Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sty 2016, o 02:40 

Dołączył(a): 6 sty 2016, o 02:36
Posty: 1
Podziękowań: 0
Cześć. Moje pytanie jest zawarte w temacie. Co wpływa na charakter orientacji seksualnej? Skąd u jednych bierze się klasyczny pociąg do osób płci przeciwnej, a u innych do tej samej. Za sprawą czego powstają predyspozycje i pragnienia, różne konfiguracje i zawierające się w nadrzędnej orientacji mniejsze, jak np. bdsm?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2016, o 15:48 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Długo myślałam na ten temat skąd to się bierze i mam kilka wersji:
1. Ktoś wiele razy inkarnował w ciele przeciwnej płci i się przyzwyczaił, nie może się przestawić.
2. Osoba kieruje się "modą". W dzisiejszych czasach niektórzy wręcz szczycą się tym, może chcą być oryginalni.
3. Spowodowało to zaprogramowanie umysłu przez siły "wyższe".
4. Czytałam kiedyś książkę "Płeć mózgu" i tam wynikałoby, że jeśli np. matka przyjmowała w ciąży jakieś hormony, to te hormony mogły spowodować również takie preferencje.

Może też dusza chcieć doświadczyć akurat tego co wiąże się z homoseksualnością, czyli braku tolerancji ze strony społeczeństwa oraz wszystkich innych aspektów. Czasem ktoś po prostu się buntuje i to lubi, więc "na złość" innym zostaje homoseksualistą. Ilu ludzi tyle powodów.

Jeśli chodzi o bdsm i tego typu rzeczy, to traktuję to jako wypaczenie psychiki, być może jakiś po-traumatyczny błąd w głowie, nad tym akurat nie zastanawiałam się, jednak uznaję to za klasyczne zboczenie.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2016, o 11:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2015, o 10:37
Posty: 345
Lokalizacja: Las pod Warszawą
Podziękowań: 83
Moim zdaniem dusza sobie wybiera przed reinkarnacja.

_________________
„Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter, staje się twoim przeznaczeniem.” – Lao Tze


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2016, o 18:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2014, o 19:35
Posty: 55
Podziękowań: 15
Akurat preferencje wyłącznie seksualne wiązałabym ściśle z procesami biologicznymi (w zarodku) i psychologicznymi (fetysze kształtowane już w życiu poza łonem matki).
Bardziej złożony jest temat miłości, bo ta nie jedno ma imię. Można pokochać całym sercem osobę tej samej płci, nie mając takich preferencji seksualnych i zatrzymać tą miłość wyłącznie w ramach przyjaźni, zbliżenia dusz – nie ciał, jeżeli nie pragną tego obie strony. Lub może się to właśnie na to zbliżenie przełożyć, mimo że któraś ze stron (lub żadna) nigdy wcześniej nie przypuszczała, że może się zbliżyć do osoby tej samej płci.
I jest to piękne.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2016, o 13:21 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Tyle, że niezgodne z biologią człowieka, który ma (?) się rozmnażać...

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2016, o 15:38 

Dołączył(a): 19 sty 2016, o 15:00
Posty: 50
Podziękowań: 5
Z biologicznego punktu widzenia pociąg do płci przeciwnej to taka zachęta, żeby się rozmnażać i zapewnić gatunkowi przetrwanie. Natomiast w przypadku pociągu do osób tej samej płci, to sam nie wiem. Kiedyś było mówione, że jest to jakieś zaburzenie, później stwierdzono, że jest to normalne, ale dlaczego tak akurat jest, to nie wiem. Jest wiele relacji z tamtej strony, które sugerują, że jako istoty duchowe nie posiadamy płci, więc takie rozróżnienia kto z kim nie mają sensu.

Ja mam taką hipotezę, że mężczyzna, który czuje pociąg seksualny do mężczyzn (lub kobieta do kobiety) mógł być w poprzednim wcieleniu np. jakąś bardzo zakochaną kobietą i mu tak to pozostało, czyli to byłoby jakieś echo z poprzedniego wcielania.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2016, o 08:21 

Dołączył(a): 14 lip 2016, o 21:18
Posty: 5
Lokalizacja: Wawa
Podziękowań: 0
Poszukiwaczu, myślę, że Twoja teoria jest całkiem prawdziwa.. Ja sama bardzo często zastanawiam się dlatego, w jaki sposób.. Rzeczywiście możliwe, że to jakieś poprzednie uwarunkowania sprawiły, że w teraźniejszości człowiek ma właśnie takie upodobania. Moim zdaniem trzeba wykluczyć tutaj zaburzenia, choroby itp. jak to niektórzy twierdzą.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2016, o 10:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 164
Podziękowań: 80
Jest jeszcze inne, prostsze założenie.

Orientacja homoseksualna wynika z braku dobrego poznania pierwiastka męskiego lub żeńskiego dla konkretnej płci. Mamy powiedzmy chłopaka, który odczuwa pociąg do mężczyzn - tutaj prawdopodobnie zabrakło silnego pierwiastka męskiego od strony ojca, przez co świadomość chcąc przyjąć do siebie prawidłową orientację poszukuje programów, które mogłaby uzupełnić. Pierwiastek męski wiąże się z dominacją, agresywnością, ale także i stabilnością oraz siłą. Chłopak, który nie został poprawnie wykonany będzie dążył do poznania tego, co przerodzi się w emocjonalne powiązania do tej samej płci.

Według tej teorii człowiek warunkuje się nie poprzez wcielenia, a poprzez wychowanie środowiskowe i typowo rodzinne.

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2016, o 12:09 

Dołączył(a): 5 gru 2015, o 05:31
Posty: 217
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękowań: 6
To jest szeroko pojęty temat
Mozna go rozumiec na dwa sposoby
Biblia idzicie i sie rozmnazjcie
Przez tworzenie sie grup ,wypadki ktore zmieniły tą orientacje itp
Gwałty...
Ja rozumiem to jako wybor ,wolisz koboety,to kochaj i rozkoszuj sie kobietam wolisz mezczyzn to rob to nimi
Dla mnie facet to konkurent ,nie kochanek
Gdyby nie kobiety jak i kezczyzni to nie byłp by ludzi na swoecoe


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2016, o 12:49 

Dołączył(a): 5 gru 2015, o 05:31
Posty: 217
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękowań: 6
To jest szeroko pojęty temat
Mozna go rozumiec na dwa sposoby
Biblia idzicie i sie rozmnazjcie
Przez tworzenie sie grup ,wypadki ktore zmieniły tą orientacje itp
Gwałty...
Ja rozumiem to jako wybor ,wolisz koboety,to kochaj i rozkoszuj sie kobietam wolisz mezczyzn to rob to nimi
Dla mnie facet to konkurent ,nie kochanek
Gdyby nie kobiety jak i mezczyzni to nie było by ludzi na świecie


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL