Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: 2 Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 18:15 
Szaman
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2302
Podziękowań: 1227
DWÓJKA MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek
Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
Dwójka Mieczy

Pisane było już o Dwójce Kijów - że oznacza ona spotkanie (lub związek) z przewodnikiem, mistrzem, opiekunem, przywódcą - czy z innym człowiekiem, który jest dla nas ważny i którego obecność działa energetyzująco. Z kolei dwójka Pucharów oznacza emocjonalne ciepło, które wytwarza się w grupie ludzi. Dziś na warsztat bierzemy Dwójkę Mieczy. Miecze w tarocie, to karty mówiące o wpływie żywiołu Powietrza, o myśleniu i intelekcie.

Aleister Crowley, wielki mag i mistrz nauk tajemnych, kartę tę zatytułował Pokój. David Sheridan w swojej talii na karcie tej wyobraził postać jakby anioła z dwoma mieczami, który stoi na straży na linii rozdzielającej dwa sprzeczne żywioły: fale i płomienie. Dwójka Mieczy oznacza porozumienie, które następuje po okresie walk i sprzeczności. Oznacza wytyczenie linii granicznych; głosi, że strefy wpływów zostały podzielone, wspólne obowiązki ustalone, że zawarto kompromis i podpisano umowy.

W Dwójce Mieczy jest zapisana nauka, że każdy konflikt można zakończyć porozumieniem i z każdym wrogiem można dojść do zgody, korzystnej dla obu stron. Ale również karta ta poucza, że kiedy z kimś drugim łączymy swój los, należy mimo tej wspólnoty dbać o własny interes. Woda i ogień na rysunku Sheridana nie mieszają się przecież!

Kiedy w rozkładzie kart pojawia się Dwójka Mieczy, znaczy to, że będziemy mieć dość luzu w głowach, aby swobodnie zastanowić się nad problemami i rozważyć racje z każdej strony. Emocje nie będą miały do nas dostępu i będziemy spoglądać na świat chłodnym okiem.

Jeżeli twórca tworzy swoje dzieło w duchu Dwójki Mieczy, z będzie ono pełne harmonii i zbudowane według planu. Jeżeli dwoje ludzi pyta o swoją przyszłość, karta ta zachęca do tego, aby własne sprawy ułożyli w sposób formalny. Jeżeli ktoś wstępuje w związek małżeński, karta ta każe mu zadbać o swoje prawa majątkowe. Dwójka Mieczy jest bardzo dobrą wróżbą przy zawieraniu spółek w biznesie.
--------------------------------------------------------------------------------

Dwójka Mieczy czyli Rozsądny Rozejm

Dwójka Mieczy jako pierwsza karta w rozkładzie: Konflikt kończy się rozejmem, kompromisem, porozumieniem. Zostają określone obowiązki i prawa obu stron. Każdy dba o swoje interesy, ale jest nadzieja, że te interesy już nie będą w konflikcie. Uczucia są wprawdzie ważne, ale ważniejszy jest rozsądek.

Jako druga karta w rozkładzie: Widzisz świat na zasadzie: tu moje, a tu twoje. Zbytnią wagę przykładasz do tego, aby nikt cię nie uraził, nie wszedł na twoje terytorium, nie wyparł cię z twojej "strefy wpływów". Karta może wskazywać na przemożne poczucie zagrożenia i bycie otoczonym przez wrogów.

Jako trzecia karta: Właściwe rozwiązanie ma charakter prawny: należy formalnie ustalić prawa i obowiązki. Możliwe, że trzeba będzie uroczyście się umówić, co dalej; a może nawet konieczne jest spisanie formalnej umowy. Nie ma co liczyć, że twoi partnerzy się spontanicznie domyślą, o co ci chodzi i sami z siebie pójdą ci na rękę!

Czwarta karta: Ograniczają cię zawiści i zazdrości pochodzące z dawnych czasów, oraz jakieś nie rozwiązane w porę konflikty. Nie umiesz przekroczyć barier oddzielających cię od innych ludzi.

Piąta karta: Możesz liczyć na współprace ludzi, z którymi łącza cię związki formalne i organizacyjne: a więc nie tyle ważna jest rodzina i przyjaciele, co wspólnicy, środowisko zawodowe lub wynajęci doradcy (np. adwokat).

Szósta karta: Rozwój sytuacji korzystny dla wszelkich sformalizowanych związków. Zyskujesz wolna rękę do działania dzięki jasnemu określeniu praw i obowiązków.

Siódma karta: Natkniesz się na ludzi, z którymi nie możesz się "mieszać" - jak ogień z wodą.

Ósma karta: To, co się dzieje, możliwe jest dzięki pewnym milczącym porozumieniom, które powinieneś brać pod uwagę.

Dziewiąta karta w rozkładzie: Dobry moment, aby w twórczy sposób i do końca wyjaśnić sobie wzajemnie własne stanowiska.

Dziesiąta karta w rozkładzie: Prawdopodobnie weźmiesz udział w stowarzyszeniu lub organizacji.

Jedenasta karta w rozkładzie: Mnóstwo spraw niejasnych, nie uzgodnionych, "gdybań" i mniemań; budujesz na niepewnym gruncie.

Dwunasta karta w rozkładzie: Jesteś dobrze określona częścią większej całości.

Trzynasta karta w rozkładzie: Nie rozwiązane sprawy formalne i prawne zmuszą cię do powtórzenia pewnego odcinka twojego losu, ale tym razem już na serio!

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

Dwójka mieczy
Blokada emocjonalna, wyczekiwanie, mediacje.

Uczucia
Jest to dosyć trudna karta oznaczająca pewnego rodzaju blokadę emocjonalną, zamknięcie się w sobie i cierpienie. Może oznaczać nagłe wycofanie się ze spraw, aby móc w spokoju i ciszy oddać się analizie sytuacji albo po to aby zupełnie odciąć się od problemów udając, że ich nie ma. Jeśli już zdecydowałeś się na chwilową samotność i unikasz konfrontacji z sytuacją, to wykorzystaj ten czas na zastanowienie się nad dręczącymi Cię problemami, przeanalizuj wszystkie „za” i „przeciw”, pomyśl też nad przyczyną tego stanu rzeczy i spróbuj określić jakie jest najlepsze rozwiązanie sprawy, jednak nie udawaj, że problemu nie ma i nie próbuj uciekać od tego, co Cię przeraża. Możliwe, że w tej chwili czujesz się samotny, zraniony i zablokowany. Karta oznacza zmęczenie pewną trudną sytuacją i próbę uspokojenia umysłu i kipiących emocji poprzez blokadę emocjonalną bądź negowanie problemu. Dwójka mieczy to także karta mediacji, próba pogodzenia dwóch stanowisk, umiejętność obiektywnej oceny, negocjacje, czasami takie, które do niczego nie prowadzą i w wyniku niemożności pogodzenia dwóch różnych stanowisk następuje zastój. Czasami pojawia się konieczność zaangażowania w sprawę osoby postronnej, sprawiedliwej, obiektywnej. Należy zasięgnąć opinii specjalisty, bądź osoby ze zdrowym podejściem, mądrej, bardziej doświadczonej, która nie będzie podchodzić do sprawy czysto emocjonalnie. Jeśli nie możemy poradzić sobie z problemami to pozwólmy sobie na odpoczynek aby nabrać trochę oddechu i siły, ale nie zwlekajmy z podjęciem decyzji zbyt długo. Po czasie wycofywania się powinniśmy wznowić działania zmierzające do naprawy obecnej sytuacji i wyjaśnić nieporozumienia. Karta dwójka mieczy może oznaczać skomplikowane mediacje małżeńskie, które nie przynoszą rezultatów i w efekcie wycofujemy się bo tak nam łatwiej, poza tym boimy się kolejnego zranienia. Myślimy, że izolacja pomoże nam tego uniknąć, trwamy więc samotnie ze swoim bólem i myślami, zamknięcie w sobie i coraz jest nam coraz ciężej ponownie otworzyć się na świat, być może popadamy w depresję, nie zdając sobie z tego sprawy. Być może targają nami sprzeczne uczucia i myśli, trwamy więc w bezruchu i nie robimy nic, odczuwając jednocześnie ogromne napięcie wewnętrzne. Jaka karta porada, w zapytaniu jak mamy postępować, pojawienie się dwójki mieczy zaleca większą ostrożność, sytuacja wymaga dokładniejszego przyjrzenia się jej. Zastanów się nad sprawą, wycofaj się na chwilę z konkretnych działań, zanim ich dokładnie nie przemyślisz. Być może nie widzisz pewnych spraw, które są dosyć istotne albo świadomie przymykasz oko na pewne rzeczy, które w rzeczywistości powinny Cię zaniepokoić. Pojawienie się tej karty oznacza, że musimy przezwyciężyć w sobie lęk, który nas paraliżuje. Tylko odważne stawienie czoła sytuacji pomoże nam się odblokować i pokonać ten strach.

Finanse
Karta może oznaczać zastój w sprawach zawodowych. To trudne negocjacje, które do niczego nie prowadzą, gdyż decyzja do podjęcia jest niezwykle trudna. Karta oznacza problemy na gruncie zawodowym, które sprawiają, że popadamy w coraz większą apatię i zniechęcenie. To także brak zdecydowania, sprzeczność interesów, konflikt, konieczność podjęcia ważnych decyzji, problem z wyborem tego, co właściwe. Być może pracujemy w trudnym środowisku i problemy stają się dla nas trudne do udźwignięcia. W konsekwencji czujemy się coraz bardziej zmęczeni, sfrustrowani i nic nas nie cieszy. Uciekamy od problemów wycofując się, unikamy konfrontacji albo godzimy się na wszystko, byle tylko uniknąć konfliktu. To także dodatkowe trudności, które się pojawiły, problemy zawodowe, długotrwale bezrobocie, które sprawia, że popadamy w coraz większą apatię i izolujemy się coraz bardziej od naszego otoczenia. Karta wskazuje także na inne problemy związane z naszą karierą, biznesem, z nauką bądź z innymi ważnymi dla nas przedsięwzięciami. To trudności, które wywołały w nas zniechęcenie i chęć rezygnacji. Czujemy się bezradni i zmęczeni tym wszystkim, coraz trudniej jest nam stawić czoła trudnościom. Pojawienie się tej karty oznacza, że dla naszego dobra powinniśmy zmierzyć się z tym, co nas przeraża i osłabia nas od wewnątrz.

źródło:strona magiakart.

_________________
Wróżby, Tarotowe portrety, afirmacje, zapraszam na: www.arkanalosu.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL