[ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: As Pik
PostNapisane: 25 sie 2012, o 20:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
As Pik

Pozycja prosta: Urzędy, instytucje państwowe, społeczne, polityczne, kontrolne, prawne, mundurowe i użyteczności publicznej. Trudna sprawa urzędowa. Karta losu, Boga i kontaktu z siłami wyższymi. Dokumenty, pieczęcie, wysoki urząd.
Odwrócony: Trudna sprawa urzędowa. Kłopoty z dokumentami lub pieczęciami. Zły wyrok losu. Pogorszenie sytuacji. Przegrany proces. Kłopoty w podróży. Leczenie szpitalne, izolacja - więzienie, zamknięty zakład.
(Helena Żuk- "Karty Klasyczne")


Nieco gorzej odbieramy wzrokowo Asa z czarnym listkiem, Asa Pik. Bo i wiążą się z nim problemy często dość zawiklane. Zasadniczo oznacza on sprawy urzędowe. Jak je załatwisz, odpowiedzą karty sąsiednie, te z obu stron, z góry i dołu oraz lezące na skos. As Pik odwrócony, czyli ułożony ogonkiem listka w górę, daje znak, ze sprawy urzędowe nie są proste, ze komplikują się i mogą przysporzyć Ci zmartwień. Czego te kłopoty dotyczą, odpowiedzą karty sąsiednie: boczne, z góry i z dołu oraz na skos.
(Zuzanna Śliwa- "Kiedy Król pokocha damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


Łączenia Asa Pik z innymi kartami (tylko do karty nr 9):
z Asem Trefl: zaskakująca zmiana pracy lub w pracy.
Uwaga! Te dwa Asy maja we wróżbie specyficzne znaczenie. Są częścią składową okładu mówiącego o pogrzebie, śmierci. Ale by to wywróżyć, należny wziąć pod uwagę wszystkie karty sąsiednie. Jednak po długim namyśle postanowiłam układ ten zataić, by nie doprowadzić do sytuacji, w której ktoś początkujący będzie rozdzielał śmierci i pogrzeby na prawo i lewo, by pokazać "moc" swojego wróżenia. Przy interpretowaniu kart śmierci należny być bardzo dokładnym! I mieć duże wróżbiarskie doświadczenie.
z Królem Kier: mężczyzna, któremu wróżysz lub mąż, narzeczony, partner (jeśli wróżysz kobiecie) będzie załatwiał ważną sprawę urzędową.
z Królem Pik: bardzo ważna sprawa urzędowa przybierze dobry obrót; zestaw ten oznacza tez kontakty z sadem i policja.
z Królem Trefl: ważna sprawa w pracy, awans, uznanie.
z Dama Kier: kobieta, której wróżysz lub żona, narzeczona, partnerka (jeżeli wróżysz mężczyźnie) będzie będzie załatwiała ważną sprawę urzędową.
z Dama Karo: nadzieja na rychłe zakończenie spraw urzędowych.
z Dama Pik: przeszkody w sprawach urzędowych.
z Dama Trefl: kobieta z rodziny, przyjaciółka lub szefowa będzie załatwiała sprawę w urzędzie.
z Waletem Kier: sprawy urzędowe dotyczące dziecka; udane zakończenie kłopotów urzędowych.
z Waletem Karo: szanse na wyjście z wszelkich kłopotów urzędowych.
z Waletem Pik: dobrze okładające się sprawy urzędowe zaczyna się gmatwać.
z Waletem Trefl: dzięki urzędom uda Ci się ułożyć swoje plany na przyszłość; sprzyjający urząd.
z Dziesiątką Kier: radosne rozwiązanie kłopotów w urzędach; zapowiedzi, załatwianie spraw związanych ze ślubem.
z Dziesiątką Karo: dostaniesz pieniądze za pracę, zawiadomią Cię o podwyżce lub jakiejś nagrodzie.
z Dziesiątką Pik: daleka podroż zamorska, ale nie na inny kontynent; tak będzie, jeśli obok stanie jeszcze Dziewiątka Pik.
z Dziesiątka Trefl: kłopoty urzędowe, zawodowe z powodu zdrowia lub jakaś niemiła afera.
z Dziewiątka Kier: mile spotkanie w sprawach urzędowych, randka z urzędnikiem(czką); seks za pieniądze.
z Dziewiątką Karo: małe pieniądze z urzędu, mała nagroda.
z Dziewiątką Pik: podroż zagraniczna do nieodległego kraju, chociaż może być to kraj zamorski np. Szwecja, Norwegia, Dania.
z Dziewiątką Trefl: na horyzoncie małe kłopoty urzędowe.

As Pik odwrócony, w połączeniu ze wszystkimi wymienionymi kartami oznacza również ważne sprawy urzędowe, ale okładające się fatalnie. W kartach tego samego koloru: Dziesiątce i Dziewiątce, oznaczającej drogę, bliskość odwróconego Asa Pik oznacza przeszkody w podróży, mające charakter urzędowy.
(Zuzanna Śliwa- "Kiedy Król pokocha damę, czyli wróżenie z kart klasycznych")


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: As Pik
PostNapisane: 25 sie 2012, o 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
AS PIK

As Pik oznacza list. Treść i znaczenie listu określą towarzyszące asowi karty:
As Kier – pomyślne zawarcie transakcji w sprawie domu i otrzymanie urzędowego dokumentu.
As Karo – kupno lub korzystna sprzedaż przedsiębiorstwa. Te karty wróżą również zdanie matury lub otrzymanie dyplomu wyższej uczelni.
As Trefl – zawiadomienie o śmierci kogoś z bliskich lub znajomych, także o skazaniu nas na więzienie lub kogoś z bliskich. Ogólnie te karty razem wróżą najgorsze momenty życiowe jakie mogą spotkać człowieka.
Dziesiątka Kier – list miłosny, zawiadomienie o ślubie…
Dziesiątka Karo – wiadomość o wygraniu na loterii, lub o spadku, o wpłacie na nasz rachunek, ogólnie korzystne dla nas wiadomości.
Dziesiątka Trefl – anonim z plotkarskimi obmowami i zarzutami tyczącymi się osoby stawiającej sobie wróżby oraz osobami z jej otoczenia.
Dziesiątka Pik – otrzymanie wezwania sądowego z daleka, gdzie trzeba się stawić osobiście. Może to być list z powodu którego trzeba będzie odbyć dłuższą podróż.
Dziewiątka Kier – list z wyznaniem miłości, lub propozycja ucieczki i potajemnego ślubu.
Dziewiątka Karo – wezwanie do uregulowania długu. Może to być również list przyjaciela proszącego o pożyczkę.
Dziewiątka Trefl – odwołanie zapowiedzi przedślubnych, otrzymanie listu z jeszcze przykrzejszą wiadomością, albo zgubę lub kradzież ważnych dokumentów.
Dziewiątka Pik – list z propozycją pogodzenia się z osobą, z którą kilka dni temu zerwaliśmy stosunki.
Ósemka Kier – list z życzeniami z okazji imienin lub urodzin oraz zawierający wyznanie miłości.
Ósemka Karo – pisemna propozycja korzystnego zakupu lub dobrej lokaty kapitału.
Ósemka Trefl – wiadomość o ciężkiej chorobie kogoś z krewnych lub bliskich znajomych. Obie te karty wróżą również zerwanie kochanków z powodu gniewu.
Ósemka Pik – pisemna propozycja wzięcia udział w wycieczce lub odbycia niedalekiej podróży dla przyjemności.
Siódemka Kier – list z gorącym wyznaniem miłości.
Siódemka Karo – list z prośbą o pomoc finansową lub o pożyczenie pieniędzy.
Siódemka Trefl – otrzymanie smutnej wiadomości o wypadku lub chorobie bliskiej osoby.
Siódemka Pik – wiadomości niepomyślne o osobie bardzo nas obchodzącej, przez którą rzekomo jesteśmy zdradzani i oszukiwani. Trzeba ją potraktować z dystansem i postarać się to sprawdzić.

źródło: książka przedwojenna


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: As Pik
PostNapisane: 29 sie 2012, o 15:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
As Pik
Sprawy urzędowe, szpital, więzienie, urząd skarbowy. Jeżeli pytamy o osobę oznacza to, iż jest uczciwa, praworządna, ma poczucie odpowiedzialności i jest to ktoś komu można zaufać.
Odwrócony As Pik - Kłopoty urzędowe, sądowe opóźnienia i komplikacje. Są to sprawy trudne, czasem nawet bez wyjścia...

źródło: Internet

AS PIK
W NORMALNEJ POZYCJI: Urzędowe dokumenty przemówią na twoja korzyść. kroki podjęte w pracy dadzą dobre rezultaty. Pójdziesz nową, obiecującą drogą. Możesz dostać cenny prezent, spadek.
ODWRÓCONY: Żałoba. Strata kogoś z twojego otoczenia. wiadomość o złym stanie zdrowia kogoś bliskiego. Zwiastuje także porażki w ważnych sprawach urzędowych.
Obrazek

źródło: czasopismo Claudia.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: As Pik
PostNapisane: 23 sie 2013, o 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 20:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
As pik jako określenie osoby :

Karta Osobowości:
As Pik znajduje się u góry, w kolumnie Neptuna i rzędzie Merkurego. Jest kartą magiczną, jest symbolem kart Astrokartologik oraz wiedzy tajemnej. Jest osobą ambitną, myślącą przyszłościowo i skupioną. Jeśli wykorzysta swoją wrodzoną inteligencję, może osiągnąć wszystko, także uznanie i sukces. Jego silna determinacja pozwala mu osiągnąć wszelkie cele w życiu. Oczywiście jeśli As Pik zechce skupić się na celu i pracować nad jego realizacją. Marzy o miłości idealnej i ma duże ideały w związkach, co może doprowadzić do rozczarowania. Jeśli da siebie innym, znajdzie prawdziwe szczęście. Jest to najbardziej duchowa karta wśród wszystkich ale i jedna z najbardziej materialnych. As Pik ma zwykle konflikt między potrzebami ziemskimi a duchowymi. Jego pierwsza Karta Karmy - Siódemka Kier daje cierpienie w związkach. Szczęście i spokój ducha może odnaleźć w służbie i oddaniu się poprzez poświęcenie. Jeśli As Pik złamie prawo lub nie uszanuje swojej duchowej natury, zostanie surowo ukarany. Tych, którzy są nastawieni do życia wyłącznie materialnie, czeka mnóstwo problemów. Wszystkie karty znajdujące się w Neptunie posiadają dużą intuicję i zdolności duchowe - warto je wykorzystać. As Pik nie lubi, aby mu rozkazywano zatem prowadzenie własnej działalności jest dla niego dobrym wyjściem.

Mybaze.com poradnik modowy

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL