[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: As Mieczy
PostNapisane: 15 sty 2013, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
AS MIECZY

Ilustracje karty:
ObrazekObrazek

Pierwsza karta pochodzi z talii: Tarot Rider Waite
Druga karta pochodzi z talii: Tarot Snów


Znaczenie karty:
As Mieczy czyli karta umysłowych uzdolnień

Asy - mówiąc najogólniej - oznaczają zasoby, czyli to, co jest nam dane, i z czym dopiero coś możemy zrobić. Zasoby są zaledwie możliwością. Możemy je wykorzystać lub nie. I podobnie tarotowe asy oznaczają takie zasoby, czyli możliwości, które mamy - ale czy zrobimy z nich użytek (i jaki to będzie użytek), to już jest zapisane w innych kartach, nie w asach.

Karty w kolorze Mieczy mówią przede wszystkim o myśleniu i życiu intelektualnym. Stąd już prosty wniosek, że As Mieczy jest kartą, którą specjalnie zaprojektowano po to, aby oznajmiała nam o naszych zasobach intelektualnych, czyli o talentach, uzdolnieniach i wszelkich możliwościach odnośnie sztuki twórczego myślenia. Ale to, co wskazuje As Mieczy, to zaledwie surowiec, materiał. Inne karty dopiero muszą z tym asem współdziałać, aby z tej mąki był chleb.

Jeżeli w rozkładzie wychodzi As Mieczy, znak to, iż pytający daną sprawę rozumie, że na poziomie intelektualnego zrozumienia wszystko jest proste. I jeżeli są problemy, to leżą gdzie indziej: może brakować pieniędzy, aby osiągnąć upragnione cele, albo klient nie wie, jak swoje plany przełożyć na działania, od czego zacząć. As Mieczy jest wtedy pociechą, że przynajmniej pytający jest świadomy tego, co się dzieje.

Z Asa Mieczy możemy też wnioskować, że w sprawę, o którą pytamy, zaangażowani są ludzie łebscy, biegli w swojej dziedzinie, dobrze wykształceni.

W pytaniach o sprawy zawodowe, As Mieczy jest wskaźnikiem, iż chodzi o pracę wymagającą twórczego myślenia, pomysłowości, ciągłego kształcenia się.

Gdy pytamy o pieniądze, ten sam As informuje, iż droga do finansowego sukcesu polega również na wykorzystaniu intelektualnych zdolności.

Z miłością ta karta ma mniej wspólnego, ale może wskazywać, że w danym związku wspólne zainteresowania są równie ważne jak uczucie.

Jeżeli w rozkładzie karta ta określa typ i charakter człowieka, mówi o ludziach nieprzeciętnie uzdolnionych; ale też nie należy z niej wnioskować, czy ów człowiek będzie umiał zrobić właściwy użytek ze swoich zdolności.
--------------------------------------------------------------------------------

As Mieczy czyli Zdolny, ale nie wiadomo czy nie leń

As Mieczy symbolizuje nasze umysłowe, intelektualne uzdolnienia, czyli akurat to, co psychologowie mierzą przy pomocy testów na inteligencję. Jeżeli ta karta pojawia się w rozkładzie, znak to niechybny, że na rozum i zdolności możemy liczyć, co nie znaczy, że inne cnoty (jak np. pracowitość albo uprzejmość) nas nie zawiodą.

As Mieczy jako pierwsza karta w rozkładzie, czyli ta, z której należy jak najwięcej odczytać: Jesteś bystry, łatwo się uczysz, i jeżeli natkniesz się tylko na problemy intelektualnej natury, to znakomicie dasz sobie radę. Aż prosi się abyś użył swoich talentów i wysokiej inteligencji.

As Mieczy jako karta druga, wskazująca na niedostatki i kłopoty: Do zadań, które przed tobą stoją, brakuje ci niezbędnych uzdolnień. Trudno, prochu nie wymyślisz. (To nie znaczy że jesteś głupi, tylko że porywasz się na coś, czego nie zrozumiesz.)

As Mieczy jako trzecia krata, podająca wskazówki, co robić: Należy rozpracować problemy intelektualnie. Potrzebna ci jest bystrość i wrodzona inteligencja. Ale raczej przemyśl sprawy raz drugi i trzeci i nie bierz się pochopnie do działania.

Jako karta czwarta, pokazująca nagromadzone wewnętrzne problemy: Masz głowę jak walizka, napakowałeś sobie do niej całe encyklopedie, a teraz zobaczysz, że czasami nie warto wiedzieć za dużo. (Karta może też oznaczać wrodzone defekty w umysłowych zdolnościach.)

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach: Z partnerami masz dobre porozumienie na poziomie intelektu, rozumu, a o innych związkach ta karta milczy. Możesz skorzystać z rady swojego towarzysza, możesz liczyć na jego wiedzę i uzdolnienia.

Jako karta szósta, czyli ta, która mówi, w jakim kierunku to się zaraz rozwinie: Czegoś się nauczysz. Zobaczysz, że twoje uzdolnienia i talenty na coś się mogą przydać. Ale o bardziej realnych osiągnięciach mówią inne karty, nie ta.

Karta Siódma, czyli, czego na rozum się nie spodziewasz: Pojawi się jakiś nowy rodzaj wiedzy (np. Nieoczekiwanie przeczytasz pewną książkę) albo rozpoznasz u siebie jakiś nieznany rodzaj umiejętności (np szybkiego czytania po angielsku). To zmieni w nieoczekiwany sposób cała twoja sytuację.

Karta Ósma, czyli to, czego nie zmienisz: Twoje uzdolnienia nadal będą czekały na właściwe zastosowanie.

Karta Dziewiąta: gdzie można osiągnąć mistrzostwo: Do perfekcji poznasz swoje intelektualne możliwości. Karta, która dobrze wróży wszelkim praktykom polegającym na samopoznaniu.

Dziesiąta, czyli pożytek dla innych: Inni ludzie, twoje otoczenie, przy okazji nauczą się czegoś ważnego dla siebie i podniosą swoje intelektualne kwalifikacje.

Jedenasta, czyli to, co się rozproszy i rozmyje: Twój wyostrzony intelekt służył będzie co najwyżej do gry w brydża lub robienia zakładów w Totolotku, oczywiście bez wyniku.

Dwunasta, czyli jeszcze jeden rzut oka na cały rozkład od pierwszej karty do trzynastej: Zwróć uwagę na to, że wszędzie w tym co będzie działo, potrzebny będzie wysoko uzdolniony umysł.

Trzynasta, czyli to co będzie, ale jeszcze nie w tym życiowym cyklu:
Kiedyś uruchomisz w pełni swój potencjał intelektualny, ale to jeszcze nieprędko.

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty

As mieczy
Inteligencja, rozsądek, wyzwanie.

Uczucia
To konieczność umiejętnego rozwiązywania konfliktów, podjęcia wyzwania, obrony poglądów, stawiania innym ludziom granic. W pytaniach o związek może oznaczać kierowanie się w miłości rozsądkiem, ale to także chłód, oziębłość i słowa, które mogą ranić. As mieczy to też wszelkiego rodzaju kalkulacje, analizowanie „za” i „przeciw”, rozmowy, wymiany zdań, dysputy, konflikty, robienie rachunku zysku i strat, czystość umysłu, chłód emocjonalny, inteligencja, zdrowy rozsądek, wyrachowanie. Jak inne asy i ta karta oznacza początki, w tym przypadku niewykluczone burzliwe początki, ponieważ asy często oznaczają wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć, a jak wiadomo wyzwania nie są czymś łatwym. Przygotujmy się na to, że będziemy musieli zmierzyć z jakąś stresującą dla nas sytuacją, co nie znaczy, że bolesną. O bólu mówią inne karty z żywiołu mieczy, więc asa mieczy powinniśmy obawiać się tylko wtedy kiedy karty wokół będą nieprzyjemne. Zwykle jednak karta symbolizuje sytuacje w których trzeba będzie wykazać się odwagą, stanowczością i rozsądkiem. Trzymajmy nerwy na wodzy, nie ulegajmy emocjom i brońmy naszych argumentów jeśli uważamy, że są słuszne. Karta może być wskazówką, że potrzebna nam będzie lekcja asertywności i zdecydowania. Prawdopodobnie będziesz bronić swoich argumentów albo przyjdzie Ci walczyć w czyjejś sprawie. Pojawienie się karty może także oznaczać, że w najbliższym czasie czeka Cię konieczność rozmowy z partnerem, być może trzeba będzie podjąć dialog z partnerem i sprawnie nim pokierować wykorzystując rozsądne i właściwe argumenty. Unikajcie wzajemnych oskarżeń i oszczerstw, zalecany jest spokój i uczciwość w wypowiedziach. As mieczy to wskazówka, by rozmawiać w sposób inteligentny, mądry, inaczej konflikt nie ma szanse na bycie rozwiązanym. Karta oznacza też cięte riposty, ostre słowa i bycie w sytuacji kiedy ktoś będzie przewyższał Cię intelektualnie, albo to Ty będziesz górą w pewnym pojedynku słownym. Będziesz mieć szansę by wykazać się w pewnej rozmowie i we właściwy sposób przedstawić swoje racje, potrzeby, oczekiwania. Kieruj się także rozsądkiem, nie tylko uczuciem, obecna sytuacja tego wymaga. Ktoś podchodzi do związku z Tobą w bardzo rozważny sposób, w gorszym przypadku ktoś postępuje w sposób wykalkulowany, wyrachowany, musisz uważać. Karta informuje również o tym, jak dużą moc mają słowa, należy je w odpowiedni sposób ważyć, inaczej mogą ranić. As mieczy symbolizuje także związek oparty na rozsądku, albo taki w którym partnerzy lubią sprawdzać się intelektualnie. W odniesieniu do osób może on wskazywać na człowieka inteligentnego, myślącego logicznie, poukładanego. As mieczy to analityczny, czysty umysł i duży potencjał intelektualny. Karta może oznaczać także ukłucie ostrym narzędziem, to też symbol operacji czy konieczność użycia narzędzi chirurgicznych.

Finanse
Pojawienie się karty oznacza wyzwanie, które pojawi się w Twoim życiu zawodowym. To wszelkiego rodzaju ważne negocjacje, potyczki słowne, to także rozmyślania nad nowymi przedsięwzięciami i koncepcjami, to też analiza pewnego stanu rzeczy, bronie swoich racji, konflikty i konieczność właściwej oceny sytuacji, aby uniknąć ewentualnych pomyłek. Będziesz musiał polegać na swojej sile intelektu i posłużyć się odpowiednimi argumentami aby zdobyć przewagę w pewnej dyskusji. Możliwe, że będziesz musiał obronić swoje poglądy albo umiejętnie rozwiązać konflikt. Niezbędna będzie odwaga, asertywność i zdecydowanie. Nie daj się pokonać w tej walce, gdyż od tej rozmowy będzie mogła zależeć Twoja pozycja w firmie albo to czy dostaniesz pewną posadę czy nie. Karta też może oznaczać egzamin ustny, do którego trzeba będzie się przygotować. Symboliczny miecz może służyć do obrony, ale i również narzędziem tym możemy zranić używając przykrych słów albo stosując nieuczciwe metody „walki”. Jeśli masz ważną rozmowę to staraj się używać rozsądnych i przekonywających argumentów, jeśli to konieczne wykorzystaj słabe punkty przeciwnika ale uważaj, przesada nigdy nie jest dobra. Uważaj aby komuś nie zaszkodzić i nikogo nie ranić. Możliwe, że to Ty okażesz się stroną przegraną w potyczce słownej, as mieczy tego nie wyklucza, jedynie wskazuje na to, że znajdziesz się w sytuacji kiedy będziesz musiał podjąć pewne wyzwanie i prawdopodobnie się bronić. To także wezwanie do wyjaśnienia prawdy albo do szczerej rozmowy. As mieczy oznacza też sytuację kiedy trzeba będzie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, należy swoje decyzje podjąć kierując się rozsądkiem. As mieczy to też pewna szansa, która się pojawi, należy wykorzystać ją w sposób mądry, nie zrażając się przeszkodami.

źródło:strona magiakart.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL