako karta szósta; nadchodząca przyszłość: Najbliższa przyszłość, to określone działania i przedsięwzięcia, zorganizowane przez pewnego człowieka energicznego, przebojowego i dominującego.

Karta siódma; niespodzianki: Niespodziewanie twoja przyszłość zostanie zdominowana przez kogoś o osobowości Rycerza Kijów.

Karta ósma; co się nie zmieni: Na pewno nie uwolnisz się od pewnego Rycerza Kijów, który ma dominujący wpływ na ciebie.

Karta dziewiąta - mistrzostwo; to, nad czym warto pracować: Warto rozwijać w sobie cechy przebojowego wojownika. Warto podtrzymywać stosunki z takimi ludźmi.

Karta dziesiąta; pożytki dla innych: Inni ludzie zyskają dzielnego przywódcę i obrońcę. (Może ty nim będziesz?)

Jedenasta - to, co się rozwieje, rozmyje, nie dojdzie do skutku: Inicjatywy pewnego przebojowego człowieka (może ty nim jesteś?) rozwieją się jak dym.

Dwunasta - dodatkowe wskazówki do całego rozkładu: W większym stopniu weź pod uwagę wpływy jakie tu ma pewien człowiek o dominującej i przebojowej osobowości.

Trzynasta; następny obrót kola losu: Pewien przebojowy i energiczny człowiek osiągnie swoje cele - ale to będzie w odległej przyszłości; teraz to nie grozi.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL