[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Numerologia
PostNapisane: 26 lut 2012, o 17:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2012, o 16:45
Posty: 3
Podziękowań: 2
Numerologia - prognozowanie z liczb, opierające się na przekonaniu, że numer przyporządkowany danemu obiektowi (numer domu, samochodu, telefonu, zakodowane pod postacią liczby imię, itp.) ma związek z jego losem. Numerologia uważana jest przez naukowców za pseudonaukę, nie mającą żadnych racjonalnych ani eksperymentalnych podstaw.

Jak obliczyć liczbę życia?
Przykład: 5 czerwiec 1991
Najpierw wyciągamy z daty cyfry 5 , 6 ( cyfra ta odpowiada miesiącowi ) oraz 1991 później dodajemy wszystkie liczby do siebie 5+6+1+9+9+1=31 następnie wynik rozkładamy na dwie części więc daje 3 i 1 , dodajey te cyfry do siebie 3+1=4 więc liczba życia dla tej osoby to 4 .

Znaczenie liczb numerologi :

Jedynka jest liczbą indywidualisty. Jedynki są niezależne, skoncentrowane, skupione na realizacji swych zamierzeń i uparte. Stawiają sobie cel i do niego zmierzają. Są przewodnikami i wynalazcami. Trudno im współpracować z innymi i niechętnie przyjmują polecenia. Zdarza się, że myślą wyłącznie o sobie, są egoistyczne i dominujące. Często bywają samotnikami.

Dwójka reprezentuje wejście w relację, wzajemny kontakt, współpracę i równowagę. Dwójki są twórcze, obdarzone wyobraźnią i ujmującą osobowością. Charakteryzuje je pokój, harmonia, zaangażowanie, lojalność oraz poczucie sprawiedliwości. Jednakże z dwójką łączy się również pojęcie konfliktu, przeciwstawnych sił i przeciwieństw: nocy i dnia, dobra i zła. Dwójki mogą więc być zamknięte w sobie, humorzaste, niezdecydowane i nadmiernie wyczulone na opinie innych.

Trójka reprezentuje kompletność i całkowitość, jak znane triady "przeszłość-teraźniejszość-przyszłość" czy "umysł-ciało-dusza". Pitagorejczycy uważali trójkę za pierwszą "kompletną" liczbę, ponieważ jak kamyki ułożone w rzędzie, ma ona swój początek, środek i koniec. Trójka wskazuje na talent, energię, artystyczną naturę, poczucie humoru i towarzyskość. Trójki to zwykle ludzie, którym sprzyja szczęście, prostolinijni, bogaci i odnoszący nadzwyczajne sukcesy, ale to także osoby roztargnione, powierzchowne i zdolne obrazić się o byle co.

Czwórka jest jak stół mocno stojący na czterech nogach: stabilna i niewzruszona. Czwórki cieszy ciężka praca. Są praktyczne, przyziemne i godne zaufania, a od skrzydeł wyobraźni wolą logikę i rozum. Sprawdzają się w organizowaniu i przeprowadzaniu różnych projektów. Podobnie jak cykl czterech pór roku, są przewidywalne. Mogą być uparte, podejrzliwe, nadmiernie praktyczne i skłonne do wybuchów gniewu. Konflikty, jakie mogą przytrafić się dwójkom, u czwórek są podwojone.

Piątka oznacza brak stabilności i równowagi, przez co wskazuje na zmianę i niepewność. Piątki interesują się wieloma rzeczami naraz, lecz żadnej nie potrafią się poświęcić. Mają zamiłowanie do przygód, są energiczne i gotowe podjąć ryzyko. Lubią podróżować i poznawać nowych ludzi, lecz nie potrafią zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu. Piątki potrafią też być zarozumiałe, nieodpowiedzialne, wybuchowe i niecierpliwe

Szóstka reprezentuje harmonię, przyjaźń i życie rodzinne. Szóstki są wierne, godne zaufania i kochające. Łatwo się przystosowują. To dobrzy nauczyciele i sprawni artyści, ale nie najlepiej radzą sobie w interesach. Bywają skłonne do plotek i samozadowolenia. Pitagorejczycy sądzili, że szóstka jest liczbą doskonałą, ponieważ dzieli się i przez dwa, i przez trzy, i jest sumą oraz iloczynem trzech pierwszych liczb (1+2+3 = 6; 1 x 2 x 3 = 6).

Spostrzegawcze, wyrozumiałe i bystre siódemki mają słabość do ciężkiej pracy i wyzwań. Często bywają poważne, uczone i ciekawe wszystkiego, co tajemnicze. Oryginalność i wyobraźnia liczą się u nich bardziej niż pieniądze i rzeczy materialne. Siódemki mogą być też pesymistyczne, sarkastyczne i bojaźliwe. Siódemka bywa uważana za liczbę mistyczną albo magiczną, gdyż kojarzy się z biblijnymi siedmioma dniami stworzenia i siedmioma ciałami niebieskimi znanymi dawnej astronomii (Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Saturn i Jowisz).

Ósemka wskazuje możliwość odniesienia ogromnego sukcesu w interesach, finansach i polityce. Ósemki są praktyczne, ambitne, oddane i pracowite. Mogą być też zazdrosne, chciwe, dominujące i żądne władzy. Powiada się, że ósemka jest najbardziej nieprzewidywalną liczbą i równie dobrze może oznaczać szczyty sukcesu jak i otchłanie przegranej. Obie możliwości drzemią w nich od samego początku.

Dziewiątka symbolizuje pełnię i spełnienie najwyższego stopnia, jako że jest trójką - liczbą "kompletną" - wyrażoną trzy razy (3 x 3 = 9). Dziewiątki poświęcają się służbie innym, często jako nauczyciele, naukowcy lub niosący pomoc humanitarną. Zdeterminowane potrafią pracować bez wytchnienia i są natchnieniem dla innych. Kiedy jednak coś nie idzie po ich myśli, potrafią być aroganckie i zarozumiałe.


Są też liczby mistrzowskie jest to szczególna kategoria liczb, osoby je posiadające wyróżniają się spośród innych oraz posiadają szczególne zdolności. Takimi liczbami są 11 22 33 44


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL