[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 6 Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 17:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
SZÓSTKA MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Szóstka Mieczy czyli kraina paradoksu i twórczego chaosu

Szóstki to karty, które - najogólniej - mówią o SPEŁNIENIU. Kiedy wychodzi któraś szóstka, oznacza to, że gdzieś obok nas istnieje mała kraina, w której spełniają się ideały. Czyjeś marzenia stają się rzeczywistością - i kiedy tak się dzieje, to można powiedzieć, że w jakimś małym wycinku świata niebo zeszło na ziemię. Szóstka Kijów oznaczała - jak pamiętamy - świętowanie i wesołość, Szóstka Pucharów - wszechobejmującą miłość: taką miłość, która nie stawia wymagań. Cóż więc może oznaczać Szóstka Mieczy?

Miecze to karty związane z żywiołem powietrza, a więc z intelektem, myślą, twórczością. Otóż Szóstka Mieczy oznacza stan, w którym intelektualna twórczość jest swobodna, a lotna myśl nie natrafia na przeszkody. To jest stan idealny dla twórców: kiedy ich pomysły i skojarzenia nie natrafiają na żadne ograniczenia, gdy nie ma barier tradycji, logiki ani przyzwoitości. Kiedy twórcom w ich dziełach wszystko wolno i nie muszą się martwić, czy ktoś zrozumie ich wiersze (lub matematyczne równania!) i czy znajdą nabywców na obrazy.

Czy już domyślamy się, jakie dzieła powstawały na fali tej energii, która emanuje z Szóstki Mieczy? - płonące żyrafy Salvadora Dali. Latające wioski Marca Chagalla. Kwadratowe kobiety Pabla Picassa. Dramaty Stanisława Ignacego Witkiewicza - jak Matka, gdzie bohater jest zarazem synem i kochankiem kobiety swego życia. I być może pod wpływem energii tej karty Albert Einstein wymyślał światy, w których czas płynie w różnym tempie, a przestrzeń kurczy się pod wpływem siły ciężkości. Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

Szóstka Mieczy jest jedną z najlepiej wróżących kart, jeśli chodzi o twórczość. Mówi o błyskotliwych pomysłach, o znajdywaniu czegoś, kto nikt jeszcze dotąd nie wymyślił. Można śmiało powiedzieć, że jest to karta SZALONYCH GENIUSZY.

W codziennym życiu jednak z tą kartą związane są pewne kłopoty. Zapowiada ona chaos, pomyłki, zapominanie i gubienie. Jasne, bo gdy ktoś chodzi z głowa w chmurach, to zapomina o codziennych drobiazgach, a genialni wynalazcy znani są z tego, że gubią parasole.

Często karta ta mówi, że zetknęliśmy się ze zjawiskami, których nie rozumiemy, które w niczym nie przypominają tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Gdyby Papuasi znali karty tarota, z pewnością przed spotkaniem pierwszych białych podróżników wyciągaliby Szóstkę Mieczy!

W miłości ta karta oznacza szalonych kochanków zbuntowanych przeciw światu. W polityce oznacza anarchistów. W pytaniach o pieniądze kojarzy się z robieniem pieniędzy z powietrza; z takimi pomysłami, które często ocierają się o kryminał - jak na przykład łańcuszki św. Antoniego.

Aleister Crowley skojarzył tę kartę - bardzo słusznie - z Merkurym w znaku Wodnika. Nazwał zaś ją dziwnie - Nauka. Może dlatego, że w jego czasach uniwersytety były pełne szalonych profesorów!
--------------------------------------------------------------------------------

Szóstka Mieczy czyli karta szalonych geniuszów

Szóstka Mieczy oznacza stan, kiedy myśl dostaje skrzydeł i nie dostrzega ograniczeń, a umysł twórców produkuje rzeczy dosłownie nie z tej ziemi. Ale jednocześnie ów umysł nie liczący się z rzeczywistością sprawia, że jesteśmy narażeni na pomyłki, zguby i mylenie drogi. Przypomnę zdanie, które już kiedyś na łamach Gwiazd napisałem o tej karcie: Świat Szóstki Mieczy to zwariowana kraina paradoksu, pełna rzeczy niewiarygodnych dla przeciętnego człowieka; kraina w której swobodnie przechadzają się tylko geniusze - i wariaci.

Szóstka Mieczy jako karta pierwsza i najważniejsza dla wróżby: Zbliża się (lub już trwa) okres bardzo sprzyjający dla wszelkiej intelektualnej twórczości. Łatwo teraz wymyślasz jakieś dalekosiężne plany - choć pewnie nie zastanawiasz się, jak je zrealizujesz. Inni ludzie mogą nie do końca cię rozumieć. Ale pod pewnym względem możesz okazać się genialny...

Jako karta druga, pokazująca negatywne strony: Popadasz w pomieszanie, wszystko ze wszystkim ci się kojarzy. Twoje plany nie liczą się z rzeczywistością i mogą mieć coś z szaleństwa, a w oczach wielu ludzi możesz sprawiać wrażenie nawiedzonego. Zagrożenie pomyłkami, mylna oceną sytuacji. Roztargnienie, zamęt w głowie, zguby.

Trzecia karta, co robić?: Spisywać pomysły. Tworzyć plany. Zająć się jakaś działalnością teoretyczną - ale raczej na fali tej energii nie warto niczego budować w realnym świecie, z twardej materii, bo się rozleci.

Czwarta karta, obciążenia z przeszłości: Za dużo w twoim życiu było fantazjowania i różnych teoretycznych przymiarek, za dużo rzeczy robionych na próbę, na niby - i dlatego możesz mieć kłopoty z działaniem w realnym świecie. Być może twoim jest los genialnego dziecka, ale słabo przystosowanego.

Jako piąta karta - ludzie, którzy ci towarzyszą: Oznacza zawsze jakiś brak porozumienia: albo to ty w oczach najbliższych wyglądasz na nawiedzonego, albo ludzie z twojego otoczenia są takimi nieodpowiedzialnymi fantastami.

Jako karta szósta - wynik: Bardzo dobra karta dla wszelkich śmiałych pomysłów, dla intelektualnej twórczości, dla uczenia się i studiowania, szczególnie jakiś abstrakcyjnych dziedzin wiedzy. Dla życia praktycznego zawsze jest ostrzeżeniem, ze plany mogą się skończyć na zapowiedziach.

Karta siódma - zrządzenie losu, niespodzianki: Świat fantazji i nieprawdopodobnych wydarzeń wkroczy w twoje życie i zaburzy twoje losy.

Karta ósma - nieuniknione ograniczenia: W swoich planach musisz brać pod uwagę kaprysy własnego umysłu, który nie pozwoli na dłuższą metę zaprząc się do kieratu.

Karta dziewiąta - doskonałość: Pomyślna zapowiedź co do wszelkiej twórczości, poznawania, uczenia się rzeczy zawiłych i abstrakcyjnych.

Dziesiąta - pożytki dla innych: Pewne grono ludzi (i ty wśród nich) odniesie całkiem konkretne pożytki z twoich szalonych pomysłów. Karta ta w tym miejscu może zapowiadać dar czerpania zysków z niczego - tzn. Z jakiegoś ulotnego pomysłu. (Przypomnij sobie Walta Disneya, który zrobił wielki majątek na Myszce Miki.)

Karta jedenasta - rzeczy nieudane i nie dokończone: Czyżby pisany był ci los zapomnianego geniusza?

Karta dwunasta - rzut oka na całość rozkładu: Weź pod uwagę, w odpowiedzi na całe pytanie, czynnik twórczego geniuszu, nawiedzenia, sięgania po cele na przekór ustalonym wyobrażeniom.

Karta trzynasta - co będzie po tym wszystkim? Dalej będzie pójście własną drogą na przekór wszystkim. (Ale do tego na razie ci daleko...)

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Szóstka mieczy
Zmiana miejsca, ucieczka, milczenie.

Uczucia
Karta jest symbolem odcinania się od problemów, w sprawach uczuciowych może oznaczać chęć ucieczki przed tym co bolesne, co już się przeżyło, co się wypala. Pragniesz czegoś nowego, ale jednocześnie się boisz. Odcinasz się, ale niekonsekwentnie, bo w istocie tylko uciekasz przed problemem, ale go nie rozwiązujesz. Jeśli już od dłuższego czasu nie możesz porozumieć się z partnerem, to w pewnym momencie nadchodzi taka chwila, że masz już dosyć i się oddalasz od niego coraz bardziej. Następuje brak komunikacji, milczenie, nie ingerowanie w jego sprawy. Problemy w związku sprawiły, że nie chce Ci się podejmować żadnych działań, próbujesz się od nich odciąć milcząc, oddalając się, czy też uciekając. Odwracasz się od tego, co niewygodne, co zaczyna uwierać i nie pasować. Czasami taka ucieczka przynosi ulgę, przez chwilę czujesz się wolna, ale jeśli podjęłaś decyzję zbyt pochopnie, to problemy znów do Ciebie wrócą. Jeśli już naprawdę nie możesz wytrzymać, to bądź konsekwentna w swoich czynach, nie oglądaj się za siebie, idź śmiało do przodu, jeśli to jest właśnie to czego potrzebujesz, to decyzja okaże się słuszna i przyniesie Ci korzyści, nawet jeśli będzie wymagała poświęceń i wyrzeczeń. Karta ta symbolizuje czasem zwykłą podróż w dosłownym znaczeniu. Może to być podróż w nieznane, albo w daleki strony. A może chcesz wyjechać, aby móc zacząć nowe życie? Karta dla osób samotnych może oznaczać nowe możliwości i perspektywy, nowy start, doświadczenia.

Finanse
Karta sugeruje pewne zmiany związane z nieprzyjemnymi okolicznościami, mogą być dobrowolne bądź wymuszone. Chodzi jednak o konieczność podjęcia ważnej decyzji o zmianie, będącej alternatywą dla tego, co przestało być dla nas wygodne i dobre. Ta karta to też przeprowadzka, odejście, odcięcie się, chęć zaczęcia od nowa. Jeśli chodzi o życie zawodowe może to oznaczać, że będziemy musieli zmienić pracę albo przekwalifikować się, aby móc zająć się czymś zupełnie innym niż dotychczas. Możliwe też, że firma przestała przynosić dochody i pragniemy zawiesić działalność aby móc zająć się czymś innym. To także podróż w interesach, poszukiwanie zupełnie nowych koncepcji, zaczynanie od nowa, porzucenie pewnych projektów na rzecz zupełnie nowych. Jest to pewnego rodzaju ucieczka, najczęściej w nieznane. Ale ucieczka ta nie wiąże się z biernością i spoczęciem na laurach. Po prostu szukamy nowych rozwiązań, które pomogą nam poprawić nieciekawą sytuację, w której tkwiliśmy zbyt długo. Wyruszamy więc w podróż w sensie dosłownym i przenośnym, aby znaleźć coś, co pomoże nam wyjść z kryzysu. To nowa orientacja, nowe dążenie, może oznaczać nowy zawód albo zmianę pracy, ale jeśli raczej nic nie zagraża Twojej pozycji w firmie i czujesz, że jesteś we właściwym miejscu, to karta ta może wskazywać na chęć krótkiego urlopu, podróż służbową, podnoszenie kwalifikacji na przykład poprzez udział w szkoleniach, to też przeniesienie na inne stanowisko na przykład związane z awansem. To także odejście od problemów, pokonanie trudności na Twojej drodze, tak byś mógł iść dalej. To także zmagania intelektualne, opracowywanie nowych pomysłów, chęć rozwoju intelektualnego, zdobywania wyższych stopni naukowych, przejście z jednej fazy w następną.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL