Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 wrz 2012, o 10:22 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 20 cze 2012, o 18:00
Posty: 12
Podziękowań: 1
Ni w ząb nie potrafię zrozumieć dzisiejszego snu, a myśl o nim chodzi za mną krok w krok i nie daje spokoju.
Oto co zapamiętałam:

Małe, wydawało mi się kilkumiesięczne dziecko, dokładniej chłopiec zostało zgubione, nie było wiadomo czyj on jest. Potem starsze dzieci rozkładały na chodniku niemowlęce ciuchy, miały je czymś zalać, jakby galaretką. Jedno dziecko (starsze) zabrało ciuszki z ostatniej kupki, twierdząc, że ma do nich prawo. W efekcie niemowlę - chłopiec zostało bez ubranek. Miałam wrażenie/przeczucie, że muszę się nim zaopiekować. Szukałam ciuchów, w jakiejś szafie, niby w szmateksie, na wieszakach wisiały śpioszki, ale dwie pary były jasnoróżowe, więc stwierdziłam, że to nie dal chłopca. Jedne były białe. Śpioszki wisiały po prawej stronie, po lewej były jakieś reklamówki z pluszakami, zabawkami. Wybrałam chyba dwie, jedna była także różowa, więc stwierdziłam, że to bardziej dla dziewczynki. Cały czas zastanawiałam się, skąd wziąć ubranka i pieluszki dla niemowlaka. Szukałam ciuszków na rozmiar 60 - 67 cm, tyle niby miał niemowlak, ale gdy trzymałam go na ręku w pionie, był stabilny, wydawało mi się, że ma on kilka miesięcy, może nawet około roczku. Potem spotkałam koleżankę z podstawówki, która na ręku trzymała własne dziecko, mniejsze, podtrzymywała mu główkę. Widać było różnicę wieku pomiędzy dziećmi. We śnie zamajaczyły mi też dzieci sąsiadki.

Potem znalazłam się na jakimś letnim obozie, był wieczór lub popołudnie, było jasno, trwało przygotowanie do wyjazdu. Pamiętam, że wyjazd miał być o 7.00, myślałam nawet, że to dla mnie druga pobudka o tak wczesnej godzinie i zastanawiałam się, czy dzieci wstaną bez problemu.

Niespodziewanie znalazłam się na cmentarzu. Był pogrzeb wielu osób. Obok mnie na grobie był położony kilkuletni chłopiec, miał być pochowany. Ja w rękach także trzymałam chłopca, zapomniałam jego imienia, miał być pochowany, czułam jak robił się sztywny. Na cmentarzu byli ludzie. Obok chłopca, który leżał na grobie był pusty, uformowany ładnie grób. Jakiś mężczyzna powiedział, że mam na tym grobie położyć chłopca, które trzymałam pod ręce, chłopiec nie żył. Położyłam na usypanym, czystym grobie. Potem ten mj chłopiec znalazł się w trumnie. Ktoś gdzieś polał wodą, zrobił się jakby dym, jakby para. Nagle w trumnie chłopca (tego którego wcześniej trzymałam) pojawiła się czysta woda. Zawołałam do niego po imieniu a on spokojnie odpowiedział, że wszystko ok. W tym momencie uświadomiłam sobie, że o mały włos nie pochowałam żywego człowieka. Przy grobie mignął mi też ksiądz, który chyba powiedział, że tak się zdarza.


Jak wy rozumiecie ten sen? Będę wdzięczna za pomoc


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2012, o 21:41 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
To może ja zacznę od symboli, które występują w Twoim śnie:

Ubrania - jeśli śni Ci się, ze jesteś w dużym sklepie lub hurtowni i zastanawiasz się nad zakupem odpowiedniej odzieży, tzn., że nastąpią zmiany w twoim stylu życia. Może też oznaczać zmianę wizerunku w związku z awansem lub nową posadą.
ubranka dziecięce: drobne złośliwości
śpioszki - dla osoby nie mającej dzieci: odzywa się instynkt macierzyński
dla matki: martwisz się o swoje dziecko

Dzieci - sen o osieroconym dziecku zdarza się na ogół w okresie konfliktów między rodzicami a dziećmi.
dużo: troski i przeszkody
martwe: zapowiedź wielu kłopotów i zmartwień
małe: nieustający dobrobyt
niemowlę: szczęście dla matek
wśród wielu bawiących się dzieci: szczęście w miłości i sukcesy we wszelkich przedsięwzięciach
widzieć dziecko z matką: zatroszcz się o zdrowie

Chłopiec - Symbol intelektu i woli, wezwanie do większej aktywności w życiu.

Zabawki - może oznaczać kłopoty w małżeństwie. A także to, że możesz odczuwać brak zainteresowania otoczenia swoją osobą i niedostatek dóbr materialnych, a także, jak dziecko, lubisz dostawać prezenty. Po drugie zapowiada spory napływ gotówki, np. wygraną na loterii.

Trup - jeśli śni się młodej kobiecie, to znak, że utraci czyjąś miłość lub jej związek rozpadnie się. Może oznaczać rozczarowanie miłosne, separację z ukochanym lub nawet rozwód. Trup też symbolizuje umysł zaprzątnięty sprawami śmierci lub zniknięciem czegoś bardzo ci drogiego, co albo stracisz na dobre albo już straciłaś. Jeśli taki sen przyśni się człowiekowi interesu to wg niektórych interpretacji, straci on wszystko co ma związek z interesami, funduszami, pieniędzmi. W grę może wchodzić też utrata dobrego mienia, a w ślad za tym - pracy lub ważnego źródła utrzymania.
Symbol spraw już załatwionych, które jednak nie przyniosły ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania. Może symbolizować błędy, winy, porażki z przeszłości, które próbujemy ukryć. Trup może oznaczać wygasłe uczucie, namiętność. Czasami wyraża się w nim podświadome pragnienie śmierci osoby, przez którą mamy problemy.
zmarły, który ożył : kłopoty lub straty

Grób - ostrzeżenie przed niepowodzeniami w interesach oraz symbol konfliktów, szukanie wyjścia z nich, niepewność, bezradność.
Grób jest oczywiście kojarzony ze śmiercią, sen o grobie może więc być zapowiedzią zgonu, albo też definitywnego zerwania; w grę może wchodzić niepowodzenie jakiegoś planu.
pusty: utrata przyjaciół i samotność.

Ksiądz - na ogół ostrzega, że przysporzysz zmartwień swoim najbliższym. Ksiądz to ostrzeżenie, abyśmy nie odsuwali się za bardzo od świata i rzeczywistości i nie zaniedbywali spraw doczesnych.
widzieć go: szczęście i pomyślność; może również oznaczać smutne wiadomości o sprawach, które jednak uda ci się wreszcie szczęśliwie załatwić.

Pogrzeb - może chodzić o podejrzane transakcje finansowe. Musisz uważać bardziej niż zwykle, by nie dać się skusić na niepewne i nie do końca sprawdzone interesy.
Sen o pogrzebie może też dowodzić, ze usilnie próbujesz pogrzebać swoją przeszłosć i rozpocząć nowy rozdział życia. Pogrzeb we śnie symbolizuje nowe możliwości, jakie się przed tobą otwierają, ale trzeba działać rozważnie.
Oznacza też: coś w twojej psychice obumrze – na jakiś czas albo na zawsze.

Chodnik - Zmartwienie albo spotkanie z osobą, której dawno nie widziałeś
brukowany: pokonasz przeszkody i osiągniesz swój cel


Kolory:
Róż - wiąże się z ciałem, zmysłowością i uczuciami, to także kolor zmartwychwstania, serca i miłości płynącej z jego głębi, może też zwiastować niespodziankę
Biel – symbolizuje czystość, świętość, odkupienie, niewinność, życie, boski blask,a także małżeństwo oraz śmierć (taką, która przynosi przemianę i odnowę)

Liczby:
7 - coś, co uznawałaś za przesadę ze swojej strony opłaci się, twój wysiłek nie pójdzie na marne.
60- oznacza śmierć, żałobę, tęsknotę, na którą nie można nic poradzić, jak tylko opłakiwać stratę,a po tym żyć dalej, bo w końcu na tym polega życie.

Woda, zwłaszcza czysta jest dobrym znakiem, woda to symbol duszy, stanu emocjonalnego, dlatego jej czystość ma znaczenie.

Ogółem sen odbieram jako ostrzeżenie przed utratą pracy, kłopotami w związku, rodzinie; samotnością, po tym czasie może nastąpić jakiś zwrot w kwestiach finansowych na plus oczywiście.

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc. Pozdrawiam :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2012, o 12:45 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 20 cze 2012, o 18:00
Posty: 12
Podziękowań: 1
Dziękuję za poświęcony czas i energię, ale raczej nie tędy droga. Niemowlę dla mnie oznacza coś nowego, śmierć - sprawy zakończone, ale nie mogę rozgryźć całości. Domyślam się, że tu chodzi o sprawy urzędowe (ksiądz), ale czy to ostrzeżenie, czy symbol - nie wiem.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Dodam tylko, że ja nigdy nie kieruję się sennikami, w praktyce to się nie sprawdza. Staram się indywidualnie postrzegać całość


 Zobacz profil  
 
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL