[ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2013, o 13:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 15:36
Posty: 266
Podziękowań: 106
Przez jakiś czas wahałem się, czy napisać to. Zastanawiałem się też, czemu nic na ten temat nie dodała Iris, ani żadna inna osoba. Jednak stwierdziłem, że pewnie pochłonęły je inne zajęcia. Dlatego pokrótce, ja, spróbuję wprowadzić ten tutaj termin.

Numerologiczna piramida dla mnie to taki życiowy plan. Ogólnie kocham porównanie Nataszy Czarmińskiej (chyba tak się to odmienia), która porównuje w jednej ze swoich książkach (zwie się ona "liczby losu", to taka internetowa demonstracja całościowej książki "numerologia czasu teraźniejszego", a co najmniej tak ją odbieram) do teatru. A więc: droga życia to taki ogólny cały zarys sztuki. Cykle (formujący, produktywny i żniwny) to akty w naszym życiu. Punkty zwrotne (inaczej: białe szczyty) to są sceny do odegrania. Natomiast wyzwania (inaczej: czarne szczyty) to przeszkody jakie możemy spotkać w aktorstwie.
W numerologii nic nie dzieje się bez przyczyny, prawda? To jest jedno z założeń tej dziedziny. Dlatego data urodzenia danej osoby może nam o niej wiele powiedzieć.

Na początku zajmiemy się cyklami, czyli podstawą naszej piramidy.
Cykl I = Miesiąc urodzenia.
Cykl II = Dzień urodzenia.
Cykl III = Rok urodzenia.

Czyli osoba urodzona 18.05.1964 roku będzie miała w swej piramidce (należy zawsze pamiętać o podliczbach, one określają wielowarstwowość i uniwersalność danej rzeczy/problemu).
Cykl I = 5
Cykl II = 9/18
Cykl III = 2/20 (należy zredukować rok urodzenia).

Taka osoba w wieku formującym będzie w wibracji liczby 5, itd. Dość jasne, nieprawdaż?

Cztery punkty zwrotne określają jakie lekcje mamy do przebycia w danym okresie oraz jakiego rodzaju przeobrażeń mamy się spodziewać. Obliczamy je w sposób następujący.
Punkt Zwrotny I = Miesiąc urodzenia + Dzień urodzenia.
Punkt Zwrotny II = Dzień urodzenia + Rok urodzenia.
Punk Zwrotny III = Punkt Zwrotny I + Punkt Zwrotny II.
Punkt Zwrotny IV = Miesiąc urodzenia + Rok urodzenia.

Posłużmy się przykładem z Cykli. Czyli obliczymy Punkty Zwrotne dla daty 18.05.1964 rok. Należy pamiętać też o podliczbach. Je należy również dodać.
P.Z. I = 5 + 9/18 = 5/14/23
P.Z. II = 9/18 + 2/20 = 2/11/20/29/38
P.Z. III = 5/14/23 + 2/11/20/29/38 = 7/16/25/34/43/52/61
P.Z. IV = 5 + 2/20 = 7/25

Są trzy wyzwania. Jedno główne, towarzyszące nam całe życie i dwa wtórne, których energia działa na nas jednego przez pierwszą połowę życia, a drugie drugą połowę [masło maślane]. Oblicza się to w następujący sposób:
Wyzwanie I = Cykl I - Cykl II {lub na odwrót, jeśli Cykl II jest większy}.
Wyzwanie II = Cykl I - Cykl III {jak wyżej}.
Wyzwanie Główne = Wyzwanie I - Wyzwanie II.

Zastosujemy kolejny raz tą samą datę.
Wyzwanie I = 9 - 5 = 4.
Wyzwanie II = 5 - 2 = 3.
Wyzwanie Główne = 4 - 3 = 1.


Jak to przejrzysto przedstawić na forum?
Oto sposób:
IVPZ.................[PZ4]...........IVPZ
IIIPZ..............[PZ3]..............IIIPZ
IPZ.....[PZ1]............[PZ2]......IIPZ
C.......[C1]......[C2]......[C3].......C
IW.....[W1................[W2]......IIW
WG................[WG]................WG

Według naszej daty będzie to tak:
18.05.1964 r.
IVPZ..................7/25.................IVPZ
IIIPZ.....7/16/25/34/43/52/61.....IIIPZ
IPZ... 5/14/23....2/11/20/29/38...IIPZ
C.......9/18.........5..........2/20.........C
IW.....4..............................3......IIW
WG....................1.....................WG

Źródło: Wiedza własna + posiłkowanie się książką "Liczby Losu" autorstwa Nataszy Czarmińskiej.
PS: Dodam z czasem jakiejś kolory do tego tekstu, aby nie był tak szary. A i to taka moja pierwsza poważniejsza publikacja na lepiej rozwiniętym forumie. Więc jakby było coś źle, jakiejś informacja były niezgodne lub niejasności to proszę pisać. Chętnie poprawię. Będę się też cieszył z konstruktywnej krytyki.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 16:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1254
Drogi Neuronie jeżeli przejrzysz cały ten wątek, to na pewno zobaczysz, że ja miałam troszkę inny zamiar na przedstawienie tego wszystkiego. Zaczęłam od Drogi Życia, później były Lata Osobiste i Numerologiczne, Miesiąc Osobisty, więc na pewno doszłabym do opisania jak się oblicza Cykle, okresy przejściowe, Warunki Życia i ich zmiany, czy też Wyzwania Życia, a kto wie może jakby mi starczyło czasu, to i Lata pustki. Więc już teraz wiesz, dlaczego nic jeszcze na ten temat nie dodałam.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, o 17:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 15:36
Posty: 266
Podziękowań: 106
Fakt. Właśnie zauważyłem tutaj coś takiego. Cóż... Zawsze można usunąć ten wątek. Mi to rybka. ^^ Nie obrażę się, a Ty zrobisz to tak jak miałaś w planie. No i wybacz za zniszczenie Ci planu. C; Było nie zamierzone.

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 17:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1254
Nie ma po co tego co napisałeś usuwać, jak najbardziej może zostać, na pewno komuś się przyda. Oczywiście forum tworzą wszyscy, więc mi to wcale nie przeszkadza. Nie zniszczyłeś mi planu, no coś Ty hehe a poza tym jakby co to nic się nie martw zawsze mam jakiś awaryjny w zanadrzu ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, o 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 15:36
Posty: 266
Podziękowań: 106
Zresztą to wszystko opisane jest pokrótce. W skrócie. Takie nakreślenie tematu. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to w takiej formie jak Ty chciałaś. Zapewne chciałaś to opisać dokładnie. Right?

_________________
Prognozowanie z liczb: http://wrotarozwoju.pl/prognozowanie-liczb-t1264.html
Natomiast tutaj odpowiadam na pytania dotyczące numerologii: http://wrotarozwoju.pl/zapytaj-neuronka-t1673.html


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, o 17:21 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1515
Podziękowań: 594
Irisa to Ty nie rezygnuj z planu, a to już sobie skopiowałam w razie czego :P Na przyszłość :D
Dzięki ;)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 17:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1254
Nie róbmy już off topu ;)
To co napisałeś zostaje i ja nic do tego nie mam, opisałeś, włożyłeś w to trud i fajnie, że dzielisz się swoją wiedzą na forum. Mój post był spowodowany tylko tym, że wyjaśniłam jaki miałam cel, co i jak chciałam, ale na pewno nie chodziło mi o to, że to co napisałeś ma zniknąć, czy coś...
Ja jak znajdę czas, to będę dalej to kontynuować, poradzę sobie i naprawdę nie ma co dalej na ten temat pisać ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2013, o 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 20:19
Posty: 813
Podziękowań: 261
bardzo ciekawie opisane :)) naprawde , zebym ja jeszcze się w tym rozeznała :P

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL