Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: 3 Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 18:20 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
TRÓJKA MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Trójka Mieczy czyli najpierw zniszczyć, potem budować

Trójki w tarocie to bardzo dynamiczne karty: jeżeli w rozkładzie kart pojawia się któraś z trójek, znak to niechybny, że zaraz coś zacznie się dziać - że istniejący stan rzeczy jest niestabilny i niepewny, a może nawet grozi wybuchem.

Czym będzie ten wybuch? Gdy pójdziesz śladem Trójki Kijów, wtedy postawisz na swoim, powiesz: ja tak chcę i już, i pewnie wyruszysz na spotkanie Wielkiej Przygody.

Gdy pójdziesz śladem Trójki Pucharów, odrzucisz rozumowe racje i pójdziesz za głosem serca. A ów wybuch, o jakim mowa, będzie wybuchem namiętności ku pewnej osobie.

A czy grozi Trójka Mieczy? Miecze w tarocie to intelekt, rozum, logika. Trójka Mieczy mówi więc, że zaraz zapanuje porządek podyktowany przez rozum i logikę. Niestety, dla wielu zainteresowanych oznacza to, że... trzeba uciekać!

Dlaczego? Popatrzmy na nasz świat... Nasze czasy są rozkochane w Rozumie i Logice. W ślad za Rozumem idzie Władza, Technika i Bogactwo. Niewątpliwym dziełem Rozumu są np. autostrady. Ale tam, gdzie pobiegną betonowe pasy, wcześniej wejdą spychacze i koparki, wyrwą drzewa z korzeniami, poranią powierzchnię ziemi, zedrą glebę, zniszczą wszelkie życie. Dziełem Rozumu są francuskie ogrody, gdzie krzewy i kwiaty rosną w równych, geometrycznych figurach. Ale zanim je posadzono, trzeba było zniszczyć całą żyjącą wcześniej roślinność. Amerykanie zbudowali na całym kontynencie swoją wspaniałą cywilizację. Ale wcześniej zgotowali zagładę Indianom, którzy żyli z tą ziemią w harmonii.

O tym właśnie mówi Trójka Mieczy: mówi, że czas dojrzał do tego, aby zaprowadzić rządy Rozumu, wprowadzić pewien ściśle obmyślony ład. Ale aby tak się stało, wcześniej trzeba wyczyścić miejsce do gołej ziemi. Zanim rolnik zasieje, wypala gęstwinę i pozostawia popioły.

Trójka Mieczy oznacza czas generalnych porządków, podczas których nie ma miejsca na sentymenty i uczuciowe przywiązanie. Mówi ona, że przyszłe tworzenie dziś zaczyna się od niszczenia.

Trójka mieczy mówi też o tym, że pytający ma w sobie wiele zapału i wiary w swoje plany. Wiary, która może być fanatyczna i ranić czyjeś uczucia. To może być poczucie misji, kiedy wierzymy tylko we własne racje. Gdy rządzi Trójka Mieczy, nie ma kompromisu. Tylko jedna strona ma rację - druga, słabsza, musi się z tym pogodzić.

Energia tej karty skłania też do tego, aby się przechwalać, trąbić o sobie, reklamować się. Komuś, kto jest natchniony tą energia, wydaje się, że wiele może - i skłonny jest przeceniać swoje siły.

Aleister Crowley zatytułował tę kartę Troska - bo kiedy działają energie tej karty, jedni są zatroskani tym, czy uda im się wprowadzić swoje plany w życie - a drudzy troszczą się o to, by nie znaleźć się po stronie przegranych.
--------------------------------------------------------------------------------

Trójka Mieczy czyli Przyszłe Tworzenie Dziś Zaczyna się od Niszczenia

Trójki to karty skłaniające do działania, do inicjatywy i ruchu naprzód. Miecze symbolizują porządek Rozumu. Zanim zapanuje Rozum i Logika, pole pod ich budowle musi zostać wyczyszczone do gołej ziemi. Taka jest najkrótsza definicja Trójki Mieczy. Co oznacza ta groźna karta w poszczególnych pozycjach rozkładu?

Trzy Miecze na początku, jako ogólny obraz wydarzeń: Sytuacja dojrzała do generalnych porządków, do przebudowy, a nawet do rewolucyjnych zmian, które zaprowadzą nowy porządek zbudowany według jednolitego planu. Nie ma miejsca na kompromisy, za to możliwa jest walka Nowego ze Starym, albo różnych nowych koncepcji.

Jako karta druga z kolei: to, co zagrażające: Nie ma wybacz i przepraszam. Cel uświęca środki. Kiedy buduje się autostradę, wycina się drzewa i płoszy ptaki. Działania przebiegają według planu, który nie bierze pod uwagę emocji, sentymentów ani odmiennych poglądów. Pod szczytnymi hasłami mogą się wyładowywać niskie instynkty.

Jako trzecia karta: jak postąpić?: Działaj tak, jak ci to nakazuje plan, logika i racje rozumu. Sentymenty odłóż na bok. Jeżeli konieczne jest niszczenie, postępuj jak ogrodnik, który, aby uzyskać plony, musi wyrwać chwasty.

Karta czwarta: wpływ przeszłości: Na całym przedsięwzięciu ciąży to, w jaki sposób zostało ono kiedyś zapoczątkowane: że jest ono "dzieckiem" rozumu i planu, który nie liczył się z emocjami, z tradycją, z duchem czasu i miejsca, z naturą. (Energia tej karty patronowała np. powstaniu Nowej Huty i zapory w Czorsztynie.)

Karta piąta: twoi partnerzy: Reprezentują głos rozsądku, ale nie rozumieją twoich uczuć. Karta może świadczyć o tym, że ktoś drugi ma niezbitą, logiczną rację, której ty nie potrafisz się przeciwstawić, choćby nawet serce mówiło ci coś odmiennego.

Karta szósta: przyszłość, która wynika z obecnych wydarzeń: Pomyślna karta dla realizacji dobrze obmyślanych planów. Ale jeżeli poprzednie karty nie są korzystne, może wskazywać nadmiar reklamy i szumnych zapowiedzi nad realnymi dokonaniami.

Karta siódma: niespodzianki: Zaczną być realizowane szersze plany, które podważą twoje obecne zamierzenia i zmienią ocenę sytuacji. (Przykład: ktoś chce kupić działkę nad jeziorem, a nie wie, że tam będzie budowana elektrownia atomowa.)

Ósma: oczywista konieczność: Na twoją korzyść nie działają prawa logiki i obiektywny rozwój sytuacji.

Dziewiąta: to, nad czym warto pracować i rozwijać: Z tego, co się dzieje, należy wyciągnąć logiczne wnioski, bo oto życie daje ci dobrą (choć pewnie niełatwą) lekcję na przyszłość. Ucz się na błędach.

Dziesiąta: sens ogólny i społeczny: Nie patrz na własne straty; ważniejsze jest to, co inni zyskają na tym przedsięwzięciu.

Jedenasta: co się nie uda: Poświęcenia, straty, zranienie uczuć; wszystko to w imię jakiejś szczytnej idei; a wyniki i tak żałosne. (Dobrym przykładem jest los ludności Rosji Radzieckiej.)

Jako karta dwunasta: dodatkowe wskazówki: Przejrzyj jeszcze raz rozkład kart i odpowiedz, jaki logiczny plan za nimi stoi. To, co zapowiadają karty, nie jest kaprysem przypadku.

Trzynasta: następny etap: Kiedyś i tak przyjdzie walec i wszystko wyrówna.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Trójka mieczy
Ból, smutek, rozczarowanie.

Uczucia
Bardzo smutna ta karta, symbolizuje bowiem złamane serce i wiążący się z tym ból. Trójka mieczy to karta zranionych uczuć i prawdziwych bolączek sercowych. To cierpienia miłosne, które ciężko ukoić i takie, które zostawia ślady na sercu. To też symbol rozłąki, separacji, rozwodu, jednak oznacza, że rozstanie było konieczne, związek już się wypalił albo przynajmniej jedna osoba z Was nie czuła się spełniona w tym związku. Karta zawsze pokazuje sytuację kiedy ktoś zostaje zraniony, może to Ty jesteś osobą, która wiele wycierpiała, albo to Ty zadajesz ból? Być może tkwisz w związku, w którym oboje – Ty i partner, ranicie siebie nawzajem i doszliście do takiego etapu, w którym nie możecie tego zaprzestać. Karta w tym przypadku pokazuje jak bardzo wielką krzywdę robicie sobie nawzajem. Karta oznacza także zdradę, oszustwo, to trzecia osoba w związku, której pojawienie się przysparza nam cierpienia. Trójka mieczy zapowiada rozterki miłosne, trudne decyzje, które spowodują czyjeś łzy, to bolesne wyznania, rozmowy, wiadomości, które łamią serca. Karta często zapowiada koniec związku, rozstanie które mocno rani. Partner nagle odchodzi zostawiając bolesny ślad, Ty wciąż cierpisz, zamiast pogodzić się z bólem stale rozdrapujesz rany i uważasz, że nie ma wyjścia z sytuacji. W Twoim życiu zagościły smutek, gorycz, rozczarowanie. Możliwe, że tkwisz w trudnym związku i jesteś zawsze tą osobą, która dostaje mniej, czujesz się przez to pokrzywdzona, ponieważ mocno kochasz, a parter stale Cię rani. Trójka mieczy symbolizuje także trwający od dłuższego czasu ból po rozstaniu, dręczącą, długotrwałą samotność, która powoduje u Ciebie cierpienie. To także bolesna tęsknota za ukochanym. Jako karta porada oznacza konieczność pogodzenia się z tym, co się stało, to także konieczność odejścia od partnera, którego wciąż kochamy, ale związek nas wyniszcza i przynosi cierpienie. Nie przeżywaj bólu w nieskończoność, otwórz serce na innych, nawet jeśli w tej chwili, czujesz się mocno zraniony. Na szczęście każdy ból kiedyś przemija...

Finanse
Pojawienie się tej karty w rozkładach dotyczących spraw zawodowych i finansów niestety nie wróży najlepiej. Karta trójka mieczy nigdy nie jest pomyślną kartą bowiem zapowiada rozczarowanie, smutek, gorycz, niespełnienie. To wszelkie straty na polu zawodowym, tracimy szanse na awans, dostajemy wypowiedzenie, słyszymy mocno raniące słowa krytyki, nasze plany i pomysły rozsypały się na drobne kawałeczki, przedsięwzięcia okazały się porażką, egzaminy zostają oblane. Karta oznacza też sytuacje kiedy zostajemy oszukani, zdradzeni, ktoś w naszym środowisku zawodowym okazał się osobą fałszywą i spiskującą za naszymi plecami. Być może ktoś przypisał sobie nasze zasługi albo nasz projekt okazał się wielką klapą. Karta może wskazywać także na pracę w środowisku ludzi, którzy ciągle nas atakują i krzywdzą ostrymi słowami bądź innymi sposobami. To także niepowodzenia w negocjacjach i transakcjach, kryzys w firmie, spadek dochodów, dosyć wysokie kary pieniężne i inne ograniczenie, które nas załamują. W rezultacie odczuwamy wielki żal, napięcie wewnętrzne, dolegliwości fizyczne, czasami poprzez trudne sytuacje wpędzamy się w różne choroby. Karta trójka mieczy to smutek po porażce odczuwany dosyć dotkliwie. To skupianie się na negatywnych doświadczeniach, ale ważne by wyciągać z nich cenne lekcje na przyszłość a nie załamywać się i rezygnować ze wszystkich planów. Jeśli nagle znalazłeś się w trudnej sytuacji, z dnia na dzień straciłeś pracę, oszczędności życia, jeśli zostałeś oszukany to masz prawo do smutku i rozczarowania życiem, ale nawet jeśli coś się nam nie udało to pomyślmy o innych marzeniach i planach, może jest jeszcze coś innego co warto realizować i może tym razem się uda? Przyjrzyj się więc obecnej sytuacji i postaraj się zobaczyć co wartościowego nauczyło Cię bolesne doświadczenia, ponieważ w każdym nawet smutnym przeżyciu jest jakaś lekcja i cenna rada na przyszłość. Najważniejsze żeby po upadku podnieść się z honorem i nową nadzieją na to, że przyszłość będzie dla nas lepsza.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL