Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sty 2013, o 00:22 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2260
Podziękowań: 1200
Czyli jeden ze sposobów wyznaczania karty osobistej. Pomysłów na wykorzystanie i przydatność takiej karty, jak można się domyślać jest multum.

W tej technice do wyznaczenia karty, wykorzystujemy sumowanie cyferek naszej daty urodzenia. Jeśli powiedzmy urodziliśmy się 12.01.1983 kalkulacja wyglądać będzie w ten sposób.
1+2+1+1+9+8+3 =25.

Jeśli wynik jest wyższy niż 22 (stanowiące ilość kart tworzących Wielkie Arkana) - od uzyskanego wyniku odejmujemy 22.
W przykładzie więc kartą osobistą będzie karta, której w Wielkich Arkanach przypisano cyfrę 3 (bo 25-22=3)-> Cesarzowa


I Mag - jako karta osobista 1

Słowa kluczowe: Merkury, bardzo dobre językowe i porozumiewawcze zdolności, genialny i elastyczny.
Mag przyporządkowany jest Merkuremu, bogowi kupców, handlarzy i złodziei.

Ludzie przyporządkowani karcie Mag, bardzo często charakteryzują się genialnymi wręcz zdolnościami kupieckimi. Ich żartobliwy i lekki sposób obchodzenia się z wszelkimi możliwościami porozumiewania, komunikowania się, czyni z nich dobrych pośredników i dyplomatów.

Ich pomysły służące rozwiązaniu najbardziej skomplikowanych problemów są najlepsze i nie mające sobie równych, niezwykłe.
Mag posiada, jednym słowem, zachwycającą osobowość. Wspaniale włada sztuką iluzji i bez mrugnięcia okiem posługuje się nią dla własnych celów, pozbywa się wszelkich skrupułów i stąpa na granicy legalności. Cel uświęca środki.

Tym sposobem wędruje na bardzo cienkiej granicy pomiędzy prawdą a kłamstwem, pomiędzy czernią a bielą, żongler, żartowniś i czarodziej, którego można jedynie kochać.


II Kapłanka - jako karta osobista 2

Słowa kluczowe: Księżyc, siła intuicji, uzdrawiania, niezależna świadomość, zrównoważenie, czasem egocentryczność.

Kapłanka jest przyporządkowana egipskiej bogini Księżyca, Isis. Jej intuicyjne zdolności są niemalże legendarne. To ona jest uzdrawiaczką, pewną siebie, mądrą istotą.

Ludzie z kartą Kapłanki posiadają często wręcz genialne zdolności intuicyjne. Ich niesamowita wrażliwość i zdolność rozpoznawania chorób ciała i duszy, czyni z nich bardzo dobrych lekarzy, pielęgniarzy, psychologów, terapeutów i nauczycieli.

Ich pomysły przynoszące rozwiązanie nawet najtrudniejszych problemów są najlepsze i zarazem niezwykłe.

Naturalnie człowiek z kartą osobistą Kapłanki zawsze przeświadczony jest o słuszności swoich decyzji i poglądów. To czyni z niego pewnego siebie przywódcę, z drugiej strony zapomina on jednak o tym, że różne drogi prowadzą do tego samego celu i jest dla pracy grupowej po prostu zbyt egocentryczny.

Pomimo tych wszystkich wad ludzie z kartą osobistą Kapłanki są bardzo cenionym towarzystwem, a to ze względu na ich naturalną pewność siebie i sejsmograficzne wręcz wyczucie nastrojów i słabości panujących w ich otoczeniu, tym samym stając się wiernym i mądrym towarzyszem na drodze życia.


III Cesarzowa - jako karta osobista 3

Słowa kluczowe: Wenus, uroda, miłość, kobiecość, połączenie ducha z materią, matka, wewnętrzne i zewnętrzne bogactwo.
Cesarzowa jest przyporządkowana planecie Wenus. Jej zdolność dawania i brania miłości jest jej powołaniem. Z wielką mądrością pomnaża bogactwo ukochanych osób. Urzeczywistnia marzenia.

Ludzie z kartą osobistą Cesarzowej dają innym poczucie bycia wreszcie na właściwym miejscu, w domu. Ich mądrość czyni z nich dobrych doradców i nauczycieli. Swoje pomysły przekształcają w czyny. Nie istnieje dla nich słowo "niemożliwe". Zawsze, z każdej sytuacji, uczynią to, co najlepsze.

Człowiek z osobowością Cesarzowej przekształca małe, wynajmowane mieszkanko, w prawdziwy pałac i broni go z ogromną odwagą. Rodzina i przyjaciele są dla niego na pierwszym miejscu. Jeżeli, po wielu przemyśleniach oczywiście, dopuści kogoś do kręgu swojej rodziny, znalazło się w nim najwspanialszego przyjaciela na całe życie. On walczy za swoich przyjaciół jak lwica za swoje młode. To jest również jego słabością. Czasem przesadza z tą opiekuńczością i "matkowaniem" i sprawia, że ludzie czują się pod jego skrzydłami zbytnio ograniczani. Jednak nawet, jeżeli tak jest, należy pamiętać, że jego wszelkie decyzje wynikają z jego głębokiej mądrości i miłości. Posiada on zdolność dostrzegania w każdym człowieku tego, co w nim najlepsze i wspierania tego.


IV Cesarz - jako karta osobista 4

Słowa kluczowe: Baran, samokontrola, postać ojca, mądrość, odkrywca i lider, wola działania i awanturnictwo.

Karta osobista Cesarz przyporządkowana jest znakowi Barana. Ludzie z tą kartą osobistą są niemalże nie do zahamowania w swoim pędzie do zdobywania wiedzy i wdrażania w życie jako czynów.

Potrzebują oni ciągłych umysłowych i fizycznych wyzwań. To oni sa zdobywcami i odkrywcami. Badać własne granice i rozszerzać terytorium własnych wpływów to ich wewnętrzna potrzeba. Człowiek z osobowością Cesarza nie wie, co to problemy, on akceptuje tylko i wyłącznie rozwiązania. Ma wysokie wymagania wobec siebie a także wobec swojego otoczenia. I tak osoby z osobowością Cesarza odnajdujemy na najwyższych pozycjach w gospodarce czy polityce. Można ich również odnaleść w branży sportowej czy przemyśle rozrywkowym.

Tak długo, jak długo swoją wyobraźnię i kreatywność wykorzystują dla dobra innych ludzi, tak długo tacy ludzie są serdecznymi i sympatycznymi liderami w kręgu rodziny i przyjaciół. Trudności zaczynają się wtedy, gdy umiłowanie władzy i rządzenia stanie się na tyle silne, ze mutuje on na prawdziwego tyrana, który traktuje swoich podwładnych okrutnie i bezlitośnie. W momencie, gdy swojej mądrości, zamiast używać dla dobra innych, zacznie używać wyłącznie dla swoich celów, aby urzeczywistnić np. swoje roszczenia władzy, obróci się ona przeciwko niemu. Wtedy jego mądrość i autorytet przemienią się w bezlitosną hardość a jego zdolności przywódcze i odwaga zmienią się we wszystkowiedzę i dominację. Taka arogancja nieuchronnie kończy się rozgoryczeniem. Tylko jeżeli Cesarz stanie się świadomy ciągłych zmian i transformacji panujących we wszechświecie, jego władza ma szansę na harmonijny i pokojowy przebieg.


V Papież - jako karta osobista 5

Słowa kluczowe: Byk, przywódca duchowy i nauczyciel, doradca, wtajemniczony, duchowe i intuicyjne zdolności, najwyższa transformacja.
Ta karta przyporządkowana jest znakowi Byka. Ludzie z tą kartą osobistą już we wczesnej młodości wykazują spore zainteresowania duchowością i ezoterycznymi naukami tajemnymi.

Ludzie z osobistą kartą Papież jak powietrza do oddychania potrzebują ciągłych poszukiwań pełni i rozeznania. Oni są nauczycielami i nauczającymi. Badać świat zewnętrzny, jak i wewnętrzny, jest ich wewnętrzną potrzebą. Dla człowieka Papieża nie istnieje słowo "nie wiem", akceptuje on wyłącznie ludzi, którzy zadają sobie trud, aby zakończyć swoją niewiedzę i czegoś się nauczyć. Ma duże wymagania zarówno wobec otoczenia, jak i siebie. Ludzie z tą osobowością spotyka się na przewodzących stanowiskach na uniwersytetach i w szkołach. Ich poczucie humoru, które jest wynikiem ich ogromnej wiedzy i mądrości, czyni z nich dobrych nauczycieli; sprawia, że wiedza, którą przekazują, na długo zapada w pamięć. Gorzej jest, gdy Papież straci grunt pod nogami i schowa się do swojej własnej wieży. Jeżeli swojej wiedzy nie będzie używał dla dobra innych a zacznie używać jej, aby wzmocnić swoje ciągoty do sprawowania władzy, obróci się ona przeciwko niemu. Wtedy jego autorytet stanie się bezlitośnie hardy a jego siła przewodzenia i odwaga skończą jako zgorzkniałość. Tylko jeżeli Papież pozostanie świadomy ciągłych przemian i transformacji panujących we wszechświecie, jak również swojej ogromnej wiedzy, uda mu się osiągnąć najwyższą transformację i z pokorą i miłością wnosić do swojego otoczenia światło miłości.


VI Kochankowie - jako karta osobista 6

Słowa kluczowe: Bliźnięta, miłość, wzajemne przyciąganie, połączenie bycia świadomym poprzez kontakty z ludźmi i połączenie przeciwieństw.

Karta ta przyporządkowana jest znakowi Bliźniąt. Człowiek z tą kartą potrzebuje koniecznie kogoś na przeciw, aby rozwinąć swój pełny potencjał.

Ludzie, których kartą są Kochankowie, aby znaleźć spełnienie w życiu, muszą pogodzić w sobie wszystkie jasne strony i cienie swojej osobowości.
Jednak, aby tak się stało, potrzeba im drugiego człowieka, czy to w postaci partnera czy to w postaci grupy ludzi. Dopiero kontakt z drugim człowiekiem sprawia, że mają przed sobą zwierciadło, w którym mogą się przejrzeć. Gdy im tego brak, bywa że tracą orientację.

Potrzeba im dużo pochwał i uznania. Są bardzo kreatywni. Potrzebują skupisk ludzkich, tam są dobrymi przewodnikami, nauczycielami, trenerami.

Ich ciekawość i pragnienie wiedzy są jak studnia bez dna. Kochankowie pracują często tam, gdzie mają dostęp do wiedzy i informacji. Ale również jako artyści, malarze, muzycy, pisarze.

Ich sukces jest tym większy im bardziej czują się spełnieni w miłości i im bardziej czują się wspierani przez swojego partnera.
Ludzie tacy postrzegają świat jako pełen cudów, jako że nawet najmniejszy drobiazg sprawia, że się nim zachwycają, dostrzegając jego piękno.
W młodości Kochankowie mają skłonności do ekstremalnych zachowań.
Tak długo, jak długo człowiek z kartą Kochankowie, nie znajdzie swojej drugiej połówki, będzie czuł się samotny i opuszczony.
Wie, że nie rozwinął jeszcze wszystkich aspektów swojej osobowości i cierpi z tego powodu.

Mit grecki mówi o tym, że ludzie kiedyś byli dwupłciowi, mężczyzna i kobieta w jednym, mieli po cztery ręce i cztery nogi. Jednak bogowie pozazdrościli im tej doskonałości i podzielili te istoty na pół: kobietę i mężczyznę. I tym sposobem ludzie poszukują swojej zagubionej drugiej połówki. Miłość dodaje skrzydeł i pozwala żyć w obłokach


VII Rydwan - jako karta osobista 7

Słowa kluczowe: Rak, dobry początek, podróże, introwertyzm, medytacja, duchowość, DROGA JEST CELEM.

Rydwan przyporządkowany jest znakowi Raka. Człowiek z kartą Rydwan to najbardziej emocjonalny i kontaktowy człowiek w Tarocie. Potrzebuje być ciągle w ruchu i elastyczny. Jest bardzo wrażliwy i bardzo łatwo go urazić, jednak nie rozpamiętuje urazów. Jednak, gdy się go urazi, rozpościera swój pancerz ochronny i wycofuje się z życia na tak długo, dopóki nie wyliże swoich ran.

Ludzie z kartą Rydwan pracują w zawodach, które wymagają od nich ciągłych podróży. Ponieważ mają dobre podejście do pieniędzy i interesów, często są to handlowcy, kupcy, ludzie interesu. Ich dobry kontakt z dziećmi, zwierzętami, czyni z nich dobrych trenerów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów.
Dzieci i zwierzęta ufają im instynktownie. I mają rację! Ponieważ człowiek taki, z kartą osobistą Rydwan, wie jak łatwo jest zranić drugiego człowieka, nigdy nie wykorzysta powierzonego mu zaufania i nie zawiedzie go.

Ludzie z tą kartą to oddani i wierni przyjaciele a także czuli kochankowie. W swojej młodości często poszukiwali sensu życia i odpowiedzi na to, kim są.
Mają skłonności do zamartwiania się. Jeżeli jednak mają już raz obrany i wytyczony cel w życiu, nikt i nic nie jest w stanie zawrócić ich z tej drogi.

Komu uda się przebić przez jego pancerz ochronny ma wspaniałego przyjaciela i członka rodziny, który sprawnie i mądrze kieruje swoimi bliskimi. Jego motto życiowe: DROGA JEST CELEM.


VIII Sprawiedliwość - jako karta osobista 8

Słowa kluczowe: Waga, balans, równowaga pomiędzy sprzecznościami, sprawiedliwość

Karta tarotowa Sprawiedliwość jest przypisana znakowi Wagi. Karta ta stoi całkowicie w znaku sprawiedliwości. Rozum i uczucia są w najlepszym przypadku w stanie równowagi.

Ludzie z kartą osobistą Sprawiedliwość mają ogromne zdolności prawidłowego oceniania sytuacji i wyciągania wniosków. To czyni z nich dobrych sędziów i adwokatów. Ale również psychologowie, mediatorzy i ludzie pracujący w zawodach związanych z medycyną, często posiadają tę kartę jako kartę osobistą.

Analityczny rozum i bardzo silne poczucie sprawiedliwości, jakie posiada osoba z tą kartą osobistą, są wręcz legendarne. W życiu rodzinnym taka osoba sama stanowi dla siebie przeszkodę ze swoją przerośniętą potrzebą równowagi i harmonii. Ludzie z kartą osobistą Sprawiedliwość często stawiają swoje potrzeby na szarym końcu w imię harmonii i równowagi a także spokoju. To z kolei zakłóca ich wewnętrzny spokój.

Biada temu, kto wyrwie człowieka z kartą osobistą Sprawiedliwość z jego wewnętrznego poczucia zrównoważenia! Może się bardzo zdziwić widząc choleryczną reakcję człowieka skądinąd na co dzień bardzo spokojnego i zrównoważonego.

Ludzie z kartą osobistą Sprawiedliwość są bardzo często fanatykami prawdy i ciągle poszukują swojej wewnętrznej równowagi.
Zależnie od sytuacji, mają skłonności do ekstremalnych zachowań i wcielają je w czyn. Aby dać upust swojej wysokiej kreatywności, potrzebują spokoju i wewnętrznego wycentrowania.

Jeżeli udało im się odnaleźć swój własny środek, nic i nikt nie są w stanie wybić ich z własnej, wewnętrznej równowagi. Stają się wtedy skałą podczas pożaru, opoką podczas najsilniejszych szturmów i powodzi życiowych.


IX Eremita - jako karta osobista 9

Słowa kluczowe: Panna, introwertyk, skierowany ku swojemu wnętrzu, mądry przywódca i doradca, będący w swoim własnym centrum, odnalezienie światła wewnętrznego

Karta tarotowa Eremita przyporządkowana jest znakowi Panny. Człowiek z tą kartą ciągle poszukuje siebie i swojej własnej drogi.

Eremici to kreatywni indywidualiści w tarocie. To często przywódcy i nauczyciele w grupach i instytucjach. Pomimo tego, że sami są często niepewni siebie i określają siebie jako poszukujących. Są bardzo wrażliwi, mają wręcz sejsmograficzne wyczucie ludzkich emocji i nastrojów.

Dla Eremity nie ma nic, czego nie można by zbadać. Jego życiowym celem jest wyższe rozpoznanie. Nie ma dla niego tajemnicy, której nie umiałby odkryć i zagadki, której nie umiałby rozwiązać.

Osoby te posiadają klarowny i analityczny umysł, są również jednak perfekcjonistami i trudno im dogodzić. Są bardzo dobrymi nauczycielami, często artystami, ale swoje ogromne wymagania przenoszą na uczniów i potem się dziwią, że uczniowie określają ich jako zbyt wymagających.
Eremitów odnajdziemy także pośród badaczy, księży i kryminalistów.

Są fanatykami prawdy i często całe życie poszukują swojej wewnętrznej równowagi. Aby dać upust swojej kreatywności, potrzebują wycentrowania wewnętrznego i spokoju.

Jeżeli Eremita nie spotka na swojej drodze życiowej równowartościowego partnera/partnerki, pozostanie sam i zaszyje się w swoich książkach. Zawieranie kompromisów przychodzi mu niezmiernie trudno.


X Koło Fortuny - jako karta osobista 10

Słowa kluczowe: Jupiter, nowy początek, rozszerzanie, kreatywność, urzeczywistnienie snów i marzeń, niespodziewane szczęście.

Karta Koło Fortuny przyporządkowana jest planecie Jupiter. Planeta ta użycza szczęście i sukces temu, kto wypełnia przydzielone mu zadania życiowe.

Ludzie z tą kartą osobistą znajdują spełnienie w zawodach artystycznych i kreatywnych. Jednak ich zdolność robienia z tego, co w danej chwili mają, tego, co najlepsze, sprawia, że odnajdują zadowolenie we wszystkim, co w danej chwili robią.

W ich życiu ciągle zdarzają się szczęśliwe, nieoczekiwane wydarzenia, zmiany. Każdy jest kowalem własnego losu i wg tego prawa Dzieci Szczęścia biorą życie odważnie we własne ręce. Nic nie jest w stanie zawrócić ich z drogi, nic nie jest w stanie ich przestraszyć czy zniechęcić.

Ich znajomość ich własnej prawdziwej natury, sprawia, ze radzą sobie w każdych, nawet najgorszych okolicznościach. Gdy spotka ich nieszczęście, zamiast użalać się nad sobą, niosą pociechę innym. Ich życiową mądrość i wielkie serce są wręcz legendarne.

Kto posiada te kartę jako osobistą kartę, zna wartości powstawania i przemijania życia, ciągłych przemian zachodzących we wszechświecie. Zna matematyczną wartość szczęścia i miłości: mnożą się one, gdy dzielimy je pośród bliskich, rodziny i przyjaciół.


XI Pasja (Siła, Moc) - jako karta osobista 11

Słowa kluczowe: Lew, namiętność i kreatywność, siła i moc

Karta Pasja przyporządkowana jest znakowi Lwa. Mówi ona o sile i mocy, a także o namiętnościach i talentach. Ludzie z tą kartą są fizycznie silni. Na poziomie umysłu, duszy, są pełni mocy. Kochają wręcz życie.

Ich talenty zazwyczaj przynoszą im sukces. Z tą samą pasją mogą wykonywać zawód bankiera, jak też nauczyciela. Cokolwiek robią, robią to całymi sobą, ze skóra i włosami, nienawidzą połowiczności i niedokończonych spraw.

To oni są namiętnymi kochankami w tarocie. Żyjąc w tu i teraz potrafią całkowicie rozkoszować się chwilą obecną.

Ludzie z tą kartą są często fanatykami prawdy i całe życie poszukują swojej wewnętrznej równowagi. Zależnie od sytuacji życiowych mają skłonności do ekstremalnych zachowań.

Jednak ich siła i pasja nawet w najtrudniejszych warunkach pozwalają im odnaleźć wyjście z każdej sytuacji i kroczyć obraną przez siebie drogą.


XII Wisielec - jako karta osobista 12

Słowa kluczowe: upór, stanowczość, cierpliwość i pokora, oddanie się kosmicznemu przewodnictwu, możliwość rozpoczęcia czegoś nowego.

Liczbą osobistą Wisielca jest 12. Wisielec to sceptyk, który ciągle wszystko bada, egzaminuje i nie zawsze jest zadowolony z wyników przeprowadzanych przez siebie egzaminów.

Ale to tylko jedno z oblicz Wisielca. Wisielec to człowiek niezależny. Bardzo rzadko pozwala wpływać innym ludziom na własne poglądy i idzie swoją własną, obraną przez siebie drogą.

To spotyka się często z brakiem zrozumienia wśród ludzi, którzy są zdania, że w życiu trzeba być bardziej elastycznym i umiejącym się dopasować. Ponieważ Wisielec tego nie robi pokazuje to jego niekonwencjonalną, niezależną osobowość.

Wisielców spotyka się w wolnych zawodach: aktorzy, projektanci, medycyna alternatywna i psychologowie.

Wisielec żyje chwilą, która ma właśnie miejsce: Tu i Teraz.


XIII Śmierć - jako karta osobista 13

Słowa kluczowe: Skorpion, śmierć i ponowne narodziny, przemijanie i odnowa, uwolnienie, mądrość i wiedza życiowa, rozpoznanie przemian
13. karta osobista, Śmierć, przyporządkowana jest znakowi Skorpiona.

Ludzie bardzo obawiają się tej karty, podobnie jak karty XV Diabeł. Jednak niepotrzebnie. Szczególnie zaś, jeżeli mowa o karcie osobistej.

Ludzie z kartą osobistą Śmierć jak nikt inny potrafią dawać i brać. Wiedza, że wszystko we wszechświecie przemija, nie ma nic stałego a wszechświat stale dąży do równowagi. Tym samym osoba z kartą osobistą Śmierć nigdy nikogo nie wykorzystuje a wręcz przeciwnie, daje z siebie dużo i zawsze stara się zrewanżować za to, co otrzymuje.

Osoba taka ma bardzo głęboki wgląd w życie, jego wartość, sens. Przy karcie Śmierci taka właściwość może wydawać się komuś makabryczna. Ale tak nie jest! Dopiero wgląd w cykl narodzin, życia i śmierci, zaakceptowanie śmierci jako części życia, sprawia, że nabywa ona wiedzę, która innym dostępna jest dopiero w końcówce życia.

Ludzi z karta Śmierć znajduje się wśród mędrców i filozofów.


XIV Równowaga (Powściągliwość) - jako karta osobista 14

Słowa kluczowe: Strzelec, dyplomacja, mediacja, umiejętności negocjacyjne, równowaga i kreatywność.

Karta przyporządkowana jest znakowi Strzelca. Ludzie z tą kartą osobistą są bardzo kreatywni i powinni być aktywni we wszystkim, co ma związek ze sztuką.
Nawet, jeżeli sztuka nie stanie się dziedziną wykonywanego zawodu, to i tak jest ona dla takich osób bardzo ważna. Osoby takie wykorzystując i łącząc swoje kreatywne zdolności, mogą utworzyć coś całkiem nowego.

Zdolność łączenia ognia i wody sprawia, że ludzie z kartą osobistą Równowaga są bardzo dobrymi dyplomatami i pośrednikami.
Mają niesamowite wręcz i niespotykane pomysły, potrafią bardzo mocno wpływać na otoczenie.

Osoby te posiadają talent, aby swoje wewnętrzne bogactwo ukazywać światu w formie bogactwa zewnętrznego. Tym samym potrafią urzeczywistnić nawet najbardziej nieprawdopodobne projekty.


XV Diabeł - jako karta osobista 15

Słowa kluczowe: Koziorożec, siła płodzenia, witalność, poczucie humoru, zmysłowość i seksualność
Liczba osobowości jest 15, co w tarocie odpowiada karcie XV Diabeł.

Ta karta przyporządkowana jest znakowi Koziorożca. Żadna inna karta nie jest tak źle rozumiana jak właśnie karta Diabeł. Bazuje się na tym, że w większości religii świata i mitów Diabeł przedstawiany jest jako upadły anioł.

Ludzie z tą kartą osobistą doświadczają już bardzo wcześnie problemów egzystencjalnych i pokonują swoje lęki. To sprawia, że stają się bardzo wrażliwi i współczujący, ponieważ z własnego doświadczenia wiedzą, że "nic co ludzkie nie jest im obce" i mają zrozumienie dla najtrudniejszych sytuacji życiowych i okoliczności. Ich poczucie humoru i naturalne połączenie z żywiołem ziemi sprawiają, że biorą oni życie takim jakie jest, ze wszystkimi odcieniami szarości. Biorą je i rozkoszują się nim.

Ludzie ci są dobrymi psychologami i terapeutami a z uwagi na ich własną drogę cierpienia i doświadczania życiowego są pełnymi poczucia humoru doradcami w najtrudniejszych życiowych chwilach.

Dla ludzi, którzy jego sposób życia i bycia demonizują, człowiek z kartą osobistą Diabła ma tylko mądry i pełen pobłażania uśmiech na ustach.


XVI Wieża - jako karta osobista 16

Słowa kluczowe: Mars, uzdrawianie, zniszczenie przestarzałych wyobrażeń, wybuchowy temperament, zmiany

Liczba osobista 16 odpowiada w tarocie karcie XVI Wieża. Wieża jest dosyć wybuchową kartą, która potrafi wstrząsnąć życiowymi podstawami aż od samego gruntu i zniszczyć je. Jednocześnie jednak karta ta niesie najwyższe uzdrowienie ze sobą. Wieża przyporządkowana jest bogowi wojny Marsowi.

Ludzie z tą kartą osobowości są to często temperamentne i kłótliwe osobistości. Tryskają wprost energią i wolą działania i bywa, że są zbyt dużym wyzwaniem dla swoich bliźnich.

Dopiero, gdy ich nadmierna energia zostanie skierowana we właściwym kierunku może być ona wykorzystana z pożytkiem dla wszystkich.
Ludzie z kartą osobistą Wieża potrzebują dużo ruchu fizycznego i sportu.

Nie lubią zawierać kompromisów i zazwyczaj są aż do bólu szczerzy.
Jednak co ważne, całymi sobą wspierają wszelkie inicjatywy, które mają na celu obalić stare ramy i ograniczenia i stworzyć coś całkowicie nowego.


XVII Gwiazda - jako karta osobista 17

Słowa kluczowe: Wodnik, inspiracja, klarowność wizji i umiejętność wprowadzania ich w życie
Liczba osobista to 17, co w tarocie odpowiada karcie XVII Gwiazda. Gwiazda przyporządkowana jest znakowi Wodnika.

Gwiazda to dziecko szczęścia w tarocie. Karta ta daje siłę, aby leczyć własne, najcięższe rany i wiedzę, której nabywa się w procesie własnego uzdrawiania, aby ją przekazywać innym ku ich dobru i szczęściu.

Ludzie Gwiazdy to ludzie pracujący w zawodach, gdzie niesie się pomoc innym, potrzebującym. To także filozofowie, artyści i mędrcy.

Nawet z trudnych doświadczeń i życiowych zależności potrafią utworzyć coś, co jest pozytywne i niesie ze sobą nadzieję. Człowiek Gwiazda szybko pojmuje prawa rządzące wszechświatem i żyją wg. nich.


XVIII Księżyc - jako karta osobista 18

Słowa kluczowe: Ryby, podróż do głębi nieświadomości, najgłębsze rozpoznanie, intuicyjna wiedza i mądrość, iluzja, lęk, ucieczka przed rzeczywistością
Liczbą osobowości jest 18, co odpowiada w tarocie karcie XVIII Księżyc. Karta Księżyc przyporządkowana jest znakowi Ryb.

Człowiek z kartą osobistą Księżyc jest bardzo wrażliwy i empatyczny. Niektórzy ludzie z tą kartą osobistą, próbują chronić swą wrażliwą strukturę tym, że przyodziewają sie w grubą skorupę, która chroni ich uczucia i czułe wnętrze, podobnie, jak czyni to Rak, który w astrologii przypisany jest Księżycowi.

Ta gruba skorupa ochronna jest bardzo ważna dla ludzi z kartą osobistą Księżyca. Chroni ich przed myślami i emocjami innych ludzi, które potrafią oni bardzo łatwo wychwytywać i przejmować z otoczenia.

Wielu ludzi z kartą osobistą Księżyc ma silne empatyczne zdolności, tzn. potrafią oni odbierać uczucia i emocje innych ludzi.
Z tego powodu bardzo często znajduje się takich ludzi w zawodach, gdzie bardzo ważne są empatia i intuicja. Ludzie z kartą osobistą Księżyc często są charyzmatycznymi osobowościami, których obecność jest wprost uzależniająca dla innych.

Podobnie jak Księżyc ma swój cykl i swoje fazy, tak też i życie tych ludzi przebiega w cyklach i fazach.
Człowiek Księżyc głęboko interesuje się tym, co tajemne i ukryte. Ezoteryczne nauki tajemne interesują go często już w bardzo młodych latach. Jego intuicja jest wręcz legendarna.


XIX Słońce - jako karta osobista 19

Słowa kluczowe: Słonce, wysoka kreatywność i energia, duchowa świadomość, kochankowie życia

Karta Słońce jest przyporządkowana naszemu dającemu wszystkiemu życie Słońcu. To Słońce w tarocie jest Twórcą.
Już jako dziecko człowieka Słońce roznosi nadmiar energii. To on jest właśnie tym dzieckiem, o którym mówi się, że nie umie usiedzieć chwili spokojnie i ciągle psoci, powoduje chaos w otoczeniu.

Z drugiej strony to właśnie ten człowiek posiada niesamowite pokłady energii i kreatywności, przy czym jest bardzo dobroduszny.
Ludzie z tą kartą bardzo często pracują w zawodach, w których muszą wykazać się bardzo dużą odpornością na stres i obciążenie a także ogromną kreatywnością i bardzo jasnym, klarownym intelektem.

Ich bystrość i przenikliwość są wręcz legendarne. I jeżeli nawet zdarzy się, że czegoś nie wiedzą, doskonale zdają sobie sprawę, gdzie i jak szukać, żeby się tego dowiedzieć.
Ludzie Ci są bardzo dobrymi lekarzami i psychiatrami. Są jednak także bardzo dobrymi kryminalistami, pracownikami socjalnymi a także nauczycielami. Również wśród komików i showmanów znajduje się wielu ludzi Słońc.

Doświadczając zimna uczuciowego w otoczeniu człowiek Słonce bardzo cierpi i często zdarza się, że pogrąża się wtedy na dość długi czas w tym cierpieniu.
Jednak podobnie jak Feniks, tak i człowiek Słonce, odnawia się z własnej siły i powstaje zwycięsko z popiołów.

Jego ciepło serca i siła, nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach , pozwala widzieć płomyk nadziei.

Ludzie z kartą osobistą Słońce są bardzo wiernymi i niezawodnymi przyjaciółmi, towarzyszami w ciemnych godzinach życia.
Ich promieniujący optymizm sprawia, że najtrudniejsze sytuacje wydają się być łatwe a ich jasny umysł jest wspaniałym doradcą w potrzebie.


XX Sąd - jako karta osobista 20

Słowa kluczowe: kosmiczne odnowienie, narodziny nowego, rozpoznanie najważniejszych zależności, powiązań, uwolnienie dotychczas ukrytych zdolności, umiejętności, zdolności, talentów, samooszukiwanie się, transformacja

Liczba osobowości 20 odpowiada w tarocie karcie XX Sąd. Sąd to w tarocie cicha, głęboka woda.

Ludzie z tą karta potrafią rozwiązać zaistniały problem zanim stanie się on oczywisty dla otoczenia. Ta zdolność, jak również ogromne poczucie odpowiedzialność czyni z nich wspaniałych przywódców i doradców.
Cokolwiek planują, trzymają to najpierw dla siebie, chowają przed otoczeniem; dopiero, gdy jest to dobrze przemyślane, dopracowane, pokazują to na zewnątrz.

Są bardzo sprawiedliwi, ale nie sprawiedliwością subiektywną. Ich sprawiedliwość ma więcej wspólnego ze sprawiedliwością duchową, karmiczną.

Bardzo szybko i efektywnie uczą siebie i innych i potrafią w bardzo krótkim czasie przyswoić sobie bardzo dużo materiału do nauki lub dla jakiegoś własnego projektu.


XXI Świat - jako karta osobista 21

Słowa kluczowe: Saturn, ukończenie, kosmiczne połączenie, wielkie podróże, uwolnienie z wszelkiego rodzaju połączeń, zakończenie karmy

Świat przyporządkowany jest Saturnowi. Jest to ostatnia karta Wielkich Arkanów w tarocie. Saturn daje tej karcie jasność umysłu i determinację.

Ludzie z tą kartą stoją na końcu swojej wielowcieleniowej karmicznej podróży. To oni są radosnymi odkrywcami w tarocie. Tych ludzi nie da się zwieść. Oni widzą wszystko takim, jakie to jest i oceniają sytuację używając w tym celu swojego jasnego, analitycznego umysłu.
Ponieważ odbyli tak długą podróż i stoją na jej końcu, nie sprawia im trudności, aby wiedzę i mądrość, którą nabyli podczas tej długiej podróży, przekazać dalej.

Ludzi z kartą osobistą Świat są spotykani na stanowiskach przewodzących w świecie nauki i zarządzania. Ponieważ umieją bardzo łatwo, wręcz żartobliwie, obchodzić się z wszelkimi formami porozumiewania się i komunikacji, są bardzo dobrymi pośrednikami i dyplomatami.

Bywa, że trudno jest im pozostawić za sobą doświadczenia wyniesione z przeszłości. Zależnie od sytuacji życiowej doświadczenia te mogą być albo wspierające albo mogą stać się przeszkodą.

Ich duchowa dojrzałość sprawia, że własne sukcesy odbierane sa jako coś całkiem innego niż komercyjny cel. Nie wiedzą, co to zawiść i zazdrość. W życiu widzą wyższe, karmiczne powiązania i zależności.

Ludzi z tą kartą znajdziemy wszędzie tam, gdzie ktoś zaczyna coś całkiem od nowa i odnosi (w każdym wieku) sukces.


0 Głupiec - jako karta osobista 22

Słowa kluczowe: wiosna, wzrost, otwartość, zaufanie, kreatywność, ogromny emocjonalny i intelektualny potencjał, humor i radość życia, czasem zablokowany lękami.

Głupiec przyporządkowany jest Dionizosowi, bogowi wiosny.
Osobowość Głupca jest połączeniem wiedzy i radości życia.

Ludzie z kartą osobistą Głupca posiadają często wręcz genialne intelektualne i twórcze zdolności. Ich niewiarygodne umiejętności a także żartobliwy i pełen poczucia humoru sposób bycia sprawiają, że są mile widzianymi gośćmi na różnych spotkaniach ludzkich, zabawach i wykładach.
Ich pomysły na rozwiązanie nawet najtrudniejszych problemów, są zazwyczaj nie tylko lepsze, lecz również niezwykłe. Ludzi-Głupców spotykamy zazwyczaj w zawodach, w których liczy się kreatywność i emocje, a także jasny, klarowny umysł. Głupcy są dobrymi kupcami, opiekunami dzieci, trenerami zwierząt, adwokatami a także uzdrawiaczami.

źródło: opisy zaczerpnięte z alrauneundcrowleystarot - blog

_________________
Wróżby walentynkowe, portrety, afirmacje, zapraszam na: http://drogadoszczescia.cba.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2013, o 00:39 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
jestem mag :)) normalnie kupczycha jak ta lala :)) bo 1
o i tez jestem koło fortuny bo 10 prosze prosze :) podoba mi sie co czytam - normannie mieszanka wybuchowa

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2013, o 00:57 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, o 20:34
Posty: 155
Podziękowań: 84
Hahaha- no ja to Kapłanka :)
Doprawdy nie wiem, czy faktycznie mam takie zdolności intuicyjne, ale fakt- umiem wyczuwac nastroje, garne się do psychologii i tak- jestem przekonana o swoich racjach :D


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2013, o 01:25 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Nie ma jak być Śmiercią :D :D

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL