Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miecz i drzewo
PostNapisane: 13 mar 2013, o 14:33 
Kreator

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 14:30
Posty: 54
Podziękowań: 7
o sie dzialo w parku na placu zabaw w mojej miejscowości.
Widze jak ktoś wbija miecz w brzuch jakiejs kobiecie(lub mi nie pamietam). Przecina w dół i wyjmuje "dziecko"(nie widzialam tego dziecka jednak wiem ze tak było).
Cos pozniej jeszcze odcina - chyba pępowine.
Tą kobiete to bolało jednak jak na taki cios zachowywała się spokojnie i niesprzeciwiała sie temu. Krwi nie było widać.

Czytałam że to moze byc odcięcie się od złych wspomnień związanych z lękiem przed niechcianą ciąża. To by sie zgadzało, przez długi okres czasu żyłam w strachu

Ale czytałam też opisy snów inicjacyjnych, w których występowały też takie obrazy jak przebicie mieczem.

Pozniej pamiętam jeszcze drzewo a raczej pień drzewa, w który tak jakbym się wchłoneła odczuwając każdą jego wewnętrzną warstwę.
Wyglądał jakby był nasączony krwią w środku.

To drzewo mi się kojarzyło z pewnym fragmentem z Biblii.

„Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie,
i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności.” (Kol2, 6-7)



Dodam że moja wiara wypłynęła z miłości do tego chłopaka o którym pisałam. Czytając biblię odnalazłam tam siebie i swoją miłość, dodawało mi to nadziei i otuchy w trudnych chwilach.
Czułam że Bóg jest obecny w tym uczuciu.

Dalej znalazłam taki wers

"Miłość, która od Niego pochodzi, musi wydać owoc,
i to nie siedmiokrotny, ale siedemdziesięciosiedmiokrotny.”



W ciągu tych 2 lat odkąd go poznałam bardzo się zmieniłam, nauczyłam się cierpliwości, łagodności, dobroci...
Nie byłam zbyt dobrym człowiekiem wcześniej ale pod wpływem tej miłości dużo uległo zmianie... na szczęscie na lepsze

Moze sens tego snu tkwi w tym aby nie zaprzestawać w doskonaleniu się i starać się jeszcze bardziej... By to "nowe życie"
było oparte na tym czego się w tym czasie nauczyłam i czego sie jeszcze naucze?

Co o tym sądzicie?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miecz i drzewo
PostNapisane: 13 mar 2013, o 17:19 
Kreator

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 14:30
Posty: 54
Podziękowań: 7
„Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja /będę trwał/ w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - o ile nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.”



Poprzez obraz roślin, przez które od korzenia aż do ostatniego liścia przepływają ożywcze soki, Bóg chce nam powiedzieć, że nie ma możliwości doświadczenia pełnego wzrostu duchowego (i przynoszenia wspaniałego owocu) bez stałej łączności z Nim.



Czyli że aby się dalej rozwijać i przynieść owoc tej duchowej drogi, musze stale pogłębiać swoją relacje z Bogiem i na nim opierać swoje życie :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL