Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: 9 Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 18:51 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
DZIEWIĄTKA MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dziewięć Mieczy czyli wolność i brak ograniczeń

Liczba dziewięć jest uznawana przez numerologię za liczbę mistrzostwa i doprowadzenia pewnych idei do samego kresu. Taką ideą, która przewija się przez wszystkie karty Mieczy, jest wolność. I wolność właśnie jest główną treścią karty Dziewięć Mieczy. Wolność wpisana w Dziewiątkę Mieczy jest wolnością absolutną, taką kiedy duch ludzki i ludzka wola nie ścierpią żadnych ograniczeń. Ale także pod wpływem energii tej karty najdotkliwiej bolą wszelkie więzy i ograniczenia. Karta ta uczy, że kiedy się wewnętrznie dorasta do bycia wolnym, wtedy otaczający świat wydaje się zrazu jednym wielkim wiezieniem...

Właśnie dlatego okultyści badający te kartę najpierw zauważali ten jej negatywny charakter. Rysowano na niej postacie kulące się pod grozą wymierzonych w nie mieczy, a Aleister Crowley w swojej talii zatytułował tę kartę złowieszczym słowem Okrucieństwo.

Ale owo okrucieństwo należy rozumieć tak, że duch wyczulony na punkcie własnej wolności widzi wszelkie ograniczenia jako coś nieznośnego i duszącego, i życzy sobie wyjścia na całkowicie wolną, otwartą przestrzeń.

Nic dziwnego, że negatywnym znaczeniem tej karty są wszelkie więzy, mury (które runą...), okowy, kajdany, dyby, łańcuchy i zamknięte drzwi - zwłaszcza te bez klamek...

Jeżeli ta karta pojawia się jako odpowiedź (na przykład) na pytanie o pracę, znaczy to, że jak najprędzej należy zerwać z pracą na etacie i zatrudnić się w wolnym zawodzie, a przynajmniej w nie normowanych godzinach.

W pytaniach o miłość może oznaczać raczej nie to, że dzięki ukochanej osobie zyskamy wolność - ale że miłość jest czymś, co nas krępuje, co wolność ogranicza.

Crowleyowskie hasło Okrucieństwo odnosi się do tej karty również dlatego, że wróży ona działania bezkompromisowe - kiedy nie mamy ni krzty litości dla tych, którzy odbierają nam naszą wolność. Od kompromisów i ugody jest inna karta - Dwójka, nie zaś Dziewiątka Mieczy.

Raczej źle wróży ta surowa karta zarabianiu pieniędzy - gdyż łatwiej jest przy niej wszystko stracić, niźli zrobić dobry interes. Interesy się robi wtedy, gdy człowiekowi podoba się otaczający świat, tymczasem Dziewiątka Mieczy jest kartą niezadowolonych buntowników, dla których ich szalona wola jest jedynym prawem.
--------------------------------------------------------------------------------

Dziewiątka Mieczy czyli Głód Wolności

Ze wszystkich Mieczy dziewiątka najgłośniej woła o wolność. Jeżeli ta karta pojawia się w pewnym miejscu w rozkładzie, znaczy to, że odzywa się w Tobie prawdziwy głód wolności, i to wolności absolutnej, takiej, która nie znosi żadnych murów, krat, cudzych zakazów ani innych ograniczeń. Z tej samej przyczyny karta ta wskazuje, że gdzieś w twojej świadomości tli się zarzewie buntu, które grozi wybuchem...

Dziewiątka Mieczy jako pierwsza karta, dająca najogólniejszą odpowiedź na pytanie: Potrzebujesz wolności. Dojrzałeś do wolności. Jesteś gotów wolność osiągnąć. Karta często pokazuje moment, kiedy ktoś stoi u progu decyzji, aby się wyzwolić od ograniczeń.

Ta sama karta jako druga z kolei, ostrzegająca przed grożącymi niebezpieczeństwami i błędami: Widzisz w świecie głównie to, co ci przeszkadza, ogranicza, krępuje - co odgradza cię od wolności. Zapewne dlatego twoja obecna sytuacja jest dla ciebie nieznośna. Zbuntujesz się? Wyrwiesz się siłą na wolność?

Dziewiątka Mieczy trzecia; mówi, co robić: Wyjedź. Opuść towarzystwo w którym przebywasz. Zerwij związek, który do tego dojrzał. Odrzuć złe wpływy. Nie wahaj się, nawet gdyby ci się wydawało, że kogoś tym skrzywdzisz. Nie darmo Crowley nazwał tę kartę Okrucieństwo. Łagodnością nie wygrasz.

Ta sama karta czwarta; przeszkadzające wpływy przeszłości: Nie wszystkie krępujące więzy z przeszłości zostały rozwiązane. Przeciwnie, wydaje ci się tylko, że masz swobodę; naprawdę krępują cię ograniczenia, o których nauczyłeś się zapominać.

Piąta; partnerzy w związkach lub interesach: Towarzyszą ci ludzie, którzy należą do świata otwartego i wolnego. Możesz dzięki komuś takiemu zyskać wolność; nie próbuj kogoś takiego uwiązać do siebie.

Jako szósta karta, pokazująca nieuchronnie zbliżającą się przyszłość: Zbliża się wolność. Nie czas żałować tego, co utracisz, kiedy odrzucisz kajdany.

Jako karta siódma, wskazująca nieprzewidywalne (w obecnej sytuacji) przypadki: W sposób, którego nie przewidujesz i nie możesz zaplanować, przyjdzie do ciebie wolność. (Teraz tego możesz wcale nie chcieć...)

Jako karta ósma, pokazująca rzeczy, których nie zmienisz: Na pewno nie wykonasz kroków, które ograniczałyby twoja wolność. Nie dasz się schwytać, usidlić, związać itd.

Karta dziewiąta; wskazująca, w czym możesz osiągnąć doskonałość: Osiągniesz doskonałość w nie-wiązaniu się, w chronieniu swojej wolności.

Karta dziesiąta; pożytek dla innych: To co się stanie i co zrobisz, da innym wolność.

Karta jedenasta; to, czego nie osiągniesz, co się rozmyje: Tak zwany miraż wolności...

Karta dwunasta; wskazówka, na co zwracać uwagę w całym rozkładzie. (Może to być ukryte życzenie lub pytanie klienta, które tutaj wychodzi na jaw.): Sprawdź cały układ kart pod katem tego, czy możliwe jest teraz osiągnięcie wolności.

I karta nr trzynaście, która czyni zadość potrzebie klienta, aby zerknąć co dalej: W dalszej perspektywie jest przed tobą wolność i brak ograniczeń. Co zarazem oznacza, że teraz musisz się jeszcze trochę z tymi ograniczeniami pomęczyć...

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dziewiątka mieczy
Cierpienie, bezsenność, rozpacz.

Uczucia
Ach, jakże trudna jest ta karta, smutna i budząca lęk. Na ilustracji widzimy cierpiącą osobę, która jest przerażona i bezsilna. No cóż, najprawdopodobniej postać z karty reprezentuje stan w jakim się obecnie znajdujemy. Znaleźliśmy się w skomplikowanym położeniu, czujemy się zagubienie, zrozpaczeni i niepocieszeni. Z jakichś powodów przeżywam katusze, cierpimy i nic nie możemy na to poradzić. Sytuacja jest nie do zniesienie, mamy problemy z bezsennością, dręczą nas koszmary senne. Brzmi to dosyć okropnie, ale tak zapewne w tym momencie się czujesz i nie ma takich słów, które by Cię pocieszyły. Nasz ból i obawy o to co może jeszcze nastąpić są tak duże, że wydaje nam się, że jesteśmy na skraju wytrzymałości, wraz z dolegliwościami psychicznymi możesz odczuwać ból fizyczny spowodowany ciągłym stresem. Być może dręczą nas jakieś wyrzuty sumienia albo poczucie winy, albo boleśnie odczuwamy krzywdę, którą wyrządzili nam inni ludzie, może cierpimy z powodu związku, który się rozpada albo w którym od dawna źle się dzieje, może z powodu złych relacji z dziećmi, rodzicami. Może nasze cierpienie spowodowane jest smutnymi okolicznościami losu, na które nie mieliśmy wpływu? Czasami cierpimy z powodu samotności, braku bliskości z innym człowiekiem albo z powodu tęsknoty za miłością, ciepłem. Różne są przyczyny bólu, musimy uświadomić sobie źródło naszego bólu i jakoś przetrwać ten trudny okres. Czas ukoi nasz ból i zagoi rany. Jeśli czujemy, że jesteśmy u kresu wytrzymałości, to nie wahajmy się zwrócić o pomoc do kogoś bliskiego komu możemy zaufać a kiedy nasz stan będzie się pogarszał to być może trzeba będzie rozważyć terapię, czasami to jedyne wyjście kiedy sytuacja jest bardzo skomplikowana i coraz bardziej się pogarsza. Być może cierpimy na depresję, stany lękowe, a trudno wyjść z takiego stanu bez czyjejś specjalistycznej pomocy. Jednak dziewiątka mieczy nie zawsze oznacza okropne przeżycia i czarną rozpacz, w mojej praktyce wróżbiarskiej wskazywała często także jedną niespokojną, nieprzespaną noc czy problem z zaśnięciem albo bardziej nerwowy okres niż zwykle. Zalecam przeanalizowanie sytuacji także w oparciu o pozostałe karty, które podpowiedzą nam więcej szczegółów. Czasami karta może także przedstawiać nie nas a kogoś bliskiego kto cierpi z pewnych powodów, to już zależy od tego o co albo o kogo konkretnie zapytaliśmy karty.

Finanse
Karta wróży ciężkie chwile na gruncie zawodowym i w sprawach finansowych. Być może znajdujemy się w skomplikowanym położeniu i czujemy się załamani i bezsilni, a niepowodzenia wpędzają nas w coraz gorszy nastrój. Czujemy się sami ze swoim problemem, nie zwracamy się do nikogo po pomoc albo nie możemy na nikogo liczyć w obliczu trudnej sytuacji. Źródła naszego cierpienia mogą być różne, być może nasza sytuacja materialna jest w krytycznym stanie i nic nie zapowiada zmian na lepsze, możliwe że mamy poważny problem ze znalezieniem pracy albo pracujemy w bardzo stresujących warunkach, jesteśmy ciągle obserwowani i krytykowani. To także przygnębienie spowodowane problemami w firmie, być może zainwestowaliśmy nasze pieniądze w coś co nam się nie opłacało, możliwe że nasza firma może coraz gorzej prosperuje a my jesteśmy bezradni. To także cierpienia związane z niemożnością wydostania się z długów, to wyrzuty sumienia spowodowane zaciąganiem kredytów których nie jesteśmy w stanie opłacić. Przyczyny mogą być różne, skutek to strach, rozpacz i bezsenność. Zapewne zdajemy sobie sprawę z tego, co nie daje nam spać po nocach i zapewne też nie potrafimy znaleźć wyjścia z trudnej sytuacji. Nasz umysł przeżywa tortury a napięcie jest trudne do wytrzymania. Spróbujmy podejść do tego chociaż trochę bardziej spokojnie, zrelaksujmy się chociaż od czasu do czasu i nie pozwólmy wpędzić się w depresję. Jeśli wpędziliśmy się w kłopoty (nieważne czy z naszej winy czy nie) to uświadommy sobie, że kiedyś nasze troski na pewno się skończą, starajmy się nie pogarszać sytuacji i może zasięgnijmy rady kogoś mądrego, komu ufamy. Może jest ktoś kto podpowie jakieś rozwiązanie albo chociaż załagodzenie sytuacji.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL