Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pan X o Pani Y
PostNapisane: 19 maja 2014, o 18:33 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Pytający często chcą wiedzieć co ktoś o nich myśli. Zastanawiam się co w tej sytuacji oznacza karta Śmierć.
Dokładne pytanie brzmiało „Jak Pan X widzi Panią Y, którzy niedawno się poznali?”.Wypadła karta Śmierć i dociągnięto karty: 9 denarów i Sąd.

Możliwości nasuwają mi się dwie, jedna pozytywna, druga negatywna, lecz jedno jest pewne, Y wywarła na X ogromne wrażenie ( na + lub -).

W sensie pozytywnym: pojawienie się Y było dla X znamienne. Jej obecność wszystko zmienia, wywraca jego życie do góry nogami (Śmierć). Widzi ją jako pewną siebie, niezależną i zdecydowaną kobietę, jest dla niego atrakcyjna (9 denarów). Ma wrażenie, że znają się od zawsze (Sąd)?

Ale.. gdyby spojrzeć na to z innej strony.. te karty mogłyby też oznaczać w dużym skrócie, że X nie chce mieć z Y nic wspólnego.. czyli nie myśli o niej wcale?

Co myślicie?

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan X o Pani Y
PostNapisane: 19 maja 2014, o 21:20 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
Jutro się postaram dopisać


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2014, o 21:30 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
Skoro Śmierć wypadła, to ja bym najpierw interpretowała tę kartę, uznając ją za najważniejszą, a dopiero później wzięła pod uwagę te dwie pozostałe, z rozkładu.

Też postaram się na dniach coś tutaj jeszcze dopisać.

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan X o Pani Y
PostNapisane: 19 maja 2014, o 21:43 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Dziękuję :) też postaram się jeszcze o tym pomyśleć.

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan X o Pani Y
PostNapisane: 20 maja 2014, o 22:28 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
a odwracasz karty?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan X o Pani Y
PostNapisane: 20 maja 2014, o 22:34 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
nie odwracam.. to jeszcze nie mój level

najtrudniejsze w tym jest to, że Śmierć jako główna karta w ogóle nie odnosi do opisu osoby, czy to charakteru, czy wyglądu.. tak samo jak Sąd. Mamy tu tylko kobietę w 9 denarów, więc przypuszczam, że to jest właśnie pani Y.. Ale jak ona się ma do kart obok?

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan X o Pani Y
PostNapisane: 20 maja 2014, o 22:43 
Oświecony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1132
Podziękowań: 363
Dla mnie śmierć to jest karta, która oznacza albo całkowite zakończenie czegoś, albo zakończenie jakiegoś etapu, np w związku i tutaj dla mnie chodzi o zakończenie jednego etapu i wejście w drugi lepszy. Pan X może niekoniecznie pozytywnie odbierał wcześniej Panią Y, a teraz to się zmieniło.
9 denarów jest kartą takich wyższych wartości i prawości, więc pytając jak Pan X postrzega Panią Y, czyli może zaczął żywić do Niej jakieś głębsze uczucia.
Sąd z kolei jest kartą pozytywną i sugeruje, aby dokonać potrzebnych zmian w życiu - myślę, że Pan X będzie chcial utrzymywać i pogłębiać znajomość


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pan X o Pani Y
PostNapisane: 20 maja 2014, o 22:49 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Ja też odebrałam pozytywnie ten rozkład.. chociaż miałam wątpliwości, bo karty "straszą" na pierwszy rzut oka.
(Serio, przez chwilę wyobraźnia mnie poniosła i przyszło mi do głowy, że X pomyślał, iż na Pani Y może się wzbogacić)

Swoją drogą trzeba przyznać, że karty podarowały dość trudną odpowiedź na pytanie. Ale w jakiś sposób niezwykle precyzyjną.

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL