Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: 7 Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 18:39 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
SIÓDEMKA MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Siedem Mieczy czyli karta kolekcjonerów informacji

Karty z serii Mieczy nie mówią o wojowaniu, gdyż tarotowy miecz jest przede wszystkim narzędziem umysłu, symbolem myśli, poznania i podejmowania decyzji.

Aleister Crowley, który wszystkim Małym Arkanom w swojej talii (bardzo pięknej i magicznej) ponadawał tytuły, Siódemkę Mieczy nazwał słowem, które po polsku brzmiałoby Daremność albo nawet próżność. Porównał też tę kartę z sytuacja na niebie, kiedy Księżyc jest w znaku Wodnika.

Opinia Crowleya była chyba jednak zbyt surowa. Siódemka Mieczy mówi nie tyle o rzeczach, które dzieją się na próżno, co o rzeczach, które były, minęły - ale pozostawiły po sobie ślady, które ktoś teraz zbiera i omawia. Siódemka Mieczy jest kartą intelektualnych kolekcjonerów, zbieraczy informacji. Ludzie którzy działają w myśl tej karty, są komentatorami, którzy do różnych spraw dodają swoje trzy grosze. Crowley sam był człowiekiem czynu, więc omawianie wszystkiego w kółko, pisanie encyklopedii i sporządzanie raportów musiało mu się wydawać czymś daremnym, i zapewne bardzo przykro odczuwał fakt, że gadanie odbiera nam energię potrzebną do działania.

Bowiem ta karta właśnie o czymś takim mówi. Wskazuje na sytuacje, kiedy to, co się dzieje, polega przede wszystkim na wymianie informacji, na nazywaniu, komentowaniu, gadaniu. Często Siódemka Mieczy ostrzega, że w tym, co robimy, właśnie w ten sposób cała para idzie w gwizdek.

Za to kiedy chodzi nam o dyskusje, rozmowy, dyskusje, komentarze, pisanie i wszelką literaturę, karta ta bywa bardzo pomyślną wróżbą. Oczywiście inaczej się rzeczy mają, kiedy pytamy o uczucia, o związki miłosne: wtedy ta sama karta będzie wskazywać, że z kimś nam się dobrze rozmawia - ale to wszystko, co nas z nim łączy! Również kiedy bierzemy się za wszelkie przedsięwzięcia konkretne i praktyczne, Siódemka Mieczy będzie ostrzegać przed przegadaniem problemu.

Wszystkie sprawy, które dzieją się pod patronatem tej karty są, z założenia, płytkie. Energie Siódemki Mieczy nie poruszają ani czakramu serca, ani energii skupionej w okolicach splotu słonecznego. Ale intelektualistom ta karta i jej energie służą całkiem dobrze.
--------------------------------------------------------------------------------

Siódemka Mieczy czyli zbieramy informacje, ale para idzie w gwizdek

Istotą karty Siedem Mieczy jest mówienie i pisanie o czymś, a także spisywanie, ewidencjonowanie, sporządzanie notatek i katalogów, komentowanie, jak również zwykłe gadanie. W swoim negatywnym znaczeniu karta ta zwykle pojawia się po to, aby ostrzec, że para idzie w gwizdek, i zamiast działać, traci się energie na jałowe rozważania. (Aleister Crowley nazwał te kartę właśnie Jałowość.) Czyli, jak mawia ludowe porzekadło: My tu gadu-gadu, a dziad śliwki rwie.

Siódemka mieczy jako pierwsza, najważniejsza karta w rozkładzie: Problem polega na tym, żeby coś nazwać, określić, opisać, zebrać informacje, zorientować się, co się dzieje. Teoria i zrozumienie sprawy jest ważniejsza niż działanie.

Jako karta nr 2, ostrzegająca: Przegadujesz, zagadujesz problem. Teoretyzujesz, kiedy trzeba działać. Tracisz energię na mówienie, dyskutowanie, pisanie. Para idzie w gwizdek, energia się rozprasza.

Jako karta nr 3 - co robić w tej sytuacji: Trzeba przede wszystkim rozeznać się w sytuacji. (Może zamiast rozwiązywać problem, wystarczy go ładnie opisać?) Właściwym postępowaniem są tu dyskusje, narady z innymi, ewentualnie podejmowanie decyzji większością głosów.

Jako karta nr 4 - obciążenia z przeszłości: Masz nawyk teoretyzowania, komentowanie rzeczywistości, i to zastępuje ci żywy kontakt ze światem i ludźmi.

Jako karta nr 5 - partnerzy: Twoi partnerzy (partner) wesprą cię radą, przedyskutują twoje stanowisko - może nawet dzięki nim twoja sprawa nabierze rozgłosu. Ale to jest wszystko, czego możesz się teraz po nich (po nim) spodziewać.

Jako karta nr 6 - zbliżająca się przyszłość: Wkrótce już będziesz wiedział, na czym stoisz - będziesz miał komplet informacji. Pomyślna karta dla przedsięwzięć polegających na gromadzeniu informacji, spisywaniu; także dla kończenia książek i innych prac pisanych, i podobnych.

Jako karta nr 7 - wydarzenia, których na razie nic nie zapowiada: Zostaniesz opisany, (omówiony), twoja sprawa zostanie nagłośniona, i to będzie ważny zwrot w wydarzeniach.

Karta nr 8 - rzeczy szczególnie pewne i niezmienne: Formalne określenie twoich spraw nie zmieni się. Na przykład: zachowasz stan cywilny, tytuł własności; to, czym się zajmujesz, nadal będzie się tak samo nazywało.

Karta nr 9 - to, co może zostać doprowadzone do doskonałości: Możesz osiągnąć doskonałość (mistrzostwo) w literackim lub artystycznym przedstawieniu sprawy, o której tu mowa.

Karta nr 10 - pożytek dla innych, ogólne dobro: Z faktu, ze twoja sprawa zostanie opisana i nagłośniona, inni będą mieli pożytek.

Karta nr 11 - to, co nie zostanie skończone: Zjawiska, o których tu mowa, są nieuchwytne i nie dają się łatwo nazwać, spisać, przekazać.

Karta nr 12 - wskazówka co do interpretacji całego rozkładu: Weź pod uwagę w całym rozkładzie, na ile ważne jest, co wszyscy wiedzą o danej sprawie; co by się zmieniło, gdyby można było problem zachować w tajemnicy, i tak dalej. 7 Mieczy w tej pozycji może kazać uznać cały problem za sztuczny i wydumany.

Karta nr 13 - co dalej, w dalekiej przyszłości: Zapewne z całej historii zostaną kiedyś jakieś barwne opowieści. Może ktoś ją spisze.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Siódemka mieczy
Podstęp, intryga, zakłamanie.

Uczucia
Wystarczy spojrzeć na postać narysowaną na karcie abyś zrozumiał, co oznacza ta karta lub z jaką sytuacją mamy do czynienia. Karta ta oznacza wszelkiego rodzaju manipulacje, nieczyste zagrania, podstęp, kłamstwo, oszustwo i intrygi. Niekiedy karta wskazuje także na to, że w Twoim otoczeniu czai się złodziej, bądźmy więc ostrożni, bo wokół nas znajduje się ktoś kto nam źle życzy i prawdopodobnie knuje jakąś intrygę, możliwe też że jesteśmy oczerniani. Musimy zastanowić się kim jest ta osoba i dlaczego tak postępuje. Karta ta może także oznaczać, że to my jesteśmy kimś, kto manipuluje, oszukuje, zdradza albo nie zawsze postępuje uczciwie. Czy rozpoznajemy siebie na ty obrazku? W innym przypadku karta może oznaczać naszego partnera, który nie jest wobec nas fair, oszukuje, możliwe że zdradza, inna możliwość to bycie w środowisku ludzi nieżyczliwych, którzy umilają sobie czas knując rozmaite intrygi i rozsiewają nieprawdziwe i krzywdzące plotki za Twoimi plecami. Musisz odnieść tę kartę do obecnej sytuacji i spróbować zdemaskować tę postać. Kim ona jest, dlaczego tak się zachowuje, może to zemsta albo rywalizacja, a może zwykła obłuda i intryganctwo. Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że wokół nas są zarówno ludzie dobrzy i uczciwi jak i również tacy, którzy źle nam życzą albo nie mają złych intencji jednak nie potrafią być wobec nas uczciwi. Jednak niezależnie kogo lub co przedstawia ta karta, to widząc ją wynika jasno, że mamy do czynienia z przebiegłością, z czymś co bardzo pilnie ukrywamy, z jakimś podstępem albo pułapką. Uważajmy żeby nie paść ofiarą takich zachowań albo to my musimy zastanowić się nad naszym zachowaniem. Jeśli jest nieuczciwe, manipulujemy otoczeniem, ukrywamy nasze występne uczynki, okłamujemy najbliższych to zastanówmy się dlaczego to robimy? Co nam to daje? Czy chcemy tylko ukryć jakąś niewygodną prawdę albo zatuszować poczucie winy czy też próbujemy kogoś skrzywdzić rozsiewając nieprawdziwe plotki, oczerniając i knując intrygi? Może chcemy zemsty? Niezależnie jakimi pobudkami się kierujemy, pojawienie się tej karty ostrzega i informuje, że nasze zachowanie jest nieuczciwe albo co gorsza niegodziwe i postępujemy bardzo nielogicznie i niewłaściwie. Odrzućmy dwulicowość i obłudę, takie zachowanie tak naprawdę niszczy także i nas i postępując w niegodziwy sposób stajemy się naszym największym wrogiem. Jeśli jednak nie mamy sobie nic do zarzucenia i wiemy, że to co robimy jest dobre, to rozejrzyjmy się dokładnie wokół, bądźmy bardziej ostrożni i nie traktujmy wszystkich obietnic poważnie, nie wierzmy także w każde słowo. Karta oznacza też zdradę ze strony partnera, ukryte zamiary, kłamstwa w związku i fałszywe obietnice.

Finanse
Podobnie jak w przypadku uczuć, karta ta przestrzega przed czyhającym, ukrytym podstępem, pułapką i nieuczciwością związaną ze sprawą, o którą pytamy. Jeśli nie mamy myśli niczego konkretnego, tylko pytamy o całokształt spraw zawodowych to karta ta sygnalizuje pewną nieuczciwość, manipulację, oszustwo które wiąże się z Twoim życiem zawodowym. Musisz być bardziej ostrożny i lepiej nie ufaj osobom z środowiska, w którym pracujesz. Obecność tej karty wskazuje na to, że ktoś Ci źle życzy i być może kieruje się chęcią pokrzyżowania Tobie planów albo chęcią skompromitowania Cię. Możliwe też, że ktoś z Twojego otoczenia Tobą manipuluje albo jest nieszczery, dwulicowy i pozbawiony skrupułów. Być może takie jest środowisko w którym pracujesz, na co dzień panuje nieprzyjemna atmosfera pełna zawiści i nieżyczliwości. To także przestroga przed intrygami na gruncie zawodowym, które mogą okazać się nieprzyjemne dla Ciebie. Karta oznacza także oszustwo i nieuczciwość, z czym niestety w interesach ma się do czynienia dosyć często. Jeśli poddajesz w wątpliwość uczciwość czyichś zamiarów to pojawienie się tej karty tylko to potwierdzi. Karta może także reprezentować ... Ciebie. Może masz coś na sumieniu i postępujesz nie fair? Zastanów się czy przypadkiem nie kieruje Tobą zwykła zawiść albo chciwość i czy naprawdę chcesz być człowiekiem niegodnym zaufania? Takie nieuczciwie zagrywki w końcu zostaną zdemaskowane a Ty tylko się skompromitujesz. Jeśli nie należysz do takich osób i na co dzień jesteś uczciwym człowiekiem to przyjrzyj się uważnie swoim współpracownikom lub wspólnikom. Lepiej wstrzymaj się też od zaciągania pożyczek, ogranicz zaufanie względem pośredników finansowych i uważnie czytaj każdą umowę, którą podpisujesz gdyż z kart wynika, że możesz być narażony na jakieś oszustwo albo inną manipulację. Ważne jest więc, by w najbliższym czasie zachować większą ostrożność niż zazwyczaj.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL