Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: rozum a uczucia
PostNapisane: 14 mar 2013, o 22:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2013, o 19:49
Posty: 27
Podziękowań: 1
Mam problem i się gubie, każdy mówi kieruj się sercem a nie rozumem i logiką...... a ja w pewnym momencie gdzieś się zatracam to wszystko i czasami już nie mam pojęcia jak ta moja glowa działa..... pomóżcie mi wyjść na prostą ........kierując się uczuciem :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2013, o 22:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Nie pędź za odpowiedzią. Moze usiądź, odpocznij, pomyśl i sama sobie odpowiedz czego chcesz od życia i czego oczekujesz od siebie i innych, która droga sprawi, ze bedziesz szczęśliwa. A później zacznij dążyć do tego. Słuchaj rad, wyciągaj wnioski ale tylko i wyłącznie Ty decydujesz gdzie pójdziesz w swoim życiu. Bo to Twoje życie, Ty masz je przeżyć, Ty masz być szczęśliwa i Tobie ma być dobrze w Twoim życiu. My sami jesteśmy kowalami swojego losu, sami za siebie odpowiadamy. Kochaj siebie to i pokochasz życie, a wtedy łatwiej będzie iść przez nie. Pozdrawiam Cię serdecznie
P.s. Ja też miewam chwile zwątpienia i pogubienia się we wszystkim, ale staram się szybko wrócić do tych celów, które sobie założyłam :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2013, o 22:47 

Dołączył(a): 10 lut 2013, o 21:20
Posty: 82
Podziękowań: 5
Chyba chwile zwatpienia ma kazdy ale tu chyba chodzi o jakies doswiaswiadczenia karmiczne.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2013, o 22:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2013, o 19:49
Posty: 27
Podziękowań: 1
Dzięki Asia ale wiesz jak to jest, pięknie się piszę gorzej jest z realizacją tego wszystkiego, czasami już wiesz co tak naprawde dla Ciebie jest dobre ale w końcu i tak wychodzi że robisz wszystko nie tak jakbyś chciała ,obmyślasz tysiące różnych sytuacji zrobisz tak i tak a na ogół okazuje się że gdzieś tak dalej gubisz swoje dobro i działasz nie tak jak zamierzałaś..... uczucia,rozum,logika a może poprostu głupota? :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2013, o 23:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Nieprawda. Trudno jest dopóki nie wierzysz w siebie. Uwierz, ze czasem trudniej jest powiedzieć. Są sytuacje, ze zrobisz jeden krok i wszystko zaczyna się układać. Musisz wierzyć, ze potrafisz, chcesz, umiesz, zrobisz to. Tu właśnie jest najwazniejsza wiara w siebie i swoje możliwości. To tak jak w tej opowieści. Nie wiem czy z czymś konkretnym masz problem, ale z kazdej sytuacji jest wyjście jakieś. Ja byłam bardzo zagubiona, nie umiałam żyć i bałam się żyć. Wiedziałam czego chce ale walczyc nie umiałam i teraz wiem ze nie umiałam. Sama siebie tak naprawdę zatracilam. Teraz dopiero ucze się walczyć o sama siebie, o swoje szczęście, potrzeby i pragnienia. Walcze o to samo co kiedyś chciałam. Kiedyś z braku wiary to były góry nie do przejścia - teraz sama je przenoszę. WALCZ O SIEBIE O SWOJA WARTOSC. A wtedy wszystko inne stanie sie prostsze.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2013, o 09:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:23
Posty: 50
Podziękowań: 10
Myślę, że nie warto kierować się zawsze logiką, bo to sztuczny twór, który nie ma tak naprawde nic wspólnego z naszym prawdziwym Ja. Jeśli sprawa wymaga użycia logiki (typu sprawy czysto finansowe, gdzie liczą się cyferki) to owszem, ale jeśli chodzi o życiowe wybory to warto posłuchać siebie. Jeśli nadal nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytanie poczekaj, a odpowiedź przyjdzie sama kiedy nie będziesz się tego spodziewać. Znajdź chwilę czasu dla siebie, posiedź w samotności i wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos. Ja proszę swoje Anioły o wskazanie mi podpowiedzi i zawsze ją znajduję. Kiedy coś robię i czuje wewnętrzny opór lub niepewność, to od razu wiem, że robię źlę i nie brnę w to dalej. Nawet rewolucyjne decyzje podjęte w zgodzie ze sobą wyjdą nam na dobre (przynajmniej u mnie tak jest).


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2013, o 16:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Hmm, moim zdaniem to własnie Logika stanowi nasze prawdziwe ja.

Co do rozbierzności miedzy "sercem" a rozumem dzieje sie tak dlatego, że to osrodek emocjonalny, w zetknienciu z danym bodzcem reaguje jako pierwszy (tak tak, neurologia), dopiero po chwili włacza się myslenie. Dlatego mówi się o sławnym liczeniu do 10 w sytuacjach wymagajacych podjęcia trudnej decyzji - żeby nie dać się ponieść emocjom a poczekać na załaczenie myslenia. Ale to działa raczej w sytuacjach tu i teraz, nie na dłuższą metę.

Kuja, nie kieryj się tym, co "każdy mówi". Jasne, mozesz słuchac rad przyjaciół, ale nie zapominaj o sobie. To ty masz problem, ty go odczuwasz, na Twoim zyciu decyzja zaważy. Wsłuchaj się w siebie, nie ponaglaj się i nie denerwuj się, że decyzja nie przychodzi tak szybko jak być chciała. Wiem, ze to trudna sprawa, ale takie własnie wymagają czasu i spokoju :)

Pzdr.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL