Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 18:55 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
DZIESIĄTKA MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dziesiątka Mieczy czyli Obłędny bieg rozklekotanego mechanizmu

Miecze w tarocie reprezentują żywioł Powietrza, a więc w życiu ludzkim najczęściej oznaczają wiedzę i poznanie świata. Z kolei wszystkie Dziesiątki oznaczają dojście do końca, do kresu rozwoju. Z tego łatwo wywnioskować, że dziesiąta karta w kolorze Mieczy oznacza taki stan, kiedy wszystko już zostało poznane... Czy to jest w ogóle możliwe? I tak, i nie. Nie, ponieważ świat jest nieskończony, i poznać go do końca się nie da. Tak, gdyż często ludzie dochodzą do punktu, kiedy wydaje im się, że nie ma już rzeczy nieznanych albo wartych tego, aby je poznać.

Na przykład fizycy około roku 1900 byli przekonani, że większą cześć swojej pracy nad poznaniem praw przyrody już wykonali, i ich następcom pozostało tylko dłubanie w trzeciorzędnych szczegółach. Lecz wkrótce potem powstała Teoria Względności i Mechanika Kwantowa, i trzeba było się całej fizyki uczyć od nowa...

Często wielcy twórcy ubolewali nad światem, który stał się zbyt dobrze znany, i dla ludzi obdarzonych fantazją nie było w nim miejsca. Fryderyk Nietzsche biadał: Wszystko puste, wszystko jednakie, wszystko już było, a Witkacy nazywał taki stan rzeczy zmechanizowaniem ludzkości. I rzeczywiście, świat w takim stanie wydaje się wielkim, rozklekotanym mechanizmem, który obraca się wciąż i wciąż w bezsensownym rytmie.

Tak więc Aleister Crowley niewiele przesadzał, kiedy zatytułował tę kartę: Ruina.

Gdy pytamy o stosunki z ludźmi, 10 Mieczy mówi, że jesteśmy znudzeni pewnym towarzystwem czy środowiskiem, że przestały nas bawić ich dowcipy.

W pytaniach o miłość karta ta wróży jednoznacznie źle. Mówi, że uczucie przeminęło, a związek z drugą osobą jest już dla nas tylko problemem teoretycznym albo sprawą do załatwienia. Często może oznaczać separację lub rozwód.

W pytaniach o pracę karta oznacza że daliśmy się wciągnąć w pewną bezduszną i bezmyślną rutynę.

Gdy pytamy o twórczość, to 10 Mieczy znaczy tyle, co powiedzenie Witkacego , że twórca się wyprztykał, czyli umie tylko powtarzać samego siebie.

I tylko w pytaniach o pieniądze ta karta może znaczyć dobrze: może bowiem mówić, że interesy idą i nie musimy ich pilnować - tak jakby wszystko kręciło się z rozpędu.
--------------------------------------------------------------------------------

Dziesiątka Mieczy czyli wszystko już było, pozostaje kręcić się w kółko

W dobrej talii tarota (nie wiem, czy taka istnieje) Dziesiątka Mieczy powinna mieć obrazek przedstawiający jakąś obłędną karuzelę, z której uciekli pasażerowie i obsługa, a która mimo to dalej goni w kółko. Aleister Crowley zatytułował tę kartę Ruina, ale jednak jest to taka ruina, która dalej się rusza. Niemniej ruch osiągnął tu swój kres, i ludzie i rzeczy mogą tylko powtarzać coś, co już było.

Dziesiątka Mieczy jako pierwsza (główna) karta w rozkładzie: Twoje przedsięwzięcie dobiegło kresu. Nic nowego już się nie wydarzy. Wszystko, czego szukałeś, zostało znalezione. Wszystko, co chciałeś poznać, jest poznane. Ale rzeczy kiedyś puszczone w ruch jeszcze długo będą kręcić się siłą rozpędu.

Dziesiątka Mieczy jako karta druga, ostrzegająca, mówiąca o negatywnych stronach problemu: Chcesz powtarzać coś, co się przeżyło? - Przecież to beznadziejne. Nic nowego się nie wydarzy, ale przez to narobisz sobie złudzeń i kłopotów - jak zwykle, kiedy wchodzi się na jałową drogę.

Jako karta trzecia - wskazówka, co robić: Skorzystaj ze swojego doświadczenia. Postępuj tak, jak czyniłeś już mnóstwo razy. Nie wysilaj się na nowe rozwiązania - stare będą równie dobre. (Albo równie złe...)

Jako karta czwarta - bagaż minionych, zwykle złych doświadczeń: Cierpisz na kompleks wypalanie się, wyprztykania (jakby powiedział Witkacy). Jakiś wewnętrzny głos mówi ci: wszystko już było... nic nowego nie warto...

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach (partnerze): Towarzyszący ci człowiek (ludzie) upiera się, by kontynuować coś z przeszłości, co według ciebie przeżyło się i minęło.

Jako karta szósta - nadchodząca przyszłość: Wraca nowe, jak mawiano za komuny; to znaczy najbliższa przyszłość będzie powtórką czegoś, co już było i się zużyło, i trzeba być naiwnym, by się z tego cieszyć. Nadchodzi powrót do rzeczy starych i przećwiczonych aż do bólu.

Karta siódma - rzeczy w przyszłości, nie wynikające z tego, co jest teraz: Chociaż się tego nie spodziewasz, sprawy, o które pytasz zostaną zatrzymane w najmniej odpowiednim punkcie - jak zacinająca się płyta (oczywiście płyta starego typu, nie CD).

Karta ósma - to, czego nie zmienisz: To, o co pytasz (Twoje życie?) toczy się utartym, mechanicznym rytmem, z którego nie można się wyłamać.

Karta dziewiąta - w czym możesz osiągnąć doskonałość?: Karta bardzo dobrze wróżąca, jeśli chodzi o osiągnięcie mechanicznej rutyny, np. takiej jaka potrzebna jest w sprawnie działającym urzędzie. A że wieje od tego nudą? - W ogóle od Dziesiątki Mieczy wieje straszną nudą.

Karta dziesiąta - pożytki dla innych: To, co ty uważasz za nieciekawe powtórki, innym może dobrze służyć.

Karta jedenasta - to, co nie osiągnie skutku: Nowatorskie pomysły zagubią się w codziennej rutynie.

Karta dwunasta, czyli rzut oka na całość rozkładu: Bardzo możliwe, że klient zwodzi wróżbitę, a jego pytanie bierze się z nudy i pustej ciekawości.

Karta trzynasta - co będzie w następnym życiowym cyklu: Już tylko nudne powtórki, nic więcej...

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dziesiątka mieczy
Bolesny koniec, strata, uwolnienie.

Uczucia
Karta może budzić w nas lęk. Widzimy na niej postać z wbitymi w plecy mieczami. Symbolizuje nagły, zazwyczaj bardzo bolesny koniec. W odniesieniu do uczuć może oznaczać koniec związku, coś spowoduje, że Wasze plany legną w gruzach, to nagłe odwołanie ślubu, całkowite przekreślenie wspólnej przyszłości. Karta pojawia się w sytuacji kiedy partner odchodzi niespodziewanie, boleśnie Cię raniąc. W pozytywnym znaczeniu pojawienie się karty może oznaczać całkowite zakończenie toksycznego związku, wyrwanie się z sideł miłości, która tylko sprawiała Ci ból, uwolnienie się od partnera, który dręczył Cię psychicznie i/lub fizycznie. Uwolnienie, które będzie bolesne, ale równocześnie przyniesie Ci ulgę. Karta często symbolizuje kres wspólnych planów, marzeń o przyszłości, taki nagły, niespodziewany i całkowity. Trzeba będzie pozbyć się złudzeń. O tym właśnie mówi tak karta, o tym, że coś się skończyło i nie ma co liczyć, że sytuacja w cudowny sposób się naprawi i partner nagle wróci do Ciebie, ale karta mówi też o tym, że koniec, który przyniesie całkowite spustoszenie i zamęt w Twoim życiu, to także szansa dla Ciebie. Dziesiątka mieczy to konieczność przeżycia straty, ale dająca nadzieję, na przeżycie czegoś zupełnie nowego, nadejdzie czas na zdobywanie nowych doświadczeń. Często karta informuje, że lepiej pozbyć się złudzeń, bo jeśli coś się skończyło to najprawdopodobniej nie ma już odwrotu. Dziesiątka mieczy podobnie jak karta Śmierć mówi o tym, że uczucie się wypaliło i nie ma co liczyć na to, że odzyskamy czyjąś miłość albo pokochamy kogoś na nowo. To koniec, bolesny i ostateczny ale nie oznacza to końca życia (choć czasem te karty o tym informują ale bardzo rzadko i w powiązaniu z innymi kartami) ale koniec pewnego stanu rzeczy, koniec związku, koniec małżeństwa, koniec pewnych planów. Musimy sobie uświadomić, że to co było już nie wróci i lepiej nie robić sobie nadziei, że coś można jeszcze uratować, nie widząc tę kartę. Coś osiągnęło już swój kres. Osiągasz więc dno swojego cierpienia, ale od dna można się odbić i tak też powinniśmy uczynić. W nieuchronnej utracie, zburzeniu planów, trzeba też widzieć nowe możliwości, nowe jutro, nową przyszłość, inną i kto wie? Ta przyszłość może okazać się dużo lepsza...

Finanse
To koniec naszych planów, przedsięwzięć, pieniędzy, koniec złudzeń. Bolesne doświadczenia, nagłe straty i porażki stały się udziałem naszego życia. Taki cios powoduje, że czujemy się załamani, być może nasze plany życiowe legły w gruzach, interes życia nam się nie udał, na co nie byliśmy przygotowani, może nagle po wielu latach pracy dostaliśmy wypowiedzenie i nie wiemy co teraz, nie wiemy dlaczego tak się stało. Karta dziesiątka mieczy mówi nie tylko o bólu i rozpaczy z powodu porażki, to także zaskoczenie, nagły cios który wytrąca nas z równowagi. Może już wcześniej mogliśmy zauważyć pewne przesłanki, które wskazywały na to, że sytuacja chyli się ku upadkowi, ale tak naprawdę woleliśmy nie myśleć o najgorszym i trwaliśmy w złudnej nadziei, że wszystko będzie dobrze ale zaskoczył nas nagły cios od życia. Odebrano nam coś ważnego, nasze plany, oczekiwania rozleciały się na drobne kawałeczki. Wiemy, że tak naprawdę gorzej już być nie może, jesteśmy załamani, przybici, zgorzkniali. Ale jedyne co możemy zrobić to zaakceptować tę drastyczną zmianę i iść naprzód. Potrzeba nam tylko trochę czasu i siły, którą mamy w sobie, czasami nawet nie zdajemy sobie sprawę jak wielka jest w nas moc. Pamiętajmy, że co nas nie zabija, to wzmacnia, ale o tym będziemy wiedzieć dopiero z czasem, kiedy to wszystko będzie już dawno za nami. I choć dziesiątka mieczy to zapowiedź bolesnych wydarzeń to równocześnie wskazuje na początek nowego cyklu w życiu, na nowe doświadczenia i okoliczności, które mogą okazać się dla nas nowymi szansami.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL