Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 gru 2013, o 16:07 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 6 lip 2013, o 14:44
Posty: 45
Podziękowań: 4
WItam serdecznie

Ja z takim pytaniem, chcialabym podszkolic sie w Tarocie,czy ktos z Was moglby polecic dobrego nauczyciela w przystepnej cenie;-)?

Dziekuje:*


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2013, o 10:55 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Możesz uczyć się z nami w ćwiczeniach tarotowych :) Za darmo.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2013, o 11:42 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2013, o 00:48
Posty: 44
Podziękowań: 13
W przystępnej... zależy od tego co to dla Ciebie znaczy.

Wiem że Suliga prowadzi zajęcia z Tarota. Do tego jest kółko "ASTAROT" w Warszawie, ale nie wiem czy funkcjonuje -- zajmują się nauką Tarota w ogóle.

Ponadto, możesz się przyłączyć do jednej z kilku organizacji które zajmują się magią ceremonialną; wiem że AMORC zajmuje się w pewnym stopniu Tarotem, BOTA również (mają własną talię, i rozpracowali system przypisania każdej karcie konkretnego dźwięku). Do tego są odłamy Złotobrzaskowe (duży nacisk na Tarota, Astrologię i magię Enochiańską), O9A (choć zależy od komórki z którą się skontaktujesz -- mają też własną talię, bardzo fajna).

Sam też uczę tarota (za co łaska, bo w końcu to czasochłonne zajęcie), ale wymagam przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu myśli różokrzyżowej i magii ceremonialnej; nie ma co tłumaczyć samych podstaw tysiące razy kiedy można je spokojnie znaleźć w Internecie.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2013, o 11:45 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
Według mnie nikt Cię nie nauczy, jeżeli sama tego nie zrobisz. Chęci do nauki kart, (nie tylko tarota, ale każdych innych) powinny wyjść od Ciebie. Poza tym pamietaj, że to nie jest takie hop siup i już umiesz, znaczeń kart uczy się bardzo długo. Znaczenia kart, to taka studnia bez dna, ogromna skarbnica wiedzy, tego tak naprawdę uczyć się trzeba cały czas. Osoby, które wróżą kilkanaście lat dalej mówią, że ciągle się uczą, bo każde pytanie daje im dodatkowe znaczenia, przedstawia inne kombinacje itp., dlatego trzeba ćwiczyć, stale się uczyć i być cierpliwym.

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2013, o 12:08 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 6 lip 2013, o 14:44
Posty: 45
Podziękowań: 4
Dziękuje wszystkim za odp. Obecnie uczę sie juz tarota od 2 lat. Podstawa wiedzę juz mam, chcialabym kogoś do pomocy i poprowadzenia mnie w interpretacji. Jakby ktoś był chętny do współpracy dajcie mi znac na priv. Cenę napewno dogadamy:/)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 9 gru 2013, o 12:40 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2013, o 00:48
Posty: 44
Podziękowań: 13
Irisa napisał(a):
Nauka kart, nie tylko tarota, ale każdych innych powinna wyjść od Ciebie.

Co dokładnie masz na myśli?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2013, o 12:46 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Polecam Ci książkę "Tarot dla początkujących" P. Scott Hollander - jest bardzo dobrze wytłumaczona symbolika i konkret na ten temat. Zajmuję się wróżeniem i tą książkę mogę polecić nie tylko początkującym. Są w niej opisane zarówno wielkie jak i małe arkana, więc na pewno może Ci dużo wnieść do interpretacji.

Tarot to praca indywidualna z kartami, a nauczyciel może jedynie zwrócić uwagę na pewne kwestie, resztę i tak będziesz musiała wykonać sama.

Przede wszystkim tarot wymaga dobrej umiejętności interpretacji, to jest najważniejsze. Jak to opanujesz, to masz już większość drogi osiągniętej.

Mogę napisać jak ja to robiłam, jak się uczyłam kart i nadal się uczę. Jest też kilka postów na ten temat na forum, choć nie ukrywam, że dają wskazówki na początki początków, mimo wszystko warto przeczytać i polecam, bo zawsze można zweryfikować swoją wiedzę, porównać.

Póki co, polecam Ci powyższą książkę. Nie jest droga, a wiele wnosi.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2014, o 13:20 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
O a tutaj to ja uważam, że Irisa ma rację z tym, że jak sama się nie nauczysz to nikt Cię nie nauczy. Moim zdaniem każdy daną kartę może zobaczyć inaczej i inaczej w danej sytuacji zinterpretować. Ja bardzo długo sugerowałam się suchym znaczeniem kart, czyli jak było w książce tak do tego podchodziłam i ni groma nic mi nie wychodziło. Zaczęłam bardziej intuicyjnie podchodzić do kart i każde znaczenie karty biorę na swoje odczucia i lepiej z nimi zaczęło mi się pracować, bardziej składnie potrafię odpowiedzieć na pytanie, a i takie ćwiczenia jak np u nas na forum są najlepszą nauką kart.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL